Skocz do zawartości

Cenzura na forum


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Według regulaminu:

Przypadki naruszeń Użytkownik winien zgłosić przez funkcję raportowania, która powiadomi Administratora lub Moderatora o konieczności zajęcia się daną treścią,

A co w sytuacji, gdy zgłaszam łamiący regulamin post moderatora, który jest później przez niego samego rozpatrywany? Ewidentny konflikt interesów. Szczególnie, że w rozpatrzeniu przeczytałem, że jestem dzieckiem i ten post nie jest dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak konfliktu interesów, bo zgłoszenie (o ile jest poprawnie przekazane za pomocą przycisku po prawej w poście, a nie przez system PW jak niektórzy robią) widzi nie tylko jeden moderator, ale cała ekipa. Dlaczego zwracam uwagę na sposób zgłaszania? Bo zgłoszenia mogą być rozpatrywane na dwa sposoby: zamykane lub usuwane. W pierwszym przypadku zgłoszenie pozostaje widoczne wraz z opisem, a po drugim pozostaje ślad po logach, więc nie ma opcji, żeby nie było śladu po zgłoszeniu przekazanym przez przycisk po prawej w poście. Po Twoim zgłoszeniu śladu właśnie nie ma, z czego wnioskuję, że nie był zgłoszony przez przycisk po prawej (bo przecież widziałbym, że jest albo w zamkniętych albo w usuniętych, no najwyżej jeśli wspomniany post zniknął ostatecznie).

 

Proszę o szczegóły na PW, bo bez konkretów mogę powiedzieć tyle, że nie widzę zgłoszenia w systemie, ani w otwartych (do rozpatrzenia), ani w zamkniętych (rozpatrzonych) ani w usuniętych (w logach), więc w ogóle nie ma o czym dyskutować - nie wiem o co się rozchodzi.

 

EDIT: Po wyjaśnieniach na PW: chodzi o stare zgłoszenie z 26 lutego - jest w systemie, po prostu nie szukałem aż tak daleko w logach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym sie dowiedziec od szanownych MODERATOROW dlaczego zostaly usuniete moje posty z tematu- ankiecie : "Czy jesteś za wycofaniem z oferty CP kanałów TVN?" zalozonym przez pana o nicku eMTi z gory dziekuje za odpowiedz POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy mam chyba obowiązek zapytania o coś. Od dawna widzę gnębienie niektórych użytkowników i masowe kasowanie ich postów. Nawet jeden z użytkowników ma w sygnaturze informację o nękaniu przez moderatorów. Czy zatem cenzura jest w interesie Forum? Dlaczego niektóre wypowiedzi, może i nieprawdopodobne, lądują w koszu? Może warto, Szanowni Moderatorzy, zastanowić się nad treściami i nie łamać Regulaminu. Niektóre działania wyglądają mi na ograniczanie wolności słowa. Jeśli tak rzeczywiście jest, trzeba będzie się pożegnać z Wami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna widzę gnębienie niektórych użytkowników i masowe kasowanie ich postów. Nawet jeden z użytkowników ma w sygnaturze informację o nękaniu przez moderatorów.

 

Każdy może sobie w sygnaturze napisać na co tylko ma ochotę (o ile nie łamie to regulaminu), nawet jeśli ma to niewiele wspólnego z prawdą. Ten user, o którym mówisz wcale nie jest nękany, a na usuwanie postów i ostrzeżenia sam sobie zasłużył przez notoryczne wypisywanie bredni.

I uwierz mi, nikt nie jest gnębiony. Po prostu nie może być tak, że Regulamin sobie, a użytkownicy sobie. Regulamin jest po to, żeby był przestrzegany i jeśli ktoś tego nie robi to musi się liczyć z tym, że jego posty będą usuwane, a w skrajnych przypadkach otrzymywał będzie ostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy może sobie w sygnaturze napisać na co tylko ma ochotę (o ile nie łamie to regulaminu), nawet jeśli ma to niewiele wspólnego z prawdą.

Mam nadzieję, że jest to prawdą. Ale trudno mi w to uwierzyć, skoro twierdzisz, że

Ten user, o którym mówisz wcale nie jest nękany, a na usuwanie postów i ostrzeżenia sam sobie zasłużył przez notoryczne wypisywanie bredni

A to się kłóci z tym, co stwierdziłeś przed chwilą. Skoro były to brednie (ciekawe, na jakiej podstawie to stwierdzono, skoro użytkownik dowody przedstawiał), nie było podstaw do usuwania wypowiedzi.

Regulamin jest po to, żeby był przestrzegany i jeśli ktoś tego nie robi to musi się liczyć z tym, że jego posty będą usuwane, a w skrajnych przypadkach otrzymywał będzie ostrzeżenia.

Ja w tych wypowiedziach żadnego łamania Regulaminu nie widziałem. Myślę, że zawsze warto w koszu dopisać, jaki zapis został złamany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy może sobie w sygnaturze napisać na co tylko ma ochotę (o ile nie łamie to regulaminu), nawet jeśli ma to niewiele wspólnego z prawdą.

