Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach C+)-czy można wypowiedzieć umowę?


t_gal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oj ludziska.

Po pierwsze skoro są zarzuty: ja akurat nic nie zrywam. Mam nową umowę z dobrym rabatem i drugą na czas nieokreślony więc mogę z nią zrobić co chcę.

 

A co do Hallmarku to w zw. z opiniami powyżej:

 

Universal Networks International (UNI), jedna z największych na świecie telewizyjnych sieci rozrywkowych, ogłosiła uruchomienie w Polsce nowego kanału kryminalnego 13TH STREET Universal.

 

13th STREET Universal pełen jest seriali i filmów kryminalnych, prawniczych oraz sądowych. Jest to kanał dla widzów, którzy uwielbiają rozwiązywać kryminalne zagadki, czy zgłębiać umysły przestępców.

 

Uruchomienie kanału kryminalnego 13TH STREET Universal jest dla nas naturalną drogą rozwoju. Jako że rozrywka zawsze była podstawą biznesu UNI, nowy kanał także będzie przepełniony wyjątkowymi programami nie pokazywanymi dotąd w Polsce.

 

Kanał 13TH STREET Universal wchodzi do Polski w miejsce kanału Hallmark.

 

źródło: https://satkurier.pl/news/57899/13th-str ... -1309.html

 

 

Czy to jest rebranding?

 

 

@Pawop

 

Czy gdy miał miejsce rebranding Jetixa to istniał Disney XD? Bo 13th i Hallmark istnieją równocześnie i jeden zastępuje w Polsce drugi. Wg zasad logiki żeby jeden kanał zastąpił drugu muszą oba istnieć jednoczesnie. I tak jest. A przy li tylko zmianie nazwy jest deczko inaczej, moim zdaniem. Nawet jeśli po tej operacji Hallmark już nie będzie istniał w żadnym kraju (tego nie wiem) to niczego to nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie nie zrezygnuje z Cyfry+ nawet jeśli nadarzy się okazja bo po pierwsze Cyfrę mam już od 17 miesięcy zakładaną przez akwizytora (jestem niepełnosprawny i mam problem z poruszaniem się).Koniecznie chciałem mieć Tv-Sat Akwizytor wcale nie jest be fakt trzeba uważać nie kiedy dostałem od niego na początku 30% zniżki na Komfort przez 15 miesięcy 6 miesięcy za darmo HBO i Canal+, darmowy najem dekodera umowa 18 miesięcy przez pierwsze 6 miesięcy 44,80zł później 103,80 zł teraz nie dawno dostałem propozycję przedłużenia umowy Prestiżowy za 99,90 zł zgodziłem się ale chciałem zrezygnować zaledwie tydzień po przedłużeniu bo stwierdziłem że Polsat się bardziej opłaca niestety Polsat mnie rozczarował swoją ofertą programową.

 

Edit:

 

Ale i tak nie żałuje że mam Polsat i Cyfrę +

(choć stwierdzam że Cyfra+ jest droższa ale lepsza i zdecydowałem się zostać gdyby to wystąpiło w Polsacie bym pewnie zrezygnował.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr... wytłumaczyłeś to dokładnie i dokładniej się już nie da. Tak czytam od lat i widzę te same teksty co przy każdej zmianie treści regulaminu: jacy to [beep]i są ludzie, po co podpisywali umowy - no to też napiszę to co kiedyś: a po to aby zaoszczędzić ciężko zarobioną kasę, operator też swoje uprawnienia z regulaminu wykorzystuje błyskawicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego zrywanie umowy z powodu np. zmiany cen a co innego szukanie luki w regulaminie aby tylko uwolnić się od operatora a za kilka dni wrócić po nową umowę.Ktoś tu wspomniał o cenach po skończonej promocji jak to jest drogo.Ale jak płacił 50% to było dobrze ?Przecież zliczając cały okres średnia i tak wyjdzie niższa niż w cenniku.Pomijam już kwestię ze Cyfra na zamianę kanału Hallmark nie ma żadnego wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr, 13th Street nie ma w Polsce, a to że jest na innych rynkach to nie ma znaczenia. Jest to analogiczna sytuacja jak przy rebrandingu Jetixa.

