Skocz do zawartości

Kodowanie CAID 1813 przy kanałach z pakietu Cyfry


Satellite
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja akurat mam Golden Interestara GI-980 2CR 2CI HD i również moduł Astona 2.20 oraz moduł Cyfrowego Polsatu. Oczywiście mam problemy z ogólną współpracą tego tunera z oboma modułami naraz. Czasami jest potrzebne ponowne włączenie tunera w celu zdekodowania kanałów z oferty Cyfry+, ale problem ten występował przed załączeniem przedmiotowego systemu kodowania. Ja radziłbym spóbować włożyć drugi moduł Astona, jeśli ktoś z Twoich znajomych takowy posiada. Ewentualnie weź swój moduł i jeśli sprzedawca w twojej miejscowości posiada w sprzedaży ten konkretny model Technisata w ofercie, to włóż go i zobacz. Wówczas będziesz wiedział czy wina leży po stronie modułu czy tunera. A próbowałeś ponowienia uprawnień przez ICA? Piszesz, że ponawiałeś uprawnienia przez infolinię, ale może warto spóbować przez ICA, jeśli tego nie robiłeś. Ciekawe, że masz akurat zakodowane wszystkie kanały Cyfry+. Na stronie internetowej www.satkurier.pl pisali, że nie na wszystkich kanałach załączono nowy system kodowania. Nie musi to być zatem związane z tymże systemem. To co mówiła Ci babka na infolinii, to możesz włożyć między bajki. Siedzą tam tacy dyletanci w temacie telewizji satelitarnej, że ich porady techniczne należy traktować z dużym dystansem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem wszystkim kupujcie moduły CYFRA+ HD CAM. Ja właśnie dziś nabyłem, bo mi na HF 8800 przestało działać łącznie 26 kanałów. Podobnie na HF 8900. Moduł 49 zł i dodatkowo jeszcze dostałem rabat na PRESITŻ HD+ 50% na 9 m-cy. Coś pięknego. Umowa na 19 miesięcy. PS. Ten rabat to dlatego, że nie miałem już umowy na czas określony i mogłem sobie załatwić taki bonusik:) Polecam wszystkim Wrocławianom załatwienie sprawy w CENTRUM CYFRA+ przy Powstańców Śląski (Galeria Arkady Wrocławskie). Pani, która tam obsługuje zna się na rzeczy i co więcej jeszcze nigdy nie byłem w tak przemiły sposób obsłużony w żadnym z Centrów C+ we Wrocławiu.

 

EDIT:

 

Dodam, że przy zastosowaniu modułu znikają wszystkie dziwne zniekształcenia obrazu na kanałach HD jakie zdarzały się czasem przy przełączaniu kanałów np. z CANAL+ na CANAL+ FILM HD oraz z FOXlife na FOXlife HD. I nie zanika dźwięk na HBO HD, co miało miejsce w czytniku kart. To tyle po testach, jakie miałem okazję przeprowadzić :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja radziłbym spóbować włożyć drugi moduł Astona, jeśli ktoś z Twoich znajomych takowy posiada. Ewentualnie weź swój moduł i jeśli sprzedawca w twojej miejscowości posiada w sprzedaży ten konkretny model Technisata w ofercie, to włóż go i zobacz. Wówczas będziesz wiedział czy wina leży po stronie modułu czy tunera. A próbowałeś ponowienia uprawnień przez ICA? Piszesz, że ponawiałeś uprawnienia przez infolinię, ale może warto spóbować przez ICA, jeśli tego nie robiłeś.

 

1. Jutro podjadę

2. " A próbowałeś ponowienia uprawnień przez ICA?" A jak to zrobić. Jestem na ICA i nie wiem ;-(

OK, poradziłem sobie ( używam Opery i tam nie było widać tej opcji ). Reaktywowałem, ale jak tu pisałem ta karta

działa na Pace PRV tylko nie działa na Technisacie + Aston. Zobaczymy czy się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam Golden Interestara GI-980 2CR 2CI HD i również moduł Astona 2.20 oraz moduł Cyfrowego Polsatu. Oczywiście mam problemy z ogólną współpracą tego tunera z oboma modułami naraz. Czasami jest potrzebne ponowne włączenie tunera w celu zdekodowania kanałów z oferty Cyfry+, ale problem ten występował przed załączeniem przedmiotowego systemu kodowania. Ja radziłbym spóbować włożyć drugi moduł Astona, jeśli ktoś z Twoich znajomych takowy posiada.

