Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach C+)-czy można wypowiedzieć umowę?


t_gal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zawartość programowa [do regulaminu z dnia 02.02.2012] wykazuje ZoneRomantica od pakietu KompaktHD w górę.

[wyciąg z dokumentów przysłanych po przedłużeniu umowy datowanym na 03.02.2012]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cyfraplus.pl/files/Pakiety_Regul ... ik2012.pdf

 

Strona 5

 

Kiedyś moja klientką była Pani z UOKiK i rozmawialiśmy na ten temat, bo zawsze ciekawiło mnie na jakiej podsatwie urzędy oceniają czy jest to rebranding czy usunięcie kanału, podobno do celów oceny przez urząd brany jest nr koncesji lub zezwolenia na nadawanie, jeśli dany nadawca wykorzystuje cały czas ten sam nr koncesji lub pozwolenia to uznaje się że nie nastąpiło usunięcie lub zamiana danego kanału. Wydaje się to całkiem logiczne bo rzecz zawartości to rzecz gustu a tu musi być jakas jasna podstawa prawna.

 

Co do Zone Romantica to nie mam pojęcia czy bedzie to nowy kanał z nozwym pozwoleniem na nadawanie czy po prostu ten sam kanał z nowym profilem, to trochę jak MTV, kiedyś muzyka a teraz talk show i inne głupoty a jednak niby ten sam program :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie regulaminy (i cenniki):

a) - od 2011-10-02 : http://www.cyfraplus.pl/6/regulaminy/33 ... 458475.pdf

B) - od 2012-02-02 : http://cyfraplus.pl/files/Pakiety_Regul ... ent_v4.pdf

c) - od 2012-10-22 : http://www.cyfraplus.pl/6/regulaminy/20 ... 728550.pdf

 

W dwóch pierwszych regulaminach kanał Zone Romantica jest wymieniony jako składnik pakietów: PRESTIŻ HD+, OPTIMUM HD+, OPTIMUM HD, OPTIMUM, KOMPAKT HD+, KOMPAKT HD, KOMPAKT.

W ostatnim regulaminie - kanał jest już pominięty.

 

Co ciekawe, regulamin B) - od 2012-02-02 jest już trudno dostępny na stronce Cyfry+ - link tam podany jest niepoprawny. Na szczęście w historii mojej przeglądarki był obecny. Być może Cyfra+ szybciutko go usunie z tamtej lokalizacji.

 

Kanał CBS Action nie może być traktowany jako następca Zone Romantica.

Cyfrowy Polsat przyznał to już w sposób jawny: https://satkurier.pl/news/80364/cp-cbs-a ... nding.html . Cyfra+ przyznała to niejako w sposób niejawny zmieniając regulamin i listę kanałów gwarantowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę, to oba kanały będą nadawały seriale, nieważne czy telenowele, czy akcji.

Już większe zmiany są przy rebrandingu Club TV ---> CBS Drama, bo na tym pierwszym były programy dokumentalne i reality show. Stąd też w ramówce CBS Drama w ograniczonej ilości one zostają, przynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym regulaminie Cyfry+ - tym od dnia 2012-10-22 - kanały Club TV i Zone Reality - nadal są gwarantowane. To by znaczyło, że w stosunku do nich zmieni się tylko nazwa kanału. Problemem Cyfry+ będzie natomiast Zone Romantica. Znika z tego regulaminu i cennika.

 

Zastanawia mnie, dlaczego nowa wersja regulaminu i cennika nie dotarła do mnie w formie pisemnej. Mam to zagwarantowane:

 

Artykuł 14.

§8. Zmiany Regulaminu, Umowy oraz Cennika będą doręczane Abonentowi na piśmie

z wyprzedzeniem co najmniej jednego miesiąca przed wprowadzeniem tych zmian

w życie. Zmiany Regulaminu, Umowy lub Cennika wydane w czasie trwania Umowy

będą wiązały Abonenta, jeżeli ich treść zostanie mu doręczona, a Abonent

nie wypowie Umowy w terminie 14 dni od daty ich doręczenia Abonentowi. W wypadku

wypowiedzenia Umowy w powyższym trybie Umowa ulega rozwiązaniu z ostatnim

dniem obowiązywania Regulaminu w brzmieniu przed dokonanymi zmianami.

