Skocz do zawartości

Moduł CAM TnK HD


zibi-s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem jest taki mianowicie banalny ale może wiecie jak rozwiązać. Mam moduł TNK HD współpracujący z dekoderem Ferguson HF-8900, problem jest w języku w ustawieniach modułu. Wszelkie komunikaty są w języku polskim, lecz brakuje polskich znaków. Jak zmienię na język polski uproszczony jest OK, ale jak wyłączę dekoder i włącze ponownie znowu język jest ustawiony na polski. Nie zapamiętuje ustawienia języka polskiego uproszczonego.

 

ja miałem taki sam problem, ale jak wczoraj pobrałem nowe opr. do modułu, to ten problem o dziwo zniknął.

Napisz Burito czy już też je pobrałeś, jak tak to napisz czy u ciebie dalej jest ten problem, czy już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było wątpliwości - ja sobie tak tylko zażartowałem z tą aktualizacją modułu, ale ...

W każdym razie ja nie widzę problemu z tą wymianą kart - ja już taką przeżyłem i jakoś się dało :)

Wszystko po prostu będzie zależało na jaki system zdecyduje się nowa platforma - bo że będą utrzymywać 2 - to w to nie uwierzę - po co płacić licencję za 2 systemy.

A jak by się okazało że ncamy pod secą nie mają problemów z tr. 11411 cyfry to było by to też ciekawe rozwiązanie dla niej :)

 

a tak w ogóle- to jesteś pewien że może być obsługa tylko 1 systemu?. Są przecież moduły wielosystemowe. Wiem, wiem - że to głównie moduły "dla piratów", ale jakoś na rynku funkcjonują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich na rynku, wielosystemowe to Diablo, T-Rex, PowerCAM itp. Te moduły oficjalnie mają jakieś swoje własne systemu kodowania ale po zmianie softu robią się wielosystemowe. Legalnie wszystko jest na jeden system kodowania.

 

Natomiast twój żart wcale nie jest oderwany od rzeczywistości. To jest wykonalne ale drogie, wymiana kart to spory koszt dla operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko kwestia - ile kosztuje utrzymanie 2 systemów kodowania, a ile wyprodukowanie kilkuset tysięcy dodatkowych kart kodowych (tak dużo -bo n i TNK , TNK HD).

Z drugiej strony znane są przykłady dłuugo utrzymywanego podwójnego systemu kodowania - bodajże nawet w "rodzimej" dla cyfry Francji. Także chyba faktycznie do czasu wygaśnięcia projektu TNK, ( a więc do ... Ważność oferty telewizji na kartę: do 31.10.2016 r. ) raczej to nie grozi, chyba że koszt odnowienia licencji na Conax (albo Secę :) ) jest naprawdę duuuży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam taką nadzieję - mimo tego że sam jestem "abonamentowcem" - ale od czasu do czasu z zestawów prepaidowych (TNK i TNK HD) też korzystam.

Co więcej - mam nadzieję że ta usługa będzie się jeszcze bardziej rozwijała.

Ale do tego chyba niestety jest niezbędne jedno - kontratak polsatu. Przecież ich oferta prepaidowa też była niezła i z niezrozumiałych przeze mnie do końca powodów zrezygnowali z tego. Jakby z powrotem wprowadzili te swoje moduły, to na pewno wiele osób by się na nie skusiło - chociażby dla oferty sportowej. Ja sam bym pewnie coś takiego rozważył - jak prepaidy były w polsacie to jeszcze nie miałem sprzętu, jak miałem sprzęt, to prepaid zniknął :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak ty też jestem - jak ty to określiłeś abonamentowcem (mam cyfrowy polsat) dla mnie mogli by nawet dać podwyżke (pakiet domowy hd do 30 zł - więcej nie zapłacę), pod warunkiem dodania nowych kanałów (najlepiej wszystkich tematycznych od c+ cyfrowy - oczywiście bez głównych c+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Telewidz "ja miałem taki sam problem, ale jak wczoraj pobrałem nowe opr. do modułu, to ten problem o dziwo zniknął.

Napisz Burito czy już też je pobrałeś, jak tak to napisz czy u ciebie dalej jest ten problem, czy już nie".

 

 

 

Masz rację po pobraniu nowego softu "pamięta" ustawiony język. :). Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tu nowy i nie będę zakładał nowego wątku więc też mam problem z N na kartę, otóż kupiłem tv z wbudowanym tunerem i moduł wraz z kartą N, po wysłaniu aktywacji smsem ciągle wyskakuje mi na TV:

 

Seeking (src: OTA)

updater r18868

Step 1/1 (100%)

Looking for OTA update...

 

Przez to muli mi tv ze nie reaguje na pilota od tv, lub zareaguje po 15-20sek. Dopiero po wyjęciu modułu tv reaguje/chodzi normalnie.

 

I pytanko jaki problem, jakie to rozwiązanie? jestem świeżakiem w kwestii tv satelitarnej, nigdy wcześniej nie miałem więc proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich na rynku, wielosystemowe to Diablo, T-Rex, PowerCAM itp. Te moduły oficjalnie mają jakieś swoje własne systemu kodowania ale po zmianie softu robią się wielosystemowe. Legalnie wszystko jest na jeden system kodowania.

