Skocz do zawartości

Moduł CAM TnK HD


zibi-s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety NC+ wycofuje się chyba powoli z kart conax ponieważ w ofercie pojawiły się nowe moduły CI+ w systemie Nagra. O ile w conax działał dość spory pakiet kanałów które były nieparowane i można było je oglądać na odbiornikach z własnym czytnikiem to niedość że nowy moduł jest w standardzie CI+ bez trybu legacy to jeszcze nie ma tutaj sytuacji jak w kartach conax i wszystkie kanały są parowane. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. wiadomo że oficjalnie nie kupisz już oferty TNK HD, mowa była o modułach to napisałem o ofercie z modułem CI+ i akurat po pierwszym miesiącu jest do wyboru opcja na kartę z pakietem Start+ więc wiem  o czym piszę. pzdr

Edytowane przez WilkuTVSAT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

Trochę już stary produkt jak widać w temacie ale mam pytanie zanim zdecyduje się na zakup konkretnego modelu TV.

Otóż jestem w posiadaniu dość starego modułu ncam z ofertą TNK HD i chciałbym z niego po dłuższej przerwie znów korzystać. Ostatni raz jakieś pół roku jak nie dawniej uruchomiłem go na jakimś TV SONY UHD z Androidem aby tylko sprawdzić czy jeszcze działa i odświeżyć uprawnienia. Po dłuższej chwili udało się go uruchomić i zaczął dekodować ofertę (wtedy pakiet darmowy).

Teraz planuje zakup TV i kartę doładowałem na rozruch aby sprawdzić w sklepie o ile będzie taka możliwość czy wszystko działa.
Mam jeden TV na oku ale nie orientuję się jakie gniazdo modułu CI ma mieć TV aby moduł TNK HD poprawnie zadziałał.
Wiem, że ma być CI+ i wybrany TV z DVB-S2 niby taki ma ale jak ma się do współpracy wersja CI+ modułu do wersji interfejsu w TV?
Tu na forum wyczytałem, że moduł ncam hd z TNK HD jest niby w wersji CI+ 1.2 (nie wiem jak te najnowsze z nc+) a w wybranym TV CI+ ma wersje 1.3.
Pytanie teraz czy moduł ze starsza wersją CI+ zadziała z nowszą w TV i czy ta nowsza 1.3 jest zgodna wstecz w tym przypadku z 1.2?

Informacyjnie jeszcze. Miałem możliwość wsadzenia tego modułu do tego modelu TV, który mnie interesuje tylko o mniejszej przekątnej ale nie udało mi się zdekodować kanałów, chociażby TVP 1 HD, na którym zaciągane są uprawnienia i do tego powinien działać przez rok od doładowania. Moduł niby widać bo mogę wejść w jego menu, kartę i czas subskrypcji też niby widzę. Wg. mnie kanałów nie widzę bo może nie spłyneły mi jeszcze uprawnienia pomimo tego, że dzwoniłem do nc+ o ich odświeżenie (oby tak było) a nie miałem możliwości zostawić karty z modułem na 24 godziny z włączonym TVP 1 HD lub co gorsze moduł akurat z tym TV nie działa i to by mnie nie cieszyło bo może najnowsza wersja modułu z nc+ by ruszyła ale oferta z TNK HD jest ciekawsza.
Jedynie co zauważyłem to na początku na kanałach pojawiał się komunikat z modułu "brak dostępu (5) lub (6)" w zależności od kanału na jaki wszedłem a przy kolejnej próbie sprawdzenia komunikat z (6) nadal jest a na tych kanałach gdzie była (5) czyli ostatnio męczony testowany TVP 1 HD przestało się pojawiać tylko mam program zakodowany a po chwili kanał niedostępny i są to komunikaty z TV a nie z modułu.

Aha. Testowane na Samsungu UE40K5572SU a mnie interesuje jego 55 calowa wersja.

