Skocz do zawartości

Dekoder ADB ITI 5800S


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy dekoder 5800s używany NNK i po przejściu do N na Świat HD sam się przestroi ,czy trzeba mu pomóc i co z gwarancją ? Bo po 6 miesiącach w NNK został wymieniony na niby nowy? i czy gwarancja obowiązuje od nowo wymienionego na 12 miesięcy ? Bo tamten nawalił i przyznali drugi.Bardzo proszę o odpowiedż z góry Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz na temat przestrojenia dekodera. Moje drugie pytanie dotyczyło gwarancji na ten dekoder , która trwa 12 miesięcy po upływie 5 miesięcy dekoder się popsuł i przyznali drugi i moje pytanie gwarancja obowiązuje od zakupu pierwszego dekodera, czy od otrzymanego po wymianie nowego jak liczyć te 12 miesięcy gwarancji, Z góry dziękuję za wyrozumiałość i za odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W skrócie:

- uniwersalny czytnik na praktycznie wszystkie karty (Cyfra+, TNK SD, Smart HD, XXX, HD+, Sky itd. Polsat oraz N/NNK/TNKHD - jak masz odpowiednie dane), ale domyślnie nie będzie działać karta z której korzystasz obecnie (musisz mieć do niej odpowiednie dane),

- odtwarzacz multimedialny z USB (działa większość plików divx, xvid, h264 - tych najpopularniejszych + napisy z oddzielnego pliku),

- możliwość korzystania z dysku SATA (jak dolutujesz sobie złącze do płyty głównej),

- możliwość korzystania z dwóch głowic tvsat (jak znajdziesz i wbudujesz w boksa),

- nagrywanie programów w niezaszyfrowanej postaci na pendrive/dysku,

- zdalna obsługa boxa przez sieć domową/internet, możliwość streamowania programów z dekodera tą drogą, streamowanie filmów z innego komputera w sieci (to trochę kuleje)

- możliwość podłączenia karty Wi-Fi na usb (RT3070/5370) i robienie powyższych bez ciągnięcia kabla,

- sporo wtyczek i różnych dodatków,

 

To tak z grubsza. Funkcji jest więcej. Do tego są jeszcze inne, o których na forum nie można pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ten dekoder już jest skazany na wyginięcie, psuje się na potęgę, jeśli w ogóle zostawią te dekodery to pewnie wszystko zostanie bez zmian, USB jest odblokowane tylko dla DVB-T, od nagrywania jest mały płaski dekoder, który wymieniają kiedy padnie na amen białas jeśli się ma umowę z N. Na razie oprócz loga nie wiemy nic na temat NC+, czekać trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajki, kolego Kodżak, wymyślasz ...

:D

 

Miałem do tej pory 3 takie modele, w tym jeden odnawiany przez N-kę, i żaden nawet się nie zająknął.

:lol:

 

Ten dekoder działą w oparciu o porządny procesor (STi 7100) i - oprócz tego, że na życzenie N :twisted: , firma ADB poblokowała mu różne funkcje - jest najlepszym na rynku w swojej kategorii cenowej.

A to, że raz na kilka lat trzeba wymienić parę kondensatorów to chyba nie jest żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam. mam taki problem: otóż do tej pory korzystałem z oferty tnk sd na zwykłym dekoderze. niedawno dokonałem migracji do smart hd no i na dekoderze sd wszystko śmigało. no ale żeby mieć kanały w hd to zakupiłem sobie dekoder 5800s tyle że jak wkładam tą moją kartę z opcją smart hd to dekoder zatrzymuje mi się na ekranie aktywacyjnym i nie przechodzi dalej tak jakbym nie miał doładowanej karty albo nie miał uprawnien (a mam). dodam że dekoder jest w 100 % sprawny bo w komplecie była karta tnk hd i po aktywowaniu jej wszystko śmiga. nie wiecie co może być grane? dlaczego dekoder nie działa z tą moją kartą smart hd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dekodery 5800S domyślnie są sparowane z kartą, która była w zestawie i tylko z nią zadziała.

 

Jeśli chcesz zmienić ten stan rzeczy to poszukaj na znanym serwisie aukcyjnym za hasłem "nbox enigma" i znajdź usługę przeprogramowania tego dekodera. Upewnij się jeszcze, że na naklejce pod dekoderem jest seria BSKA. Po takim zabiegu karta Smart HD zadziała bez najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale po co ma przeprogramowywać na Enigme tylko na potrzeby Smart HD ? Przecież może używać karty TNK/NNK HD dołączonej do nBoxa, gdzie w pakiecie za 20 zł jest nawet ciut więcej kanałów. Kartę Smart HD proponuję sprzedać gdzieś na aukcji (jeśli jest doładowana na kilka miesięcy). Przynajmniej część pieniędzy uda się odzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co napisałeś to jest chyba oczywiste. Proponuję nie robić z usera inwalidy, bo skoro pisze:

dodam że dekoder jest w 100 % sprawny bo w komplecie była karta tnk hd i po aktywowaniu jej wszystko śmiga.

to chyba wie, że może tą kartę doładowywać i oglądać dalej?

 

Ja tylko odpowiedziałem na temat dlaczego jego karta Smart HD nie działa i jakie jest jedyne rozwiązanie żeby ruszyła w 5800s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne. Masz dwie możliwości:

- doładowywać kartę TNK HD (czy tam NNK), którą dostałeś z 5800S, a kartę Smart HD schować do szuflady,

- przerobić 5800S na Enigmę

 

Niestety, wszystkie dekodery z oferty N/NNK/TNK HD są sparowane z kartą, która jest w zestawie. Jedyna możliwość to modyfikacja oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę mnie to dziwi bo we wszystkich opisach tego dekodera stoi jak byk że posiada system conax i współpracuje z wszystkimi kartami tego typu.....

no czyli typowe robienie z ludzi [beep]i i celowe wprowadzanie w błąd przez producenta czy tam sprzedawce. Ok Panowie, dzieki za pomoc. Zostane raczej prze doładowywaniu tnk hd bo jak mam płacić za przeprogramowanie, wysyłać dekoder odbierać itp to już wole dać te pare groszy więcej za doładowanie i sobie spokojnie oglądac. Jeszcze raz dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

posiadam dekoder jak w temacie - podłączony do telewizora przez hdmi. Prosze mi powiedzieć czy to normalne, że przycisk regulacji głośności dekodera teoretycznie działa..(czyli pokazuje skale głośności) ale w praktyce nic ona nie daje..bo ani nie przycisza głosu ani nie podgłaśnia. Czy to normalne zjawisko w tych dekoderach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...