Skocz do zawartości

Dekoder ADB ITI 5800S


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak wszystkie dekodery z oprogramowaniem LINUX to też ADB ITI 5800S nagrzewa się czy pracuje czy nie pobiera ok 18 W prądu to rocznie wychodzi dosyć spora kwota ok 350 zł.

Wyłączanie dekodera może być przyczyną awarii przetwornicy lub nie odebrania aktualizacji co wiąże się z wykonaniem kilku telefonów do operatora po 1,22 za minute. Przy podaniu danych technicznych i usterki połączenie może trwać dosyć długo, lepiej nie wyłączać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak wszystkie dekodery z oprogramowaniem LINUX to też ADB ITI 5800S nagrzewa się czy pracuje czy nie pobiera ok 18 W prądu to rocznie wychodzi dosyć spora kwota ok 350 zł.

Wyłączanie dekodera może być przyczyną awarii przetwornicy lub nie odebrania aktualizacji co wiąże się z wykonaniem kilku telefonów do operatora po 1,22 za minute. Przy podaniu danych technicznych i usterki połączenie może trwać dosyć długo, lepiej nie wyłączać. Pozdrawiam

Wyłączam ten tuner od pół roku codziennie z gniazdka i nigdy nie miałem problemów żeby zaskoczył z powrotem. Kicha troche że tak długo staruje ale mówi się trudno. Jak na 24 godziny tuner pracuje ok. 5 godzin to wyłączenie z prądu na 19godzin powoduje spore oszczędności po roku.

Jest telefon stacjonary pod który też mozna do nich dzwonić w razie czego i nie płacic takich rachunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość krzysiek.karolak

Czy to normalne, że przy dłuższej bezczynności na komunikacie "Kanał niedostępny" włącza się coś w rodzaju wygaszacza ekranu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam obecnie n na kartę. Gdybym nie doładowywał karty, miałbym tylko kanaly FTA. Czy miałbym wtedy aktualizacje listy kanałów FTA(np. gdyby parametry zmienił ZDF HD po dodaniu przez "superszybkich" techników n miałbym nadal ten kanał, czy niestety mój tuner nie miałby już automatycznych aktualizacji) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam od wczoraj na kanale 10 na pasku informacyjnym jak się przełącza kanały pokazała się jakaś ikona podobizna kuli ziemskiej i obok napis OK i drugi napis mhp,.. jak się naciśnie OK dekoder sie blokuje i zaświeca się kontrolka na dekoderze @ koloru pomarańczowego.Proszę powiedzcie czy to jest szkodliwe dla dekodera . Te ikony wyskakują tylko na kanale 10 gdzie jest TVP1.Proszę napiszcie jak to zlikwidować. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ikony te zawsze były jedna to połączenie internetu a druga MHP to nowa usługa którą ma w przyszłości wprowadzić N-ka ale w miedzy czasie pojawiła się nowa usługa którą testuje TVP i jest kilkakrotnie tańsza tylko że dekodery N-ki puki co nie spełniają warunków tej usługi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od wczoraj na kanale 10 na pasku informacyjnym jak się przełącza kanały pokazała się jakaś ikona podobizna kuli ziemskiej i obok napis OK i drugi napis mhp,.. jak się naciśnie OK dekoder sie blokuje i zaświeca się kontrolka na dekoderze @ koloru pomarańczowego.Proszę powiedzcie czy to jest szkodliwe dla dekodera . Te ikony wyskakują tylko na kanale 10 gdzie jest TVP1.Proszę napiszcie jak to zlikwidować. Dziękuję.