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam
Grzegorz Klimczak

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nCam HD (tak się nazywa ten moduł) jest modułem CI+, ale z "legacy",czyli będzie działał w gniazdach CI+, oraz również CI. :) Skoro pojawiają się komunikaty o błędach ("brak dostepu") to znaczy że moduł "pasuje" do tego modelu TV, ale jeszcze nie złapał uprawnień. Żeby je złapał, to moduł musi być wsadzony do gniazda i ustawiony na TVP1 HD do czasu pojawienia się obrazu - nie wystarczy samo ponowienie uprawnień przez konsultanta (bo karta jakoś musi złapać te uprawnienia). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SatExpert dziękuję za informacje i masz rację co do procedury. Temat już nieaktualny i pojawił się obraz ale napiszę co było przyczyną problemów. Może komuś się przyda.

Otóż Samsung dogadał się z modułem ale nie wpełni. Nawet przy którejś próbie pobrał uprawnienia będąc na TVP1 HD czy innym kanale z tego transpondera ale obrazu nie wyświetlał a nawet wręcz blokował wyświetlanie powodując efekt odłączonego kabla antenowego.
Okazało się, że jest problem z fizycznym połączeniem między modułem a TV. Gdy moduł jest do końca wsadzony w gniazdo, któryś z pinów chyba nie łączy lub powoduje jakiś konflikt. Gdy go delikatnie wysunę a właściwie znajdę odpowiednie ułożenie/położenie w gnieździe tuner przestaje się blokować i obraz pojawia się. Pytanie teraz czy da się to jakoś naprawić aby nie celować modułem i nie chodzić na palcach po mieszkaniu i czy taki niepewny kontakt czegoś innego nie uszkodzi?

W każdym razie para TV z tej serii i ten moduł działają bez problemów od warunkiem, że oba urządzenia są sprawne.

Sprawdzałem dziś ten moduł na inny TV marki Sony i objawy były identyczne. Też trzeba było znaleźć odpowiednie ułożenie aby ruszyło, czyli to ewidentnie problem z modułem.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest z aktualizowany do najnowszej wersji? Mój z TV Sony współpracuje bez zarzutów i często korzystam przekładając go z TV do Fergusona i bez problemu funkcjonuje.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moduł zaktualizowany jest do najnowszej wersji jaka była dostępna dla tego modelu. Po drugie ewidentnie to nie wina oprogramowania gdyż jak pisałem wyżej, moduł działa, obraz się pojawia ale trzeba wyczuć jak go wsadzić. Tylko w odpowiednim ułożeniu działa a na to nie ma wpływu oprogramowanie :-).

Pytanie, gdzie i jak to naprawić? Bo może da się to samemu zrobić, jakoś usprawnić to niepewne połączenie między modułem, a gniazdami w TV, czy innych tunerach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koledzy,proszę o małą pomoc. 

Kupiłem nowy TV Samsunga i ku mojemu zdziwieniu obraz z naziemnej jest lepszy niz z sat. Szczególnie jeśli chodzi o głebie obrazu, Na dobrym materiale jest prawie jak trójwymiarowy. W zw. z tym spodziewam sie dobrej jakości tunera sat w tym odbiorniku i chcę kupić moduł cam. Dlatego mam kilka pytań:

1. Jak z ustawianiem kolejnosci kanałów i czy przy własnej liście dobrze działa epg,

2. Czy można nagrywać ( na pendrive podłączony do telewizora),

3. Czy będzie działać time shift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz z naziemnej ma lepszą jakość, bo telewizor pracuje bezpośrednio na strumieniu MPEG, a nie na materiale przetworzonym przez (słabe) kodeki dekodera. Tak jest od zawsze. Dekodery to zło konieczne. W nowych TV z matrycami 4K jest to jeszcze bardziej widoczne, bo hardware odpowiedzialny za przetwarzanie obrazu po prostu lepiej radzi sobie z upscalem.

 

Jeśli chodzi o pytania.

1. Na telewizorze możesz dowolnie ustawić kolejność kanałów. Jak nie chcesz się męczyć, to w menu wybierz opcję, by TV pobrał listę wybranego operatora NC+ czy Polsatu. Masz też opcję eksportu/importu list kanałów na USB i potem możesz to edytować na komputerze. Jest darmowy program co wspiera TV LG czy Samsunga. Nazwy nie pamiętam.

