Skocz do zawartości

Premier League oraz EFL (Championship, League One oraz League Two)


ronaldo7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To, że Chelsea nie robiła zbyt wielu zmian w składzie nie znaczy, że ma krótką ławkę. Sam fakt, że na ławce siedzieli tacy zawodnicy jak Zouma, Terry, Fabregas czy Willian a do stycznia też Oscar czy Ivanović może sugerować, że aż tak tragicznie z kadrą wcale nie jest. W dodatku ktoś jeszcze z pewnością dołączy do drużyny i spokojnie poradzą sobie z grą na kilku frontach. Z resztą są do tego przyzwyczajeni w klubie, jeden sezon bez europejskich pucharów tego nie zmieni.

 

Do czego to doszło, że kibice United jarają się finałem Ligi Europy i porównują go do finału Ligi Mistrzów.  :lol2:

 

Ale Liverpool jeszcze w LM nie gra. Trafi na Seville, Napoli albo Borussię i nie jest powiedziane, że ich przejdzie.

Liverpool będzie rozstawiony w IV rundzie eliminacji, co sprawia że na żaden z wymienionych przez Ciebie klubów trafić nie może. Już pomijając fakt, że Dortmund w eliminacjach grać nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Liverpool będzie rozstawiony w IV rundzie eliminacji, co sprawia że na żaden z wymienionych przez Ciebie klubów trafić nie może. Już pomijając fakt, że Dortmund w eliminacjach grać nie będzie. 

Przecież w następnym sezonie LM jeszcze kwalifikacje są po staremu, czyli silne ligi trafiają na silne ligi. Z Borussią się może pośpieszyłem, ale co nie zmienia faktu, że Liverpool nie jest aż tak klasowym zespołem, żeby od razu wrzucać go do fazy grupowej LM przed wygraniem kwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do czego to doszło, że kibice United jarają się finałem Ligi Europy i porównują go do finału Ligi Mistrzów. :lol2:

 

A dlaczego mam sie nie jarac? Puchar to puchar. Mnie każde trofeum cieszy i lepiej ze zdobyli LE niz by nie zdobyli i zajeki 4 msc które nie daje takiej radości bo nie masz potem fety i radość pilkarzy z trofeum ;)

 

A Ty sie nie cieszyles jak Benitez wygrywal z Chelsea LE?

 

Poza tym w ostatnim czasie jakieś dziwne nawyki, ze liczy sie tylko LM i 3-4 kluby bo reszfa jest fuuj... Niektórzy w świecie powinni zrozumieć, ze istnieje życie bez Bayernu czy Barcelony. Piłka jest również ekscytująca na innym poziomie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, źle mnie zrozumiałeś. Trofeum samo w sobie cieszy ale twój post zabrzmiał, jakbyś stawiał LE na podobnym poziomie co LM. Po drugie w moim odczuciu Liga Europy to nie są rozgrywki dla drużyny takiej jak Manchester United, ich miejsce jest w Lidze Mistrzów. Czy się cieszyłem z LE? No wygrali, fajna sprawa ale jakiejś wielkiej radości mi to nie sprawiło, tym bardziej, że sezon wcześniej po raz pierwszy sięgnęli po te najbardziej prestiżowe rozgrywki w Europie. 

Przecież w następnym sezonie LM jeszcze kwalifikacje są po staremu, czyli silne ligi trafiają na silne ligi. Z Borussią się może pośpieszyłem, ale co nie zmienia faktu, że Liverpool nie jest aż tak klasowym zespołem, żeby od razu wrzucać go do fazy grupowej LM przed wygraniem kwali.

http://www.90minut.pl/news/276/news2767438-Europejskie-puchary-2017-2018---symulacja.html

Tutaj jest fajna rozpiska, oczywiście, Liverpool musi jeszcze przejść IV rundę eliminacji ale myślę, że wszyscy rywale, na jakich będzie mógł trafić są jak najbardziej w ich zasięgu.

Edytowane przez mrozio11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy pierwszy transfer City http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/transfery,transfery-bernardo-silva-i-benjamin-mendy-blisko-manchesteru-city,artykul,787040,1,970.html

Jeśli uda się sprowadzić w/w zawodników, to rzeczywiście ekipa Pepa może być groźna dla najlepszych i grać niezwykle efektowny futbol. Imponuje mi, że większość zawodników sprowadzonych to piłkarze perspektywiczni, bo Gabriel Jesus, Sane, Stones czy Bernardo Silva lub Mendy to powinna być przyszłość tej organizacji. Wszystko można zarzucać Guardioli, ale na pewno nie to, że zostawi po sobie spaloną ziemię.

