Skocz do zawartości

Kino Polska Muzyka


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda tylko, że ci ludkowie, którzy są daleeeekkkooo od kablówki (tak jak ja) muszą obejść się smakiem. Kablówka do mnie nigdy nie dotrze a satelita owszem. No i takich jak ja potencjalnych odbiorców tego kanału jest wiele więcej niż w kablówkach. Chcemy oglądać a nie mamy gdzie. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rynek reklamy się podniesie z kryzysu to być może KPM oraz inne stacje nadające tylko poprzez łącze optyczne, pomyślą o ponownym włączeniu przekazu satelitarnego.

TVS chciała udostępnić przekaz w HD na satelicie, lecz żadna z platform nie była zainteresowana więc TVS HD dostępny tylko dla sieci kablowych i IPTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wielka szkoda! KPM to jeden z ciekawszych kanałów, które wystartowały w zeszłym roku. Tego na polskim rynku długo brakowało. Bardzo często go oglądałem. KPM miało moim zdaniem dwie wady:

- za dużo nowych teledysków (najlepiej gdyby było utworzone jedno pasmo tylko na takie klipy, przykładowo 1-2 godziny dziennie)

- często powtarzające się teledyski (ok. godz. 0:46 średnio co dwa dni pojawiała się piosenka Varius Manx Ruchome piaski; ciekawe, czy nadal tak jest).

To oczywiście mogło wpłynąć na oglądalność, ale jest to nadal jedyny tego typu kanał w Polsce (pamiętam, jak raz puściłem KPM rano, a tu Zdzisława Sośnicka - jak dla mnie bardzo miła niespodzianka, niespotykana nigdzie indziej). Platformy cyfrowe powinny być nim zainteresowane, podobnie jak wspomnianym już tutaj TVS HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino Polska Muzyka będzie miało swoją własną listę przebojów - "To lubię".

– Naszą listę nieprzypadkowo nazwaliśmy „To lubię” – mówi Robert Marko, dyrektor programowy Kino Polska Muzyka. – Sami mamy do muzyki stosunek emocjonalny; chcemy, żeby tak samo traktowali ją nasi odbiorcy. Poza tym lista jest pasmem, które w całości zależy od widzów: od tego, co lubią i co im się w polskiej muzyce podoba. Chcemy, żeby wybierali maksymalnie emocjonalnie, subiektywnie i niezależnie! Na podstawie ich głosów będziemy potem układać codzienną ramówkę stacji.

 

Na ulubione piosenki z anteny Kino Polska Muzyka można już głosować na stronie internetowej stacji – http://www.kinopolskamuzyka.pl. Poza wiecznie zielonymi przebojami na liście nie brakuje nowości. Premierowy Enej, nowa Sylwia Grzeszczak i Zakopower – ich wszystkich znajdziemy w Kino Polska Muzyka!

 

Głosowanie widzów w internecie trwa przez cały tydzień. Nowe wydanie listy prezentowane jest na antenie w każdy piątek o 19:00 (TOP 10). W dłuższych i krótszych setach jest ono później powtarzane aż do następnego piątku.

Źródło: tvnaziemna.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Zgadza się tylko że zawsze jak jakiś kanał jest kodowany to słyszymy że licencja im nie pozwala. A gdyby nadawali FTA to i wpływy chyba z reklam także by były większe. A i platformy cyfrowe nawet gdyby nie dodały na liście głównej dobrego miejsca to i tak jakaś grupa widzów by oglądała, już nie wspominając o tych którzy odbierają wyłącznie kanały niekodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale zawsze można gdybać czy większe zyski z reklam byłyby na tyle większe aby opłacało się stracić kasę "od gniazdka". KPM jest dziś w 5 największych kablówkach w Polsce. Ile to gniazdek? Ile to kasy?? A życie tylko z reklam tak jak Stars to życie w ciągłej niepewności, wszystko zależy jedynie od wyników pokazanych przez Nielsena a wiemy jak z tym panelem jest. Starczy w tym miesiącu na koszty czy nie starczy? A może będziemy do przodu? :) A tu.. wiesz ilu masz abonentów, wiesz ile wpłynie kasy na konto. I koszty ogromnie mniejsze, nadawanie kanału światłowodem kosztuje śmieszne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ważne że niektórzy nadawcy myślą inaczej niż SPI i nie tylko na łatwiznę. Byle nie było że i mimo takich możliwości finansowania od gniazdka kanał znika z wizji.

Chociaż kiedyś mieli filmy muzyczne co faktycznie dla kanału z teledyskami było ewenementem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na Ipli chyba abonament miesięczny pozwalający na dostęp do tego kanału jest w kwocie do 10 zł? Chociaż nie jestem tego pewien...

Więc patrząc z innej strony, po co mieliby się pchać na satelitę albo FTA, skoro z Ipli pewnie zawsze coś, ktoś sypnie groszem...

Skoro ich to zadowala... no cóż. Stacje powinny się rozwijać, a nie ograniczać... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...