Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach C+)-czy można wypowiedzieć umowę?


t_gal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może dlatego że:

 

Operator CYFRY+ z ważnych przyczyn prawnych, technicznych, organizacyjnych lub ekonomicznych może

wprowadzić zmiany liczby i rodzaju programów wchodzących w skład poszczególnych Pakietów wymienionych

w Załącznikach do Umowy. Wyżej wymienione zmiany – wynikające z faktu zaistnienia okoliczności leżących

poza kontrolą Operatora CYFRY+, uznawane za siłę wyższą, zastąpienia danego Programu Programem

o porównywalnej tematyce , rezygnacji z danego Programu z uwagi na jego niską oglądalność, zaprzestania

nadawania Programu z przyczyn obciążających jego nadawcę lub z przyczyn wywołanych decyzją właściwego

organu władzy państwowej, orzeczeniem sądu lub innego właściwego organu

uprawniają Abonenta do

rozwiązania Umowy w drodze pisemnego oświadczenia w terminie

3 miesięcy kalendarzowych od daty

wprowadzenia takich zmian/zmiany

ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego, w którym oświadczenie to

dotarło do Operatora CYFRY+, o ile takie zmiany/zmiana nie zostały wprowadzone do Regulaminu/Umowy

w trybie art. 15 § 8 Regulaminu. ?

 

Powtarzam: zmiana nazwy nie może dotyczyć sytuacji gdy dany kanał już istnieje. 13th, TLC istnieją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danego Programu Programem o porównywalnej tematyce... No właśnie, TLC i tak z tego co czytałem należy do tego samego nadawcy (Discovery) - w sumie tak samo jak Hallmark i 13th Street do Universal - i nie zmienia się z kanału podróżniczo-lifstylowego w kanał z horrorami albo historyczny. Rebranding rebrandingiem, a zastąpienie kanału, kanałem o porównywalnej tematyce inną drogą, to nie zamiana kanału Discovery na kanał od Viasat, czy od BBC o tematyce podobnej do Discovery T&L czy ogólna zmiana tematyki kanał (Sci-Trek pokazywał co innego i Civilisation co innego :]) :roll: Jedynie to sytuacja z VH1 PL i CC Family jest w miarę przejrzysta - kanał mimo, że od jednego nadawcy, to jednak zmienia swoją tematykę, a nie tylko nazwę i kilka programów w swojej ramówce :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że właściwie ta sama ramówka i ten sam nadawca skoro zmieniła się nazwa. W umowie, czy tam w aneksie mam wymieniony Discovery T&L, a teraz świeci mi jakiś TLC. Osobiście uważam, że daje to podstawę do rozwiązania umowy, ale co w Cyfrze+ wymyślą to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJedynie to sytuacja z VH1 PL i CC Family jest w miarę przejrzysta - kanał mimo, że od jednego nadawcy, to jednak zmienia swoją tematykę, a nie tylko nazwę i kilka programów w swojej ramówce :|

 

Chyba że CC Family wejdzie a VH-1 w ramach, rzecz oczywista - rebrandingu zostanie zastąpiony np. VH-1 Classic czy czymkolwiek innym. Ale przy rozumowaniu większości tutaj nawet gdyby VH-1 zaczął jako CC Family nadawać tylko komedyjki to i tak można by mówić o rebrandingu. Czemu? A no dlatego, że nie można z sensem pisać, że np. 99% ramówki TLC to DT&L więc to rebranding a jak byłoby np. 60% to już nie. Chyba że ktoś ma definicję przy ilu procentach jest jeszcze rebranding :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że daje to podstawę do rozwiązania umowy, ale co w Cyfrze+ wymyślą to nie wiem.

 

Powinni dać możliwość rozwiązania umowy gdyż szykują się 3 podmiany: VH1, Hallmark, Discovery.

Pewnie będzie tak jak w Cyfrowym Polsacie, że będą się zapierali iż nie można wypowiedzieć umowy a nagle taka możliwość się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie można z sensem pisać, że np. 99% ramówki TLC to DT&L więc to rebranding a jak byłoby np. 60% to już nie...

Nikt tak nie twierdzi, chciałem tylko pokazać, że nie jest to zmiana profilu kanału, jak niektórzy twierdzili, tylko nazwy. Faktem jest, że dawniej Discovery T&L nadawał co innego.

Z tym zrywaniem umów, to jest śliska sprawa, ponieważ (jak niektórzy twierdzą) przy zmianie nazwy kanału można zerwać umowę, ale jakby Comedy Central zaczeło nadawać muzykę poważną zachowując dotychczasową nazwę, to już nie. Trzeba podchodzić do tego bardzo ostrożnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzaj w błąd. Jeśli ktoś uważa, że ma do tego prawo to rozwiązuje umowę a sąd rozst[beep] spór.

 

 

 

 

Koniec XXX Xtreme, od poniedziałku Daring!TV

6 września 2010 roku o godzinie 5 rano dojdzie do rebrandingu kanału erotycznego XXX Xtreme na Daring!TV. W Polsce stacja dostępna jest w ofercie Cyfrowego

Polsatu, telewizji "n" oraz w sieciach kablowych (m.in. UPC Polska, Vectra).

Kanał XXX Xtreme znika z rynku po pięciu latach swojej działalności.