Teraz czekam na ruchy Liverpoolu i Arsenalu(przede wszystkim w sprawie Wengera i Sancheza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ekipa Mourinho grała nudną piłkę ale to się jeszcze zmieni.Tymczasem jak popatrzymy na takie zestawienie to okazuje się że byli najlepsi obok Chelsea.

 

Chelsea Mistz Anglii+ być może FA Cup, faza grupowa LM

Tottenham vice mistrz ,faza grupowa LM

Man City faza grupowa LM

Liverpool eliminacje LM

Arsenal być może FA Cup

Man Utd Tarcza Wspólnoty , Puchar Ligi Angielskiej , Wygranie LE , faza grupowa LM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ekipa Mourinho grała nudną piłkę ale to się jeszcze zmieni.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Która drużyna prowadzona przez tego szkoleniowca nie grała nudnej piłki? :)

Finał Pucharu Anglii był fantastycznym widowiskiem. Niestety wygrał Arsenal, a to prawdopodobnie oznacza pozostanie na stanowisku Wengera, czyli zmian nie będzie. Chelsea po raz kolejny w ważnym meczu zawodzi, co nie wróży najlepiej przed rozgrywkami LM. Jeśli nie będzie kilku mocnych transferów może być kiepsko, tym bardziej że prawdopodobnie odejdzie Diego Costa(absurdalnie zmieniony przez Conte w końcówce meczu). Może mecz potoczyłby się inaczej, gdyby nie idiotyczna symulka Mosesa.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Real nie grał nudnej pilki za czasów Jose. Pobili rekordy. W ilości goli i punktów bodajże

 

United tez nie gra nudnej piłki. To, ze kilka pechowych remisow nie znaczy, ze tam nuda byla bo to bramkarze rywali byli MVP.

 

W necie fajny krąży obrazek o czołówce Premier League.

Chelsea Mistrz, Tottenham ma kubek, lFC i City też kubek w swoich barwach. Arsenal FA Cup a Man.Utd TarczeWspolnoty,EFl Cup i Lige Europy. TRZY PUCHARY! Grande United ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam rację w sumie @robsonUnitedxD bo trofea to raz, dwa to gra bo MU zagrał dobry sezon, nawet bardzo dobry mimo tego 6 miejsca. Większość moim zdaniem ocenia właśnie MU przez pryzmat miejsca a wydaje się, że perspektywa oceny powinna być szersza. Bo głównym problemem MU w tym sezonie była skuteczność i te 10-12 bramek więcej ( sytuacja dogodnych mieli masę w szczególności w tych meczach które remisowali) mogłoby przełożyć się na te nawet 20-25 punktów więcej i mówimy o takich sytuacja klarownych, takich 100 było dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak właśnie byko jak piszesz @mad85. Przegrali kilka meczów w sezonie raptem. Sytuacji było wiele,sam Pogba chyba z 10-15 razy w słupek /poprzeczki trafiał. Do tego remisy ze Stoke, Burnley czy Arsenalem usiebie gdzie gnietli caly czas a nic nie wpadło.

 

Wiadomo oceniacie po 6 miejscu, ale popatrzcie na całokształt. Sezon można uznać za udany. W FA Cup w ćwierćfinale odpadli gdzie czerwo Andera Herrera kontrowersje wywołało duuuze.

 

Liga przegrana z ale przez remisy pechowe,a i tak do samego konca byli w grze o top4. Były mecze gorsze, najgorzej chyba grali z Zoria na wyjeździe, ale tam było pole do grania, a nie murawa wiec sie nie dziwie. Ale meczów dobrych było bardzo dużo. Pogba świetny sezon, Ander Herrera kapitalny, Valencia kon też, Bailly skala, Rashford bozyszcze Old Trafford. Zlatan mnóstwo goli znowu. Miki super rajdy robil. Niedosyt z Martiala na pewno ale ja jestem zadowolony z takiego sezonu jak ten poprzedni. Znowu byli dla każdego grozni i konkurencyjni jak prawdziwe wielkie United!

