Skocz do zawartości

4FUN DANCE


Nicker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie najlepsze klipy na "Tv Disco" lecą w programie Pawła Stasiaka "Niech Żyje Bal" i właściwie ten program teraz tylko oglądam na tej stacji.

 

Naprawdę NIE ROZUMIEM skąd to ich przeświadczenie o wielkiej popularności "disco polo" (mają na to jakieś badania, czy coś, których wyniki by opublikowali???)???

 

Sam krytykowałem tych, którzy z góry krytykowali muzykę "disco polo", ale przez obecną ramówkę "Tv Disco" zbliżam się niebezpiecznie do zmiany zdania...

 

I powtarzam, że NIE WIERZĘ, że "disco polo" jest aż tak chętnie oglądane, że opłaca się przeformatować na nie cały kanał muzyczny (tym bardziej, że jeden już jest), bo gdyby tak naprawdę było, to np. Jarosław Kuźniar nie prowadziłby "X-Factor", tylko "X-Disco" ("TVN" przecież jest zawsze pierwszy, jeśli chodzi o programy, które zyskują popularność widzów), no i klipy "disco polo" na pewno zdominowałyby także ramówkę "MTV Polska" :D .

 

Nie wiem, może chodzi po prostu o to, że licencje na piosenki "disco polo" są tańsze (bo wytwórnie chcą ten gatunek na nowo wypromować), niż na muzykę z lat 80-tych i 90-tych???

 

Może redakcja "Next Music HD" mogłaby się na ten temat wypowiedzieć, tzn. jak to jest z tymi cenami licencji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie ma żadnej różnicy w opłatach w zależności od tego co grasz. Podpisując umowę np z ZAiKS ustalasz stawkę ale nikt nie pyta co będziesz grał.. Więc to nie o to chodzi... Chyba, że wytwórnie DP płacą nadawcy za granie ich wykonawców a inne wytwórnie nie płacą, ewentualnie tutaj mógłby być biznes ale to nasze gdybanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale chyba to jest tak, że licencja "ZAiKS", to jedno, a trzeba jeszcze przecież skąś wziąźć te klipy, które stacja emituje, a chyba nawet mając opłaconą licencję "ZAiKS`u" nie można ich po prostu ściągnąć z "youtube", tylko trzeba je kupić w wytwórniach i właśnie o to bardziej mi chodziło, że właśnie na tym etapie wytwórnie "disco polo" mogą stosować różne promocje (np. dawać stacji klipy za darmo, podczas gdy inne wytwórnie żądają opłat za swoje klipy)...

 

A jak to jest właśnie, jeśli chodzi o zakup samych klipów (dostaje się je w cenie licencji "ZAiKS`u", czy trzeba je osobno kupić w wytwórniach???)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Różnie to bywa.. my 99% zagranicznych klipów kupujemy za granicą bo w Polsce ich po prostu nie ma. Albo nie ma w ogóle (klasyki) albo nie ma HD (nowości). Natomiast to co jest w Polsce dostaje się za darmo lub za śmieszne pieniądze które nie mają żadnego znaczenia na całość budżetu. Natomiast istotną częścią budżetu są opłaty licencyjne ale to się płaci niezależnie od tego co się gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Państwu za objaśnienie jak to się wszystko odbywa, chociaż teraz tym bardziej trudno mi zrozumieć czemu oni w "Tv Disco" tak promują to "disco polo" (sądziłem, że właśnie dostają za to jakieś upusty)???

 

Może i Państwa teoria, że to wytwórnie im za to płacą jest słuszna, ale to wtedy musiałyby to robić nieoficjalnie, bo chyba nie ma przed blokami z klipami "disco polo" żadnych "wstawek", typu sponsorem programu jest ta i ta wytwórnia, bądź "audycja zawiera lokowanie produktu"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

My nie twierdzimy, że TV Disco pobiera wynagrodzenie za granie klipów DP. Nie mamy na ten temat żadnej wiedzy :) Gdybaliśmy sobie jedynie co może być opłacalne. Wydaje się jednak, że nie ma co poszukiwać drugiego dna i przyjąć do wiadomości, że obrali po prostu taki kierunek bo uważają, że będzie fajnie. Może mają jakieś badania które pokazały, że ED jest beee a DP fajne?? :) My gramy tak jak gramy bo uważamy, że to jest dobre granie i nikt nam za nic nie płaci. Zapewne w TV Disco jest tak samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mają badania, to niech je opublikują w całości.

 

Ja tam w te ich badania nie wierzę, bo gdyby rzeczywiście z badań coś takiego wynikało, to jak mówię "TVN" zrobiłby na pewno specjalną edycję "X-Factor", tylko z muzyką "disco polo", gdzie w jury byłaby między innymi np. Shazza, a "MTV Polska" zastąpiłaby programy "randkowe" blokami z muzyką "disco polo" (przecież też chcieliby korzystać z tego "tortu"), a nic takiego nie ma przecież miejsca...

 

Dopóki nie zobaczę czarno na białym, to nie uwierzę :D!

 

W ogóle szukałem właśnie jakichś aktualnych badań oglądalności "Tv Disco", ale "googlarze" jakoś mi niczego nie mogli znaleźć (mógłby ktoś podać jakiś link, jeśli ma???) :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym właśnie MOCNO polemizował czy akurat na "disco polo" teraz można najwięcej zarobić, bo powtarzam, że gdyby tak było to o każdy kawałek z tego "tortu" walczyłyby w pierwszej kolejności "TVP", "TVN", "Polsat" i "MTV Polska"/"Viva Polska", a jakoś ja tego nie widzę (może z drugiej strony wzrok mi się już psuje od komputera :D )...

 

Według mnie ludzie bardziej wolą wracać do muzyki z lat 80-tych ("Papa Dance", "Kombii", "Lady Pank" itp.) i 90-tych (Norbi, "Varius Manx", czy Urszula), niż "disco polo", tzn. sam sobie z chęcią "disco polo" posłucham czasami, jak mam nastrój i jestem (jeszcze :D ) przeciwny potępianiu tej muzyki, ale "Tv Disco" "przegina" w drugą stronę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj TV Disco schodzi na psy oj schodzi :(

A zapowiadał się takie ciekawy kanał muzyczny :(

TV Disco po prostu wybiera drogę, dzięki której utrzymuje się na rynku. I jest obecna zarówno na satelicie jak i sieciach kablowych, w przeciwieństwie do niektórych konkurencyjnych kanałów :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśleliśmy, że już trochę nas znacie i wiecie, że jesteśmy normalni a nie NADAWCĄ z głową w chmurach który dyskusjami na forum się brzydzi... :)

 

A drobne złośliwości Karola uwielbiamy, to jest lepsze niż kawa z rana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno się różnicie od "przedstawicieli" innych nadawców, operatorów, którzy mają w schowku kilka gotowych formułek w stylu "Zapewniamy, że prowadzimy rozmowy z wieloma podmiotami jednak na dzień dzisiejszy nie możemy więcej powiedzieć". Teraz dobry kontakt z odbiorcami to podstawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...