Ta ikona jest od N radia-nie wim czemu jest na tym kanale naciśnięcie OK na pilocie blokuje cały dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak na pozycji 10 czyli TVP 1 są dwie ikony i właśnie jedna jest do uruchomienia N portalu która obecnie nie działa tylko działa ikona MHP po uruchomieniu obecnie nie ma jeszcze serwisu , wyjście z serwisu MHP jest przez naciśniecie niebieskiego przycisku N . Być może zaskoczy nasz operator usługami portalu MHP podobno mamy być przygotowani na więcej. Szkoda tylko że została osuniętą usługa Onet Foto z portalu N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam od 2 tygodni zestaw "n na kartę" z ww. dekoderem i mam 2 pytania:

 

1. Czy wy też zauważyliście problematyczne działanie przycisku BACK w pilocie? Elektrycznie widać , że jest sprawny (przez aparat foto) ale w niektórych opcjach menu (setup) albo w ogóle nie wywołuje żadnej reakcji tunera albo działa jak przycisk OK (zatwierdza zamiast wychodzić). Czasami tylko spełnia swoją właściwą rolę (wtedy działa za każdym razem). Wszystko zależy od tego w jakim miejscu menu jesteśmy. Pilot poza tym jest sprawny.

 

2. Dlaczego pomimo ustawienia formatu obrazu na "powiększenie" lub "rozciągnięcie" gdy nadawany jest obraz 4:3 dalej mam pionowe czarne pasy po bokach np. na TVP1 HD a na TVP kultura, te opcje działają poprawnie i jak trzeba rozszerzają lub powiększają obraz. Też tak u Was to dziwnie działa. TV to LCD 16:9 i tak też ustawiłem w menu tunera.

 

Ww. usterki wskazują na jakieś błędy w oprogramowaniu tunera, no chyba, że tylko tak u mnie jest. Firmware oczywiście tuner pobrał sobie najnowsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wyłacz tv tryb eco , lub daj dekoder dalej od tv bo tv zagłusza go ( było pisane o tym z nie jednym tunerem ) .

2. w menu ustaw bez zmian a na tv Auto , a potem naciśnij przycisk opt na dowolnym kanale i tam dostosuj obraz , każdy nadawca nadaje inaczej , nie wszyscy wysyłają sygnał do poprawnej zmiany formatu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy jest obecnie możliwość na portalu onet foto do powiększenia wybranego zdjęcia u mnie jest tylko czerwony krzyżyk na czarnym tle i nic się nie zmienia.Portal chodzi dobrze tylko jest taki problem zawsze było dobrze i od 2 tygodni nie są zmieniane wiadomości. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wyłacz tv tryb eco , lub daj dekoder dalej od tv bo tv zagłusza go ( było pisane o tym z nie jednym tunerem ) .

 

TV zagłusza działanie jednego przycisku w pilocie??? No nie gniewaj się ale śmiesznie to zabrzmiało. Przycisk jest rozpoznawany przez tuner (mruga lampka na panelu w trakcie jego naciskania) ale nie wywołuje to spodziewanej reakcji. Przycisk BACK działa tak samo jak przycisk OK. Miałem wrażenie że czasami działa poprawnie ale jednak nie. Zawsze "zatwierdza" zamiast "wychodzić". Ale nawet zrobiłem jak pisałeś i zupełnie nic to nie dało. Odstawiłem tuner metr od TV i nic się nie poprawiło. U was przycisk BACK działa prawidłowo?

 

 

2. w menu ustaw bez zmian a na tv Auto , a potem naciśnij przycisk opt na dowolnym kanale i tam dostosuj obraz , każdy nadawca nadaje inaczej , nie wszyscy wysyłają sygnał do poprawnej zmiany formatu .

 

Sęk w tym, że to auto nie zawsze działa prawidłowo z poziomu mojego TV (SONY 46Z5500) i chciałem żeby działało z poziomu tunera. A po naciśnięciu OPT na danym kanale nie mam możliwość dokonania zmiany jedynie języka - niżej tam gdzie jest ustawianie formatu nie mogę zejść pilotem. Tak jakby zmiana formatu nie była możliwa w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pilotem się wszystko wyjaśniło. Nowy pilot a miał niesprawny przycisk BACK. Na innym egzemplarzu takiego pilota wszystko działa poprawnie. TV oczywiście nic nie zagłusza :) Swoją drogą, skąd pomysł, że TV może zagłuszać "światło" z pilota????? Niezły żart :) No, chyba że tworzy wokół siebie aureolę w podczerwieni hehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...