Skocz do zawartości

Dekoder ADB ITI 5800S


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich!

 

Mam kilka pytań odnośnie n na kartę, a mianowicie dekodera ADB ITI-5800S (nbox'a HDTV), ponieważ po tych wszystkich manewrach n(c+) zaczynam się gubić.

Napiszę w punktach, co by było łatwiej :) Widzę, że jesteście w temacie ogarnięci i wypowiadacie się w tej sferze całkiem luźno, co daje mi nadzieje, bo w pomocy n(c+-v2fuzja5-[beep]) chyba niczego się nie dowiem. Ogólnie NNK to jakieś takie hochsztaplerstwo... Jak włączam TV to trzymam kciuki czy zaskoczy czy już zwinęli cały majdan...

No ale do sedna: :]

 

1. Tak myśląc w przód - kupując ten dekoder ADB ITI-5800S dostałem go na własność. Rozumiem, że pożytek z niego jest jedynie przy włożonej, sparowanej karcie NNK? Bez niej, nic konkretnego już z tego urządzenia nie ukręci? Nawet z "ecusoftem" ENIGMA? :P

 

2. Widzę, że jakieś nowości wskoczyły w gamie programów. Polsaty jakieś. Pytanie - jak ja mam na tym białym [beep]ie tak w ogóle cokolwiek dodać? Przeszukałem całe drzewko menu, mario nawet znalazłem, ale kuźwa ręcznego dodawania transponderów nie ma... Ktoś, coś wie na ten temat? :(

 

3. Podłączenie ADB ITI-5800S do internetów. Z tego co się doczytałem - otrzymuję n portal+, czyli pewnie jakaś telegazeta po lifcie i radio internetowe. Te radio mnie interesuje, bo mam podłączone stereo pod ten dekoder. Ktoś się orientuje jaką jakość to oferuje (kb/s)? Jak w praktyce to działa w ogóle? Sprawnie w miarę? Stacje śmigają wszystkie czy tylko w pierwsze niedziele dwa dni po wtorku jakieś kilkanaście tureckich? Kusi mnie ta opcja, ale musiałbym w acesspoint'a zainwestować, bo WiFi nbox nie ogarnie...

 

4. ENIGMA - warto? Powiem szczerze - teraz jest jak to mówią chu*owo, ale stabilnie. Na dłuższą metę nbox na tej ENIGMie lata, nic się nie przegrzewa itd? Co w praktyce ten mod oferuje? Tzn na aukcjach Allegro mogę to sobie przeczytać, ale w praktyce jak to z tym jest? Jakkolwiek jakość, stabilność poprawia się? Sygnał czy siła może zyskują te pare %? :P No i czy da się na tym sofcie ściągnąć jakieś kanały "extra"? :roll: Ktoś z forum może polecić zaufanego tunera tych białych klocków? (może być PW)

 

Tak więc to by było na tyle. BARDZO proszę - jak ktoś coś może dodać od siebie - każda porada i uwaga będzie dla mnie cenna i zapraszam do rozmowy. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Po wgraniu Enigmy masz uniwersalny czytnik kart.Nie wiem jak jest dokładnie z tą NnK ale jak ma się ją zmigrowaną na Świat HD (jak ja) i masz tuner z serii BSKA to z pomocą kodów oglądasz cała ofertę jaką masz na pakiecie..

2.Kontakt z BOK telefonicznie bądź mailowo Ci pozostaje...ta druga opcja sprawniejsza...

3.Dostajesz dostęp do serwisów Onetu działa w miarę sprawnie,ponadto eBOK bez włączania komputera,stacji mnóstwo jeśli jakiejś brakuje można napisać u nich na forum i po miesiącu średnio wrzucają na listę...

4.ENIGMA to coś co zamienia te dekodery w najtańsze kombajny które normalnie k.1000 zł kosztują...centrum multimedialne przy którym tak naprawdę opłacanie abonamentu za to co leci w TV jest rzeczą paranormalną :D Od serwisów filmowych po różnego rodzaju odtwarzacze i youtube'y :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Po wgraniu Enigmy masz uniwersalny czytnik kart.Nie wiem jak jest dokładnie z tą NnK ale jak ma się ją zmigrowaną na Świat HD (jak ja) i masz tuner z serii BSKA to z pomocą kodów oglądasz cała ofertę jaką masz na pakiecie..

D

 

Nie to forum - nie ten temat.

W skrócie nic za darmo nie pooglądasz z oferty. Musisz kartę doładować - zapłacić zgodnie z ofertę N na kartę / TNK HD / Swiat HD

Karta jest parowana z dekoderem - żeby po przerobieniu na linux - E2 karta taka karta działała prawidłowo trzeba ją ponownie sparować z dekoderem i dlatego trzeba wpisać odpowiednie znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:censored: mhm ;)

 

To zadam jeszcze 1 pytanie - dekoder jest niby mój, ale po wgraniu ENIGMY radzę sobie sam - jak padnie to umarł w butach, bo już z niczym innym nie sparuje tej karty?

Tak w ogóle na chwilę obecną, mimo że jestem w ofercie na kartę a dekoder jest mój, w przypadku problemów, usterek dekodera cośtam mi z nim robią albo go wymieniają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... mam go już ponad rok, więc w kwestii gwarancji jeden ciul. Żałuje tylko, że w czasie trwania gwarancji nie sprawdziłem nigdy HDMI, bo planuję teraz zakup telewizora, a z tego co znajduję w sieci to jakiś mega problem był z dźwiękiem po HDMI że w co drugim zrywało dźwięk co kilka minut... :shock:

 

tweed77 kartę mam "n na kartę HD" - tą jeszcze niebieską. Ją w razie W ją też da się odpalić na dekoderach z linuxem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oba biały i czarny na.e2 sprawują się dużo lepiej od.orginalnego optogramowania wymagają chęci i sporo czytania nie jest to napewno sprzęt dla laika.Choć na necie jest pełno poradników.Karta n na kartę HD sparowana.zostala z.tym dekoderem pod e2 i mogę ją dzielić na.ile chcesz odbiorników.Nagrywane na USB 1tb też.dziala bez problemów.Pm jak masz.jakies.głębsze pytania.Zapomniałem o najciekawszym bardzo.fajny plugin iptv z.ipla TVN brstplayer i wieele więcej.Działają streamy tv online,weeb tv oraz.rtmp linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...