Skocz do zawartości

parowania kart z dekoderami pvr (plotka)


przemo_one
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nie sądzę, żeby wprowadzili to parowanie. Przecież nowy system kodowania nie koniecznie musi to oznaczać, że z automatu będą parować. Bez przesady z tą paniką.

 

Poza tym wyobraźcie sobie takie coś, Nka wprowadza w końcu multiroom a cyfra wykasza uczciwych abonentów korzystających zgodnie z regulaminem ze splitterów.

A, w którym punkcie regulaminu jest to napisane ? pytam z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie prawo, które jest ponad wszystkimi regulaminami zabrania udostępniania sygnału TV poza gospodarstwo domowe, dotyczy o nie tylko TV Sat ale i kablówek. Regulamin C+ nie zabrania natomiast stosowania urządzeń służących do rozdzielania sygnału w tym splitterów a wiec jeżeli coś nie jest zakazane to jest dozwolone oczywiście jeżeli sygnał nie jest udostępniany poza gospodarstwo domowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki RaPi, że mnie wyręczyłeś. Dokładnie to samo chciałem napisać ;)

 

Ja dzielę legalnie w obrębie jednego mieszkania na 2 telewizory swój abonament. Po prostu chciałem mieć w sypialni drugi telewizor, żeby sobie ponagrywane audycje przed pójściem spać przejrzeć. Gdyby splitter albo podobne urządzenie było sprzedawane w ramach cyfry to bym od nich kupił. Ten cały Clone+ i tak ma kiepściutki zasięg działania także i tak nikt nie zaszaleje za bardzo z dzieleniem poza lokal. U mnie ledwo przez ścianę łapie.

 

Gdyby sami oferowali taką usługę, że można bezprzewodowo podzielić na drugi dekoder za dopłatą 15zł + np. kolejne 15zł za drugi PVR to bym spokojnie na to poszedł na takie rozwiązanie "2xPVR bezprzewodowo", W dzisiejszych czasach prawie każdy ma 2 telewizory i dziwie się, że jeszcze nikt nic sensownego nie zaproponował w kwestii dzielenia sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach prawie każdy ma 2 telewizory i dziwie się, że jeszcze nikt nic sensownego nie zaproponował w kwestii dzielenia sygnału.

Trochę może źle się wyraziłeś. W zasadzie podzielić sygnał na 2 lub więcej to problemu nie ma. Problemem jest już aby na drugim lub więcej tv oglądać inne audycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem mówiąc po co tyle kanałów skoro platformy ograniczają rozdzielenie sygnałów.Ja mam cztery tv to musiałbym cztery abo wykupić.Zaczyna to być bez sensu.Skoro dodawane jest nowe kodowanie to na sto procent będzie zastosowane.Dla nas oznacza to kłopoty.Gdyby było inaczej cyfra informowałaby o tym.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie prawo, które jest ponad wszystkimi regulaminami zabrania udostępniania sygnału TV poza gospodarstwo domowe, dotyczy o nie tylko TV Sat ale i kablówek. Regulamin C+ nie zabrania natomiast stosowania urządzeń służących do rozdzielania sygnału w tym splitterów a wiec jeżeli coś nie jest zakazane to jest dozwolone oczywiście jeżeli sygnał nie jest udostępniany poza gospodarstwo domowe.

Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa o abonament "Cyfry" pozwala na odbiór sygnału w obrębie mieszkania abonenta, więc jeśli ktoś (tak jak np. ja) używa bezprzewodowego lub przewodowego "splittera" w takim zakresie, to NIKT nie może tego zabronić, ani tego utrudniać !

 

Jeśli wprowadzą "parowanie" to powinni także moim zdaniem zapewnić abonentom możliwość bezpłatnego odbioru kanałów na dowolnej liczbie odbiorników w obrębie mieszkania abonenta, bo inaczej będzie podstawa do bezkarnego rozwiązania umowy...

 

Według mnie się na to nie odważą, chociaż mieliby np. opcję rozdawania "parowanych" z kartą modułów "CI", ale wtedy poszliby chyba z torbami :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie zabraniają aktualnie używania splitterów nie oznacza, że w przyszłości tego zrobić nie mogą :)

 

Jeżeli ktoś myśli , że będzie można zerwać umowy po wprowadzeniu parowania to się grubo myli :] Pamiętajcie , że dzielenie sygnału nawet w obrębie jednego domostwa nie jest oficjalnie polecane ani rekomendowane przez Cyfrę. Oficjalnie do tego służy usługa Multiroom.

 

Po drugie nawet jak wprowadzą parowanie to nie ma na polskim rynku żadnej alternatywy , bo nikt oprócz Cyfry nie umożliwia tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taiszo - twój post "natchnął" mnie do następującej refleksji:

 

Skoro karty multiroom, to karty pracujące w systemie seca z czego jedna jest upośledzona przez małe elektroniczne urządzenie które zmusza do ciągłej aktywacji uprawnień to przecież jeśli zmienią system kodowania - będą musieli zmienić karty w multiroomie. Myślę, że nie po to dopiero co je wprowadzili, żeby teraz zmieniać je wszystkie na inne. To nonsens :) Dla mnie to i nawet mogą parować pod warunkiem, że dadzą taki multiroom który nie będzie ograniczał czas działania do 6 godzin a np. działanie obu kart do 30 metrów w linii prostej. Chociaż nie ukrywam, że byłbym wściekły gdyby 500zł na świeży splitter które dopiero co wydałem poszło się ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty Multiroom nie przekazują sobie ani nie aktywują miedzy sobą żadnych uprawnień 8) Zegar w karcie dodatkowej odcina tylko komunikację miedzy kartą a modułem CI :D Karty są całkowicie niezależne i uprawnienia są do nich wysyłane całkowicie niezależnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie zabraniają aktualnie używania splitterów nie oznacza, że w przyszłości tego zrobić nie mogą :)

 

Jeżeli ktoś myśli , że będzie można zerwać umowy po wprowadzeniu parowania to się grubo myli :] Pamiętajcie , że dzielenie sygnału nawet w obrębie jednego domostwa nie jest oficjalnie polecane ani rekomendowane przez Cyfrę. Oficjalnie do tego służy usługa Multiroom.

