Skocz do zawartości

Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@djclassic, zgadzam się z Tobą w 100%. Szanuję opinię innych forumowiczów, ale dla mnie 3 odcinek "Z Archiwum X" to było jedno wielkie nieporozumienie. Odcinek ten był w stylu filmików klasy C, taki "horror" komediowy i nie miał kompletnie nic wspólnego z prawdziwą atmosferą serialu "Z Archiwum X". No i jeszcze ta scena w sklepie z telefonami, gdzie agentka Scully oddawała się seksualnym uciechom z podejrzanym potworem. Dla mnie porażka  :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego powtórki jak i premiery odcinków najnowszego sezonu są wieczorami by nie rzec późnymi wieczorami? Stare odcinki lecą w okolicy południa i 18 a nowe gdzieś w środku nocy.

 

 

Bo stare odcinku można zaklasyfikować jako dla Widzów 12+ a te nowe to chyba to już chyba mają więcej drastycznych scen stąd sa późno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo stare odcinku można zaklasyfikować jako dla Widzów 12+ a te nowe to chyba to już chyba mają więcej drastycznych scen stąd sa późno

Wśród tych starych odcinków był m.in. odcinek Home więc to nie to.

 

Po prostu stare odcinki lecą po dwa dziennie od pon do piątku. Nowe odcinki lecą raz w tygodniu w prime-time, a FOX ma tak skonstruowaną ramówkę że "cotygodniowe" premiery lecą zazwyczaj od godz. 21. W przypadku The X Files o 21 dają powtórkę odcinka sprzed tygodnia, a o 22 premiera nowego odcinka i od razu po nim jego powtórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego powtórki jak i premiery odcinków najnowszego sezonu są wieczorami by nie rzec późnymi wieczorami? Stare odcinki lecą w okolicy południa i 18 a nowe gdzieś w środku nocy.

Może po prostu uznali, że tych powtórek starych serii w ciągu dnia leci tak dużo, że kolejny "Z Archiwum X" w ramówce, choćby był najnowszy to już gruba przesada. 

 

No bo dwa odcinki starych sezonów lecą wczesnym rankiem, w południe oraz popołudniu. Na dodatek we wtorek, środę i czwartek nocą FOX emituje powtórki powtórek tych odcinków w formie takich mini maratonów. No i jeszcze w weekendowe poranki mamy powtórki z całego tygodnia. 

 

Z drugiej strony trochę niefortunnie wystartowały te stare zremasterowane sezony, zbyt późno. Szkoda, że nie nie wystartowały wcześniej i nie skończyły się wraz z premierą najnowszych sezonów. O czym już tu kiedyś pisaliśmy. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to byłą bajka w stylu filmików plastikowych w Sci-Fi, choć cenię ten serial za poprzednie sezony. Jak na razie, to pierwsze 2 odcinki nowego sezonu były dla mnie w miarę, ale ten ostatni odpada.

 

@djclassic, zgadzam się z Tobą w 100%. Szanuję opinię innych forumowiczów, ale dla mnie 3 odcinek "Z Archiwum X" to było jedno wielkie nieporozumienie. Odcinek ten był w stylu filmików klasy C, taki "horror" komediowy i nie miał kompletnie nic wspólnego z prawdziwą atmosferą serialu "Z Archiwum X". No i jeszcze ta scena w sklepie z telefonami, gdzie agentka Scully oddawała się seksualnym uciechom z podejrzanym potworem. Dla mnie porażka  :sad:

Takie odcinki jak ten trzeci zdarzały się już wielokrotnie w starych sezonach. Choćby ten z Burtem Reynoldsem jako gościem specjalnym. Nawet dziś w nocy oglądałem jeszcze inny bekowy odcinek z "Wielkim Mutato" w roli głównej xD 

 

Swój niepowtarzalny klimat miał też odcinek pt. "X-Cops":

 

Pomysłowy odcinek zrealizowany na wzór serialu dokumentalnego "Cops", w którym kamera towarzyszy na żywo poczynaniom amerykańskich policjantów w czasie służby. Obiektem śledztwa jest niezidentyfikowane stworzenie, grasujące w czasie pełni, które potrafi przyjąć dowolną, najbardziej w danym momencie przerażającą dla ofiary formę. Strach jest tak rzeczywisty, że potrafi zabić. 