 

Jak więc zatem ocenicie sezon LFC czy City @Pawop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mourinho odpuścił końcówkę ligi celowo, bo był bardzo trudny terminarz i dużo łatwiej było się dostać poprzez LE do LM. Wiadomo,że jak się pamięta zespół za Fergusona kiedy to United grali bardzo efektowną i skuteczną piłkę nożną,a OLD Trafford to była twierdza to wie,że przed United dużo, dużo pracy, bo ten zespół powinien bić się o mistrzostwo Anglii,a nie o czwarte miejsce w lidze.Róźnica między Fergusonem wyjąwszy może ostatnie jego lata,a następcami jest taka,że on robił super ekipę z wychowanków, kupował graczy stosunkowo tanio,a teraz wydaje się ciężkie  mln funtów,a efekty są takie sobie. To znak czasów,że wydaje się grubą kasę na piłkarzy absolutnie niewartych tych pieniędzy. Mourinho wyciągnął w tym sezonie max z tej ekipy. Ona teraz się zmieni- Zlatan raczej odejdzie, De Gea również. Zobaczymy kto przyjdzie. Generalnie jeśli już kupować to perspektywicznych graczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, że dużo pracy. MU musi jedynie wzmocnić ofensywę bo to najbardziej kulało, potrzebne jest 2-3 zawodników którzy dadzą jakość z przodu i wezmą na siebie odpowiedzialność kończenia akcji i tak naprawdę mogę bić się nawet o LM. Rashford czy Martial to jeszcze to, tam potrzebny jest ktoś klasy Lewego( Griezmann wydaje się też dobrą opcją) plus ktoś do środka i taki James Rodriguez wydaje się dobrą opcją plus ktoś na skrzydło, taki Dembel np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Griezmann to nie pasuje do MU. Jamesa bym widzial,bo Mata jednak nie jest tej klasy zawodnikiem. Ale co do skrzydeł to sie nie zgodze. Martial to kawał pilkarza,ale potrzebuje zaufania pełnego, a Jose trochę go omijal i podważal jego pozycje itp. Miki na boku tez super. Mniej dawwc grac Lingardowi trzeba. Martialowi moze buty czyścić! Potrzeba kogoś na szpice, ale nie Griezmann proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, że dużo pracy. MU musi jedynie wzmocnić ofensywę bo to najbardziej kulało, potrzebne jest 2-3 zawodników którzy dadzą jakość z przodu i wezmą na siebie odpowiedzialność kończenia akcji i tak naprawdę mogę bić się nawet o LM. Rashford czy Martial to jeszcze to, tam potrzebny jest ktoś klasy Lewego( Griezmann wydaje się też dobrą opcją) plus ktoś do środka i taki James Rodriguez wydaje się dobrą opcją plus ktoś na skrzydło, taki Dembel np.

Z piłkarskich indywidualności trzeba stworzyć team, też nie każdy zawodnik nadaje się do stylu gry w Premier League. Lewy się poprawił,ale nie wydaje mi się,żeby liga angielska była dla niego optymalna. Mourinho co mnie martwi mam wrażenie że nie czuje się za dobrze w United i długo tu nie pobędzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z piłkarskich indywidualności trzeba stworzyć team, też nie każdy zawodnik nadaje się do stylu gry w Premier League. Lewy się poprawił,ale nie wydaje mi się,żeby liga angielska była dla niego optymalna. Mourinho co mnie martwi mam wrażenie że nie czuje się za dobrze w United i długo tu nie pobędzie. 

Dlatego mowa o 2-3 transferach bo wtedy łatwo och wkomponować do zespołu.  Inaczej, Lewy PL wciągnąłby nosem ale pytanie jest inne czy ta liga to odpowiedni kierunek dla niego ? Oczywiście, że nie i to był tylko przykład bo dla niego optymalnym kierunkiem są tylko 2 kluby.

 

 

@robsonUnitedxD nie zgodzę się, obaj to dalej potencjał a nie umiejętności, pewnie z 2,3 może 4 lata będą takimi zawodnikami ale na dziś nie są a wkładając dziś kogoś pokroju Lewego MU biłby się o mistrzostwo i o coś w LM. Ja nigdy nie byłem zwolennikiem Ibry bo zawsze był dla mnie to bardziej artysta niż piłkarz który zapewnia trofea, ktoś kto bardziej kieruje się własnym dobrem niż zespołu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...