 

Po drugie nawet jak wprowadzą parowanie to nie ma na polskim rynku żadnej alternatywy , bo nikt oprócz Cyfry nie umożliwia tego.

 

To, że nie zalecają mam w ...(nie powiem gdzie :lol: ). Zabronić prawnie nie mogą, pozostają im tylko techniczne sposoby, jak parowanie. Spokojnie panowie, myslę że do tego jeszcze daleko. Tak łatwo dużego kawałka rynku nie oddadzą. No chyba że dadzą porządne promocje, w tym multiroom za 0 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że Cyfra wprowadzi parowanie kart z dekoderami to wtedy co z osobami posiadającymi własne odbiorniki? wg mnie powinny mieć możliwość wypowiedzenia umowy bez płacenia kary, gdy ją zawierały była możliwość wzięcia samej karty. wprowadzając parowanie kart użytkownik zostaje odcięty od usługi i to nie ze swojej winy, to nadawca zmienia sposób "dostawy" usługi na którą umowę podpisał. wydaje się sprawą oczywistą(?) że w takim przypadku całkiem sporo umów zostanie wypowiedzianych, jeśli nawet cyfra stwierdzi, że nie można bez konsekwencji wypowiedzieć umowę, to na pewno UKE się do tego przyczepi i coś z tym zrobi.

 

Jak dla mnie jeśli parowanie zostanie wprowadzone to wg modelu francuskiego: pvr i hd parowane + karta dla posiadających swoje tunery. przy takim rozwiązaniu każdy będzie zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiał się ktoś nad tym, czy przypadkiem dołożenie Nagra MA nie jest podyktowane tym, że owe kanały mogą być w tym systemie udostępniane dla cyfrowych kablówek i wtedy można pchać sygnał z głównego transpondera a tym samym odzyskać wolne miejsce po dosyłach. Lub jeszcze z innej beczki, sieć Aster jest do kupienia, może c+ się skusi i zyska jeszcze ponad 350 tyś abonentów i przygotowuje sobie Nagra MA pod kabel :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty Multiroom nie przekazują sobie ani nie aktywują miedzy sobą żadnych uprawnień 8) Zegar w karcie dodatkowej odcina tylko komunikację miedzy kartą a modułem CI :D Karty są całkowicie niezależne i uprawnienia są do nich wysyłane całkowicie niezależnie :D

 

Przecież właśnie to napisałem. Zaproponowałem tylko, że gdyby te karty współpracowałyby ze sobą na zasadzie splittera (karta dodatkowa działa w obrębie jakiejś odległości) to nie trzebaby było jej zbliżać co 6 godzin bo to strasznie uciążliwe.

 

CZyzby to byl juz koniec ?????????????

"I to już jest koniec, nie ma już nic. Jesteśmy wolni, możemy iść." :twisted:

Koniec świata przepowiadali dopiero za 2 lata :lol2: Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać :lol:

 

Nie zastanawiał się ktoś nad tym, czy przypadkiem dołożenie Nagra MA nie jest podyktowane tym, że owe kanały mogą być w tym systemie udostępniane dla cyfrowych kablówek i wtedy można pchać sygnał z głównego transpondera a tym samym odzyskać wolne miejsce po dosyłach. Lub jeszcze z innej beczki, sieć Aster jest do kupienia, może c+ się skusi i zyska jeszcze ponad 350 tyś abonentów i przygotowuje sobie Nagra MA pod kabel

 

To jest nawet nie głupie. Kto wie, może właśnie tak będzie ;) Wyszłoby na to, że nasze dotychczasowe gdybania "czy to już jest koniec" można byłoby o kant stołu potłuc :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zostanie odcięty, bo czerwone karty są wydawane nowym abonentom. Dopóki masz starą kartę nie musisz się niczego obawiać

 

Ja tez tak mowie i zrobie tak! Jak do mnie zadryndaja i powiedza Panie oddaj Pan karte, to powiem nie oddam i tyle - je moja! Czyli umowa z C+ dozywotnia! Inaczej zerwe umowe na zawsze i wezme UPC, bo mam taka mozliwosc! Tak musimy zareagowac, wtedy nie wylacza starego kodowania. :lol2: Jak bede na swieta w Pologne, to kupuje Clone+! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część komentarza na portalu LAKI.[beep]

 

"To co wróbelki zaćwierkały:

 

Cyfra+ docelowo przejdzie na Nagravision.

Wprowadzony nowy CAID dotyczyć będzie nowych kart i nowych terminali wprowadzanych przez Cyfrę+. Na początek zostaną wprowadzone nowe terminale PVR już bez Mediaguard ale z Nagravision."

Możliwe, że takie rozwiązanie wprowadzą. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na logikę całkiem niedawno wydali kuuuupę kasy na zmianę systemu kodowania wymianę kart i całe z tym zamieszanie. Po co mieliby teraz kombinować i psuć to co jest dobre. Może faktycznie kryje się pod tym coś grubszego nie związanego z abonentami.

 

A może ma to związek z dodaniem kanałów Polsatu do oferty C+? Jakaś wymiana typu "wy nam dacie pakiet kanałów, a my wam w zamian za to dodamy kodowanie na naszym transponderze i będziecie mogli zaoszczędzić na dzierżawie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...