Skocz do zawartości

parowania kart z dekoderami pvr (plotka)


przemo_one
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego niektórzy na jakiś news patrzą zawsze przez czarne okulary widząc już najgorsze rzeczy nie analizując czy ich wizje są realne w całości.Darey78@przecież nikt Ci nie będzie zmuszał do wynajmu Phila czy Pace" i w ogóle gdzie to wyczytałeś.Cały sens tego jest taki aby deków C+ HD PVR wypożyczanych nieuczciwi cwaniaki nie wyłudzali/najczęściej przez osoby podstawione bezrobotne/ i potem sprzedawali ich z zyskiem dla siebie.Bo jakby C+ sprzedawała je to chłopino rób z nim co chcesz bo za niego zapłaciłeś a tak taki "cwaniaczek" bogaci się na sprzęcie do niego nie należącym i tyle.Mam nadzieje,że uspokoiłem tym bardziej,że nic nie słychać aby C+ zaniechała sprzedaży samych kart kodowych bo sporo ludzi woli mieć swój dek i tak na pewno zostanie.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze znajdą się osoby które panikują,jest tak zawsze w każdym temacie,nie rozumieją że to dotyczy NOWYCH abonentów co biorą dekodery HD i pakiety HD . o tak jest.

A o resztę biorąc dekodery SD karty są wolne :!: lub sama karta pakiet SD i HD dla swojego dekodera, ale....... tu w HD niby nają być wprowadzone karty z modułami HD parowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe jak długo będzie tak można robić. Miejmy nadzieję, że Cyfra+ nie zamierza za jakiś czas wprowadzić parowania dla wszystkich abonentów. I jedno zasadnicze pytanie, czy splittery poradzą sobie z konfiguracją typu: sparowany PVR + dekoder SD :?: Bo jeśli tak się da zrobić, to parowanie kart z PVR nikomu nie zaszkodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa z tym "parowaniem", ale ja bym też nie panikował. "Cyfra" nie wprowadzi tego dla wszystkich na 100, bo nie może przecież zmusić abonentów z własnym sprzętem do kupna, a tym bardziej wynajmu odbiornika od nich, bo w takim układzie posypałyby się rezygnacje i z "Cyfry" pozostałyby gruzy, więc zachowajmy spokój ("Cyfrą" nie kierują raczej samobójcy :D ) :D!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe karty mają kolejne nr seryjne nie różniące się od szarych kart, w systemie mają ten sam typ co karty szare i nie są w żaden sposób rozróżnione :-) Z informacji, które uzyskałem C+ zamawiając nowe karty zgłosiła nowy projekt graficzny zgodny z nową linią marketingową :-) A jeśli chodzi o parowanie to technicznie nie różnią się w tym temacie od kart szarych :-)

 

Wydajemy je od dzisiaj normalnie do umów razem z kartami szarymi do wszystkich umów SD, HD czy PVR bez żadnej różnicy do jakiego dekodera czy pakietu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji, które uzyskałem C+ zamawiając nowe karty zgłosiła nowy projekt graficzny zgodny z nową linią marketingową :-)

To coś mi tu nie gra. Jak zgłosiła, to powinno być Cyfra+ HD, bo przecież wszyscy dystrybutorzy dostali informację o wyrzuceniu wszystkich materiałów z logo Cyfra+, a zostawienie tylko Cyfra+ HD.

Test dzisiejszy też dał jednoznacznie do myślenia:

CA System ID: 0x1813

ECM PID:0x09CB czyli taki sam jak na starych kartch Cyfry+ :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię tylko że "nowe" karty wydajemy tak samo jak stare do wszystkich typów dekoderów oraz o tym że nr oraz rodzaj sprzetu jest oznaczony w systemie tak samo jak "stare" a zawsze jak pojawiał się nowy typ sprzętu był oznaczany inaczej dla odróznienia czy to w przypadku kart czy dekoderów :-) Więc teoria że będziemy je wydawać tylko do PVR nie ma sensu, dzisiaj już poszły do klientów z SD :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak samo jak z tą historią (chyba z jakiegoś kabaretu), że w Moskwie rozdają samochody. Co do czego, wyszło, że nie w Moskwie, a w Mińsku, nie samochody tylko rowery i nie rozdają, a kradną.

 

Podsumowując: z pierwszych "doniesień" nie zostało praktycznie nic.

