Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

To chyba jednak nie wygląda tak różowo, jak miałem nadzieję. Z tej informacji wynika, że kanał Discovery T&L tylko zmienia nazwę, a nie znika. Charakter programu w zasadzie nie ulega zmianie, a jedynie odświeża się ramówka - obok znanych wcześniej z jego anteny programów pojawią się nowe. I tyle. IMHO trochę za mało na rozwiązanie umowy. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za instytucje? Mógłbyś rozwinąć?

 

Już wiem. W CP to się inaczej nazywa. Bodajże BOK.

 

Tam były różne informacje. Też mówili już kiedyś, że nie można rozwiązać umowy, a można było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu zmiany VH1 Polska na Comedy Central Family także nie będzie można zerwać umowy.
Takie informacje uzyskałem w CTA Cyfry+ oraz CP.

Nie rozumiem :roll: Przecież, to nie będzie już tylko zwykła zmiana nazwy, oprawy graficznej + kilka nowych programów, ale całkowita zmiana profilu kanału: muzyczny -> serialowy :] W kulki lecą, czy co - przecież w takim wypadku taki CP będzie posiadał taki pakiet jak "Muzyka" w którym będą 2 kanały, które z muzyką nie mają nic wspólnego :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co wierzyć CTA, BOK'om czy COK'm. Dzwonisz i mówisz, że Ci tnie na Eurosport HD i Eurosport 2 HD, a oni na to: popraw se antenę.

 

@Bloo411

Przeczytaj regulamin. Nie ważne czy kanał wyrzuca z oferty CP czy kanał likwiduje nadawca. W każdej z tych sytuacji abonent ma prawo rozwiązać umowę. Mówię o CP, a nie o Cyfrze+ czy n'ce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie sprawy? Podpisałeś umowę na VH1. VH1 zostaje wycofany z oferty to masz prawo rozwiązać umowę.

 

Jak to nie ma?

Rozdział 5. (Warunki świadczenia Usług), paragraf 7., punkt 5.

5. Cyfrowy Polsat zastrzega sobie prawo zastępowania programów telewizyjnych i/lub radiowych

w ramach Pakietu Programów przez inne programy lub zmniejszenie ich liczby, jeżeli

wynika to z ważnych przyczyn prawnych, technicznych, organizacyjnych lub ekonomicznych.

W szczególności zalicza się do nich: utratę przez Cyfrowy Polsat uprawnień do rozprowadzania

programów, zaprzestanie nadawania programu przez nadawcę, zmianę satelity lub systemu nadawania,

zakończenie rozprowadzania z powodu zbyt niskiego poziomu oglądalności. O zmianach

takich Abonenci/Użytkownicy będą uprzednio informowani, w szczególności poprzez emisję stosownego

komunikatu tekstowego na ekranie odbiornika telewizyjnego Abonenta/Użytkownika

lub poprzez emisję w trakcie odbioru programów przez Abonenta scrolla (przewijanego tekstu)

informacyjnego dotyczącego zmiany, lub poprzez zamieszczenie informacji o takiej zmianie na

stronie internetowej Cyfrowego Polsatu i w programie dla Abonentów. W takim przypadku Abonentowi

przysługuje prawo do rozwiązania Umowy Abonenckiej bez zachowania terminu wypowiedzenia,

jednakże nie później niż 30 dni od dokonania takiej zmiany, ze skutkiem na koniec Okresu

Rozliczeniowego, w którym przyjęto pisemne oświadczenie Abonenta o rozwiązaniu Umowy Abonenckiej

bez zachowania okresu wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samej umowie tego nie ma, a jest to w regulaminie. Umowa składa się z dwóch części A i B. Do tego dochodzi regulamin i cennik. Cały czas mowa jest o nowym regulaminie wprowadzonym w listopadzie zeszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz jest inaczej, bo raz, iż to MTV Networks Polska (a nie CP) rezygnuje z VH1 Polska i zastąpi go swoim nowym/starym kanałem. A dwa od jakiegoś czasu Comedy Central Family nadaje jako pasmo serialowe na VH1 Polska.

Ale co kogo obchodzi, kto wycofuje kanał/rezygnuje z nadawania? Jest w umowie VH1 i mają obowiązek nadawania tego kanału. Jak nie będzie go, to auf Wiedersehen Cyfrowy Polsacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście VH1 Polska mam tam gdzie światło nie dociera, ale jak ten kanał zniknie to w myśl Regulaminu - Rozdział 5. (Warunki świadczenia Usług), paragraf 7., punkt 5., który przytoczył @eMTi a ja osobiście sprawdziłem że takowy pkt. istnieje w nim jak również kanał VH1 Polska w mojej umowie,

to jest podstawa by CP wziąć "pod siusiu" i umowę wypowiedzieć a patrząc na terminy to jeżeli mam termin 30 dz. miesiąca to jak im wyślę pod koniec października wypowiedzenie to rozwód 30 listopada a 01 grudnia to się można już załapać na świąteczną promocję bo nie możliwe by takowej nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma informacji na temat wypowiadania umów na podstawie zmiany VH1. była informacja że na podstawie zmiany nazwy na 13street nie można ani na Diring TV też nie można. najlepsze jak dzwonią klienci który mają pakiet muzyka z kanałami MTV i VH1 gdzie ani na jednym ani na drugim nie ma muzyki. informacja pojawi się pewnie jak kanał zniknie. wtedy jest 30 dni na wysłanie wypowiedzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bloo411, według mnie w przypadku zastąpienia VH1 Polska kanałem VH1 Europen będzie możliwość rozwiązania umowy, ponieważ kanał polskojęzyczny zostanie zastąpiony kanałem anglojęzycznym. Ale to jest tylko takie "według mnie" ;)

Ale w sumie czegoś nie rozumiem, w podpisie masz wielkie ŻĄDAMY VH-1 EUROPEAN W CP!!! a pytasz się, czy będzie można rozwiązać umowe :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma informacji na temat wypowiadania umów na podstawie zmiany VH1. była informacja że na podstawie zmiany nazwy na 13street nie można ani na Diring TV też nie można. najlepsze jak dzwonią klienci który mają pakiet muzyka z kanałami MTV i VH1 gdzie ani na jednym ani na drugim nie ma muzyki. informacja pojawi się pewnie jak kanał zniknie. wtedy jest 30 dni na wysłanie wypowiedzenia...

Dobra i co dalej? Wyślę i co wtedy? Jakiś okres wypowiedzenia czy od razu koniec umowy? Pytam, bo chciałbym obejrzeć jak największą część Brasileirao 2010 z profesjonalnym komentarzem oraz fazy grupowej Ligi Mistrzów ( z mniej profesjonalnym :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bylaby taka mozliwosc rozwiazania umowy to obowiazuje zapis regulaminu ktory strone wczesniej przytoczyl kolega eMTi:

 

"W takim przypadku Abonentowi

przysługuje prawo do rozwiązania Umowy Abonenckiej bez zachowania terminu wypowiedzenia,

jednakże nie później niż 30 dni od dokonania takiej zmiany, ze skutkiem na koniec Okresu

Rozliczeniowego, w którym przyjęto pisemne oświadczenie Abonenta o rozwiązaniu Umowy Abonenckiej

bez zachowania okresu wypowiedzenia."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...