Skocz do zawartości

parowania kart z dekoderami pvr (plotka)


przemo_one
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Powiedzmy, że mam zamiar wziąć Cyfrę+ pakiet OPTIMUM HD+ z dekoderem tym: DSR6201_new.jpg czyli PHILIPS DSR 6201. Dostanę wtedy kartę sparowaną? Czy mogę wziać pakiet OPTIMUM HD+ bez dekodera, tylko samą kartę?

 

Ten dekoder nie jest PVRem i jest sprzedawany na własnośc, a więc prawdopodobnie nie bedzie parowany.

Zresztą nawet z PVRami bedzie to raczej długi, rozłożony w czasie proces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde no... już się cieszyłem z cyfry a tu taki krok wstecz. Jak będą chcieli sparować mi mojego PVR to po prostu dostaną go z powrotem. Jeśli dostanę nową kartę i nie będzie działała w moim splitterze to dostaną wypowiedzenie umowy i tyle. Powrócę to wypożyczania filmów z wypożyczalni stacjonarnej. Za abonament jaki płacę mogę wypożyczyć ok. 12 dobrych, wybranych osobiście filmów na blurayu i mieć w nosie, czy ten film będzie kiedyś w canal+ czy w jakimś innym nfilmie którego nie mam a żeby go odbierać potrzebuję dekoder nki :D. Łachy nie robią. Nie chcą mieć klientów to nic na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie to cieszy , wreszcie się przykróci nielegalny shar i tych :censored: , powiem wam taką wiadomość , na forum X pisałem że C+ wymieni karty ( wiedziałem ponad pół roku wcześniej (* jak sprzęt zaczoł trafiać na magazyn główny w Warszawie) i mnie wyśmiali a po 7 miesiącach C+ podała oficjalnie komunikat wtedy było przepraszam , na infolini nie wiedza i nie będą wiedzieć dopuki główny zarząd ich nie poinformuje ) wiec parowane będą tunery HD które są na dzierżawę......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcą sparować PVR to niech sobie je zabierają. Mi on do szczęścia nie jest potrzebny. Ale jak sparują bezwarunkowo wszystko to ja się pod tym nie podpisuję bo ich multiroomu nie mam zamiaru używać. Nie będę biegał co 6 godzin jak ze [beep]zką do drugiego tunera w trakcie oglądania filmu.

 

A jak chcą zabezpieczyć swoje PVR-y to proszę bardzo. Ja swój mogę oddać już dziś. Po prostu nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, że wybuliłem 450zł na arivę, 500zł na splitter i nagle okazało się, że 1000zł o kant stołu potłuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Po prostu nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, że wybuliłem 450zł na arivę, 500zł na splitter i nagle okazało się, że 1000zł o kant stołu potłuc.
c+ oferuje usluge multiroom. jak stosujesz rozwiazania firm trzecich to takie sytuacje moga sie zdarzać. puki co to nowi klienci maja dostawac nowe karty, wiec nie masz sie czego bac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Cyfra+ tak broni się przed sprzedażą swoich dekoderów? Przecież specyfikacja techniczna już dawno wyciekła :lol: Jestem przeciwny parowaniu, ponieważ ogranicza to swobodę korzystania z usługi (nie mam na myśli nielegalnego udostępniania uprawnień). Dlatego właśnie wybrałem platformę Cyfry+, bo bez dodatkowych kosztów (pomijając jednorazowy zakup splittera 150PLN) moja rodzina może cieszyć się ofertą programową na dwóch telewizorach. Dodam, że zdecydowanie wolę splitter niż płatny multiroom oferowany przez Cyfrę+.

 

PS mam nadzieję, że to jednak plotka :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ technika nie jest moją najmocniejszą stroną... zapytam wprost. Gdy dojdzie do parowania karty z dekoderem, to

1) Gdy posiadam Technisata +Moduł AstonCrypt to aby odbierać program obie te dwie rzeczy staną sie bezużyteczne ?!!!!! ( 1500 zł ).

Nie akceptuję rozwiązań w PRV Pace HD. Podoba się mi jakość i działanie mojego Technisata. Będę musiał z niego zrezygnować ?

Obecnie jestem abonentem C+. Co będzie ( jeśli) będę chciał przedłużyć umowę ?

