Skocz do zawartości

Dekoder ADB ITI 5800S


Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie dlaczego ten dekoder ma problem z wyłączeniem się jak jest włączony na kanał HD trzeba go wyłączać nieraz trzy razy jak jest na kanale SD wyłączy się za pierwszym razem,Kupiłem nowego pilota i jest to samo.Pozdrawiam i proszę o odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Posiadam ten dekoder wraz z nieaktywną już kartą nnk + tuner usb do tv.naziemnej.Panowie czy jest możliwość w tej sytuacji odbierać na nim naziemną tv.W chwili po włączeniu dekodera na wyświetlaczu jest napis 'test' ,pożniej jakieś zmieniające się cyfry i kreseczki poziome i pionowe naprzemian zmieniające się.Standby swieci na czerwono,pomaranczowo i zielono [naprzemian].Z gory dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie opisana przez Ciebie usterka to jest awaria dekodera lub zasilacza można jeszcze uruchomić dekoder przy odłączonych przewodach które mogą być uszkodzone.Jeśli test jest mrugający to jest uszkodzenie zasilania.Częstą przyczyną są zużyte kondensatory można je samemu wymienić są dokładne opisy.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 8#10815198

http://obrazki.elektroda.pl/9969179100_1364019591.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że u mnie kiedyś też była taka sytuacja jak piszesz z tym ''archaicznym ekranem'' i nie działającymi niektórymi kanałami z oferty n na kartę. Wtedy uszkodzony był dekoder. Na szczęście na gwarancji przysłali mi inny dekoder. Na razie odpukać działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie seria BSKA była jakaś nieudana, bo w dekoderach tej serii puchły kondensatory, niby nic, bo wystarczy kilka PLN na nowe, firmowe, lepsze kondensatory, lutownica i odrobina chęci (oczywiście jak się nie ma gwarancji na dekoder!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam jedno pytanie dotyczace powyzszego tunera. Od samego poczatku mialem z nim problemy. Zazwyczaj problemy byly z jakoscia i kanalami HD. Instalacja satelitarna byla w jak najlepszym porzadku, bo na innych tunerach wszystko pieknie dzialalo. Wystarczylo na chwilke wylaczyc tuner i wlaczyc go ponownie i wszystko wracalo do normy...i tak prawie kazdego dnia... przyszly dni kiedy zaczely sie problemy z dzwiekiem (tego juz nie moglem przeskoczyc) Majac gwarancje natychmiast go odeslalem... troche to trwalo. Wrocil, podzialal 3 miesiace i znowu problemy... takie same jak wczesniej. Znowu wystarczylo go wylaczyc i wlaczyc ponownie kanaly HD dzialaly. Niestety pare przed swietami padl juz chyba calkowicie. Kompletnie nie reaguje na pilota. Nie reaguje rowniez na przycisk na obudowie. Jedynie mozna go wylaczyc za pomoca kabla zasilajacego. Problem w tym, ze miesiac temu minal rok gwarancji, ktory dostalem na tuner, niestety karte mam zaladowana jeszcze na kilka miesiecy. Po kontakcie z infolinia, okazuje sie pieniadze, ktore zaladowalem zapewne strace, bo karta jest z "parowana" wlasnie z tym tunerem. Rozwiazania brak. Jedynie platny serwis (z ktorym kontakt jest bardzo ograniczony). Jest sens naprawiac ten tuner? Jak to mozliwe, aby dawali tuner z 12 miesiecami gwarancji, a doladowanie na 24. Dla mnie to jest naduzycie zaufania klienta. Takim postepowaniem traca tylko swoich klientow (ktory da sie nabrac, ale tylko raz!). Jest jakies rozwiazanie, aby odzyskac pieniadze z konta? Pozdrawiam serdecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam jedno pytanie dotyczace powyzszego tunera. Od samego poczatku mialem z nim problemy. Zazwyczaj problemy byly z jakoscia i kanalami HD. Instalacja satelitarna byla w jak najlepszym porzadku, bo na innych tunerach wszystko pieknie dzialalo. Wystarczylo na chwilke wylaczyc tuner i wlaczyc go ponownie i wszystko wracalo do normy...i tak prawie kazdego dnia... przyszly dni kiedy zaczely sie problemy z dzwiekiem (tego juz nie moglem przeskoczyc) Majac gwarancje natychmiast go odeslalem... troche to trwalo. Wrocil, podzialal 3 miesiace i znowu problemy... takie same jak wczesniej. Znowu wystarczylo go wylaczyc i wlaczyc ponownie kanaly HD dzialaly. Niestety pare przed swietami padl juz chyba calkowicie. Kompletnie nie reaguje na pilota. Nie reaguje rowniez na przycisk na obudowie. Jedynie mozna go wylaczyc za pomoca kabla zasilajacego. Problem w tym, ze miesiac temu minal rok gwarancji, ktory dostalem na tuner, niestety karte mam zaladowana jeszcze na kilka miesiecy. Po kontakcie z infolinia, okazuje sie pieniadze, ktore zaladowalem zapewne strace, bo karta jest z "parowana" wlasnie z tym tunerem. Rozwiazania brak. Jedynie platny serwis (z ktorym kontakt jest bardzo ograniczony). Jest sens naprawiac ten tuner? Jak to mozliwe, aby dawali tuner z 12 miesiecami gwarancji, a doladowanie na 24. Dla mnie to jest naduzycie zaufania klienta. Takim postepowaniem traca tylko swoich klientow (ktory da sie nabrac, ale tylko raz!). Jest jakies rozwiazanie, aby odzyskac pieniadze z konta? Pozdrawiam serdecznie...

