Skocz do zawartości

Premier League oraz EFL (Championship, League One oraz League Two)


ronaldo7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Arsenal po przegranej z "Orłami" to przypomina mi trochę Manchester City z poprzedniego sezonu,gdy było jasne,że będzie zmiana trenera,też grali często mecze "aby tylko do końca sezonu".

Ciekawe czy Arsenal skończy ligę gdzieś tak na 6 albo 7 miejscu.Z drugiej strony tak sobie myślę,że zarząd klubu boi się zwolnić Wengera,bo mają przykład Manchesteru United gdy odchodzi doświadczony trener i trzeba budować wszystko od nowa czyli bardziej dla mnie jest prawdopodobne sprzedanie kilku piłkarzy niż zakończenie współpracy z Wengerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Man United był w zupełnie innej sytuacji w momencie odejścia Sir Alexa Fergusona niż teraz jest Arsenal. Ta drużyna od lat nie potrafi nic wygrać, każdy sezon to pasmo rozczarowań. Sezon 2016/17 to już przesada i zdziwie się, jeśli Wenger zostanie na stanowisku trenera pierwszego zespołu. Brak LM może być bardzo bolesny i opłakany w skutkach dla takiego klubu. Trudno jest wtedy rywalizować o piłkarzy z innymi klubami, które grają w tych elitarnych rozgrywkach a jak wiemy Arsenal nie lubi wydawać zbyt wiele na tygodniówki. Jeszcze wiele wskazuje na to, że ich największa gwiazda odejdzie. Przez lata zła polityka transferowa i wypalony trener sprawiły, że ta drużyna potrzebuje gruntownych zmian ale zacząć należy od trenera. W przeciwnym wypadku Arsenal dalej pozostanie na tym samym, przeciętnym poziomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Machester United prowadzi 2-0 z Chelsea i jesli tak sie skonczy mecz, to wzniecili rywalizacje o mistrzostwo w tym sezonie

 

Tottenham tracil by 4 pkt i troche moze po naciskac na ekipe Conte

Tottenham ma znacznie trudniejszy terminarz. Jeśli więc Chelsea to spapra to tylko na własne życzenie. 

 

Dzisiejsze zwycięstwo daje argumenty MU do walki o TOP4. Czerwone Diabły mają dwa mecze mniej od Liverpoolu i 6 punktów straty + 1 mecz mniej od Manchesteru City, 4 punkty straty i... bezpośredni mecz derbowy. Będzie się działo. Jestem ciekawy na co postawi Mourinho. Czy jednak walka o TOP4 w Premier League czy triumf w Europa League...

PS. Dzisiejsze mecze Premier League bardzo rozczarowały. Zwłaszcza ten pierwszy. Strasznie się wynudziłem. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manchester United zagral wielki mecz z The Blues! Chelsea byla bez Sztycha!! ;) Herrera, Fellaini i Rashford zagrali kapitalnie!!

Całe United prezentowało sie bdb. Seria meczów bez porażki trwa w najlepsze. Szkoda tych kilku głupich remisow bo by walczyli o mistrza... Ale wciąż są w grze ba dwóch frontach. Glory United!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się stało?

 

Sam Allardyce.

 

Nie powiem, obok Man. United to właśnie ekipa Palace ​jest moja ulubioną angielską drużyną.

Ale to bardziej z uwagi na specyficznych, jak na wyspiarskie warunki, kibiców.

Liczę jednak, że w środę jednak nie zaskoczą, bo liczę, że Spurs będą coraz bliżej Chelsea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze derby Manchesteru, zgodnie z przewidywaniami, były miernym widowiskiem. "Wielki" Mourinho jak zwykle postawił autobus w swoim polu karnym.  Zaiste  trener preferujący ofensywny styl gry, tak jak Simeone. :) Najwięcej zamieszania wniósł ten niesamowity młodzian Gabriel Jesus. W 10 minut pokazał więcej niż "gwiazdki" City przez cały mecz. Szkoda że był na spalonym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, obok Man. United to właśnie ekipa Palace ​jest moja ulubioną angielską drużyną.

Ale to bardziej z uwagi na specyficznych, jak na wyspiarskie warunki, kibiców.

Liczę jednak, że w środę jednak nie zaskoczą, bo liczę, że Spurs będą coraz bliżej Chelsea.