 

Cyfra+ nie przestrzega tego regulaminu? Czy też mnie ten nowy regulamin nie dotyczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nowy cennik jest. Spora podwyżka.

Z 107 PLN za C+ Optimum HD na Optimum HD+ za 131 PLN. I w ogóle zrobili trzy stopnie: Optimum, Optimum HD, Optimum HD+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie tylko utwierdza, że ludzie kierujący tą platformą, to "mali krętacze".

- Zmienimy listę programów w regulaminie i cenniku, bo znika kanał Zone Romantica.

- Nie będziemy tego nowego regulaminu i cennika wysyłać naszym abonentom, bo mieliby okazję do wypowiedzenia umowy w trybie Art.14 §8.

- Będziemy udawać, że wszystko jest OK. Co prawda złamiemy regulamin, nie wysyłając na piśmie informacji o zmianach. Ale za to brak pisemnej informacji o zmianie regulaminu i cennika oznacza, ze takiej zmiany nie ma. Tak więc zmienimy regulamin i cennik, nie zmieniając go.

- Ależ mieliśmy świetny pomysł układając ten §8. Hehehe.

 

 

§8.

Zmiany Regulaminu, Umowy lub Cennika wydane w czasie trwania Umowy będą wiązały Abonenta, jeżeli ich treść zostanie mu doręczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę nastąpiła zmiana regulaminu i cennika choć do obowiązujących umów nowe ceny nie są wprowadzone ale mimo tego jest podstawa do wypowiedzenia umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na koniec przytoczę jeszcze raz dwa punkty regulaminu, a potem pokuszę sie o ich interpretację.

 

 

Artykuł 7. PROGRAMY

§1. Operator CYFRY+ z ważnych przyczyn prawnych, technicznych, organizacyjnych lub

ekonomicznych może wprowadzić zmiany liczby i rodzaju programów wchodzących

w skład poszczególnych Pakietów wymienionych w Cenniku.

Wyżej wymienione zmiany – wynikające z faktu zaistnienia okoliczności leżących

poza kontrolą Operatora CYFRY+, uznawane za siłę wyższą, zastąpienia danego

Programu Programem o porównywalnej tematyce, rezygnacji z danego Programu

z uwagi na jego niską oglądalność, zaprzestania nadawania Programu z przyczyn

obciążających jego nadawcę lub z przyczyn wywołanych decyzją właściwego organu

władzy państwowej, orzeczeniem sądu lub innego właściwego organu – uprawniają

Abonenta do rozwiązania Umowy w drodze pisemnego oświadczenia w terminie

1 miesiąca kalendarzowego od daty wprowadzenia takich zmian/zmiany ze skutkiem

na koniec miesiąca kalendarzowego, w którym oświadczenie to dotarło do Operatora

CYFRY+, o ile takie zmiany/zmiana nie zostały wprowadzone do Regulaminu/Umowy

w trybie art. 15 § 8 Regulaminu.

 

Artykuł 15. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

§8. Zmiany Regulaminu, Umowy oraz Cennika będą doręczane Abonentowi na piśmie

z wyprzedzeniem co najmniej jednego miesiąca przed wprowadzeniem tych zmian

w życie. Zmiany Regulaminu, Umowy lub Cennika wydane w czasie trwania Umowy

będą wiązały Abonenta, jeżeli ich treść zostanie mu doręczona, a Abonent

nie wypowie Umowy w terminie 14 dni od daty ich doręczenia Abonentowi. W wypadku

wypowiedzenia Umowy w powyższym trybie Umowa ulega rozwiązaniu z ostatnim

dniem obowiązywania Regulaminu w brzmieniu przed dokonanymi zmianami.

Niezależnie od doręczenia Regulaminu Abonentowi Regulamin oraz wszelkie zmiany

do Regulaminu dostępne będą w siedzibie Operatora CYFRY+, u Autoryzowanych

Dystrybutorów oraz na stronie internetowej www.cyfraplus.pl.

 

========

 

Teraz interpretacja.

