Skocz do zawartości

Dekoder ADB ITI 5800S


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam, proszę o informację techniczną. Migrowałem z oferty TNK SD do SMART HD+ i odbieram to na tunerze sd. Ostatnio kupiłem tuner ADB ITI 5800s z kartą. Moje pytanie brzmi czy można "sparować" moją kartę SMART HD+ z tym tunerem? Czy w APS-ie NC+ mogą mi to zrobić czy nie ma takiej możliwości?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie nie ma takiej możliwości.

 

Jedyna furtka to przerobienie dekodera (koszt przeróbki do 100 zł z wysyłką np. na znanym portalu aukcyjnym) na Enigmę. Bez wykonywania ingerencji w sprzęt, czytnik 5800s będzie sparowany z kartą z zestawu (tzn. nie zadziała żadna inna) i w zmianie tego stanu rzeczy nie pomoże żaden APS czy oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Czesc,

 

Potrzebuje pomocy!

 

Czy mozna do tego dekodera podlaczyc klawiature?

 

Jak podlaczylem kabel od internetu do dekodera, wykryciu internetu i nacisnieciu "domku" i "malpy" na pilocie wciaz nie mialem internetu. Czy moglby mi ktos powiedziec czy internet dziala na tym dekoderze?

 

Dziekuje wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Im dalej w przyszłość, tym bardziej ryzykowne jest branie go. :wink: Nowych sztuk tego dekodera nie ma, a jedyne co zostało to egzemplarze odnawiane. Odnawiane w tym wypadku znaczy bardzo często jedynie zmienioną obudowę. Z uwagi na projekt i umieszczenie głowicy zaraz przy sekcji zasilającej (w BSKA/BSLA, w BXZB/BZZB to poprawili i przenieśli głowicę na drugą stronę), dochodzi do puchnięcia kondensatorów, które (jeśli nie zostaną samodzielnie wymienione przez użytkownika) powodują zanik kanałów HD, potem SD, a ostatecznie całkowite unieruchomienie dekodera. Czasem padają także głowice - wtedy już nie jest tak prosto.

 

Najpewniejszą, co nie znaczy że bezawaryjną, opcją jest polowanie (w sklepach czy na allegro) na dekoder 5800 z serii BXZB/BZZB, które z uwagi na przeprojektowany układ podzespołów są mniej awaryjne niż legendarne już BSKA/BSLA.

 

Wyjaśnienie:

ADB-5800S (biały, 1 głowica, bez dysku) - serie BSKA, BXZB

ADB-5800SX (czarny, 2 głowice, dysk 250 GB) - serie BSLA, BZZB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli jednak chcesz go używać po tych 13 miesiącach. :woot: wybacz, ten post mnie zmylił:

Czy branie go na 13 miesięcy w NC+MIXX jest bardzo ryzykowne?

Jeśli miałbyś ochotę skorzystać z dekodera pośmiertnie, czyli na Enigmie, to tylko BSKA + na starcie zerwanie plomby gwarancyjnej/olanie gwarancji i przekazanie dekodera specowi, żeby powymieniał wszystkie kondensatory na jakieś markowe o dobrych parametrach i zrobił ogólny przegląd płyty. Nie ma złotego środka. Bez ingerencji w wnętrze nie dowiesz się co dostałeś i jak szybko odeślesz to do serwisu. A o sposobie realizacji gwarancji widzę, że ktoś już napisał w innym temacie. Sam oceń co będzie dla Ciebie lepsze. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym aby mi wytrzymał tylko 13 miesięcy.Choć E2 nie wykluczam bo nigdy nie miałem z tym do czynienia a jestem ciekawy co i jak.Mam kolege który sie interesuje i dość dobrze zna na elektronice.Czyli z wymiana kondensatorów nie było by najmniejszych problemów.Nie wiem jak z czymś wiecej gdyż tv sat sie nie interesuje.A można sie decydowac na tą wymiane dopiero po awarii dekodera.Czy wtedy uszkodzenia mogą być wieksze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam ten dekoder z serii BXZB. Jaki jest mniej więcej koszt przeróbki tego dekodera na enigmę2? Wiem że trzeba w nim wymienić procesor i coś tam jeszcze. Opłaca się, czy może lepiej jest kupić na znanym portalu aukcyjnym już przerobiony dekoder z serii BSKA?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy. Funkcjonalnością czy wydajnością nie będą się różnić ani trochę. Główną przewagą BXZB nad BSKA jest lepszy projekt płyty głównej, który znacząco ogranicza problemy z puchnącymi kondensatorami, będącymi bolączką BSKA.

 

Koszt przeróbki to około 150-200 zł, bo jak już wiesz, konieczna jest wymiana pamięci i procesora.

Sam oceń i zdecyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W standardowej konfiguracji nie.

 

Jeśli przerobisz go na E2, to można wykorzystać dongle Wi-Fi oparte na chipsecie RT3070 i RT5370 na USB.

Tylko po przeróbce nie zadziała karta dołączona do zestawu (można to naprawić wyciągając odpowiednie dane, ale takich informacji szukaj na innym forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam problem z dekoderem znajomego. Otóż po włączeniu wyświetla się taki niebieski ekran z logo n i napisem TRWA URUCHAMIANIE PROSZĘ NIE WYŁĄCZAĆ DEKODERA. Na dekoderze napisane jest TEST.

Później pokazuje się aktualizacja oprogramowania.

Później:

- albo na dekoderze obok napisu TEST mrugają raz wszystkie diody i wszystko robi jeszcze raz

- albo tak jakby się wyłącza i na telewizorze jest napisane Brak sygnału. Wtedy na dekoderze napisane jest 1080 (lub 720), jest na zielono świeci się dioda włączenia

- albo na telewizorze napisane jest Tryb niedostępny Zmień rozdzielczość.

 

Dekoder jest na ofercie Komfort HD (dekoder własnościowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą działać obie karty. Standardowo dekoder ma jeden czytnik kart.

Więc będziesz musiał dokupić drugi czytnik na usb lub zmieniać karty.

Jak będziesz zmieniał karty to czytnik w dekoderze musisz odpowiednio konfigurować za każdym razem.

Listę możesz układać jak ci się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...