Skocz do zawartości

parowania kart z dekoderami pvr (plotka)


przemo_one
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wątpię żeby Cyfra zaczęła walczyć na poważnie ze splitterami - gdyby chcieli to pewnie dawno by to zablokowali tyle, że wtedy odpadłoby im sporo abonentów, którzy zdecydowali się na na tego operatora właśnie ze względu na możliwość oglądania na kilku telewizorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby cyfra oferowała taki dajmy na to Clone+ to byłbym skłonny jej zapłacić te 500zł. Albo 15zł/mies. jak teraz w ramach ich multiroomu. Nie trzeba latać z kartą a zasięg tego czegoś i tak jest do niczego więc nikt nie zaszaleje za bardzo z podzieleniem tv używając takiego splittera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Cyfra chciała walczyć ze splitterami, to zaczęłaby od zmiany regulaminu zakazując tego typu instalacji. Ograniczona możliwość zakupu zrobiłaby swoje, a świadomość łamania prawa zniechęciłaby wielu. Parowanie kart to poroniony pomysł, dlatego nie jestem użytkownikiem ani CP, ani N. Zablokowanie splitterów, o czym jak widzę po różnych wątkach mówi się "od zawsze", przyniosłoby operatorowi duże straty przy bardzo wątpliwych korzyściach. Większość szczęśliwych posiadaczy splitterów (w tym ja) stosuje je w obrębie jednego domu, nie sądzę, że wielu jest takich, którzy kradną sygnał wspólnie z sąsiadami. Co dałaby C+ blokada? Straty, gdyby kiedykolwiek do tego doszło, a nie dojdzie, wielu ludzi po prostu odejdzie, bo C+ już teraz należy do najdroższych platform. Ja bym na pewno nie wyłożył 450 zł, żeby zafundować sobie 3 zestawy w domu, a tylu właśnie teraz używam, nie dałbym też 150 zł za jeden zestaw. o Multiroomie się nie wypowiadam, bo wg mnie to kompletna porażka i opcja dla ludzi, którzy albo nie wiedzą o splitterach, albo niesłusznie uważają, że to łamanie prawa, albo boją się problemów technicznych i jednorazowego wydatku kilkuset zł, co nota bene zwróci się z prędkością francuskiego TGV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, ale przeciez po cos nowy system testuja. swoja droga dziwne, ze nagra 3, a nie juz 4. przeciez seca 4 ma sie calkiem dobrze, jesli chodzi o ochrone oferty. wiadomym jest, ze sharing idzie bez najmniejszego problemu jednak. co do prawa to wcale nie jest taka prosta sprawa. przeciez moga wyslac nowa karte i zmieniony regulamin. w wypadku jego niezaakceptowania przysluguje bezkarne zerwanie umowy (z winy operatora). nie wiem jak orange, a o tnk nie wspomne, ale jesli cyfra jako jedyny (duzy) operator nie paruje kart to sami przyznacie, ze zerwanie z nimi umowy, gdyby zaczeli parowanie i przejscie na innego, ktory i tak robi to od dawna zwyczajnie nie ma sensu. przypominam iz urzadzenia typu splitter nawet jesli oferowane przez dystrybutora nie sa pomyslem samej cyfry. pewnie na 4rech telewizorach ogladacie kanaly c+ w obrebie jednego mieszkania co nie? z reszta nie sciemniajcie mi, ze chodzi tylko o splittery. w polsce wcale a wcale nie sa popularne tunery na linuksie i sharing przez neta. prawda jest taka, ze cecha nagravision jest parowanie z dekoderami. cyfra testuje nagre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste...beda parowac karty ze swoimi dekoderami HD zeby ludzie nie wyludzali sprzetu i tyle.

tak kradli sprzet i ogladali na byle jakiej karcie a teraz karta bedzie przypisana do dekodera HD i po zabawie.