 

jak miałem Polsat moduł i aston sd lub hd,nawet kiedyś c+ hd to moduł Polsatu był zawsze pierwszy w slocie a drugi aston lub c+hd i nigdy mi się nie zdarzyło żeby kodowania gryzły się,płynnie zawsze było przy każdym tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak ponawiasz uprawnienia przez ICA, to pamiętaj żeby tuner mieć nastawiony na TVP Info. Jeśli po maksymalnie 30 minutach nic nie zaskoczy, to będziesz musiał poeksperymentować w inny sposób.

JENEKA. Moduł Cyfrowego Polsatu mam w górnym slocie. Wiem, że ma być w górnym slocie, bo ma skłonność do dekodowania wszystkiego. Na tunerze GI-780 XSpeed oba moduły współpracowały wzorcowo. Kłopota zaczęły się po przesiądnięciu się na GI-980.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ma się pojawić obraz. PW odebrałem.

Mógł faktycznie wystąpić jakiś błąd między orpgoramowaniem Twojego tunera a modułem. Jeśli na drugim tunerze wszystko Ci chodzi, to może być właśnie taka sytuacja. Ale tego nie będziesz wiedział, jeśli nie włożysz modułu wraz z kartą do takiego samego tunera z identyczną wersją softu. Ciekawa sprawa, że nikt z użytkowników tego tunera nie zgłaszał podobnego problemu. Nie znam tego tunera, więc nie mogę za bardzo się o nim wypowiadać. Rozumiem, że tuner z sieci też próbowałeś wyłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po wgraniu starego softu 104 http://upload.sat-box.pl/redirect.php?d ... 7f16017673 wróciły stare programy.ferguson Fk-6900 starszy typ (ten ze skośnym blatem na froncie). Tylko trzeba będzie czekać na nowy soft producenta bo te stare softy to chyba nie najszczęśliwsze, ale jak ktos nie nagrywa, nie podłącza dysku tudzież nie bawi się za bardzo dekoderem, timerami itp to one chyba stabilniejsze niż te nowe. przynajmniej na tym mi się nie zawiesza a na tych nowych potrafiło przyciąć. Aha - ja mam ferdka na spliterze jakby to komuś robilo różnicę. Wszystko działa a już k...cy dostawałem i nie wiedziałem o co fogle chodzi. Wyłączyłem wyłącznikiem wczoraj i ciemno widzę po włączeniu. Robiłem już cuda niewidya tu taką niespodziankę zrobili. NO no....

Aha ... do wgrania starszego softu wiadomo co trzeba> upgrade key

 

aha... przed zmianą softu warto sobie zgrać listę na pendrive. u mnie bawiłem się wczoraj wgrywaniem i jakimś cudem tuner wybierał sobie co piąty kanal do usunięcia. Wgrałem nowy (stary) soft producencki a potem stara listę i wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dziękuję wszystkim za pomoc !

A teraz weźcie piwo i czytajcie,co się stało, bo ja tego nie ogarniam ;-(

Wczoraj oglądałem różne programy TV i wszystko było OK.Dziś rano okazało się,że nie mam żadnych kodowanych programów TV. No, to zacząłem kombinować z kartą, ustawieniami dekodera, jego softami, wczytywaniem nowych list programów, resetowanie Astona itd. - bez efektu. Dzwoniłem do BOK, wysyłali mi nowe uprawnienia do karty, potem ja sam sobie je przesłałem z ICA - bez efektu. Nagle, 5 min. temu, mój syn zaproponował aby włożyć inaczej ( odwrotnie ) kartę w dekoderze i .... wszystko nagle się pokazało na ekranie ! Znów mam wszystkie programy ! Moja interpretacja: rano nie miałem programów, bo zmienili mi sposób kodowania. Powinienem wtedy ściągnąć sobie nowe uprawnienia do karty i wszystko byłoby OK, a ja zacząłem kombinować, jak to opisałem wyżej i żle włożyłem kartę z powrotem. To jest moja wersja. Teraz pytanie do Was: co się stało ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że nawet mnie się to dziś zdarzyło. Do modułu CYFRY+ HD CAM włożyłem kartę tak jak do czytnika w FERGUSONIE - czyli do góry nogami:P No i czarno wszędzie. 30 minut wojowałem zanim się skapowałem. A już miałem jechać wymieniać moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że nawet mnie się to dziś zdarzyło. Do modułu CYFRY+ HD CAM włożyłem kartę tak jak do czytnika w FERGUSONIE - czyli do góry nogami:P No i czarno wszędzie. 30 minut wojowałem zanim się skapowałem. A już miałem jechać wymieniać moduł.

No, to ja byłem lepszy- cała Niedziela. I też miałem sprawdzać moduł w Poniedziałek ( vide: kilka postów wyżej ).

