Skocz do zawartości

Dekoder ADB ITI 5800S


Rekomendowane odpowiedzi

Niby tylko dekoder, ale mam podłączone do niego stereo, a że nie mam tunera radiowego to fajnie, jakby dało się coś z dekodera nieraz zapuścić. Swoją drogą teraz coś mi przyszło do głowy... Zastanawiałem się, dlaczego kuźwa w nboxie nie mogę ściągnąć listy kanałów radiowych (nie ma opcji przejścia z TV na RADIO) jak już w najtańszym Globo kiedyś miałem. Czyżby ukryli tą opcję pod swoim magicznym określeniem "nRadio" :| Niby potrzebuje połączenia internetowego, ale tylko do inicjacji, później - z tego co czytam ludzie odłączają sieć, a stacji dalej można słuchać, heh... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakupiłem access point'a, skonfigurowałem i podłączyłem do nbox'a, by zobaczyć co jest pięć z tym nRadiem.

 

W skrócie - acess point leci na Allegro, w nbox'a ładuję Enigmę i dziękuję za te nRadio. :woot: Aż uszy bolą... Nie wiem gdzie ta deklarowana na stronie telewizji n / nc+ "wysoka jakość stacji radiowych", ale 128kbps to max, jaki udało mi się znaleźć. Najczęściej wyświetlało 96kbps. Gdy trafiłem na 41kbps, wyłączyłem te atrakcje. :crazy:

 

Także przestrzegam innych, aby nie popełnili mojego błędu - nRadio nadaje się do odtwarzania licznych stacji, ale raczej nie słuchania. ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak władujesz Enigmę, to Access Point nadal może być potrzebny do konfiguracji Nboxa, więc nie pozbywaj się go.

sparować z kartą ma mi już gość, który będzie wgrywał soft i zmieniał kondensatory. W późniejszym czasie dostęp do internetu nie jest już chyba niezbędny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , który dekoder jest lepszy BSKA czy BXZB ?

BSKA jest tańszy w przeróbce na Enigmę, ale wedle informacji na necie bardziej awaryjny (puchną kondensatory na niefortunnie umieszczonej głowicy i w zasilaczu). Kartę można użyć w Enigmie to oglądania wszystkich opłaconych pakietów. BXZB jest podobno mniej awaryjny (inaczej umieszczona głowica), ale przeróbka wymaga wymiany procesora i nie da się użyć karty do oglądania żadnych innych kanałów niż te dostępne w SmartHD+. Ale można nabyć kartę od BSKA/BSLA na znanym portalu aukcyjnym i tę użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sonik79

Zgadza działa tak samo, z tą różnicą że dekodery z serii BSKA są bardziej awaryjne od serii BXZB. Seria BSKA ma niefortunnie zaprojektowaną głowicę,która znajduję się bardzo blisko zasilacza i poprzez nagrzewanie się puchną kondensatory w głowicy i zasilaczu.

Seria BXZB jest po pierwsze nowsza i ma lepiej zaprojektowaną płytę główną na której elementy głowicy i zasilacza są umieszczone w większej odległości od siebie, co zwiększa oddawanie ciepła i kondensatory w głowicy się wolniej zużywają i puchną.

 

Druga sprawa to jak już napisał kolega tomkep, przeróbka na enigme serii BSKA jest tańsza niż przeróbka dekodera z serii BXZB, dlatego ponieważ w serii BXZB przed wgraniem enigmy trzeba wymienić procesor. Kosz wymiany procesora i wgranie enigmy do dekodera serii BXZB wynosi około 200 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder bska 1 głowica bsla i jego nowszy brat bxzb 2 głowice.Tyle rożnic przeróbki 2 pierwszych mniej kosztowne.Ostatni okolo 200zł bo flash i procesor do zmiany nie sam proceor jak @wyzej podał.Jeszcze kwestia żeBxZB ma inne parowanie niż te 2 i karta z niego prosto nie pójdzie.....z fulem czy tym co parowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie dotyczące tego dekodera. Otóż pojawił się on w ofertach sieciowych sklepów w cenie 99 zł wraz z kartą nc+ mix. Są to dekodery w wersji refurbished ( czyli odnowieone przez nc+).Osobiście nie interesuje mnie nc+ mix tylko TV na kartę. Zatem czy po miesięcznym używaniu nc+ mix będę mógł kupić pakiet startowy TV na kartę Smart HD+ i używać tego dekodera do TNK. Poniżej link do sklepu

http://www.euro.com.pl/tunery-telewizji ... 99.99&cr=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Niestety nie, ponieważ karty z oferty nc+MIX są sparowane z dekoderami. Oznacza to, że karta nc+mix nie zadziała na innych tunerach oraz to, że inna karta w tym dekoderze również nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz mogł czytaj wyżej posty jak przerobisz go na uniwersalny czytnik(*wgrasz e2) u magika za około 40zł.Pod warunkiem że to BSKA dekoder model lub BSLA. Wtedy ruszy ci TNK SD /SMART HD albo inna dowolna karta nie parowana ( nie mówię tu o parowanych /itd bo to nie to forum) Ale ogólnie tak będziesz mogł.Po przeróbce co zyskasz? patrz kilka stron tego tematu.Myśle że będzie warto...za 150zł w sumie masz dekoder na linuxie...A to iptv plugin a to coś warte.A ten @ co pisał że nie da się to coś mało wie;) BSLA to duży czarny nbox patrz naklejka z nr seryjnym na tyle dekodera/BSKA to duży biały nbox.( patrząc na to foto co podałeś był tam) Po przeróbce takiej dekoder zyskuje jeszcze więcej życia bo zapobiegawczo spece wymieniają kondensatory na lepsze....Nka /NC+ nie zawsze wymieniała/wymienia przy odnowieniu.Jak masz grubsze pytanie zawsze możesz napisac jakiś PM albo gg 190696.Mam oba modele dekoderów po przeróbce i chodzą podobnie do słynnych dreamboxów /vu+ i innego sprzętu z ciut wyszzszej półki cenowej.Sprzęt napewno nie jest dla laika ale od czego jest siec;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używany dekoder ADB 5800S z serii BXZB z wgraną enigmą2 i dekoder ten zawiesza i resetuje się na kanałach HD. Mam kartę NC+ cameleon i chcę oczywiście legalnie odbierać platformę NC+.

Co mogę zrobić aby się nie zawieszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszanie / resetowanie może być spowodowane przegrzewaniem się dekodera. Ustaw go z dala od innych urządzeń emitujących ciepło, zdejmij górną pokrywę, odkręć tylną ściankę i sprawdź, czy problemy będą nadal występowały. Druga rzecz to przejrzyj kondensatory, czy nie są spuchnięte. BXZB z Enigmą oznacza, że masz wymienione (lutowane) procesor i pamięć - tu też może być przyczyna Twoich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...