Skocz do zawartości

p_96glin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako abonent CP z "Pulsami" jest mi nie po drodze. TV Puls jest dziwnie usadowiony na liście kanałów i z przyzwyczajenia często o nim z tego powodu zapominam, a Puls 2 odbieram tylko w DVB-T, a DVB-T oglądam rzadko. Na dodatek oba kanały nie są w HD. Uprzedzając pytania to własnych list kanałów nie tworzę. Polegam na liście kanałów operatora.  

 

Wracając do tematu. Pamiętam jak stare odcinki Columbo z lat 70. pokazywał TVN7 HD. Później przez jakiś czas AXN lub AXN Crime, ale to już nie było HD.

 

Te najnowsze odcinki Columbo też trzymają poziom, ale sukces serialu opierał się głównie na tych starszych sezonach. Mi osobiście też bardziej się one podobały.   

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyznam, że ten serial (Columbo) obejrzałem dopiero pierwszy raz w lutym,  jak miałem wtedy więcej wolnego rano. Zacząłem od odcinków z 1989 roku i one są genialne, kolejne też świetne, szkoda, że tak mało ich nakręcili między 1989 a 2003 rokiem. Jak znajde czas to obejrzę też te odcinki z lat 70.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie! Peter Falk w najwyższej formie. Miałem słabość do tego aktora, też dlatego, że w jego żyłach płynęła polska krew (chyba w 1/4). 

 

Mi też czasami zdarzało się oglądać te odcinki w paśmie porannym. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te jego spojrzenia i jego ogólne zachowanie, też go uwielbiam.


Koniecznie! Peter Falk w najwyższej formie. Mam słabość do tego aktora, też dlatego, że w jego żyłach płynie polska krew (chyba w 1/4). 

 

 

Niestety już płyneła. Wielka szkoda, że już nie żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W końcu jakaś nowość na 13 Ulicy. 

 

Obejrzałem ostatnio dwa pierwsze odcinki serialu "Era wodnika". Przekonała mnie tematyka (Manson, Helter Skelter, lata 60. XX wieku w USA, L.A. Kalifornia) i odtwórca głównej roli (Duchovny). Serial może nie powala na łopatki, ale już dojadę z nim do końca. Głównie dla Davida i udanej scenografii. 

 

Kto wie może im dalej w las tym bardziej mnie do siebie ten Aquarius przekona. Jeśli tak będzie to żywię głęboką nadzieję, że 13 Ulica tym razem wykupi kolejny sezon zamiast  :censored: maniane jak z "Bates Motel"  :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekałem, że TV Puls zaprzestaje emisji Columbo to od środy (co dopiero dziś zauważyłem)ten serial śmiga w 13 ulicy tym razem od 8 sezonu. Szkoda,że nie od pierwszych odcinków, ale zawsze dobre i to.Ja od 8 sezonu oglądałem większość odcinków,ale nie wszystkie, ale nawet powtórki to prawdziwa uczta. Emisje on pon.do pt. o 4:00, 8:00, 16:00, a w weekendy tylko o 8:00.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Nie wiem czy mam omamy, ale może też ktoś coś takiego zauważył. Oglądając serial Columbo w środku tygodnia i powtorkę w weekend bardzo delikatnie różniły się moim zdaniem tłumaczenia. Dodatkowo dziś i jeszcze kilka dni temu lektor zamiast ''pani'' tłumaczy ''pan''.

 

Ktoś się może dziwić,że dwa razy oglądam to samo, ale ten serial jest tak genialny, że moge go oglądać bez końca. Pomimo, że to serial kryminalny, to jest też bardzo wiele śmiesznych scen, a porucznik Columbo to postać niesamowita, mogę go oglądać w nieskończoność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak serial jest ciekawy, oglądałem poprzednia emisję na 13 Street, szkoda, że nie pamiętam wcześniejszych serii. Odcinki trwają ponad 1 h bez reklam, Teraz takich seriali już się nie kręci, 45 minut to podstawa. Szkoda, że żadna stacja nie odważy się na emisję odcinków z początku serialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Zuważyłem że teraz na 13 Ulicy pojawia się napis co za chwilę, a napisy końcowe czasami są w małym okienku, a w dużym zapowiedź innego serialu.

 

..........................................................

Tłumaczenie Columbo jest specyficzne, bardzo często tłumaczenie jest takie spłycane, często traci się szczegóły i głębszy sens. Np. w jednej scenie filmowiec prowadzi pogawędki filozofizczne na temat filmu, w pewnym momencie krzyczy "Kill" a lektor wypala z "Stop". Co by niby miało sens bo zgasły wtedy światła, ale to w tej scenie chodziło, że reżyser ma władzę i gdy zgaśnie światło na postaci to ona znika, czyli że zostaje zlikwidowany ("zabity"). A tłumaczyli to tak jakby wogóle nie widzieli sensu całych scen. Często się takie coś powtarza.

 

Ostatnio też wykazali się niekonsekwencją. We wczorajszym odcinku kwestie po włosku nie tłumaczyli, były napisy, ale po angielsku (ale to akurat to nie ich wina, ale na TVS i TV Puls tego nie było), a dziś rosyjskie wypowiedzi tłumaczyli. Tłumaczenie i czytanie Jacka Brzostyńskiego w TVS dużo lepsze.

 

Tytuły odcinków też po swojemu tłumaczą:

Murder, Smoke, And Shadows - W cieniu iluzji

Sex And The Married Detective - Kobieta w czerni

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

13 Ulica z nową oprawą graficzną i muzyczną: https://satkurier.pl/news/158119/13-ulica-z-nowa-oprawa-graficzna-i-sciezka-dzwiekowa-od-hansa-zimmera.html.

 

Hans Zimmer to gwarancja świetnego wykonania, więc i tutaj pewnie nie zawiedzie.

 

Ten serial Chance zapowiada się dosyć ciekawie. Natomiast sama oferta kanału w sumie nie jest taka zła. Wydaje się, że nawet lepsza od AXN White i AXN Black.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...