Skocz do zawartości

Kodowanie CAID 1813 przy kanałach z pakietu Cyfry


Satellite
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem jak sie okazało bezproblemu moduł CAM C+ za 49 zł. do multiroomu. Mozna było również zakupic dowolny inny dekoder zamiast modułu. cena przytaczanego Philipsa HD 6201 wynosi ok 198,- zł. ( 99,- zł. tuner i 99,- zł. aktywacja ekodera )- oczywiście dotyczy abonentów. Moduł pracuje bezproblemowo na dekoderze SD (nie HD) nalezy tlko pamiętać aby był w pozycji pierwszej wyboru (zazwyczaj górny interfejs CI ) wtedy gdy mamy w tunerze dodatkowo jeszcze moduł pre-paid CPolsatu. Okres gwarancji 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiera, choć nie będziesz miał żadnych HD, ale wnioskuję po wypowiedzi iż to wiesz. Test 1.05 wykazuje tylko czasem problemy z TCM (dekodowanie trwa do nawet 1 minuty - nie wiem czemu) i czasem Canal+ Film się nie dekoduje (lek przełączyć na inny kanał z pakietu C+ najlepiej TVP Info). Test robiony na szybko jakies trzy dni temu. Może są jakieś inne niedogodności, ale nie miałem okazji ich wyłapania:)

 

Dodam, że test był robiony na DM8000 ze stajni Dreamboxa. Nie testowałem 1.05 na HFach od Fergusona. Nieźle też radzi sobie z tunerami Globo i Golden Interstar (to już wiem od znajomych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta, jeśli wynajmujesz dowolny dekoder nie możesz zakupić żadnego sprzętu na własność (wyjątek stanowi Multiroom), jeśli masz już na kontrakcie dekoder na własność możesz wynająć dowolny dekoder (SD, HD, PVR) lub kupić na własność kolejny pod warunkiem, że skończył się okres gwarancji tego pierwszego co masz na kontrakcie 8)

 

(Mówimy o przypadkach zakupu sprzetu bez aneksowania umowy)

A ile wynosi okres gwarancji na dekodery CYFRY+? Nie mogę znaleźć aneksu do umowy, ale pamiętam, że 24 grudnia 2009r. wziąłęm na własność tuner PACE 2221.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dziwi, że tak wielka operacja, która trwa już jakiś czas, a do tej pory nie ma żadnych wiarygodnych przecieków po co to jest robione. Zważywszy, że wiele osób używa spliterów (legalnie!) a jeszcze więcej sprzedało kupiony w promocji na własność dekoder cyfry+ i używa własnego, ewentualne zablokowanie spliterów i/lub sparowanie kart z dekoderami, wywoła mega zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałam TV przez kilka dni , wczoraj włączam i co ja widzę? Widzę ... ciemność na conajmniej kilkunastu kanałach. Dzisiaj dzwonię do nich, a tam dowiaduję się o tym kodowaniu i mam sobie ponoc pobrać oprogramowanie do mojego Fergusona.

A mam gdzieś tą całą Cyfrę, nic tylko utrudnienia, a płacę (i to nie tylko ja) przez ładnych kilka lat abonament.

Od grudnia nareszcie będę od nich uwolniona :jupi:

Rozwiązałam umowę i jestem w okresie wypowiedzenia.

Żegnaj Cyfro i do... niezobaczenia :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.

 

A co takiego trudnego jest w aktualizacji oprogramowania w Fergusonach? :mrgreen:

 

Chociaż istotnie, rozwiązanie umowy rozwiązuje wszystkie problemy.

 

Wypowiedziałam umowę zanim Cyfra zaczęła robić te "eksperymenty". A to co się stało utwierdziło mnie tylko w słuszności podjętej decyzji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się mimo wszystko wydaje, że cała ta operacja ma ręce i nogi. Ferguson poprawia soft, Cyfra daje możliwość zakupu CAM-u za niewielkie pieniądze choć uważam, że powinno się to odbywać bez konieczności zwiększania abo lub wykupywania opcji HD. Można się tylko przyczepić do tego, że Cyfra mogła uruchomić jakiś kanał testowy kodowany po nowemu, wydać komunikat i dać "chwilę" producentom dekoderów na poprawienie oprogramowania. Bo w najgorszej sytuacji są Ci, którzy mają tuner tylko z wejściem na kartę - jak nie ma softu to klapa bo moduł to sobie można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbieram Polsaty i TV4. Kopię TVP 1, DTV Cable Al / Ale Kino !/ DTV Cable PL / Planete/ DTV Cable Mi / Mini Mini/, DTV Cable Ku /Kuchnia/.

To trochę zaskakujące, bo na liście, którą podano na stronie głównej satkuriera, nie powinienem odbierać w/w kanałów.

 

Ktoś napisał, że to zamach na odbiorców, którzy nie posiadają odbiorników Cyfry +.

Miałem kiedyś na własność "zabytek" Philips" 3010. Fergusony /wszelkie typy/ mają o niebo lepszą jakość obrazu i dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli potwierdzi sie to o czym satkurier pisze na pierwszej stronie "Międzynarodowe fora internetowe zapowiadają pojawienie się w sprzedaży nowej karty o nazwie Liberty Card, która emulować ma system kodowania Nagra Media Access. Według pojawiających się informacji karta ma łamać zabezpieczenia na kartach z ROM 142 (HD+) oraz ROM 180 (hiszpański Digital+). Na początku przyszłego roku do "oferty" ma dołączyć również niemiecka paczka SKY Germany oraz portugalskia TV Cabo." to całe te działania cyfry pójdą w trąbkę :lol2::lol2:

a teraz pytanko - jak te ostatnie majstrowanie cyfry wpływa na działanie arrivy 100 i splitera (rf linka); czy są tu jakieś problemy z odbiorem (tak jak przy niektórych ferdkach) czy wszystko chula bez problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi wiele kanałów po kodowaniu CAID 1813 na GLOBO HD S1!Skanuję i skanuję i nic nie pomaga!Może ktoś coś wie na ten temat!Pozdrawiam

Pragnę jeszcze dodać ,że w drugim pokoju na OPTICUM HD 9500 wszystko hula!

 

 

zapraszam do działu viewtopic.php?f=17&t=6655&start=300 tylko ten model ma takie problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...