Skocz do zawartości

Kino Polska Muzyka


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

https://satkurier.pl/news/65803/kino-polska-muzyka-poczatkowo-w-multimedia-polska.html

 

Zasmuciła mnie trochę ta informacja, bo myślałem, że "Kino Polska Muzyka" od początku będzie dostępny na satelicie, a tu byczki (myślałem, że już dawno wystąpili o koncesję satelitarną - niby twierdzą, że im zależy na jak największym zasięgu, a tu takie "przeoczenie", lepiej od nich pod tym względem spisało się "Polo Tv") :( ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zupełnie to samo, bo Czwórka od początku miała koncesję satelitarną, tylko po prostu testy rozpoczęła w kablówce TOYA - z nimi pierwszymi się porozumieli. Natomiast Kino Polska Muzyka już oficjalnie startuje i wiadome jest, że zadebiutuje wyłącznie w sieciach kablowych, a w platformach satelitarnych raczej nie prędko się pojawią - najpierw będą musieli jeszcze raz wystąpić do KRRiT o koncesje - tym razem satelitarną. Ogólnie na to patrząc to sprawa nieco dziwi, bo dlaczego od początku się na to nie zdecydowali tylko dopiero teraz o tym myślą? Może było to podyktowane oszczędnościami w związku ze startem w konkursie na miejsce w mux1, który z resztą spółka Kino Polska TV S.A. wygrała.

 

Wracając do kanału Kino Polska Muzyka - znana jest już dokładna data startu stacji (16 maja br.) i nieco więcej na temat ramówki:

wirtualnemedia_pl[/url]":2csab4ds]Spółka Kino Polska TV w poniedziałek 16 maja br. uruchomi zapowiadany kanał muzyczno-filmowy Kino Polska Muzyka. Projektem kieruje Hubert Augustyniak.

 

Na antenie Kino Polska Muzyka, emitowane będą teledyski z piosenkami z dawnych lat, a także najnowsze przeboje. W ramówce znajdą się m.in. koncerty życzeń, “Leksykon polskiej muzyki rozrywkowej” oraz nagrania Polskiej Kroniki Filmowej prezentujące słynne koncerty.

 

Przygotowywane są też nocne pasma autorskie prezentujące m.in. scenę polskiej muzyki alternatywnej czy program o historii polskiego hip-hopu. Pojawią się również pasma tematyczne z polskim jazzem i współczesnymi coverami dawnych przebojów. W Kino Polska Muzyka emitowane będą także filmy fabularne oraz filmy dokumentalne o muzyce i pozycje biograficzne.

 

Kanał będzie kodowany i udostępniany operatorom za opłatą licencyjną. Na razie spółka otrzymała koncesję kablową dla tej stacji, ale zamierza też wystąpić o koncesję satelitarną. Wiadomo już, iż Kino Polska Muzyka pojawi się w sieci kablowej Multimedia Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko właśnie jak oni chcą odnieść sukces bez obecności w platformach satelitarnych???

 

Kanał zapowiada się według mnie świetnie i liczyłem, że będę mógł go oglądać i pokazać rodzicom, a tu właśnie wychodzi, że nic z tego :( ...

 

Nadzieja tylko w tym, że może będą nadawać "dosył" dla "kablówek" (bo przecież one skąś muszą brać sygnał) już z "Hot Birda" w formie "FTA" (przynajmniej dopóki nie dogadają się z jakąś platformą), ale wiem, że szanse na to są właściwie żadne niestety :( ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosył z Hot Birda? Co za pomysł, nikt na to miejsca nie wynajmie.

 

Chcą odnieść sukces z takiej a nie innej umowy. Może to będzie plus dla kablówek, może jakiś sentymentalista oglądający Kino Polska wybierze sieć kablową, może w końcu jest to bardziej opłacalne - większa cena za kanał, bo jest "na wyłączność". Może im się uda, zobaczymy. Zresztą, niby po pewnym czasie mają wylądować na satelicie. Skoro bez Viasatów żyjemy, to bez Kina Polska Muzyka tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, żeby już po prostu uruchomili przekaz z "Hot Birda", który byłby narazie oficjalnie "dosyłem" dla "kablówek" (póki nie uzyskają koncesji satelitarnej) :D .