 

To teraz ja sobie puszcze domysł: Karty nie będą z niczym parowane, a może jedynie tunery (za sprawą nowego oprogramowania) - tuner będzie związany z kartą, a kartę można będzie użyć w dowolnym odbiorniku. Ot, zabezpieczenie tunerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest, czas pokaże, ale póki co bliżej mi do stanowiska cyfra.tv, bo:

 

Sytuacja jest taka, że mamy dekodery HD, które już na rynku były i były sprzedane z kartami nieparowanymi, teraz są nowe i mają się (niby) parować no i teraz jak sobie to wyobrażacie? Soft obydwa "rodzaje" (w sensie sprzedawane przed wprowadzeniem i po wprowadzeniu kart) dekoderów mają ten sam. Jeden (ten sprzed nowych kart) będzie czytać starą i się nie sparuje, a drugi (ten sam model z tym samym softem) się sparuje? A co jak mu starą kartę wsadzę zanim się sparuje (bo powiedzmy akurat mam)? Też nie zadziała? Przecież na starcie sparowany nie jest. Musiałyby wykrywać jaki mają kartonik włożony, co od strony programistycznej da się zrobić, tylko zalatuje dziurą w zabezpieczeniach, a do tego jest kombinacją alpejską. Sens by to miało, jakby były nowe karty, sprzedawane wyłącznie z nowymi tunerami pod te karty przystosowanymi. Przeskoczenie z dekoderów nieparowanych na parowane na sprzęcie już pracującym jest skomplikowane, wyłączenie Seca niewykonalne, bo za dużo na rynku leży nadal Mediasatów, a przecież do zmiany kartonika tylko posiadaczy dekoderów HD zmusić nie mogą - mając działającą starą nie aktywują nowej karty i tyle - na siłę wyłączą? UOKiK by na nich siadło na całej linii ;)

 

Nie bardzo też przekonuje mnie temat wyłudzeń (że to ma być niby powód). To zjawisko jest marginalne, tysiącami tunery na lewo nie latają, a do tego z uwagi na ich dyskusyjne możliwości mało kto jest tym zainteresowany. Cyfra+ ma to wliczone w koszta, nawet w n nboxy wylatują w niewielkich ilościach, mimo że można sobie z takiego podstawkę pod kwiatki zrobić. W 100% sprzętu się przed wyłudzeniami nie zabezpieczy, a parowanie nic w tej sprawie nie zmieni, bo jak napisałem wyżej - mam dekoder, nie wsadzę do niego nowej karty, więc się nie sparuje. Soft ma ten sam co stary, więc czemu miałby nie działać ze starą kartą? Banialuka z forów. Jak ktoś wyłudzić będzie chciał, to wyłudzi, sytuacja zmieniłaby się o tyle, że teraz brał kartonik dla siebie, a tak by nie był do niczego przydatny. Najwyżej skoczą ceny wyłudzonych na giełdach ;)

 

W każdym razie tej Nagry 1813 dla zabawy sobie nie włączali, być może mają w dalszych planach oferowanie jakiegoś nowego sprzętu, który faktycznie będzie parowany i będzie działać pod kontrolą jakichś bliżej nieokreślonych nowych kartoników, ale to jest czysta zgadywanka. Na razie uważam temat za kolejny w ostatnim czasie głuchy telefon w wersji pisanej - każdy dodaje coraz nowe domysły i na koniec mamy to co napisał pitter ;)

 

EDIT: A pofilozofuję sobie dalej ;) Popatrzcie na model francuski - CanalSat ma sytuację podobną do polskiej. System Seca MediaGuard nie istnieje jako taki (tj. nie jest rozwijany), być może kończy się jego support, ale to, ani wyłudzanie sprzętu, ani zabezpieczanie kanałów HD nie jest na tyle dużym powodem, żeby ponosić spore koszty wymiany sprzętu abonentów (byłyby większe niż straty na wyłudzanym sprzęcie). Starszych tunerów we Francji i w Polsce jest sporo. Zmusić do tego mogłoby ich co najwyżej złamanie obecnie stosowanego Seca, ale przecież nawet Seca 2 w praktyce nie do końca padł. Nie pamiętam już, ale nie wszystkie nanoinstrukcje rozpracowano. Tyle, że padła większość, to wymusiło wymianę. To co ma teraz Cyfra+ nie jest nawet draśnięte, jakiekolwiek wymiany kart będą mieli moim zdaniem tak długo jak to tylko będzie możliwe w pewnej części ciała, gdzie nie zagląda słońce ;) Do wejścia w sprzęt parowany może ich zmusić postawa samej Nagry, która może nie chcieć dalszego ładowania się w Seca i będzie oferować przejście na nowe karty już w Nagrze, ale w komplecie ze sprzętem (odbiornik lub CI), tyle że bez zmuszania do wymian starych abonentów (można dać simulcrypt), a po prostu metodą ewolucji i napuszczania na rynek nowego sprzętu z kartami.

