Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach C+)-czy można wypowiedzieć umowę?


t_gal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no cóż, widocznie znaleźli skuteczny sposób na ominięcie wielu wypowiedzeń...

pozostaje czekać na fuzję i wtedy będzie możliwość negocjacji cen ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy wątek występuje też w dziale podobnym- wypowiedzenia, ale w Cyfrowym Polsacie.

tam osoby twierdzą, że kanał Zone R. nadaje ale ramówka jest zupełnie inna!

nawet na swoim profilu na FB Zone Romantica się pożegnała i konto skasowali... więc co to za szopka teraz uprawiana jest...

sztuczne podtrzymywanie kanału ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podejrzewam, że celowo Chello Zone nie zakończyło nadawania Zone Romanticy. Zrobili to na prośbę operatorów i pewnie kanał jeszcze będzie nadawać z 2-3 m-ce. Jest to celowo zabieg, aby abonenci CP i Cyfry+ nie wypowiadali umów z powodu Zone Romanticy przed samym okresem świąt czyli żniw dla operatorów. W ub. roku było podobnie z TVN HD+1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila poczytałem na media2.pl wypowiedź eksperta w sprawie zmiany kanałaów.

Nie jest to konkretnie odnośnie CBS ale ogólnie i mnie zaciekawiła kewstia

 

Czy zmiana oferty operatora telekomunikacyjnego (np. zmiana dostarczanych kanałów telewizji kablowej) stanowi zmianę warunków umowy. Mimo, iż z postanowień regulaminów operatorów telekomunikacyjnych wynika, często wprost, że nie jest to zmiana umowy, postanowienia takie nie są jednak zgodne z prawem. Klient zawierający umowę z operatorem kieruje się często właśnie tym jakie programy ma on w swojej ofercie. Jest to zatem warunek istotny umowy, który decyduje o jej zawarciu. W związku z powyższym należy uznać, że zmiana zakresu dostarczanych kanałów, nawet gdy nie pociąga za sobą zmiany ceny, stanowi zmianę warunków umowy, która umożliwia abonentowi skorzystanie z prawa do wypowiedzenia umowy.

 

Wychodzi z tego że jak zawarlismy umowę a w ofercie było Zone Club a teraz mamy CBS Drama i tak możemy wypowiedziec umowę.

Zone Club byl kanałem lifestyle a Drama jest juz kanałem o podobnej tematyce ale zawierającym już filmy i seriale dla kobiet

 

Po zatym jak pisze w regulaminie umowy:

 

Artykuł 7. PROGRAMY

§ 1. Operator CYFRY+ z ważnych przyczyn prawnych, technicznych, organizacyjnych

lub ekonomicznych może wprowadzić zmiany liczby i rodzaju programów

wchodzących w skład poszczególnych Pakietów wymienionych w Cenniku.

Wyżej wymienione zmiany – wynikające z faktu zaistnienia okoliczności leżących

poza kontrolą Operatora CYFRY+, uznawane za siłę wyższą, zastąpienia danego

Programu Programem o porównywalnej tematyce, rezygnacji z danego Programu

z uwagi na jego niską oglądalność, zaprzestania nadawania Programu z przyczyn

obciążających jego nadawcę lub z przyczyn wywołanych decyzją właściwego

organu władzy państwowej, orzeczeniem sądu lub innego właściwego organu

– uprawniają Abonenta do rozwiązania Umowy w drodze pisemnego oświadczenia

w terminie 1 miesiąca kalendarzowego od daty wprowadzenia takich zmian/zmiany

ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego, w którym oświadczenie to dotarło

do Operatora CYFRY+, o ile takie zmiany/zmiana nie zostały wprowadzone

do Regulaminu/Umowy w trybie art. 15 § 8 Regulaminu.