 

Podobny "trick" stosował do niedawna "TVN", bo na 11393 emitował kanał "Test" będący "dosyłem" "ITVN", który też z tego co słyszałem nie ma koncesji na nadawanie w Polsce, tyleże ten "dosył" był kodowany, a "Kino Polska Muzyka" byłoby "dosyłem" "FTA" (po uzyskaniu koncesji zmieniliby tylko nazwę i ewentualnie zakodowali w systemach naszych platform - to byłby świetny okres promocyjny :D ) :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy termin - 18 maja br. (czyli jutro) - Multimedia Polska dołącza do swojej oferty 10 nowych kanałów, w tym oczywiście Kino Polska Muzyka.

satkurier.pl[/url]":1wx4cxif]- Nasza spółka dba o to, by oferta była atrakcyjna dla klienta. Stale sprawdzamy preferencje abonentów i poszerzamy ofertę o nowe produkty pojawiające się na rynku. Tak jest w przypadku Kino Muzyka Polska i Viasat, które trafiły do naszej oferty bezpośrednio po starcie. Nowe kanały zostały wprowadzone do różnych pakietów, aby klient mógł konfigurować usługi według swoich potrzeb - mówi Edyta Bukowska, Kierownik ds. Ceontentu Multimedia Polska.

Bezpośrednio po starcie? Właściwie to stacja już wystartowała, a przynajmniej tak się oficjalnie mówi ( :arrow:Kino Polska Muzyka już nadaje). Tylko warto by się zastanowić gdzie owa stacja nadaje? No właśnie... nigdzie! Tak więc 16 maja to nie zupełnie chyba był start stacji, skoro nikomu nie było dane go oglądać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Kanał zadebiutował w ofercie CYFRY+, łatwiej można podejrzeć ofertę i muszę przyznać, że nieźle to wszystko zrealizowane. Jakość przekazu średnia, ale zawartość nawet niezła i do tego na paskach tytułowych są: rok wydania i album, co spotyka się teraz rzadko. Trafiłem też na kroniki filmowe - puszczają odcinki, w których pojawia się materiał o muzyce (artyście, koncercie itp., było akurat o Maryli Rodowicz). Sama oferta teledysków dość zróżnicowana i obejmuje różne okresy. Z wad - widać, że to projekt mający działać po niskich kosztach, brak dbałości o detale (m.in. leci reklamówka... zapowiadająca start kanału w maju, zapewne chodzi o debiut w sieci Multimedia). Zobaczymy jak będzie z powtórkami, a za jakiś czas oceni się też ilość klipów w bazie.

 

W zasadzie taki kanał powinna zrobić TVP - jako że mają archiwa, byłoby z czego tam wybierać (nie musiałby być tylko z polską muzyką - z dużym naciskiem + wykonawcy zagraniczni na bazie materiałów archiwalnych), ale jakoś w ramach misji się nie doszukali potrzeby - lepiej przywalić misyjne TVP Seriale i jeszcze zakodować... Kiedyś była Tylko Muzyka i to szło w dobrym kierunku, ale nie udało się (z wielu przyczyn), szkoda... Fajnie, że nadawca prywatny dostrzegł niszę i ją wykorzystał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pojadę OT'em i odniosę się do archiwum TVP. Ty, drogi Mr. Orbito wymagasz od TVP kanału muzycznego, a ja kanału dla dzieci z Koziołkiem [beep]kiem, Reksiem, Porwaniem Baltazara Gąbki, itd., itp.. Nie korzystanie z tak bogatego archiwum jest grzechem i mija się z głównym celem TVP czyli misją.

Do samego kanału Kino Polska Muzyka nie mam dostępu, ale wśród opinii z jakimi się spotykam przeważają te pozytywne. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie taki kanał powinna zrobić TVP - jako że mają archiwa, byłoby z czego tam wybierać (nie musiałby być tylko z polską muzyką - z dużym naciskiem + wykonawcy zagraniczni na bazie materiałów archiwalnych), ale jakoś w ramach misji się nie doszukali potrzeby - lepiej przywalić misyjne TVP Seriale i jeszcze zakodować... Kiedyś była Tylko Muzyka i to szło w dobrym kierunku, ale nie udało się (z wielu przyczyn), szkoda... Fajnie, że nadawca prywatny dostrzegł niszę i ją wykorzystał :D

Zgadzam się. TVP ma bogate archiwa i nic nie robi...a mogliby stworzyć taki kanał, żeby konkurował z Kino Polska/Kino Polska Muzyka, bo w końcu Kino Polska puszcza większość produkcji TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wreszcie wartościowy kanał muzyczny. Można powiedzieć, że ten kanał zdecydowanie WZBOGACI ofertę Cyfry+. Oczywiście, że przydałby się kanał, taki jak chociażby VH-1 Classic, ale jak widać żadna z polskich platform nie jest nim zainteresowana. Z wielką przyjemnością pooglądałbym kanał z archiwalnymi koncertami Deep Purple, Led Zeppelin, U2, The Who, The Doors, Pink Floyd, Yes, Genesis, Cream i in. tego typu wykonawców. Może kiedyś się doczekam i czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...