Skocz do zawartości

Premier League oraz EFL (Championship, League One oraz League Two)


ronaldo7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Huddersfield zgarnia miliony i awans do Premier League. Niesamowita historia, bo nikt na nich nie stawiał.

Oglądałem ich mecz domowy z Manchesterem City w Pucharze Anglii i zapamiętałem, że są bardzo niewygodni na własnym terenie. Potrafili pozbawić wszelkich atutów MC. 

 

Zapamiętałem niezbyt ciekawej jakości stan murawy i te dziwne linie między polami karnymi i linią środkową co sugerowałby, że na co dzień grywa tam jakaś drużyna rugby. 

 

Ciekawe jakie porobią transfery dysponując taką kasą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Wenger zostaje to chyba nie za bardzo mają pomysł na to żeby ktoś inny potrafił ogarnąć ten klub i on jest opcją bezpieczną. Przecież wiadomo nie od dziś, że Arsene=Arsenal. 

 

http://www.90minut.pl/news/276/news2767438-Europejskie-puchary-2017-2018---symulacja.html

Tutaj jest fajna rozpiska, oczywiście, Liverpool musi jeszcze przejść IV rundę eliminacji ale myślę, że wszyscy rywale, na jakich będzie mógł trafić są jak najbardziej w ich zasięgu.

Dzięki za info. :) Liverpool mógłby trafić na Hoffenheim! Chętnie bym obejrzał starcie takich ekip :) 

 

Inaczej, Lewy PL wciągnąłby nosem ale pytanie jest inne czy ta liga to odpowiedni kierunek dla niego ? Oczywiście, że nie i to był tylko przykład bo dla niego optymalnym kierunkiem są tylko 2 kluby.

Akurat co do Lewandowskiego muszę się zgodzić. Fizycznie i technicznie byłby o klasę lepszy od większości napastników w lidze. Tyle, że pewnie woli być gwiazdą Bayernu, a teraz mu tym bardziej niepotrzebne zamieszanie w życiu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy puchary może i wyglądają ładnie na papierze ale jak przyjrzeć się z bliska co to były za puchary to już tak kolorowo nie jest. O ile jeszcze wygranie Ligi Europy to fajna sprawa i daje spore profity (awans do LM), to nie jestem przekonany, czy Tarcza Wspólnoty lub nawet Capital One Cup to są trofea, jakimi szczycić powinni się kibice takiego klubu jak Manchester United.

Niemniej jednak nadchodzi ten słynny drugi sezon Mourinho, jeśli nie teraz to śmiem twierdzić, że Jose już nie ugra ligi angielskiej z tym klubem. Skład mają mocny, kasa na transfery wielka, jeśli będą kupować z głową to mogą zbudować piękną drużynę na lata.

 

Manchester City robi ciekawe transfery, Silva młody grajek z wielkim potencjałem, blisko klepnięcia jest również Mendy, pozbyli się kilku zawodników, którzy niepotrzebnie tylko obciążali klubowy budżet, oj to może być ich czas. Mają wielki potencjał w ofensywie, w dodatku stworzony z bardzo młodych zawodników, którzy ciągle się rozwijają. Zrobią z dwa dobre transfery w defensywie i będą naprawdę silni.

 

Przedłużenie kontraktu Wengera na kolejne dwa lata jasno pokazuje, że w Arsenalu nikomu nie zależy na rozwoju drużyny i zdobywaniu trofeów. Jak tak dalej będzie to mogą na stałe pożegnać się z Ligą Mistrzów, konkurencja nie śpi. Miejsca tylko cztery a chętnych coraz więcej. Na ten moment City, United, Chelsea i Tottenham wyglądają od nich lepiej, Liverpool może również odskoczyć Kanonierom ale to już zależy od okienka transferowego. Jeśli Klopp dostanie kilku ciekawych piłkarzy to jestem przekonany, że zbuduje tam coś interesującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmłodzenie kadry MC było koniecznością, ale czy to jest projekt już na najbliższy sezon? Tu mam wątpliwości, bo jak wiadomo młodzi piłkarze nie grzeszą stabilną formą. Ale jak to wypali i Jesus, Sane, Sterling czy Bernardo Silva albo nawet Stones zrobią progres, to za 2,3 lata City może nieźle zamieszać nawet w LM. Tylko czy sternicy tego klubu będą na tyle cierpliwi?