 

 

jak jak to widze. W umowie mam ClubTV. Cyfra plus wprowadza zmianę, zmiana obejmuje zmiane nazwy kanału i delikatnie jej zawartości. Nazwy kanałów nie sa podobne, Club a Drama, tematyka z programów lifestyle zmieniła się. Regulamin pisze że zmiana kanału nawet na podobny tematycznie upoważnia do wypowiedzenia umowy w okresie 1mc.

Wg. mnie można pisać wypowiedzenie. Ja to napisze, później wam podam co napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tu wchodziłoby zastąpienie.

Tylko czy to jest zastąpienie Club TV kanałem CBS Drama czy modyfikacja profilu połączona ze zmianą nazwy? Raczej to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kanałami Zone Romantica i CBS Action jest dosyć ciekawa sytuacja. Otóż obydwa kanały mają teraz (w/g EPG) jakiś odcinek serialu "Star Trek". A tymczasem na kanale Zone Romantica nadawany jest jakiś serial brazylijski (lub meksykański, trudno powiedzieć), natomiast na kanale CBS Action mój dekoder (Pace PVR) pokazuje komunikat "nieobsługiwany system kodowania".

Chyba to wszystko jest robione nieco na łapu-capu. Może jeszcze trwają rozmowy Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu z nadawcą kanału, żeby jednak kanał zostawić przy życiu choćby przez jakiś czas. Obudzili się w ostatniej chwili, albo zorientowali, że umowę może im wypowiedzieć nawet większa liczba abonentów, niż początkowo sądzili.

Kanał, który miał być zlikwidowany, może być jeszcze na jakiś okres czasu reanimowany. Ale teraz jest jeden wielki bałagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem tak zrobiłem jutro rano bede na poczcie i wyslie takie oto wypowiedzenie

Kosztuje mnie to 3zł a w najgorszym wypadku poprostu je odrzucą

 

Wypowiadam umowę zawartą w dniu 4.01.2012 między Canal+ Cyfrowy a

[moje dane]

Zgodnie z art. 7 PROGRAMY par. 1 w ofercie programowej doszło do zmiany.

Kanał ClubTV który jest wymieniony w załączniku do umowy

został zmieniony na kanał CBS Drama.

Nazwa kanału i jego oferta nie jest zbliżona do oferty kanału ClubTV.

Zgodnie z przytoczonym paragrafem mam prawo do wypowiedzenia umowy bez konsekwencji w terminie 1 miesiąca od dokonania zmiany.

Do zmiany w ofercie doszło w dniu 3.02.2012

 

Zobaczymy jak to bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tutaj najistotniejszym wyrażeniem w paragrafie jest:

 

zastąpienia danego Programu Programem o porównywalnej tematyce,

– uprawniają Abonenta do rozwiązania Umowy w drodze pisemnego oświadczenia

 

Kanał Club TV zastąpiony kanałem o podobnej tematyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dokładnie nie wiadomo czy kanał został zastąpiony czy zmodyfikowany.

 

 

Przeglądając różne strony i informacje czyta się że zastąpił [na angielskich 'replaced'] a skoro zastąpienie kanału innym to wypowiadać można.

Ja wypowiedzenie wyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wyslalem w zeszlym tygodniu wypowiedzenie z powodu Club TV, dzisiaj tel. z cyfry i negocjacje co moga mi zaproponowac zebym odstapil od wypowiedzenia :P

 

Obecnie mam C+Optimum - 65 zl + multroom - 10 zl + pakiet Optimum HD (z animal) - gratis

 

Po negocjacjach dostalem multiroom za 0 zl + pakiet HBO i Cinemax na 7 miesiecy gratis

 

Tak wiec proponuje wysylac wypowiedzenia i czekac na tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wypowiadam Umowę o Abonament zawartą z Canal+ Cyfrowy SA z powodu wycofania z oferty Cyfry+ kanału Club TV i zastąpienie go kanałem CBS Drama na podstawie Artykułu 7 Paragraf 1 Regulaminu Umowy o Abonament.

Umowa przestaje obowiązywać z końcem grudnia 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...