Mam nadzieję, że jest to prawdą. Ale trudno mi w to uwierzyć, skoro twierdzisz, że

Ten user, o którym mówisz wcale nie jest nękany, a na usuwanie postów i ostrzeżenia sam sobie zasłużył przez notoryczne wypisywanie bredni

A to się kłóci z tym, co stwierdziłeś przed chwilą. Skoro były to brednie (ciekawe, na jakiej podstawie to stwierdzono, skoro użytkownik dowody przedstawiał), nie było podstaw do usuwania wypowiedzi.

Co z czym się kłóci? Napisał w sygnaturze co chciał, mającego się nijak do stanu faktycznego (i w zasadzie powinien dostać ostrzeżenie za łamanie III, 6 + usunięcie podpisu, więc gdzie tu nękanie? można by bardziej), bo podstawy do usuwania wypowiedzi były. Jakie dowody przedstawił? Bo ja widziałem tam jakieś majaczenia o "kartelu" oraz po zapytaniu o źródło danych stwierdzenie "ktoś kiedyś". To ma być dowód na cokolwiek? Wypowiedzi były na poziomie merytorycznego zera i dodatkowo tego moderator ostrzegał, że dalej dyskusji na takim poziomie nie będzie tolerował (na takim poziomie, tj. bez jasnej argumentacji: II, 5, xiii), więc nastąpiła logiczna kontynuacja zapowiedzi. Czyli łącznie dwie podstawy. Jednocześnie wypowiedzi trzymające poziom w tym samym temacie, które pojawiły się później - zostały.

Ja w tych wypowiedziach żadnego łamania Regulaminu nie widziałem.

Ja widzę II, 5, xiii (zwłaszcza "ktoś kiedyś" - niepoparta argumentami).

Myślę, że zawsze warto w koszu dopisać, jaki zapis został złamany.

Być może wyda się to niesamowite, ale takie dopisywanie = czas, a moderatorzy są tu non profit. Użytkownik powinien regulamin znać. Latanie za każdym i przypominanie co łamie jest pozbawione sensu, tym bardziej, że są też zatwardziali "łamacze", co i tak na wyjaśnienia leją (jednak uwaga - mimo tego sporadycznie przykładowo jak na coś trafię akurat ja - dorzucam post z wyjaśnieniem, nie zamierzam jednak do tego zmuszać resztę ekipy, w przyszłości liczę na jakąś pomoc ze strony skryptu, która pozwoliłaby szybko dodawać z automatu wyjaśnienie do najpopularniejszych przewinień, ale teraz jest to jeszcze niemożliwe). Z jednego dnia wypowiedzi w koszu jest powiedzmy 30. Do każdej tłumaczenie to jakaś godzina extra roboty - sorry, ktoś nam zapłaci za dodatkowe siedzenie, to możemy rozważyć. Użytkownik ma znać regulamin, przy rejestracji jest proszony o wyrażenie zgody na jego postanowienia lub rezygnację z rejestracji. Ostatecznie, gdy mimo wysiłków nie znajduje żadnego logicznego wyjaśnienia na zniknięcie swoich wypowiedzi, ma 100% pewność, że regulaminu nie naruszył, może pytać na PW moderatora, tj. się odwoływać od decyzji (patrz: regulamin). Dodatkowo: rejestracja nie jest konieczna do korzystania z forum, a jedynie do brania udziału w dyskusjach, w ogóle korzystanie z forum nie jest obligatoryjne - wolna wola każdego. Forum to nie centrum spotkań towarzyskich, podstawa to regulamin i trzymanie poziomu merytorycznego.

 

Ad. wcześniejsza wypowiedź: w interesie obsługi forum jest utrzymanie stosownego poziomu merytorycznego. Jeśli komukolwiek się to nie podoba - żegnam :D Miejsc w sieci do pisania co ślina na język przyniesie nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzi były na poziomie merytorycznego zera i dodatkowo tego moderator ostrzegał, że dalej dyskusji na takim poziomie nie będzie tolerował (na takim poziomie, tj. bez jasnej argumentacji: II, 5, xiii)

Moim zdaniem użytkownik przedstawiał argumenty na poparcie swoich tez i nie złamał tego punktu Regulaminu. Zachodzi więc prawdopodobieństwo szykan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma faktu, bo nie ma wskazania na konkretne źródło, ja sobie mogę napisać, że trzymam w domu słonia na sznurku. Wszystkie posty były utrzymane w takim radosnym nijakim stylu i nie jest on tolerowany na forum.

 

PS: To poszukaj i znajdź :] Przecież to takie proste, zaledwie 200 000 wypowiedzi :lol2:Obowiązkiem autora wypowiedzi, jeśli powołuje się na jakieś zewnętrzne dane, jest je dostarczyć, inaczej dyskusja nie ma sensu (każdy mógłby napisać co chce, dodać "poszukaj se na onecie" i nagle jego post stałby się faktem) i narusza II, 5, xiii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Niesiołek - adresy IP Cię zdradziły - jak Ty lecisz w kulki, to ja też polecę :]

 

Pragnę poinformować wszystkich udzielających się w tym temacie iż Niesiołek to nowe konto usera [beep]zipałek (dlatego go tak strasznie broni), a z kolei ten user to dawny burli vel Palikot (były moderator), który (jak co poniektórzy pamiętają) sam był swego czasu tu szczytem cenzury (najostrzejszy moderator z ekipy).

