Skocz do zawartości

Oznakowanie wiekowe programów


qqq_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OK, fajnie. Tyle tylko że taka akcja przyciągnie góra 5 osób. Wiem co mówię, dawno temu też robiłem podobne rzeczy z hasztagami, to co najwyżej forma happeningu bez potrzeby wychodzenia z domu. To nie jest sprawa wagi państwowej, żeby się tym tysiące osób zainteresowały.

Pisanie skargi też nic nie da, bo kwestia zawyżania nie łamie wolności słowa. Zresztą, mnóstwo razy było wyjaśniane, czemu się tak robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Różnorodność wg nadawców. Moim zdaniem baza filmów, programów oraz seriali na stronie internetowej KRRiT może być świetnym rozwiązaniem. Podobnego rozwiązania stosują takie kraje jak Holandia (Kijkwijzer) czy Norwegia (Medietilsynet, czyli Urząd ds. Mediów). Porównania filmów z zagranicznymi systemami oznaczeń wiekowych będzie w odrębnym wątku.

Edytowane przez Pepek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przygotowuje się do połączenia dwóch rozporządzeń (jedno z dnia 23 czerwca 2005 r.; drugie z dnia 5 lutego 2013 r.) w jedno rozporządzenie z samoregulacją wzorowaną na holenderskim systemie Kijkwijzer. Ma rozwiązać problemy z błędnymi oznaczeniami wiekowymi, które TVN w sposób (nie)winny zawyża filmy animowane do +12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak jak wspomniano w ostatnim odcinku "Medialnych" o oznakowaniach wiekowych. Krytyka, narzekanie i frustracje przez widzów, a KRRiT lekceważy i ignoruje krytykę i narzekania.

Jedna rzecz: Są już znane wyniki konsultacji społecznej ws. strategii regulacyjnej na lata 2017-2022. Prawdopodobnie nie ma ani słowa o skrytykowanym systemie ochrony małoletnich.

Edytowane przez Pepek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że Stopklatka TV nadaje film "Jak zostać królem" z oznaczeniem 16+. To na pewno przez tą tylko scenę z przekleństwem. Jak dla mnie niepotrzebnie zawyżają oznakowanie i mogliby pokazywać ten film przed 20:00. Ewentualnie te parę słów mogliby wypikać, choć i tego inne stacje nie robiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę i nie wiem czy ktoś tu pisał o oznakowanie zielone, każdy wie że te oznakowanie w jakieś audycji jest dla wszystkich więc po co je dawać skoro i tak nic nie wnoszą a jedynie dawaja znać że wszyscy mogą to oglądać to poprostu zlikwidować ten zielony znaczek buzke i dawać oznaczenia od 12+ jak jest potrzeba, było by to dobrym rozwiazaniem i nie zaśmiecałoby ekranu. Zielona buzka jest nie potrzebna brak jej samo by oznaczalo by że wszyscy mogą to oglądać. Kto za.. hihi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak jak było do przewidzenia, "Shrek" poleciał w Polsacie z oznaczeniem +7, a w TVN z +12.
Reasumując: Różni nadawcy, różne oznaczenia wiekowe. Zawyżanie to jeden z możliwie popełnianych błędów.

Skargi? Prośby? Petycje? Nic z tego, a w szczególności brak odpowiedzi od odbiorcy, a na dodatek lekceważy. Trza czekać jedynie na kolejną konsultację społeczną ws. oznakowań.

"Postaw na milion" od początku kwietnia nie nadawało oznaczeń wiekowych, tak powinno być na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"Potwory kontra Obcy" - zamiast +7 to już +12, to już ominięcie j :censored: ych restrykcji . Krajową Radą Radiofonii i Telewizji rządzą jedynie trzy czynniki: patologia, biurokracja i... partiokracja. Za ponad 2 miesiące minie dokładnie 12 lat od wprowadzenia obecnego pseudosystemu stworzonego przez partiokratów z KRRiT pod przewodnictwem Danuty Waniek i zmodyfikowany 6 lat później również przez partiokratów, ale pod przewodnictwem poprzedniego prezesa KRRiT Jana Dworaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne, te przepisy należało by zmodyfikować , bo bardzo dużo produkcji w polskiej TV jest źle oznaczona,albo są niepotrzebne (np. magazyny piłkarskie c+ z oznaczeniami "12" na nSport+ ) lub stacje muzyczne, które nie powinny mieć oznaczeń podczas teledysków, przynajmniej ja tak uważam :) "Ochrona małoletnich" byłaby gdyby każdy klip był odpowiednio oznaczony , a nie jak dziś , wszystko prawie cały czas z "12" , ale to wiąże ze sobą kolejną zmianę, czyli pozwolenie na emisję video z oznaczeniem 16+ przed 20:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na Polsat Film "Shrek" poleciał z oznaczeniem 12+.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Każde zdanie kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jest partiokratyczny pseudosystem oznakowań wiekowych, tylko samoregulacja/współregulacja, a na dodatek trza wierzyć w działania ruchu Pana Pawła K., żeby doprowadził do radykalnych zmian w sprawie systemu oznakowań.

Edytowane przez Pepek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z systemu oznakowań wiekowych powinny być wyłączone:

 

1. Stacje:

a) Informacyjne

b)Dziecięce

c) Muzyczne

d) Społeczne, religijne

e) Sportowe

 

2.Programy w stacjach ogólnych:

a) Publicystyczne

b)Interwencyjne

c) Edukacyjne, popularnonaukowe

d) Programy dla dzieci i młodzieży (w tym filmy animowane)

e) Muzyczne

 f) Kulturalne

 i) Sportowe i o zdrowym stylu życia

 

Jeśli coś pominąłem to mnie poprawcie i żeby nie było to mi jakieś znaczki (oznaczenia wiekowe) na ekranie mi bardzo nie przeszkadzają jak nie są one dużych lub bardzo dużych rozmiarów tylko chodzi mi o to żeby je zlikwidować w poszczególnych stacjach telewizyjnych i programach jak wyżej. Niektórzy na tym forum widzę że mają jakąś dziwną obsesję na ich punkcie i wymienię kilka z nich: np. referendum w sprawie zniesienia tego systemu, protest przeciwko temu, podpisy ludzi pod petycją/referendum w tej sprawie, zły znaczek przy jakimś filmie, programie itd. itd. Tylko czy ktoś by poszedł na takie referendum, podpisał się pod takim wnioskiem? Może parę osób bo większości to nie interesuje (znaczek wyświetlany na ekranie).

 

Mogłyby wrócić ograniczenia wiekowe takie jak były na początku, czyli: Zielone kółko - bez ograniczeń/dla wszystkich, Żółty trójkąt - za zgodą rodziców, Czerwony kwadrat - tylko dla dorosłych.

Edytowane przez pawlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...