 

1. W dniu 22.10.2012 operator zmienił treść umowy (wraz z cennikiem), z której usunął kanał Zone Romantica z listy kanałów w pakietach PRESTIŻ HD+, OPTIMUM HD+, OPTIMUM HD, OPTIMUM, KOMPAKT HD+, KOMPAKT HD, KOMPAKT.

2. Operator nie przysłał mi informacji o zmianie regulaminu (zgodnie z Artykuł 15. §8), zatem zmiana regulaminu mnie nie dotyczy. Nie mogę więc rozwiązać umowy w trybie Artykułu 15. §8 - w terminie 14 dni od doręczenia nowej umowy.

3. Jednakże zmienia się lista kanałów w taki sposób, że kanał Zone Romantica zaprzestanie nadawania w dniu 3 grudnia 2012 roku.

4. Mogę więc rozwiązać umowę zgodnie z Artykułem 7. §1.

 

Rozwiązanie umowy powinno odbyć się w następujący sposób:

W ciągu jednego miesiąca kalendarzowego od dnia 3 grudnia 2012 r. składam pisemne oświadczenie o rozwiązaniu umowy - ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego, w którym oświadczenie to dotarło do Operatora.

Czyli jeśli wyślę to oświadczenie o wypowiedzeniu dość wcześnie, to będzie skutkować na koniec grudnia i od stycznia umowy z Cyfrą+ już nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa rzecz że Optimum HD zastąpiony został przez Optimum [cena ta sama - 77 PLN] a Optimum HD w nowej wersji jest poszerzony o wcześniej dodatkowo płatne kanały w wersji HD tylko cena jest nieadekwatna bo paczki HD kosztowały 8/11 PLN co powinno dać cenę 85/88 PLN a jest 99 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nowy cennik jest. Spora podwyżka.

Z 107 PLN za C+ Optimum HD na Optimum HD+ za 131 PLN. I w ogóle zrobili trzy stopnie: Optimum, Optimum HD, Optimum HD+.

 

Ciekawa rzecz że Optimum HD zastąpiony został przez Optimum [cena ta sama - 77 PLN] a Optimum HD w nowej wersji jest poszerzony o wcześniej dodatkowo płatne kanały w wersji HD tylko cena jest nieadekwatna bo paczki HD kosztowały 8/11 PLN co powinno dać cenę 85/88 PLN a jest 99 PLN.
Piszcie więcej takich postów, to zrobicie tylko ludziom wodę z mózgu..

Nie ma żadnej ukrytej podwyżki, ani żadnej podmiany pakietów.

 

Była już nieraz mowa, że w obecnej ofercie Cyfry nie są prezentowane pakiety, tylko zestawy promocyjne. Dlatego pakiet z regulaminu Optimum HD(cena 99), to nie jest to samo, co obecnie oferowany zestaw promocyjny Optimum HD (taki jak w ulotce, cena 77)

 

Pakiet OptimumHD+, to nie jest nowy pakiet, tylko właśnie stary, który od lat nie jest oferowany (obejmuje Canal+, Optimum, HD Optimum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam umowe przedluzeniowa z grudnia 2011 , na 18mcy. Superpremium mr i pvr. Obecnie za 128zl wczesniej bylo taniej ale objela mnie podwyzka i MAM W UMOWIE GWARANTOWANY KANAL ZONE ROMANTICA ... POZNIEJ W ANEKSIE ZMIANY CENY TEZ ...wiec jesli tak to faktycznie pokombinowali to od 3 grudnia bede mial.miesiac na rezygnacje z cyfry ... Tylko po co haha bo biorac teraz superpremium jako nowy z mr i pvr na 6 mcy placilbym 176 zl . A jak z promocja supercena to umowa 6mcy i tez 128 zl ... Dobrze sie bronia cwaniaki ...

a tak poczekam do lipca opcjonalnie bedzie juz " moze" po fuzji ... i wtedy bedzie walka o cos nowego , jest jeszcze opcja ze w wyniku fuzji bedzie mozna rezygnowac ale to tez trzeba przeliczyc czy sie oplaci ...

 

bo w tym TERAZ przypadku mnie sie nie oplaca absolutnie placic wiecej rezygnujac NOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...