Skocz do zawartości

Moduł CAM TnK HD


zibi-s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To chodzi, że Echostar DVR-5000 nie obsługuje DVB-S2 i na nim nie zrobisz ;) TV to osobna sprawa, bo w ogóle zacząć trzeba od tego, że moduł po zakupie teoretycznie aktualizacji nie wymaga - soft ma załadowany. U Ciebie jakimś cudem ten soft się wywalił i dlatego moduł teraz próbuje soft pobrać. Spróbuj jeszcze raz zmusić TV do współpracy - wrzuć moduł, wybierz MGM HD albo TVP1 HD (nie ważne, że nie ma obrazu), wsadź moduł i zostaw na pół godziny (nie przełączaj kanałów). Jeśli po 30 minutach softu nie pobierze (dalej będzie "updater"), to na TV nie da rady, będziesz musiał iść z modułem do kogoś z dekoderem HD z CI, który przepuszcza aktualizacje. Innego sposobu nie widzę, a przynajmniej nie mam pomysłu - jak ktoś ma, to proszę zapodać w temacie.

 

Moze i bym spróbował tak jak opisane lecz łapie narazie tylko kanały bezpłatne, nie mam MGM HD czy TV1 HD i myślę ze pozostaje znajomy który też ma moduł nCam i na kartę i coś ostatnio (tydzień temu) aktualizował.

 

Moduł zakupiony 3dni temu mogło leżeć w sklepie miesiąc czyli bez nowego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweed77 - a co to ma do rzeczy jak i tak AlphaCrypt Classicc nie obsłuży tnk hd, a o tym jest temat.

Na temat AlphaCrypt Classicc to się odnosiło do wypowiedzi

Aaaaa ok :)

Moze i bym spróbował tak jak opisane lecz łapie narazie tylko kanały bezpłatne, nie mam MGM HD czy TV1 HD i myślę ze pozostaje znajomy który też ma moduł nCam i na kartę i coś ostatnio (tydzień temu) aktualizował.

Nie czytasz ze zrozumieniem. Kanały nie muszą być aktywne. Wystarczy że na takiej i takiej częstotliwości nadaje MGM HD. Powinien być włączony a moduł powinien być w gnieździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro są to dziwne jest to że nie ma sygnału z MGM HD ani TVP1 HD. Chyba że na kodowanych z innych platform również pokazuje brak sygnału? Jeszcze pozostaje kwestia dobrego przypisania diseqc. Ale skoro mówisz ze fta zarówno z jednego jak i z drugiego satelity są to wszystko powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaczylibodzio Alphacrypt należy do tej samej grupy co Diablo 2 - niecertyfikowany, gdyby był legalny miałby certyfikaty na nalepce, ja tam ani NagraVision ani Conax ani CryptoWorks nie widzę, oczywiście użycie jego jest legalne jeśli operator nie narzuci użycia sprzętu zgodnego z Conax na przykład, wtedy taki sprzęt musi mieć certyfikat, żeby odbiór na nim był w pełni legalny

 

@shuzzly a masz mozliwość skanowania ręcznie? Może sprawdź sobie z kingofsat.net parametry kanału i wbij ręcznie wszystkie wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem ze na ręcznych ustawieniach nie mogę nic za bardzo wpisywać, tylko przesuwać (pilotem) parametry które niby juz są jakoś zapisane na stałe w tunerze tv i jak wcześniej pisałem ze na częstotliwościach nie mam sygnału bo nie mam takich parametrów jak 11,449 czy 11,258 tylko coś koło tego np 11,128 i nagle 11,568.

Jakiś lipny ten tuner w TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CSA - ok ok, ja to wiem i żadnych ale do czegokolwiek nie mam :)

 

shuzzly - Nie lipny, ale trzeba dodać transpondery ręcznie i musi się dać. Możesz też zmienić oprogramowanie do telewizora. Popatrz na stronie LG support czy nie ma nowszej wersji oprogramowania. Wgrywa się prosto poprzez pendrive podpięty pod USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft do tv LG samo pobrało (jest podpięty do netu).

Transpordery owczem można ręcznie i bawiłem się w o dziś cały dzień, lecz za chiny nie da się wpisać częstotliwość lecz wybrać z tabeli.

Już ci napisałem na gg w sobotę wieczorem co masz zrobić żeby poszła aktualizacja - nie kombinuj bo wyjdziesz na tym jak Zabłocki na mydle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O boże, to mnie załamałeś !!! :shock:

Na takiej antenie to nigdy nie będziesz miał stabilnego odbioru nawet kanałów SD, a o HD to możesz tylko pomażyć !!! :shock:

Oj nie przesadzaj, zakładałem znajomemu na chwilę taki talerzyk to bez problemu wyciągnąłem 90% sygnału, więc tragedii nie ma :) Najgorszy transponder miał 68% jakości, a podejrzewam że na zachodzie kraju sytuacja będzie się miała lepiej. Nie wiem jak przy złej pogodzie, bo od momentu założenia nie było takowej. Ale spodziewam się że nie będzie rewelacji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O boże, to mnie załamałeś !!! :shock:

Na takiej antenie to nigdy nie będziesz miał stabilnego odbioru nawet kanałów SD, a o HD to możesz tylko pomażyć !!! :shock:

 

I tu się mylisz, jak wspomniałem wcześniej łapie ponad tysiąc niekodowanych i kodowanych kanałów i w tym HD!

 

Dogadałem się kolesiem w pracy i jutro mu dam moduł do aktualizacji i zobaczymy co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ się uczepili mojej anteny no :D jakbym miał problemy z odbiorem to bym dawno zmienił na większą, a tak od ponad roku oglądam i zero problemów (2-3 razy na miesiąc pojawi się pikseloza czy postoje w obrazie), oglądam niemieckie kanały HD na Astrze gdzie jest ich pełno i kilka na Hotbirdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

I kicha z moim modułem, byłem u znajomego jak wspomniałem wcześniej który tez ma N na karte i tez nCam, włozyliśmy mój moduł do jego tunera i dobre 2godziny nic! ciągle ten

Seeking (src: OTA)

updater r18868

Step 1/1 (100%)

Looking for OTA update...

Włożyliśmy moją karte do jego modułu i działa, programy są.

Więc poszliśmy do drugiego tunera z moim modułem (jego córki) i ok 1,5godziny nic, ciągle ten updater...

 

I teraz pytanie, walnięty moduł????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się ze tuner to Opticum z dwiema slotami na dwa moduły a jaki model - nie wiem nie przyglądałem się a drugi tuner jego córki w/ogóle nie patrzyłem co to za tuner.

I wiem ze karta jest parowana z modułem bo tylko pakiet bez opłat kanały były, ale przynajmniej coś bo na moim LG 32LV375s nic nie było :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...