Skocz do zawartości

anttys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla kogo lepiej? W koło Macieju można powtarzać, że obecny format MTV wynika ze zmiany grupy docelowej. Ten kanał 20 lat temu i teraz to dwie różne bajki i wydaje mi się, że MTV z muzyką nie dość, że stanowiłoby wewnętrzną konkurencję dla Vivy, to miałoby małe szanse w walce z innymi stacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Puszcza Wam muzyke (tak jak bylo kiedys) na MTV PL to radykalnie ogladalnosc VIVY PL pojdzie w dol, a tak maja procent z nedznych show na MTV PL, i z nedznej VIVY PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszcza Wam muzyke (tak jak bylo kiedys) na MTV PL to radykalnie ogladalnosc VIVY PL pojdzie w dol, a tak maja procent z nedznych show na MTV PL, i z nedznej VIVY PL.

Nawet gdy MTV i VIVA ze sobą konkurowały, to amerykanie nigdy nie mogli zdeklasować niemieckiego kanału muzycznego. MTV zatrudniało pełno prezenterów, emitowało kilkanaście różnych programów muzycznych i praktycznie w ogóle nie pokazywało seriali. Ta koncepcja się nie sprawdzała się i VIVA zawsze była na 1. miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądzę, żeby Viva zawsze była nr 1. Jeśli chodzi o mnie to zawsze wolałem MTV, ponieważ mieli mnóstwo autorskich, tematycznych programów, puszczali też bardziej ambitną muzykę i mieli jeszcze jeden plus - że tylko u nich większość klipów można było zobaczyć od początku do końca. Viva miała zasadę puszczać klipy "od melodii" i do tego mieli co tydz tylko 8 nowości (to co było w Neu bei Viva leciało w ogólnej playliście, która była przez cały dzień, a później ile razy dany klip leciał w tyg było uzależnione od miejsca w Top 100) oraz MTV zawsze najpierw puszczali pierwszą wersję klipu i zaraz mieli drugą, która już była puszczana u nich "na zawsze". Była to często bardzo mało zauważalna zmiana, ale można było się skumać po belce. Minusem było cenzurowanie klipów (czego nie robiła Viva), ale te wersje bez cenzury można było zobaczyć w nocy na MTV. Viva bardzo deptała po nogach MTV, ale głównie w Niemczech, gdzie nawet myśleli o zlikwidowaniu MTV Central (ówczesne MTV Germany).

Viva była dla mnie zawsze uzupełnieniem MTV do czasu jak pojawiło się MTV Polska i Viva PL, bo wtedy trzeba przyznać Viva starała się lepiej i była niesamowita. Już nawet Viva DE mnie tak nie interesowała, ponieważ Viva PL puszczała wszystkie klipy z Vivy DE + więcej różnorodnych klipów w swoich rewelacyjnych autorskich programach.

Ale były to złote czasy muzyki - i jedna i druga stacja zaspokajały gusta muzyczne każdego widza, ponieważ prowadziły ostrą konkurencję. Wystarczyło przełączyć raz na Vivę raz na MTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pod względem wyboru list przebojów i programów tematycznych, to MTV było numerem 1. Jednak ja mówię tylko o oglądalności - ratingi zawsze dawały wygrać VIVIE, a MTV jako telewizja kodowana starała się być mniej dostępna ale za to bardziej ekskluzywna, jednak idąc śladami zachodnich oddziałów zdecydowano się wycofać muzykę kosztem "Dismissed" czy "Room Raiders". A były czasy, gdy MTV leciało u mnie na okrągło - "Polska Lista", "Euro Top 20", "Hitlist UK", "Data Videos" (nadawane także w MTV Classic), "MTV Select" czy "MTV Łowi" wyłaniającego nowego prezentera stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...