 

Ale cały EDIT to już kompletne dywagacje. Fakty są takie, że są karty z nowym wyglądem, z pierwszych raportów wygląda, że działają jak stare (choć jak zachowają się w sprzętach, których parowanie może dotyczyć nie wiemy), testowano jakąś Nagrę, ale nie wiadomo po co, raczej nie ma to związku z kartami wprowadzonymi teraz z nowym wyglądem, ale może mieć w przyszłości dla jakichś innych kart. Aby coś więcej wiedzieć musi się tych kart coś sprzedać, to się dowiemy jak z czym działa i już ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Cyfrze chodzi tylko o parowanie kart z dekoderami PVR.

Po tym co przeczytałem w tym wątku wielu posiadaczy splitterów są przerażeni z powodu wprowadzenia parowania karty z dekoderem jak i samych kard kodowych. Wg mnie Cyfra nie powinna parować kart z konkretnym dekoderem ponieważ są osoby, które posiadają własny dekoder, który zazwyczaj jest dużo lepszy od tych oferowanych przez operatora. Ale co zdaniem wielu może się nie podobać Cyfra powinna zmienić karty kodowania na takie, które nie będą obsługiwane przez splittery. Bo rozumiem, że dużo osób korzysta ze splittera korzysta tylko w gronie najbliższej rodziny, ale jest również garstka osób, która sądzi, że jeżeli już podpisała umowę z cyfrą może dzielić sygnał kodowy w całym domu na kilka rodzin. Dlatego też sprzeciwiam się wykorzystywaniu splitterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to że garstka jest nieuczciwa nie znaczy, że trzeba wytępić uczciwych abonentów. To, że ktoś zabił teściową nożem nie oznacza, że nikt nie może używać noży.

 

Ja używam (zresztą zgodnie z umową) cyfry na 2 swoich tunerach znajdujących się w tym samym mieszkaniu. Jeden jest w salonie, drugi w sypialni. Nie mam zamiaru płacić 2x144zł=288zł żeby pooglądać sobie telewizję. Na pewno nigdy nie zapłacę tyle bo 144zł to już i tak gruba przesada. Za tą kasę można mieć ok. 25 filmów na bluray z wypożyczalni. I płyty bluray nie są parowane z jednym odtwarzaczem :lol:

 

I nie mówcie mi, że multiroom jest rozwiązaniem. Po prostu rozwiązanie cyfry w tej dziedzinie jest kiepskie i mi nie odpowiada. Dlatego wybuliłem 500zł na splitter i kupiłem na własną rękę wcale nie tani dekoder HD. Gdyby cyfra sprzedawała taki splitter za 500zł albo jej multiroom działał by bez tego uciążliwego cyklu 6 godzinnego to bym wolał kupić zalecany sprzęt od operatora. Rozwiązania Polsatu czyt. drugi dekoder z pakietem programów mnie nie zadowala bo mnie interesują tylko nowości filmowe na dodatkowo płatnych kanałach. Moje oglądanie telewizji ogranicza się do oglądania nagranych już filmów + raz na kilka tygodni jakiś dokument na History czy Planette. Czasami w tle leci VH1. Reszta kanałów mnie zupełnie nie interesuje i mogłaby dla mnie nie istnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testy 1813 zniknely, bo juz myslalem, ze te nowe karty to moze nagra3 :) dobra bylo minelo. to teraz nowe kartki sa tez dawane so dekoderow sd, czyli jak na razie to tylko grafika sie zmienila i nowy design. moze cyfra odświeża zwyczajnie szate graficzna i to tyle w temacie. przypomnialo mi sie, jak kiedys jeden z portali mniej legalnych zamiescil newsa, ze polsat mial dolaczyc hustler tv i blue, a skonczylo sie na blue. bez oficjalnego stanowiska to tylko na razie mamy karteczki z innymi kolorkami i to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testy 1813 zniknely, bo juz myslalem, ze te nowe karty to moze nagra3 :) dobra bylo minelo. to teraz nowe kartki sa tez dawane so dekoderow sd, czyli jak na razie to tylko grafika sie zmienila i nowy design. moze cyfra odświeża zwyczajnie szate graficzna i to tyle w temacie. przypomnialo mi sie, jak kiedys jeden z portali mniej legalnych zamiescil newsa, ze polsat mial dolaczyc hustler tv i blue, a skonczylo sie na blue. bez oficjalnego stanowiska to tylko na razie mamy karteczki z innymi kolorkami i to tyle.

 

Testy trwają na kanale "119 test 1 E" 10.892 /H - kopia TVP 1 z kodowaniem Seca, Viacess, Conax i Nagravision 1813

 

Dorzucając kolejną spekulację:

1. Zapowiedź fuzji

2. Nowa wersja Nagra dla Cyfrowego Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...