 

Colin McLeod, dyrektor zarządzający UNI m.in. na Europę Środkowo-Wschodnią:

Przede wszystkim chciałbym sprostować: nie likwidujemy w Polsce całkowicie kanału Hallmark, lecz przeprowadzamy jego rebranding. Oznacza to, że w miejsce Hallmark Channel pojawia się kanał pod nową nazwą 13th Street Universal. Będzie on emitował wiele premierowych pozycji, jednak większość oferty programowej stanowić będą m.in. seriale, które dotąd pokazywane były na kanale Hallmark – przykładowo: „Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar” czy „CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas”. Mamy nadzieję, że dzięki temu zostaną z nami wszyscy dotychczasowi widzowie kanału Hallmark, a za sprawą nowości uda nam się zainteresować kanałem 13th Street Universal nowych odbiorców, w tym przede wszystkim młodych widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym takie coś tłumaczyć, to jak grochem o ścianę rzucać :] Nie mogą się pogodzić z tym, że to zwykły rebranding kanału przez który nie mogą rozwiązać umowy... Dla takich "abonentów" fakt, że za granicą istnieją 2 oddzielne kanały, to od razu uważają, że i w Polsce tak jest i tak być musi... ta, bo Polska, to Ameryka - akurat :lol2: :lol2: :lol2: Polska to jest zupełnie inny rynek TV niż kraje za naszą zachodnią granicą. Wiele z kanałów, które do nas trafia są przygotowane specjalnie dla naszego kraju, na innych warunkach niż w USA, Francji, Wlk. Brytanii itd., więc nie wiadomo czemu niektórzy tak się oglądają na to co jest np. w USA, a nie tu w Polsce :roll: A że postanowili zrobić rebranding, cóż mieli prawo, bo to oni są nadawcą kanału, a nie wy, osoby, które podpiszą umowę, a później tylko szukają byle powodu by ją rozwiązać, bo kto wie, może za miesiąc C+ wprowadzi nowe lepsze promocje z których nie moglibyście skorzystać :] A może jeszcze dla niektórych rebranding to tylko zmiana loga i modyfikacja oprawy - zmiana nazwy + kilka nowych seriali: Broń Boże zupełnie nowy kanał :crazy: Jak swego czasu Discovery Travel&Adventure zmianiał się w Discovery Travel&Living, to też rozwiązywaliście umowy z tego powodu, była taka możliwość :?::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dałeś przykład :lol: Widać, że niektórzy nie rozumieją na czym polega rebranding, a na czym zastąpienie kanału innym kanałem, zwłaszcza o innej tematyce :/

A gdzie w umowie masz napisane, że dany kanał musi emitować to i to - w twoim przykładzie Canal+Sport, gdzie ci w umowie pisze, że jak piłka nożna zniknie z Canal+ Sport, to możesz rozwiązać umowę :?: Kurczę zawsze myślałem, że umowa jest podpisywana na dane kanały i ich profil, a nie na konkretne programy emitowane przez te kanały :] W takim wypadku TVN na jesień wprowadzi do ramówki kilka nowości, kilka programów pewnie zniknie, więc będziecie mieć kilka powodów do rozwiązania umowy z Cfrą+ :lol2: :lol2: :lol2: Dzięki, że wyprowadzasz mnie z tego błędu, jak mogłem żyć w takiej nieświadomości :twisted::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagle okazalo sie ze Hallmark ma tytlu fanow ktorzy nie wyobrazaja sobie zycia po "wylaczeniu" tego kanalu :) Cos niesamowitego tylu fanow , a ogladalnosc na poziomie bledu statystycznego prawdopodobnie. Podpisywali umowy dla Hallmarku.
No a ile by było fanów Polonii 1gdyby ją zlikwidowali.Wtedy by nie było żadnych wątpliwości co do zerwania umowy.I tu chyba mamy pogrzebany problem z usuwaniem z oferty zbędnych programów,bo wiadomo co by było w następstwem tego kroku.Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez tu nie chodzi o brak czegoś bo cyfra dzięki nie parowaniu kart z dekoderem,jest bezkonkurencyjna i nikt tak naprawdę z niej nie chce zrezygnować.Każdy kombinuje jak się wywinąć z długoterminowej umowy(kończą się promocje 50%,umowy z tv)zawsze można zakończyć umowę po to by na 2 dzień wziąć to samo tyle że za pół ceny,dlatego nie rozumiem zdziwienia że ktoś chce płacić mniej za to samo czy to takie dziwne ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://satkurier.pl/news/58514/tlc-nowy ... d-110.html

 

 

To też jest rebranding, mimo że nadawca nie jest zadowolony z wyników oglądalności Discovery Travel & Living, ponieważ ma on najmniejszy udział w rynku spośród kanałów Discovery Networks Central Europe, objętych monitoringiem Nielsen Audience Measurement. ? Jeśli tak, to znaczy że zmienia tylko nazwę a nie zawartość i chce przyciągnąć zmiana nazwy :) Nieładnie tak oszukiwać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...