Ja z angielskich klubów najbardziej lubię West Ham United. W dalszej kolejności Blackburn Rovers, Aston Villę, Nottingham Forest, Notts County, Bolton Wanderers, Middlesbrough, Newcastle United i Leeds United. Lubiłem też bardzo Manchester City do momentu wejścia Arabów. 

 

Z tych większych ekip lubiłem nie tyle kluby co konkretne drużyny tych klubów. Na przykład Chelsea z lat 1996-2001. W sumie tą obecną też bardzo lubię, a jeśli chodzi o czołówkę PL to w tym sezonie ściskam kciuki za "The Blues" i "Red Devils". 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Antonio Conte w swoim pierwszym sezonie na stanowisku szkoleniowca Chelsea wprawdzie nie powtórzył wyczynu ze swojego pierwszego sezonu w Juventusie, gdzie nie przegrał żadnego meczu ale... pod względem liczby punktów i tak jego Chelsea wypadła już lepiej od jego Juventusu. A przecież ma jeszcze do rozegrania 2 kolejki. 

 

Juventus 2011/2012 ---> 84 punkty po 38 kolejkach

Chelsea 2016/2017 ---> 87 punktów po 36 kolejkach

 

Bilans bramek na ten moment bardzo podobny, oscylujący wokół +47/+48. Chelsea więcej strzela, Juventus mniej tracił. 

 

Chelsea może też wygrać Puchar Anglii co nie udało się jego Juventusowi w pierwszym sezonie (porażka w finale z Napoli, 0:2).

 

Reasumując Chelsea Conte sięgnęła po tytuł w 36 kolejce, Juventus Conte wygrał Scudetto w 37. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwójki Swansea - Hull, wolałem Walijczyków. 

 

Fabiański, Llorente IMO > Grosicki, Ranocchia

 

Manchester United traci dziś szanse na TOP4 (pomijając jakieś matematyczne anomalie), wygląda na to, że Mourinho wszystko teraz podporządkuje pod finał LE rzucając na niego wszystkie siły. Jeśli go wygra to będzie to naprawdę bardzo przyzwoity sezon zwieńczony trzema trofeami + bezpośrednią kwalifikacją do LM.  

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od sezonu 2017/2018 English Premier League uruchamia serwis streamingu meczów Championship, League One i League Two dla widzów z poza Wysp Brytyjskich.

 

http://www.efl.com/news/article/2016/efl-live-streaming-platform-ifollow-unveiled-for-global-fans-3703898.aspx

 

http://www.bbc.com/sport/football/39797400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostanie Wengera może sprawić, że ten klub pożegna się z Ligą Mistrzów na dłużej niż jeden sezon. Bardzo prawdopodobne jest odejście Sancheza, sporo ostatnio mówi się o Bayernie, co byłoby logicznym posunięciem. Żeby tylko ludzie zarządzający Arsenalem nie obudzili się zbyt późno, bo mogą skończyć jak Liverpool, który wypadł z TOP 4 i do teraz nie może wrócić na dobre. 

Z drugiej strony ciekaw jestem jak poradzi sobie Liverpool w LM. Z jednej strony potrzebują kilku dobrych transferów a z tym może być u nich problem. Z drugiej mają ciekawego trenera, który potrafi sobie poradzić w europejskich pucharach. Liczę na wyjście z grupy tego zespołu, bo potem to już sporo będzie zależało od losowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liverpool nic wielkiego nie ugra w LM, o ile faktycznie do niej awansuje.

Tam nie ma poza Coutinho zawodników na poziom LM. Wg mnie dwa fronty temu zespołowi nie będą sprzyjać i Premier League skończą gdzies na 6 miejscu za rok. No, ale to przeciętny team jednak moim zdaniem.

 

Nowy sezon zapowiada sie ciekawie. Chelsea juz z LM więc nie będą mieli jednego meczu na tydzień,a kadra jednak krótka. Chyba, ze Romek nie będzie oszczędzać i zrobi kilka transferów.

 

Oby Man.Utd omijaly urazy, to za rok walka o tytuł. Kadra super, a jakby doszedl James i OUT zrobili Lingardowi to miodzio!

Dziś ważny mecz, napięcie spore, nie mogę sie doczekać juz wieczoru. Szykuje sie kolejny niezapomniany wieczór jak w Mokswie i te karne z Chelsea ulala. Ale wtedy były ciary. Dramaturgia itp.

Forza United! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...