Zmiana marki ma przynieść także wyższy standard kanału - widzowie mogą spodziewać się wysokiej jakości treści dla dorosłych znanych producentów m.in. studia

Daring oraz biblioteki wideo Sapphire.

media2.pl

 

Niech nam żyje rebranding :) Wszystko jedno co będą nadawać bo i tak będą to d..y, d...y, i jeszcze raz d...y, czyli to tylko rebranding :) Gdyby jednak pokazywali np. tylko kino gejowskie to czy byłby to rebranding?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech nam żyje rebranding :)

 

Dokładnie tak. Teraz już nie wycofuje się jednego kanału z oferty i wprowadza inny o podobnej tematyce tylko dokonuje rebrandingu. :) Marketoidzi wymyślili niezły sposób na ogłupianie klientów. Do pełni szczęścia brakuje im tylko odpowiednich zapisów w regulaminach, ale ZTCW to nie mogą tego zrobić, bo bodajże UKE zabronił traktując to jako klauzule niedozwolone. (Taka akcja była bodajże CP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spojrzeć co będzie pokazywać 13th Street, który zastąpi w poniedziałek 13 września o godz. 20.00 obecny Hallmark. Wszystkie seriale z Hallmarku przechodzą do 13th Street. Porównując ramówkę z wersją francuską 13eme Rue czy hiszpańską Calle 13 to nasza wersja wypada bardzo słabo. Zmienia się tylko nazwa, zawartość programowa pozostaje ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jesest pies pogrzebany zmieniają program to zmiana warunków umowy { art 7 p 1} i niech nazywają sobie jak chcą zmiana nazwy itp ale to jest inny program .... z dniem 1 pazdziernika jest kolejna zmiana i też pewnie będzie to tylko zmiana nazwy A ONI TYLKO PAKIETY ZMIENIAJĄ i myślą że abonenci nie czytają umów i TU SIĘ MYLĄ POZDRO DLA KUMATYCH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzić może o coś podobnego co mam ja teraz...

Mam umowę do końca XI.2011, miało być 30% rabatu na Podstawowy+ i HDMIX za 8zł. Do tego naprzemiennie chciałem sobie włączać HBO HD i C+HD. C+HD miałem włączone i to nawet z rabatem, ale wkurzyli mnie podwyżką za kanał sportowy, którego nie oglądam i zrezygnowałem z opcji. HBO HD włączyć nie zdążyłem i teraz już nie włączę ani HBO HD ani C+ HD. Chyba że zmienię pakiet na KOMPAKT HD co wiąże się z utratą zniżki 30%, dodatkowo i tak większym abonamentem niż Podstawowy+ oraz utratą kilku kanałów HD.

Wszystko ze strony Cyfry jest OK, prawda? Przecież nikt mnie nie zmusza do oglądania C+HD lub HBO HD? Tak? Według mnie to ewidentna zmiana zasad świadczenia usług przez Cyfrę+ i powinienem móc z tego powodu z ich usług zrezygnować. Ale nie, nic się przecież nie zmieniło, o wypowiedzeniu umowy z tego powodu mowy nie ma...

Ale jak tylko pojawi się możliwość wypowiedzenia z innego powodu, nawet mi nie przeszkadzającego to dlaczego mam nie skorzystać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba, to jeszcze nie wszystko :] Już pojawiają się pierwsze informacje, że z powodu zmiany VH1 PL w CC Family też nie będzie można wypowiedzieć umowy bez konsekwencji (poczytajcie ten wątek z działu CP: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?p=390816#p390816). Wychodzi na to, że to też tylko rebranding, a nie zmiana profilu kanału - a dlaczego? Ano dlatego, że odpowiednio wcześniej wprowadzili to kilkugodzinne pasmo CC Family w ramach VH1, no i oczywiści to nie platforma rezygnuje z tego kanału, a nadawca wprowadza daną zmianę kanału :] Coraz bardziej mi to nasuwa myśl, że platformy i nadawcy danych kanałów to wszystko już sobie wcześniej ze sobą uzgodnili, jak to zrobić, aby obie strony nie były stratne na tym procederze :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jeżeli chodzi o VH1 i CC family to już nie bedzie tak łatwo , VH1 kończy nadawanie , natomiast zaczyna CC family , tak popularna ''zmiana nazwy'' to nie jest ,no chyba że CC będzie kanałem muzycznym , chociaż oni na pewno coś wymyślą by ogłupić klienta .

 

edit : @Krisss16 , ale mam w umowie (i nie tylko ja) VH1, którego tak czy inaczej nie będzie , a który był(jeszcze jest) kanałem muzycznym a CC family takowym nie jest , nie zmieni tego nawet to , że kanał od tego samego nadawcy co poprzedni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, skoro w wątku do którego dałem link, Bloo411, pisze że z CTA C+ i CP uzyskał informację, że nie będzie można zerwać umowy, ponieważ to nie C+ rezygnuje z kanału i że zmianę traktują jak zwykły rebranding, tylko dlatego, że wprowadzili do VH1 PL to durne pasmo CC Family (to chyba jest to "ogłupianie klienta" o którym piszesz :wink:) - i coś mi się zdaje, że będziecie musieli walczyć z operatorem o swoje, licząc, że uzna wasze racje, bo inaczej jednak nie obędzie się bez udziału UOKiK. Ja tam, też uważam, że to nie tylko zwykła zmiana nazwy i kilku programów w ramówce, a kompletna zmiana kanału i jego profilu (to, że jeden nadawca to i tak już w tym przypadku jest mało istotne), ale operator i nadawcy zapewne będą stawiać na swoim, a abonenci na swoim :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...