Mnie najbardziej ciekawi jak zmieni się Liverpool, bo niepokoją sygnały o możliwym odejściu Coutinho. To by oznaczało, że ten projekt nie jest interesujący dla czołowych graczy w Europie i nawet genialny Klopp tego nie zmieni.

Przedłużenie kontraktu z Wengerem pokazuje, że Arsenal ma w nosie kibiców i trofea. Teraz tylko sprzedaż Sancheza i walka o 5,6 miejsce i może triumf w podrzędnej LE, ale nawet to Arsenowi się nie uda, bo przecież w lutym, marcu tam zawsze jest kryzys i masa kontuzji. Za najlepszą recenzję ich ostatnich poczynań transferowych niech posłuży przykład Xhaki, którego kupili drożej niż Chelsea Kante. Absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tyle, że oni już w obronie byli naprawdę mocni, gorzej z kreatywnością w ataku. Podobno starają się o Maratę i Perisicia. Jakoś to mnie nie przekonuje. Znowu będą grali ulubiony futbol Mourinho, czyli szczelna obrona i afera z przodu. :)

Liverpool pokpił sprawę z Van Dijkiem, a wzmocnienie obrony, to powinien być ich priorytet. Blisko jest Salah, czyli trochę taki jeździec bez głowy, ale może Klopp zrobi z niego drugiego Mane. :)

Podobno Sanchez chce trafić pod skrzydła Guardioli. MC miałby niesamowitą siłę w ataku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taktyka, taktyką, ale kogo z przednich formacji widziałbyś w jakimś topowym klubie? Lingarda? :) Rashford też mnie nie przekonuje, bo taki Gabriel Jesus zjada go na śniadanie. Martial też specjalnych postępów nie robi, ale akurat to może być wina Mourinho. On nigdy nie pracował dobrze z młodymi zawodnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że oni już w obronie byli naprawdę mocni, gorzej z kreatywnością w ataku. Podobno starają się o Maratę i Perisicia. Jakoś to mnie nie przekonuje. Znowu będą grali ulubiony futbol Mourinho, czyli szczelna obrona i afera z przodu. :)

 

Afera? Kpisz sobie chyba.. Widziałeś jakikolwiek mecz Man.Utd? No chyba nie. Pogba wymiata w środku pola, wizja gry, kombinacje Rashforda z Mikim czy Mata, Ibra i w ogóle grali super sezon. Wiele akcji na wysokim poziomie.

 

Liverpool i ich vna Dijk haha, niech dadzą za goscia 80mpn jeszcze. Szkoda mi Salaha, ze idzie do Kloppa gdzie nic znowu nie wygra. W Romie mogło to odpalić w tym sezonie bardziej jeszcze. Liverpool ma przeciętny skład, jedynie Coutinho tam sie nadaje, reszta słabi są. LM im wyjdzie bokiem i z grupy nie wyjdą, o ile najpierw tam awansują oczywiście bo eliminacje łatwe nie będą dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salah na testach medycznych w Liverpoolu, 5-letni kontrakt i 9 na plecach(oby mu poszło lepiej niż Benteke). Do stylu gry powinien świetnie pasować- na skrzydłach Salah i Mane, jako fałszywy napastnik Firmino, za nimi Coutinho. Mogą grać fajną, kombinacyjną piłkę. Teraz czas na wzmocnienie defensywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To jeszcze nie jest skład na mistrzostwo.

Fakt, to skład na mistrzostwo i Ligę Mistrzów ;)

 

A skąd wiesz na co to jest skład? Paka jest mega mocna. Nic tylko odnosić kolejne sukcesy jak w zakończonym sezonie.

 

Niestety LEGENDA ROONEY juz w Evertonie :( smutek i żal z takiego obrotu sprawy. Najlepszy strzelec United w historii, najlepszy angielski piłkarz w tym wieku. Szkoda, szkoda, ale powodzenia Wayne na Goodison Park, w Twoim domu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...