Zaskoczeniem jest tylko to jak szybko takowy pojawił się w najnowszym sezonie. Co jest zastanawiające zważywszy, że w pierwszym odcinku mieliśmy temat UFO, w drugim odcinku typową sprawę z archiwum X, a w trzecim odświętny odcinek o zabarwieniu komediowym, który jeśli się w przeszłości zdarzał to jednak niezbyt często. Czyżby to był jakiś celowy zabieg producentów? Może badają opinię telewidzów jakimś "gustomierzem" przygotowując się do nakręcenia dłuższego sezonu/sezonów? Minęło 13 lat, świat się trochę zmienił, widownia również. Tak sobie myślę, że skoro można było w XXI wieku zrobić z "Terminatora" film dla gimbusów to dlaczego nie miałoby to spotkać "Z Archiwum X"  :?:

 

 

Ten wczorajszy odcinek ewidentnie był stylizowany na filmach klasy B lub C. Wskazują na to te ruchy, zachowanie tego potwora oraz sposób odgrywania ról przez głównych bohaterów. Sporo było w tym wszystkim i komedii, i czarnej komedii. Trzeba przyznać, że bardzo oryginalnie zrealizowany odcinek. Jednak nie w moim guście ;)  Albo inaczej, bardzo podobał mi się ten odcinek do 20-25 minuty. Później jak już zaczął opowiadać swoją historię ten człekopotwór czy jak kto woli potworoczłek zaczęło mnie to lekko żenować.

 

W tej drugiej części odcinka po pierwszej przerwie reklamowej, w scenie na cmentarzu najbardziej spodobał mi się ten ukłon w stronę Kima Mannersa...

 

the-x-files-recap-fox.jpg?w=670&h=377&cr

 

...reżysera wielu starszych odcinków "The X-Files", który zmarł w 2009 roku. Fajny hołd dla nieżyjącego kolegi i naprawdę miły gest ze strony Chrisa Cartera i spółki ok.gif

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze odcinki serialu "Z Archiwum X" można oglądać też w jakości SD na IPLI. 

 

Byłoby miło gdyby też inne seriale FOX-a były dostępne za jej pośrednictwem. Choćby ten "American Crime Story...", bo szczerze mówiąc grafik meczów piłkarskich, filmów i seriali mam już tak mocno napięty, że nie znajduje już miejsca na inne programy  :roll:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni odcinek był wbrew pozorom bardzo fajny. Może nie pasował do ogólnej konwencji serialu, ale ja to odebrałam jako autoironie. Widać przepaść technologiczną, itp, dostęp do Internetu, smartfonów, itd i ich "zagubienie" W tej rzeczywistości. Do tego "kryzys wiary" Muldera. Plus potwór, który bał się "uczlowieczenia". Dla mnie odcinek był super. Mega się usmialam i ubawilam.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie poszedł tą drogą na dłużej, niż jeden odcinek na sezon.

Dlatego że w The X Files, jak i w większości amerykańskich seriali nie ma jednego reżysera i scenarzysty do wszystkich odcinków tylko jest kilka, a czasem nawet kilkanaście osób za to odpowiedzialnych. Co do ostatniego odcinka to za niego odpowiadał Darin Morgan (scenariusz i reżyseria).

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ten czwarty odcinek jako tako podobał. Fajny, ale szału też nie było. 

 

Szczerze mówiąc to w starym "Z Archiwum X" najbardziej podobały mi się te odcinki gdzie zjawiska paranormalne dało się naukowo wytłumaczyć. Gdzie teorie i tezy pary agentów, choć różne to jednak się przecinały. Miały jakieś wytłumaczenie, zarówno to abstrakcyjne jak i naukowe. Nieoceniona w tym była głównie rola agentki Scully. Wtedy te odcinki miały dla mnie największy sens i dawały satysfakcję z oglądania. Telewidz wiedział, że nawet choćby czysto teoretycznie to jakieś zjawisko mogło mieć miejsce w przyrodzie. Po obejrzeniu wczorajszego odcinka nie mam takiego wrażenia.     

 

W starych sezonach najbardziej podobały mi się te pojedyncze odcinki bez ingerencji istot pozaziemskich. Natomiast w tej najnowszej serii najbardziej przypadł mi do gustu odcinek pierwszy o UFO, spisku itp. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co gorsza ten pierwszy odcinek był realny. Teraz czekam na odcinek szósty, który prawdopodobnie będzie taką mocną końcową pierwszego odcinka, sugerując po tytule.

 

A do tych, co narzekają na komediowy odcinek Z Archiwum X: https://youtu.be/s0jHlOQVP8Q?t=1m41s

Ogólnie cały odcinek "Bad Blood" z piątego sezonu był bardzo zabawny :P

Edytowane przez PharellMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...