Skocz do zawartości

Dekoder ADB ITI 5800S


Rekomendowane odpowiedzi

kondis jeżeli kupowałeś przez allegro jako dowód zakupu spróbuj użyć np. potwierdzenia płatności z allegro, potwierdzenie płatności z konta bankowego, ew. poproś sprzedawcę o [beep]likat paragonu/faktury ... ( tam gdzie wycięło jest słowo d u p l i k a t )

 

Wiem że ustawodawca mówi że w przypadku reklamacji musisz przedłożyć dowód zakupu. Jeżeli się nie mylę nie wskazuje jednak co tym dowodem musi być. Możesz udowodnić że kupiłeś dany towar w inny sposób nie koniecznie przedkładając paragon.

 

Warto spróbować, szkoda pieniędzy :) Ew. popytaj czy ktoś nie ma takiego paragonu "pożyczyć" na czas reklamacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodził prawie 3 miesiące i wszystko było ok. Po ostatnim odłączeniu i ponownym załączeniu do sieci coś tam się musiało w nim stać. Jak włączyłem było większość kanałów SD oraz TVN HD. Wyłączałem kilkakrotnie z sieci i nic nie pomogło. Jak sprawdzałem ustawienie anteny na ekranie to siła sygnału była ok. 90% a jakość przechodziła ok.75%-65% i były takie pozycje że było 0%. Jak chciałem przywrócić ustawienia domyślne to dekoder nic w ogółe nie znalazł, cały czas chciał szukać listę programów i nic nie mógł znaleźć. Także w tej chwili nie mam zupełnie żadnych kanałów.

Stawiam na uszkodzoną głowicę. Pokombinuj na allegro niech ci dadzą inny (sprawny) nbox albo niech oddadzą pieniążki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaję, że w gre może wchodzić głowica. P.S. Znalazłem te kanały które mi zniknęły po przywróceniu ustawień domyślnych. Ale tak jak za pierwszym razem, mam tylko większość kanałów SD, z HD mam tylko TVN HD, TVN Style HD. Innych kanałów HD już nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak sama nazwa mówi jest to dekoder HD i poprawa tego problemu jest zbędna słabo się starają technicy można wiele zrobić z tym dekoderem.

Może jak przejdziemy do Cyfry to możemy liczyć na poprawę oprogramowania w końcu dekodery 5800 pracują jeszcze w TV "N"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuję waszej pomocy w czsie oglądania filmu dekoder zaczął się programować sam w tej chwili nic nie działa jest napisna dekoderze ŁESŁ nie podaje żadnego sygnału na telewizor zmieniłem telewizor i przewód hdmi też nie działa POMOCY.Nie reaguje na nic jest tylko napis .Wyłączłem go z gniazda kilka razy nic nie dało.Dziekuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drogi Kolego dekoder 5800 można obecnie dostać za symboliczną sumę można na taką okazje trafić często na Allegro i jest dokładny opis jak można używać dekodera po okresie promocyjnym

Trafiłem też jak można oglądać programu DVB-T bez aktywnego konta. Polecam szukać nie zapisałem linku i trudno mi przedstawić szczegóły i jeszcze osobiście nie sprawdzone.

Podpowiem Tylko że kombinacja przycisków na pilocie przy odłączonej instalacji Satelitarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem to ogloszenie ale ten dekoder ma chyba standardowe oprogramowanie a nie wgrana Enigme 2 i nic nie pisze w jaki sposob mozna to zrobic mysle ze telefonicznie tez nie udziela takiej informacji.Czyli gdybym przestal oplacac zostaje mi kolejny bezuzyteczny sprzet. A z tym oprogramowaniem podobno dzialaja w nim karty C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem to ogloszenie ale ten dekoder ma chyba standardowe oprogramowanie a nie wgrana Enigme 2 i nic nie pisze w jaki sposob mozna to zrobic mysle ze telefonicznie tez nie udziela takiej informacji.Czyli gdybym przestal oplacac zostaje mi kolejny bezuzyteczny sprzet. A z tym oprogramowaniem podobno dzialaja w nim karty C+.

Tak jak pisałem można ożywi dekoder ale przed zablokowaniem osobiście tego nie stosuje ponieważ mam TNK HD i od czasu do czasu mogą dać te 20 zł i jest rok z głowy.

Niesprawdzone osobiście szczegóły mogę podać tylko na PRV lub http://tv-test.bo.pl/ Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale kurcze, jeśli kupujesz dekoder firmowany przez NNK to po to żeby oglądać NNK czyż nie ? Na rynku jest mnóstwo niezależnych dekoderów do których można wsadzać dowolne karty i moduły i oglądać co się chce. Nie widzę problemu. To tak jakby narzekać że w samochodzie nie ma [beep]ów żeby jeździć jak się nie płaci za paliwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po ułożeniu swojej listy postępuj zgodnie z poleceniem kolejnych ekranów czyli kilka razy naciśnij ok na pilocie po wyjściu z menu wybierasz listę kolorowymi przyciskami

List można ustawić cztery pierwsza lista to przycisk czerwony ale tylko pokazuje się EPG po najechaniu kursorem góra dół wybierasz program i naciskasz ok

Uwaga to wszystko jest w Instrukcji obsługi .....Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę i pytanie zarazem- wie ktoś ile prądu pobiera ADB 5800 tak w stanie czuwania jak i w czasie pracy? Zastanawiam się nad nim właśnie i nad Opticumem X8 i choć tuner od ADB jest używany to jednak to sprawdzona marka. Ciekaw jestem tylko czy pobór mieści się w granicach 20 WATT czy może jest więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żłopie 17,5W z tego co kojarzę. Na czuwaniu tak samo - żeby oszczędzić prądu trzeba wyłączać z kontaktu (najlepiej przez listwę zasilającą z przyciskami). "Trochę" długo się potem włącza - minutę do dwóch. Ale wśród tunerów na linuksie to chyba norma.

 

Ja w każdym razie po wyoglądaniu pakietu startowego wróciłem do starego tunka który startuje w 3sek (zwykły tunek, nie linuks i nie NNK). Ale nie mam do ADB żadnych zarzutów - do oglądania NNK nadaje się świetnie, cena, jakość, wygoda - wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...