 

2) Namówiłem znajomego na kupno C+. On także chce Technisata. Czy C+ ZMUSI go do zakupu SWOJEGO dekodera, gdy wejdzie w życie parowani kart z dekoderem, a znajomy uprze się :D przy zawarciu umowy. To byłby dopiero wał !!!!!!!!!!!!!!!

Bardzo nieudaczny sposób bronienia swojej własności.No,ale jeśli tak, to sprawa dla Rzecznika Konsumenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ technika nie jest moją najmocniejszą stroną... zapytam wprost. Gdy dojdzie do parowania karty z dekoderem, to

1) Gdy posiadam Technisata +Moduł AstonCrypt to aby odbierać program obie te dwie rzeczy staną sie bezużyteczne ?!!!!! ( 1500 zł ).

Nie akceptuję rozwiązań w PRV Pace HD. Podoba się mi jakość i działanie mojego Technisata. Będę musiał z niego zrezygnować ?

Obecnie jestem abonentem C+. Co będzie ( jeśli) będę chciał przedłużyć umowę ?

 

2) Namówiłem znajomego na kupno C+. On także chce Technisata. Czy C+ ZMUSI go do zakupu SWOJEGO dekodera, gdy wejdzie w życie parowani kart z dekoderem, a znajomy uprze się :D przy zawarciu umowy. To byłby dopiero wał !!!!!!!!!!!!!!!

Bardzo nieudaczny sposób bronienia swojej własności.No,ale jeśli tak, to sprawa dla Rzecznika Konsumenta.

Jeżeli to wejdzie to będzie dotyczyć tylko nowych abonentów,którzy decydują się na dzierżawę firmowych dekoderów C+ z dyskiem Phila czy Pace które to są wydawane obligatoryjnie z kanałami HD.A więc Ciebie to nie dotyczy.

HoLeN@ na Laki masz tam mały artykuł na ten tema ze zdjęciami z dwóch stron tej "nowej karty" C+Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wam, ale mi ta "nowa" karta podoba się jeśli chodzi o szatę graficzną :D Na pewno ładniejsza jak obecna.

Z drugiej strony nie rozumiem w jaki sposób ma ona zabezpieczać ofertę HD jak to napisano :?:

A jeśli chodzi o wyłudzanie dekoderów, to trzeba być idiotą (przepraszam jesli kogoś uraziłem), żeby kupćc np. PACE PVR HD wiedząc, że Cyfra+ tylko je wynajmuje i nie ma mozliwości wykupu.

Poza tym i tak kiedyś taki pomysłowy wyłudzacz zrezygnuje z Cyfry i będzie musiał zwrócić tuner. I co wtedy :?: Płaci kare.

cneyc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka , iż tej kary nigdy nie zapłaci. Niektórzy ludzie specjalnie proszą osoby biedne lub bezdomne , które za kilka złotych wezmą na siebie umowę i mają to w d.... czy będą musiały płacić później jakąkolwiek karę lub chodzić po sądach bo i tak komornik nic od nich nie weźmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że to dekoder PVR będzie sparowany z kartą. Czyli karta będzie działała z jakimkolwiek dekoderem, a dekoder PVR z konkretną kartą. Dzięki temu nie będzie można już zamawiać filmów na "lewym" dekoderze na konto innego abonenta Cyfry. Jeśli miałoby być w ten sposób to nie ma się czego obawiać, toć to tylko dla naszego bezpieczeństwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to brzmi rozsądnie i jestem za. Mam nadzieję,że Cyfra myśli równie logicznie. Może wyślij do nich maila ze swoim pomysłem ?

Na zasadzie ruchu uprzedzającego.Piszę zupełnie poważnie, bo jakoś się obawiam,że na Twoje rozwiązanie mogą nie wpaść, al lepiej dmuchac na zimne :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jeżeli by zaistniała taka sytuacja że na moim Fergusonie nie będę mógł oglądać Cyfry+ tylko mnie zmuszą do wynajmu ich dekodera to niestety będę się musiał z nimi pożegnać. Zresztą to nie tylko moja opinia ale większość moich znajomych też tak sądzi. Jeżeli do tego dojdzie to według mnie dla Cyfry+ jest to strzał w stopę istne samobójstwo. Przecież dużo ludzi ma swoje dekodery i co z nimi ? Dekoder który kosztował 3000 zł wyrzucić na śmietnik a oglądać programy na ich dziadowskich dekoderach. Nigdy w życiu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...