Skocz do zawartości

Dekoder ADB ITI 5800S


Rekomendowane odpowiedzi

Tak tylko na którą astrę ? Bo dla niemców astra znaczy 19,2 a dla anglików co innego. Z tej pierwszej można jeszcze coś wykrzesać na tym dekoderze (najprościej podmienić konwerter na monoblock). Z tą drugą nic się nie wskóra.

 

Oczywiście cały czas mowa o dekoderze z oryginalnym oprogramowaniem, bo po przeróbce na e2 znikają kwestie problematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko na którą astrę ? Bo dla niemców astra znaczy 19,2 a dla anglików co innego. Z tej pierwszej można jeszcze coś wykrzesać na tym dekoderze (najprościej podmienić konwerter na monoblock). Z tą drugą nic się nie wskóra.

 

Oczywiście cały czas mowa o dekoderze z oryginalnym oprogramowaniem, bo po przeróbce na e2 znikają kwestie problematyczne.

Czyli bez ingerencji w sprzęt nie da się nic zrobić tak? Pozostaje mi zakupic talerz i ustawic na Hotbird.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bez problemu będzie działać twoja karta z abonamentu pod jednym warunkiem bedzie pochodziła z dekodera BSKA/BSLA .

Dekoder BSKA który okazyjnie zakupiłeś można przerobić u speca na e2.I wtedy ta karta z abonamentem będzie działała.

Sam nie przerobisz bo za dużo z tym zabawy.

Wszystko zależy jaki posiadasz dekoder na umowie....( patrz tył dekodera z umową i jakie ma nr seryjne)W razie pytań patrz gg po lewej stronie przy ikonce pm.

Dodatkowo można wlutować kable do dysku twardego do białasa i zmienić mu wyświetlacz na ten z czarnego.Tak zmodyfikowany dekoderek wygląda bardzo ładnie wg mnie;)

No a co do jego mozliwości wszystko masz na ten temat opisane w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiem ci tak nie to forum a na portalu aukcyjnym znajdziesz kogoś do przeróbki.Ja obecnie sam sobie 3szt przerobiłem.I jestem zadowolony.Porównywałem pobór prądu białasa z e2 i bez przyznam że mniej prądu zjada na e2 ale mimo wszystko nie jest o idealne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam mam problem z głosem przez HDMI .przy przełączaniu na inny kanał dekoder się zawiesił .Obraz pozostał lecz głos zamilkł.W tej chwili odbieram przez eurozłącze.Robiłem reset poprzez wyłączenie z gniazda i wyjęcie karty ,ale nie pomogło. HDMI w telewizorze działa sprawdzałem laptopem.Proszę o pomoc może już ktoś z Was miał coś takiego z ADB ITI 5800S .Nie wiem czy uda się samemu przywrócić głos przy waszej pomocy . czy trzeba dzwonić do nc+ dekoder jest moją własnością i jest poza gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pytanie czy ten model po przeróbkach ww w aukcji będzie mi działał z moim spliterem?

 

Nie ma żadnych przeszkód, tylko sens używania splittera z tunerem gdzie możesz uruchomić softcam jest po prostu groteskowy.

Ponadto jest wiele innych rozwiązań np. softcam "odpalany" na routerze, innym urżadzeniu cały czas podpiętym do sieci LAN.

Tunery z E2 mają sieć, niektóre ze zwykłych tunerów maja możliwość po wgraniu alternatywnego firmware'u uczynienie ich klientem softcamów .

Splittery to był prostu dobra metoda na "strzyżenie [beep]ów" wg mnie.

 

Moja rada - dokup sobie inne nbox'y i spróbuj opchnac inne tunery ze splitterem, Nawet możesz dodać do zestawu swoją kartę. Im szybciej tym lepiej. Nboxa BSKA kupisz za około 100PLN (są do kupienia od ręki), przeróbka (nawet 3 4 = nie opłaca się inwestować w sprzęt do przeróbek, przy okazji prosisz o renowacje tunera tj wymianę kondesatorów elektrolitycznych.

jednak karta, sieć LAN i masz multiroom bez idiotycznych splitterów .

 

 

Witam mam problem z głosem przez HDMI .przy przełączaniu na inny kanał dekoder się zawiesił .Obraz pozostał lecz głos zamilkł.W tej chwili odbieram przez eurozłącze.Robiłem reset poprzez wyłączenie z gniazda i wyjęcie karty ,ale nie pomogło. HDMI w telewizorze działa sprawdzałem laptopem.Proszę o pomoc może już ktoś z Was miał coś takiego z ADB ITI 5800S.

 

Na pewno nie zaszkodzi przejrzenie płyty i wymiana kondesatorów ale to nie jest na pewno włąściwa diagnoza.

 

Twój objaw oznacza że soft przełączył (na skutek błędu programistów) format dźwięku wysyłanego do HDMI, teraz dekodowanie DD wg tunera masz w telewizorze jeśli telewizor tego nie zapewnia to masz w nim ciszę. durne oprogramowanie ADB (powiesić za pewną część ciała tych [beep]ów) nie pozwala na swobodną konfigurację. Może być też problem z autoryzacją HDMI - zdarza się czasem - wtedy winnym może być tez telewizor - jego firmware tez może mieć bug'i). Spróbuj czy objaw dotyczy innego TV (inny producent najlepiej) z wejściem HDMI. Przejrzyj menu tunera czy masz jakieś możliwości konfigurowania dźwięku.

Mi by wyjście audio nie przeszkadzało zawsze lepszy dobry wzmacniacz i kolumny niż po[beep]ółki we współczesnych telewizorarch (brzęczyki a nie głośniki).

 

Przeróbka na E2 otworzy Tobie normalne możliwości korzystania z tego sprzętu blokowane w maksymalnym stopniu przez nieudolnych programistów z ADB. Otrzymasz nie tylko simultaniczną pracę HDMI + analog ale wybór formatu dźwięku, a nawet plugin do dodkładnej synchronizacji dźwięku z obrazem gdy korzystasz z zestawu kina domowego. Najważniejsze będzie to, że to Ty będziesz miał władzę nad konfiguracją a nie nadawca - ITI. Przeróbka na E2 jest przy okazji okazja do wymiany kondesatorów elektrolitycznych (celowo postarzanych przed producenta tunera przed montażem).

 

@plockier...a mówili ci dobrzy ludzie, żeby nie brać tego szrotu. Do rzeki z nim bo naprawa pochłonie 2 razy tyle kasy i 5 razy tyle nerwów.

Nie pisz bzdur, szrotem jest soft made by ADB. A co do jakości podzespołów to zapewniam Ciebie że nawet sprzęt z najwyższej półki ma montowane podzespoły celowo postarzane przed montażem, celowo z przekraczanymi parametrami masymalnymi, nie mówiąc o malowanych chińskich podróbach części elektronicznych (wierz mi że nie kupisz obecnie prawdziwych tranzystorów mocy). Drobiazgi jak licznik czasu w fIrmware aby tuż po zakończeniu gwarancji "wywołać usterkę" to kolejna metoda producentów do tego abyś co 2 lata obowiązkowo kupowął nowy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w adb problemem jest typowo software kastrowane.Chociaż powiem wam ze od biedy jak mamy pojęcie to te durne kondziory powymieniac i orginał też działa jako tako...Splitter?? po zmianie na e2 jest całkowicie zbędny.Oscam tak zwany i dzielisz w domu na 8tv nawet...W sieci jest wszystko opisane a nawet jak coś trzeba to ja też sporo pomagam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...