Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie i to może być przyczyna. Raczej na rynku nie ma telewizorów z HEVC bez DVB-T2. To by się biznesowo nie kalkulowało, aby takie cuda robić.

Osobom które nie odbierają MUX5 a mają Wydarzenia 24, w pierwszej kolejności zalecam zmienić ustawienia regionalne telewizora na np. Niemcy. 

Dla tego kraju nie było blokady DVB-T2 w sofcie robionej, gdyż Niemcy wcześniej robili przełączenia. 

Niektórzy producenci blokowali kilka lat temu na Polske, gdyż u nas nie było DVB-T2.

TCL do dziś ma w menu serwisowym ten parametr, ale nowe modele na Polskę mają już ON. 

3 godziny temu, Zeusek napisał:

Jeżeli telewizor ma kilka lat to tamto DVB-T2 może być nieaktualne... DVB-T2 podlegało pewnie zmianą zanim ostatecznie przyjęli to co jest obecnie.

Absolutnie nie. Standard DVB-T2 jest stosowany od dawna taki sam. Posiadały go już telewizory z 2013 roku nawet, ale wtedy nie było jeszcze kodeka HEVC. Ten zaczął si~ pojawiać w niektórych modelaxh 4K od 2014, a od 2017 mają go już prawie wszystkie modele. 

Standaryzacja oznacza niezmienność wersji. 

Aby zmienić wersję, trzeba jej nadać nowy numer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2022 o 18:15, Bartosz10 napisał:
 
 

Jak na razie chyba tylko warszawska 3 - reszta będzie w HD podczas zmiany standardów w danych regionach, bo (wg mnie) i tak nie miało by gdzie nadawać w HD, bo np. TVP3 Lublin nie ma na satelicie, ale mogę się mylić

Ale jest w internecie, być może też w kablówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest ten materiał .

Ale ma w nim nic że będzie więcej kanałów 4K od TVP.

@Mati123 Padło ogólne stwierdzenie że cytuję (od 3min 40s)

Cytat

będzie pojawiało się coraz więcej programów w jakości 4K.

To wcale nie oznacza że tak będzie i że kanały będą od TVP.

Stwierdził to Pan ze Związku Cyfrowa Polska, a nie TVP, zatem nie przywiązywałbym do tego wielkiej wagi. Opisywał raczej możliwości techniczne, niż stan faktyczny.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Ramirez napisał:

Oby żadnego nie było w 4K. Wole 4 powtórkowe stacje 1080p niż jedną powtórkową w 4K

Też tak uważam, ale będzie co najmniej jeden kanał 4K, TVP 4K zapowiedziany na jesień tego roku.  

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2022 o 13:51, dvbtowiec napisał:

To jest raczej mało prawdopodobne.

 

Widzę sprzeczne informacje w sieci

 tu podają że ma T2 HEVC

A tu że ma DVB-T MPEG4 

Sugerujesz kłamstwo? Powtarzam: odbieram W24, a nie wyszukuje mi testowego MUX-u TVP. Ten region należy próbować zmieniać w ustawieniach normalnych czy serwisowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ramirez napisał:
 
 

Oby żadnego nie było w 4K. Wole 4 powtórkowe stacje 1080p niż jedną powtórkową w 4K. Zwykłe marnowanie częstotliwości. 4K to niech sobie robią płatne w kablówkach czy satelicie.

A ja wolę mniej kanałów, ale wyższej jakości. Ile osób, tyle opinii :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mr. Music napisał:

Sugerujesz kłamstwo? Powtarzam: odbieram W24, a nie wyszukuje mi testowego MUX-u TVP. Ten region należy próbować zmieniać w ustawieniach normalnych czy serwisowych

Jest możliwe że nie odbierasz i to mnie nie dziwi, ale raczej to nie będzie wynikać z braku DVB-T2, a programowej blokady Polski na T2 w Twoim odbiorniku. Z naciskiem na raczej. I do tego sie odnosiłem. 

Zatem to co napisałeś wynika z braku świadomości myków producentów. 

Zmień najpierw ustawienia telewizora na kraj Niemcy i przeskanuj MUX5. Co do ustawień serwisowych, to już informacji trzeba szukać w sieci. Każdy producent ma inaczej. 

Ale nie jest wykluczone, że sama zmiana ustawień regionalnych pomoże. 

Jeśli na stronach internetowych pojawia sie informacja że telewizor ma DVB-T2, to raczej go ma. Pytanie jaką blokadę producent zrobił na Polskę, czy da się odblokować prosto, czy bez menu serwisowego sie nie obejdzie. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Mr. Music napisał:

Sugerujesz kłamstwo? Powtarzam: odbieram W24, a nie wyszukuje mi testowego MUX-u TVP. Ten region należy próbować zmieniać w ustawieniach normalnych czy serwisowych?

Może być menu serwisowe. Dowiedz się w serwisie producenta. TCL na przykład tak właśnie ma. I nie masz się co denerwować tutaj.

 

----------------------

 

Sporo jeszcze jest niewiadomych z tym DVB-T2.


Nie wiamodmo co z MUX-4; na pewno oferta kodowana, jak pisaliśmy w innym wątku nie słychać aby były udostępniane dekodery dla TV Mobilnej w DVB-T2 (miałyby internet więc muszą mieć HbbTV).
Nie wiamodmo co z MUX-5.
- po zmianach kanałów w części lubuskiego może być po prostu wyłączony, albo znów tymczasowo na jakimś innym niż docelowy kanale),
- czy docelowo będzie on do dyspozycji TVP?
Nie wiadomo co z MUX-6.
Nie wiadomo co dalej z MUX-8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z Mux 6 to nawet krajowa rada nie wie. Mux 8 pozostaje na razie w starym systemie. Mux 5 wyłączą kiedy skończy się zezwolenie na testową emisję. Mux 5 i Mux 6 regularnie będą nadawać po wszystkich zezwoleniach , konkursach , uzgodnieniach , koncesjach itp itp. Wg, mnie na pewno to nie będzie w 2022 roku...

Edytowane przez zerojedynkaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...