No, to mnie dowartościowałeś :jupi: Ale sam powiedz, co za zbieg okoliczności... . Powiem szczerze- nie wpadłbym sam na to aby uaktualnić uprawnienia do karty ( dzieki Forumowicze ) ani na to,że mogłem źle włożyć kartę. Teraz układam od poczatku listę programów i -mam nadzieję-że już wszystko będzie OK. Na razie mój podpis aktualny :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam moduł ale nie będę go używać.U mnie póki co nie działają tylko kanały z 11158V i czekam cierpliwie na Fergusona.Toż to praktycznie jedyna firma która wypuszcza oficjalnie soft pod Cyfrę+ i na pewno nie odpuszczą.Używając moduł musiałbym włożyć kartę Skylink do czytnika (bo w drugim CI moduł CP) a wtedy naczekałbym się na każdą zmianę kanału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wczoraj sam napisałem, że FERGUSON jest jedyną firmą, która się ogarnęła i bierze się za soft. Pozostali producenci jakby nie widzieli problemu. Co tam, że na Globo nie działa 18 kanałów. To nie ich sprawa.

 

PS A co do znikających kanałów, to mi przy karcie C+ w czytniku HF 8800 nie działają już m.in. HBO, sportowe CANAL+, tvny i kilka innych kanałów. Łącznie z POLSATAMI jest ich już 26. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, 5 min temu sprzedałem na DHDS kolejny moduł za 49 zł obecnemu Abonentowi, DHDS jest i będzie cały czas bo jest to akcja sprzedażowa dla dekoderów HD i modułów HD dla obecnych Klientów :-)

 

@dastek Nie mam pojęcia gdzie Ty dzwonisz :-(

 

Dziękuję "cyfra.tv" Pojechałem do dystrybutora osobiście i kupiłem moduł za 49zł :brawo: Informacje telefoniczne w centrum Klienta- bez komentarza.

Polsat i TV4 działa przez moduł bez problemu, niestety HBO HD i FoxlifeHD zawiesza się i traci sygnał po kilkunastu sekundach.

Moze to wina mojego Ferdka? Jedyny sposób to przekładanie karty moduł- czytnik i na odwrót. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety HBO HD i FoxlifeHD zawiesza się i traci sygnał po kilkunastu sekundach.

Moze to wina mojego Ferdka? Jedyny sposób to przekładanie karty moduł- czytnik i na odwrót. :(

Na tym tp jest jeszcze druga wersja kanału HBO HD oznaczona np u mnie Unnamed Ch. i ta wersja powinna działać ja miałem tak samo że zacinało obraz po kilku sekundach a tamta wersja smiga caly czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Szanowne Grono pierwszy raz Prosze miec wzgląd na moje początkowe niedociagniecia. A teraz do rzeczy...Mam fergusona HF 8900 hd mialem te same problemy co wszyscy..czyli utrata polsatow i TV4 . Zadzwonilem najpierw do Cyfry+ rozmawialem z serwisem w Kościanie .Tam stwierdzilismy ze najlepszym rozwiązaniem teraz i na przyszlosc i najtanszym bedzie zakup orginalnego modulu Cyfry + CAM..cena 49 zl gwarancia dwa lata ..to prawda trzeba miec opcje hd ..przywiozlem zamontowalem ..w wolnym gniezdzie CI modul sie sam szybko oprogramowal przyjal karte wszystko zadzialalo dziala nadal..kanaly sa wszystkie..mam pelną opcje Cyfry+ ..Wazna jest sama wspolpraca modulu z tunerem ja mam na swoim fergusonie orginalna wersje oprogramowania 1.15.00. ze strony producenta uwazam ze ta wersja jest najlepsza dotychczas Za te wersje ręcze uzywam jej caly czas..nie mialem zadnych zacinan wylaczen itp. Z modulem jak na razie wspolpracuje bardzo dobrze..Modul troszeczke opoznia wlaczanie sie kanalow w porownaniu z czytnikiem..ale to norma ale wg mnie na tym tunerze naprawde jest oki..wiec to moge polecic z czystym sercem tez mialem dylemat co robic..bo zainwestowalem we wlasny sprzet a tu bez uprzedzenia takie zachowanie Cyfry + zadzwoinilem kilka razy do Nich z wiadoma opinia co o ich poczynaniach sadze ..jeszcze dodam ze producent fergusona obiecuje ze pomysla nad nowym softem do tego modelu..ale na dzien dzisiejszy polecam wszystkim niech sie nie wahaja i zakupuja modul Cyfry + bo nie wiadomo co bedzie dalej i co Platforma ta jeszcze wymysli..pozdrawiam serdecznie ..w razie czego ..prosze pytac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...