 

Weź mi powiedz Bartek po co te szopki? Nie możesz normalnie korzystać z konta Palikot? I tak każdy od dawna wiedział, że [beep]zipałek to Ty, a teraz wie też, że Niesiołek to Ty. W zasadzie zgodnie z regulaminem obydwa dodatkowe konta powinny wylecieć. Sam byłeś moderatorem, znasz regulamin, a teraz sam działasz wbrew niego, już pomijając fakt w jaki sposób odszedłeś z ekipy - było to co najmniej nietaktowne (dowiedziałem się o tym z bloga!), już byś chociaż się nie pogrążał w moich oczach w taki sposób, bo uważałem Cię zawsze za inteligentnego gościa.

 

Czekam na jakiekolwiek wyjaśnienia, czy publicznie, czy na PW, albo chociaż przestań świrować... Jak już nie pomagasz (szanuję Twój wkład w moderowanie forum i jestem Ci za to bardzo wdzięczny), to chociaż nie przeszkadzaj i nie utrudniaj innym roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje posty rowniez sa ciagle usuwane... Zebym to wyklinal albo wyzywal uzytkownikow. Poprostu pisze swoje zdanie i tyle a to ze wyjechalem jako 10letnie dziecko z rodzicami za granice (20 lat temu), to poprostu swiadczy chyba tylko o tym, ze nadajemy na dwoch innych falach. Ja na 87-108FM a Wy nadal jeszcze na 66-74FM... To dla mnie bardzo przykre i coraz bardziej dochodze do tego wniosku, ze Szwajcarska prasa ma racje, ze media w PL ale sa upolitycznione, jak w Rosji, czy w Serbii a to mnie strasznie boli...

 

Dziwi mnie poprostu, dlaczego zostal wykasowany moj post w temacie Polskie Stacje/tvn o Szymonie Majewskim Show? Goscia bardzo szanuje i lubie ten program a napisalem tylko, ze scenarzysci tvn przebieraja go ciagle za clown'a i robia z niego [beep]a... To zwykly small talk, nie rozumiem czemu to zostalo wykasowane? Post o TV Trwam jeszcze podaruje, no bo Wy przeciez taki narod katolicki jestescie, to przepraszam... Mimo, ze napisalem tylko, ze Rydzyk to kiepski biznesmen. Podejrzana sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post o TV Trwam wyleciał tylko i wyłącznie z jednego powodu - Regulamin Forum pkt. II.1

Forum poświęcone jest technice przekazu satelitarnego, oraz tematyce z tym powiązanej. Dyskusje odbiegające całkowicie od tej sfery, w szczególności dotyczące polityki, religii lub światopoglądu mogą zostać usunięte.

 

Post w temacie o TVN wyleciał tylko dlatego, że stanowił część bezsensownej dyskusji (w sumie była to niemal kłótnia). Z uwagi na cytowanie innego z usuniętych postów nie mógł zostać - byłby oderwany od kontekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - zgoda! :D Tylko prosze o jedno, jak byscie mieli zamiar mnie zbanowac, to prosze ostrzezcie najpierw - co nie oznacza, ze macie mnie teraz ostrzegac po pierwszym lepszym poscie. Bo gdzie ja bede pozniej o mojich antenkach pisal? :mrgreen: A ze Schwabami mi sie nie chce pisac... :wink:

 

Pozdrawiam cala druzyne Satkuriera! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem tu do tej pory, choć czasem posty ginęły, ale dzis to już przegięcie.

Otworzyłem dziś nowy temat w Cyfra+ - "Porównanie: C+ VOD na życzenie, HBO OD i Canal+ OD" i ktoś to wykasował, nie wiedzieć czemu?

Gdzie tu jest sprzeczność z regulaminem ja się pytam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiem... Mogę tylko podejrzewać, że mogło chodzić o to, że temat ogólny o VOD już jest, tylko spadł na drugą stronę (ale jest obszerny): viewtopic.php?f=6&t=8191&start=1155 Aczkolwiek nie wiem co było w poście :P Jak pytanie, to wskazany wątek jest idealny do tego celu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jest temat o VOD, są i o innych na życzenie, ale porównania nie ma, a to mi chodziło.

Założyłem raz jeszcze viewtopic.php?f=6&t=20164

 

EDIT

Temat zniknął :/

 

Edit2

Dziś widzę, że jest przeniesiony do tematu viewtopic.php?f=6&t=4805&start=1125

 

edit3

Żeby nie było - wczorajszego nie ma tzn. został całkowicie wykasowany, bo wczesniej sprawdzałem w swoich postach i nie było takiego.

 

Kolejna sprawa to moim zdaniem to nie pasuje do tego tematu - Umowa z Cyfrą - pytania, problemy.

Tu chodzi konkretnie o te usługi , a nie kwestie umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...