 

Jedyne co pozostaje to wgranie alternatywnego softu. Mam na myśli linux z E2. Wymiana kondensatorów. Koszt około 60 zł. Ten co będzie naprawiła zrobi tak że karta będzie działać tak jak powinna.

 

Tyle w temacie reszta informacji na forach o sprzęcie satelitarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mozliwe, aby dawali tuner z 12 miesiecami gwarancji, a doladowanie na 24.

A kto każe ładować na 24 miesiące ? Czy w ogóle na więcej niż miesiąc ?

Jak to kto? Taka durna promocja byla, a ja [beep] dalem sie zlapac... Jak bralem to tak pieknie przedstawiono cala promocje, ze nawet nie pomyslalem, ze mozna sie tak wkopac z tymi urzadzeniami. Po takim zachowaniu serwisu n jak i infolini, pozegnam sie z n tv. Doslownie zadnej pomocy z ich strony. Bylem nawet gotowy kupic u nich drugi tuner, aby mi tylko dzialalo.

Do Tweed77

 

Dziekuje pieknie za informacje. Dzisiaj podzwonilem troche po serwisach i nasluchalem sie jak nawciskali ludziom tego sprzetu w roznych promocjach. Podobno to bardzo problematyczny tuner. Koszt naprawy do zaakceptowania, bo szkoda zaladowanej karty... ale nigdy wiecej juz nie dam sie nabrac na tego typu sprzety, jedynie z pelna gwarancja. Juz po pierwszym miesiacu dawal taki popis, ze dalo to do myslenia. Jeszcze raz dziekuje za rozwiazanie problemu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem aby w opcji smart HD można było zamawiać nboxa recordera.

Jeśli chodzi o ofertę świat HD to opcje VOD są ściągane na dysk. Aby mieć do nich dostęp należy mieć wykupiony odpowiedni abonament. Czyli cały dysk na nagrania nie jest dostępny chyba że sobie przerobisz na E2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[beep]a, faktycznie może chodzić o Świat HD, ale to bez znaczenia. Jaki abonament muszę wykupić? Mnie interesuje zamawianie premier, tych płatnych po kilka złotych za film. Kanałów w ogóle nie musi być, bo teraz mam pełną ofertę nc+ na 3 dekodery, ale mi niestety przypadł Box+ (aka. biały szrot) i tu VOD nie mam. A często korzystałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...