 

Natomiast twój żart wcale nie jest oderwany od rzeczywistości. To jest wykonalne ale drogie, wymiana kart to spory koszt dla operatora.

 

 

Poczytaj o module AlphaCrypt Classicc. Moduł jest wielosystemowy. I co najciekawsze czyta bezproblemowo karty Cyfry+ ( bo to już Nagravision Media Access Mediaguard ). Ponadto obsługuje Conax ( widzi i odczytuje uprawnienia N - jakby N nie parowała karty to by dekodował kanały N ale także działa karta TNK ), Irdeto 1 i 2, Viaccess ( działa karta TP ) i kilka innych systemów.

Ponadto moduł bezproblemowo dekoduje kanały HD z pakietu Cyfry+ z transpondera 11 o częstotliwości 11,411 GHz, pol. H w DVB-S2/8PSK z FEC 5/6)

Pewnie że drogi ale wart zakupu ;)http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/183 ... pt-classic

 

http://www.alphacrypt.de/AlphaCrypt-Classic.39.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł próbuje pobrać oprogramowanie, a TV najwyraźniej tego nie przepuszcza. Musisz umieścić moduł w innym urządzeniu/odbiorniku, bo jeśli po dłuższym czekaniu moduł softu nie pobiera, to oznacza, że raczej na Twoim TV nie pobierze.

 

To kurcze kupiłem tydzień temu TV z wbudowanym tunerem by nie miać dodatkowego mebelka/tunera a tu takie problemy! :(

Na szczęście jeszcze nie wyrzuciłem i mam tuner Echostar DVR-5000, ciekawe czy zadziała tzn czy pobierze aktualizacje? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są przecież moduły wielosystemowe. Wiem, wiem - że to głównie moduły "dla piratów", ale jakoś na rynku funkcjonują.

 

Bardzo pochopne stwierdzenie kolego :!: Od kiedy to moduły wielosystemowe są dla piratów ? tym tokiem myślenia wszystkie dekodery linux są dla piratów prawda ? Posiadając DM oraz moduł wielosystemowy jestem piratem ?

Pamiętaj kolego o tym czy ktoś jest piratem nie decyduje sprzęt ! tylko oprogramowanie jakie jest w nim ulokowane :read: czyli użytkownik.

 

Mam zamiar zakupić takowy moduł do obsługi dwóch kart w systemie conax oraz viaccess czekam tylko aż w hollexie pojawi się ponownie Diablo 2 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chodzi, że Echostar DVR-5000 nie obsługuje DVB-S2 i na nim nie zrobisz ;) TV to osobna sprawa, bo w ogóle zacząć trzeba od tego, że moduł po zakupie teoretycznie aktualizacji nie wymaga - soft ma załadowany. U Ciebie jakimś cudem ten soft się wywalił i dlatego moduł teraz próbuje soft pobrać. Spróbuj jeszcze raz zmusić TV do współpracy - wrzuć moduł, wybierz MGM HD albo TVP1 HD (nie ważne, że nie ma obrazu), wsadź moduł i zostaw na pół godziny (nie przełączaj kanałów). Jeśli po 30 minutach softu nie pobierze (dalej będzie "updater"), to na TV nie da rady, będziesz musiał iść z modułem do kogoś z dekoderem HD z CI, który przepuszcza aktualizacje. Innego sposobu nie widzę, a przynajmniej nie mam pomysłu - jak ktoś ma, to proszę zapodać w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweed77 - a co to ma do rzeczy jak i tak AlphaCrypt Classicc nie obsłuży tnk hd, a o tym jest temat.

Na temat AlphaCrypt Classicc to się odnosiło do wypowiedzi

Są przecież moduły wielosystemowe. Wiem, wiem - że to głównie moduły "dla piratów", ale jakoś na rynku funkcjonują.

 

Bardzo pochopne stwierdzenie kolego :!: Od kiedy to moduły wielosystemowe są dla piratów ? tym tokiem myślenia wszystkie dekodery linux są dla piratów prawda ? Posiadając DM oraz moduł wielosystemowy jestem piratem ?

Pamiętaj kolego o tym czy ktoś jest piratem nie decyduje sprzęt ! tylko oprogramowanie jakie jest w nim ulokowane :read: czyli użytkownik.

 

Mam zamiar zakupić takowy moduł do obsługi dwóch kart w systemie conax oraz viaccess czekam tylko aż w hollexie pojawi się ponownie Diablo 2 :wink:

 

Ponadto AlphaCrypt Classicc ma obsługę Conax i widzi kartę tnk hd - uprawenienia i tak dalej. Z powodu że karta tnk hd jest parowana z modułem ncam dlatego AlphaCrypt Classicc nie dekoduje kanałów z tnk hd. Chociaż włożyłem kartę tnk hd do modułu AlphaCrypt Classicc i przeskoczyłem po kanałach z pakietu tnk hd i co się okazało - działa i dekoduje kanały TVN7 HD,TVN STYLE HD,oraz TVN TURBO HD. Nie tylko mnie to działa:)

 

Po przełożeniu karty z NBOX do odbiornika Ariva100e dekodują się kanały:TVN7 HD,TVN STYLE HD,oraz TVN TURBO HD.Przypuszczam że nie dołączyli jak na razie parowania w/w kanałów z NBOX-em.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...