Skocz do zawartości

Kino Polska Muzyka


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Niedobra informacja:

 

"Z informacji do jakich dotarł portal spam.org wynika iż stacja Kino Polska Muzyka w nocy z 31sierpnia na 1 września zakończy nadawanie na platformie CYFRY+ kanał Kino Polska Muzyka.

 

Związane jest to z decyzja właściciela kanału, dotycząca zakończenia transmisji tego programu za pośrednictwem satelity. "

 

To można rozwiązać umowę z C+!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie chyba PIERWSZY przypadek kanału (PŁATNEGO!), który zrezygnuje z emisji satelitarnej.

Do tej pory albo kanał został usunięty przez Operatora z powodu braku porozumienia albo sam zdecydował o całkowitym zakończeniu emisji.

 

Dziwne, bo pewnie miejsce transponderze dostali free w zamian za niższą kwotę od Abonenta płaconą przez C+.

Chyba że się nie dogadali ws. przedłużenia współpracy.

Cały czas nie ma oficjalnego komunikatu - pewnie C+ negocjuje bo jeśli kanał KPM zniknie to wszyscy , którzy mieli ten kanał w ofercie będą mogli bez knosekwencji zrezygnowac, a to byłaby spora strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo disko polo, guettapop i nastoletnie ciąże są na czasie w tym kraju.

 

Mieliby szanse na samodzielne utrzymanie się na satce gdyby byli kanałem bez reklam i dodatkowo płatnym - ale do tego nasz rynek nie jest gotowy imho. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już na poważnie... Kanał był dobry, i mam nadzieję pustkę po nim wypełni TVP Rozrywka, która wg zapowiedzi ma być FTA.

Znając życie TVP Rozrywka będzie darmowa ale chyba na Astrze i/lub DVB-T a na Hot Birdzie będzie płatna i dostępna w taki sam sposób jak TVP2 od której ten kanał będzie uzależniony.

Co do Kino Polskiej Muzyki to winę za jego rezygnacje z satelity mogę z całą pewnością zrzucić na Cyfrowy Polsat który nie dodał tego kanału razem z Fightbox'em i kanałami z paczki Filmbox :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim Zdaniem to DUŻY błąd właściciela kanału i raczej niestety zapowiedź jego likwidacji, niż dalszego rozwoju, bo nie ogranicza się znacząco zasięgu kanałowi, który chce się dalej rozwijać...

 

Możliwości właściciel miał moim zdaniem kilka, bo mógł np. przenieść nadawanie na inny (tańszy) transponder lub nawet na "Astrę" i odkodować sygnał, bądź zaoferować "Kino Polska Muzyka" jako gratisowy dodatek dla operatorów do kanału "Kino Polska" i tym jednym ruchem dać mu automatycznie zasięg we wszystkich platformach, a więc także popularność u reklamodawców.

 

Mam nadzieję, że kanał przetrwa, bo jest NAPRAWDĘ wartościowy (tylko oni puszczają wiele archiwalnych nagrań), ale tak jak pisałem będzie ciężko, skoro oddali miejsce na satelicie o które przecież nie jest łatwo...

 

Pozdrawiam redakcję "KPM", która jest BARDZO otwarta na kontakty z widzami na "Facebook`u" i życzę jej mimo wszystko POWODZENIA :D !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest akurat bardzo dobra decyzja.

 

przy cenach pojemności na HB "niszowe" kodowane kanały dawno powinny zejść tylko i wyłacznie do kablówek, po co zapychać satelitę dla 500 widzów i szarpać się na opłaty za transponder. Dajesz przekaz HD do PLIXa czy innego punktu wymiany ruchu co kosztuje kilka zamiast kilkuset tysięcy miesięcznie i budujesz dystrybucję w oparciu o kabel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że nie każdą kablówkę (mówię o tych mniejszych) stać na podpięcie się do światłowodu. Taki AXN chce za to 1500 zł (zdaje się miesięcznie) co podzielić przez 5-6 kanałów jakie oferują daje 300 zł za kanał. Powiedzmy, że abonent musiał by dopłacić ze 2-3 zł za kanał.

Z większymi kablówkami problemu nie ma.

Swoją drogą nigdy nie widziałem KPM w akcji, a szkoda, patrząc na ofertę to bardzo ciekawy kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączenie do PLIX-a jest kosztowne (trzeba pokryć koszt doprowadzenia łącza optycznego + urządzenia odbiorcze), ale gdy siec kablowa zaczęłaby pobierać sygnał większości stacji tematycznych światłowodem to koszty się zmniejszają.

Nie trzeba być na satelicie aby kanał tematyczny był rentowny.

Nic dziwnego że KPM zrezygnowała z nadawania satelitarnego (N i CP nie były zainteresowane), a koszty wynajmu tr. są wysokie na pozycji satelitarnej 13 st. Wschód.

Lepiej że stacja nadal nadaje i jest dostępna w sieciach kablowych niż miałaby zostać zlikwidowana.

Więc nie dziwi fakt że do tej pory żadna ze stacji NEXT nie pojawiła się na satelicie.

W dobie coraz gorszych warunków na rynkach finansowych trzeba dopasowywać budżet do realiów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raimundo: Oczywiście światło kosztuje, ale jeśli sieć kablowa ma w ofercie internet to i tak rurkę do jakiegoś -ixa musi doprowadzić, bo to jest najtańszy sposób na łacza więc automatycznie pojawia się też możliwość dostępu do telewizji :).

 

Takie kanały jak Czwórka albo TVS HD raczej nie kasują za dostęp, a i przedstawiona przez Ciebie cena za AXN wg mnie nie należy do wysokich, przecież biorąc sygnał z satelity też trzeba kasę od abonenta odprowadzić a i jakość obrazu znacznie gorsza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kogo obchodzi "zasięg techniczny" w wypadku takiego kanału ;-).. zresztą to są w ogóle mrzonki - kanał ogólny Puls ma nadajniki naziemne, przekaz FTA przez SAT i miejsce w każdej kablówce, więc można powiedzieć, że cała Polska jest w zasięgu.. czy coś z tego wynika? nie bardzo. trzeba jeszcze mieć content. no ale oni zarabiają na reklamach tyle, że mogą sobie pozwolić na takie ekstrawagancje.

 

Wchodząc kodowanym kanałem do Cyfry i do nki/tnk masz ~2,5 mln odbiorców w zasięgu. CP pominę, bo wejść do nich na listę to nierealne ;). Nadajesz w podłej jakości 2,5 Mbps w MPEG-2 i płacisz 80k miesięcznie za miejsce na transponderze. Kino Polska Muzyka trafiało tylko do 1,5 mln abo Cyfry dzięki temu przekazowi i przez rok nic więcej nie zdzialali..

 

Kabel? Zakładając obecność tylko w pakietach cyfrowych - UPC, Vectra, Multimedia, Inea, Toya (a w tych wszystkich sieciach jest KPM) i tez pęka 2 mln. Nadajesz w HD, doprowadzając sygnał do punktu wymiany ruchu za kilka tysięcy na miesiąc. O ile Kino Polska Muzyka wepchnie się jeszcze do kilku sieci to myślę, ze oglądalność z tego magicznego poziomu 1k widzów im nie spadnie, a koszty wręcz przeciwnie ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...