 

2. Możesz jak najbardziej nagrywać, ale telewizor może szyfrować nagrania, tak że będzie można odtwarzać je tylko w tym TV.

 

3. Timeshift też powinien działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie. Mam pewien problem z moim modułem ncam hd (oferta TNK HD). Nie używałem go od ładnych kilku lat. Przed wczoraj postanowiłem doładować swoje konto i włożyć moduł do TV. Kanały zaczęły świecić. Niestety radość nie trwałą długo. Co 15 sekund obraz zostaje zamrożony i pokazuje się informacja " "Proces autoryzacji pomiędzy urządzeniem nadrzędnym a modułem został zakończomy pomyślnie"

Tak na wszystkich kanałach z wyjątkiem TVP Info (ktory działa również bez karty). Do menu CAM CI+ mogę wejść tylko gdy karta jest wyjęta. Z informacji które tam znalazłem wynika że ostatni update oprogramowiania odbył się w 2012. Niestety mimo wielu prób wyszukania ostatniej wersji oprogramowania moduł nic nie znalazł. Prób dokonywałem na kanałach TVP1, TP PULS HD, TVN HD, TVN7 HD , nsport HD, AMC...

Na pewno między 2012 a 2019 były jakieś updaty. NIe mam zielonego pojęcia dlaczego moduł nie znajduje nowszego softu... Czy możliwe jest że nc+ (canal+) nie nadaje żadnej nowszej wersji dla ncam hd ? Niestety nie mam możliwośći sprawdzenia modułu w innym urządzeniu... Jakieś rady ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2019 o 14:53, maciekmm napisał:

Witajcie. Mam pewien problem z moim modułem ncam hd (oferta TNK HD). Nie używałem go od ładnych kilku lat. Przed wczoraj postanowiłem doładować swoje konto i włożyć moduł do TV. Kanały zaczęły świecić. Niestety radość nie trwałą długo. Co 15 sekund obraz zostaje zamrożony i pokazuje się informacja " "Proces autoryzacji pomiędzy urządzeniem nadrzędnym a modułem został zakończomy pomyślnie"

Tak na wszystkich kanałach z wyjątkiem TVP Info (ktory działa również bez karty). Do menu CAM CI+ mogę wejść tylko gdy karta jest wyjęta. Z informacji które tam znalazłem wynika że ostatni update oprogramowiania odbył się w 2012. Niestety mimo wielu prób wyszukania ostatniej wersji oprogramowania moduł nic nie znalazł. Prób dokonywałem na kanałach TVP1, TP PULS HD, TVN HD, TVN7 HD , nsport HD, AMC...

Na pewno między 2012 a 2019 były jakieś updaty. NIe mam zielonego pojęcia dlaczego moduł nie znajduje nowszego softu... Czy możliwe jest że nc+ (canal+) nie nadaje żadnej nowszej wersji dla ncam hd ? Niestety nie mam możliwośći sprawdzenia modułu w innym urządzeniu... Jakieś rady ?

 

Możesz podać jakie masz oprogramowanie modułu w tej chwili ? Postaram się sprawdzić do niedzieli jakie jest u mnie ,to go tu podam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 19.11.2019 o 18:30, SatExpert napisał:

nCam, to nowego softu nie widział chyba od 2013 roku. :D

Mam pytanie do znawcy tematu :) Posiadam od lat nieużywany moduł z kartą po nc+ mix. Moduł z białą naklejką i logo nCam i "n" , karta niebieska z logo "n". Po skończonym okresie nc+ mix przeszedłem na tym zestawie na abonament z pakietem chyba Universe+. Teraz chciałbym ją uruchomić z pakietem DOMOWY HD, ale dowiedziałem się, że nic z tego z powodu właśnie tego abonamentu. Można tylko uruchomić prepaid całoroczny za 300 PLN. Czy tak jest na prawdę i już nic z tym zestawem nie mogę zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...