pozostale karty nie beda parowane bo wiedza ze 1/3 ludzi oglada ich na swoim prywatnym sprzecie i jest to niewykonalne bo stracili by tylez abonentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parowanie kart=Konieczność zapewnienia wielu abonentom sprzętu, czyli duże koszty, zważywszy na to, że dużo osób odbiera na własnych dekoderach. Przerzucenie kosztów dekoderów na abonentów, to odpływ znaczącej liczby klientów, bo nie zapominajmy, że już teraz cyfra tania nie jest. Zdecydowaliby się na tak wariacki krok? Nie zapominajmy, że głównym celem platform cyfrowych jest ZARABIANIE, a podstawiając nogę klientom interesu się nie zrobi. Wyobraźmy sobie niewyobrażalne i pomyślmy, co by było gdyby C+ wprowadziła parowanie u wszystkich klientów. Ilu wyeliminuje piratów, a ilu uczciwych klientów? Poza tym, co da wyeliminowanie złodzieja sygnału? W zasadzie nic. Jak kradł od x-lat, to teraz na pewno nie pójdzie kupić uczciwie, więc w tej warstwie zysku nie będzie. A co da pozbawienie możliwości używania splitterów? Ano da to, że uczciwy abonent, który ich używał pomyśli, że go operator robi w konia i podziękuje temu właśnie operatorowi. Jako użytkownik splittera, tak bym właśnie zrobił. Postrzelić się w stopę bardzo łatwo jak widać.

Widzę, że cyfra robi ofensywę ze swoim multiroomem, reklamy w tv itp. Kolejny dowód na to, że parowanie to bujda na resorach. Musieliby dostarczyć dwa sparowane dekodery klientowi? Ahaa, już widzę jak się do tego palą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wybrałem ofertę Cyfry tylko i wyłącznie ze względu na możliwość użytkowania splitera.W domu mam cztery dekodery i oglądam tam gdzie chcę i każdy domownik ma swobodę wyboru kanału.Miałem CP ale krew mnie zalewała jak prawdziwie rodzinnie miałem oglądać brazylijskie seriale.Zgadzam się że wolałbym aby Cyfra nawet odpłatnie sama rozprowadzała takie urządzenia.Multiroom nie rozwiązuje tego problemu do końca ale jest to jakiś krok.Cenowo też zaszaleli aczkolwiek 7.5 pln lepiej wygląda.Ale nie dla mnie.Wole zapłacić droższy abonament i mieć swobodę wyboru.Wielu moich znajomych tak robi i tylko to ich trzyma przy tej platformie. Myślę że 90% spliterowców robi to dla siebie i nie kombinuje z sąsiadami. Ze spólkami wiadomo jak jest.Likwidacja tego przyniosłaby same straty dla obu stron.Po prostu wróciłbym z powrotem do CP a za abonament Cyfry opłaciłbym dwa dekodery.Aby nie wyłudzano dekoderów można na wiele innych sposobów zadziałać.Sharing był ,jest i będzie.Taką działalność należy ścigać inaczej.Mam nadzieję że chodzi tutaj jedynie o być może przyszłe wspólne transmisje polskiej ligi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myslę ze parowanie odbędzie się tylko dla nowych abonentów z hd

 

 

Czyli kanały HD miałyby być parowane a reszta nie? To fajnie, bo 90% mojego czasu spędzonego przed telewizorem to oglądanie kanałów właśnie w HD. Bez kanałów HD oferta cyfry dla mnie nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w/w działanie wykluczałoby splittery bo skoro oryginalna karta rozdzielana jest na inną kartę ze splittera to nadal jest to chyba rozpoznawane jako ta sama karta. W przeciwnym wypadku musiałbym oddać PVR'a mimo, że jestem z niego zadowolony. Drugiej arivy bym w domu nie zniósł :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest tak, że skoro cyfra zmienia system kodowania to nowe karty nie będą działały w obecnych lub poprzednich dekoderach cyfry? Skoro Nbox czyta tylko karty Connax, dekodery Polsatu - Nagravision, a dekodery cyfry Seca to przecież pewnie nie będzie działało to np. w takim mediasacie czy innym pace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opticum 9600 HD TS chodzi wszystko bez problemów, karta ze starej serii, oprogramowanie "witaminkowe" 3.28

 

Wprowadzą parowanie i wtedy co? kto ma swój tuner to zostanie na lodzie i będzie trzeba zrywać/wypowiadać umowę jesli sparują karty z dekoderami albo pozostawią podwójne kodowanie żeby nie utracić dotychczasowych klientów. We Francji można wziąć dekoder z kartą lub samą kartę, mam nadzieję że u nas też tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...