Skocz do zawartości

Cenzura na forum


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz ja nie rozumiem.

To znaczy o który temat Ci chodzi, że niepotrzebnie założyłem?

Ten co wylądował w koszu viewtopic.php?f=24&t=22423 ?

Jak tak, to po prostu wynika z tego, że przede wszystkim nie chodziło mi o cenzurę, która jest czymś innym, tylko o różne traktowanie takich samych zachowań, dlatego nie dopisałem się do tego tematu, tylko załozyłem odrębny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta - nie jesteśmy wszędzie i nie jesteśmy w stanie zobaczyć wszystkiego. Jak zobaczymy i udaje się offtopic odkręcić (a nie zawsze jest to możliwe, jeśli posty się zazębiają), no to zostaje to odkręcone. No i zostało. Specjalnie nikomu na złość nie robimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Orbita z całym szacunkiem, ale:

nie trzeba mi tłumaczyć, że postów jest dużo i dużo tego offtopa się pojawia i zapanować jest ciężko.

Problem w tym, ze w tym przypadku moderator porozdawał ostrzeżenia na co ja się akurat nie godzę, zwłaszcza, ze nie był to offtop obraźliwy, czy wywołujący sprzeczki a jak już to czysto techniczny.

Prośba na PW o cofnięcie została potraktowana mniej więcej tak , jak ostatni temat - czyli "należało się"

Natomiast za inne offtopy inni moderatorzy jakoś tak dużo ostrzeżeń nie przyznają - vide temat usunięty do kosza, gdzie sa linki do wycinków z tego samego tematu i bez ostrzeżeń dla nikogo.

Więc dla jednych są ostrzeżenia, dla innych piszących obok już nie i to jest ta dyskryminacja.

Bo albo wszyscy , albo nikt, chyba ze przypadki szczególne, recydywa itp. w celu "zmotywowania", jak ktoś ciągle tak pisze itd.

 

Na koniec - w zasadzie jest mi to obojętne już jak sprawa się zakończy, ale nie lubię być w ten sposób traktowany i o ile nikt mnie tutaj do tablicy nie wywoła w tym temacie to dla mnie jest EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FFan - popieram Cię w 100%.

 

Ja też zostałem na tym forum kilkanaście dni temu potraktowany tak samo jak TY.

 

A sprawcą całego tego dziwnego zamieszania był moderator Pitter (czy coś w tym rodzaju).

 

Ciekaw jestem co sensownego na ten temat napisze administrator Mr. Orbita (mam nadzieję że wystuka na swej klawiaturze coś sensownego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pit23 - dostałeś ostrzeżenie za co innego i jest jasno opisane.

@FFan - czy ostrzeżenie w danym przypadku będzie, czy nie będzie to już decyzja moderatora, jest kilku, każdy ma swój styl załatwiania spraw. Dodatkowo wpływ na obecność/nieobecność mogą mieć np. fakt, że już z danego tematu coś wycinano a mimo tego offtopic znowu się tam pojawił (ile razy można wycinać). Taka decyzja zapadła i koniec.

 

Ostrzeżenia to nie wyrok - są na 90 dni, po czym znikają, jeśli nie nastąpi inne naruszenie (lub tyle naruszeń, że się żegnamy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Cóż krótko potrwała moja przygoda z satkurierem. Ze względu na cenzurę,brak możliwości swobodnej wypowiedzi,która nie jest obrażliwa.Nie lubię for gdzie można się wypowiadać tylko o sprawach technicznych,czyli tak de facto o niczym.. Żegnam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje posty nie były polityczne w żadnym wypadku. To jest takie generalizowanie,że jak przeciwko TVN24 to wiadomo już czyim jest wyborcą. Otóż nie głosuję na tą partię. Więc odrzucam te sugestie. Dla mnie nie jest normalne,że nie można wyrazić opinii o stacji TVN24 w temacie pt. "TVN24". Np. w temacie o TVP Sport można do woli krytykować tą stację.

Inna sprawa,że nie rozumiem dlaczego kiedy właśnie stacje telewizyjne są przesiąknięte polityką,zwłaszcza te informacyjne,co w moim mniemaniu wpływa na program nie można o tym napisać. Jestem młodym człowiekiem,gdybym był starszym napisałbym,że przypomina mi to komunę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok skoro nie podoba Ci się ilośc polityki w mediach, słusznie bo jest jej za dużo, to tym bardziej nie powinno podobać Ci się pisanie o polityce na forum SK, jakby ktoś chciał poczytać o polityce to poszedł by sobie na onet albo wp, ale praktycznie nikt na tym forum nie chce o tym czytać, są ważniejsze sprawy na świecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie jest normalne,że nie można wyrazić opinii o stacji TVN24 w temacie pt. "TVN24". Np. w temacie o TVP Sport można do woli krytykować tą stację.

 

Bo na tym forum można dowolnie krytykować TVP. Ale m.in. TVN-u nie wolno. Dlaczego? Nietrudno się domyślić 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, kolejny nawiedzony. Proszę mi teraz przeczytać ostatnią stronę wątku o TVN24 i jak to nie jest krytyka, to gratuluję rozeznania. Śmierdzi manipulacją faktami, czego nie znoszę. Z wątku wyleciały także posty broniące TVN24 (i w tym żalący się, że broniące wylatują). Wszystko jest do sprawdzenia i przeczytania w "polskich kanałach" i koszu. Posty nie wyleciały przez krytykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wielokrotnie krytykowałem TVN 24 i nic nie było usuwane chyba, że zrobił się jakiś totalny off topic.

Jedyną rzeczą, która jest cenzurowana i tematy są natychmiast zamykane to krytyka stronniczych, mających niewiele wspólnego z prawdą artykułów na korzyść Telewizji Nowej Generacji - n. Jak wiadomo Hollex jest autoryzowanym przedstawicielem n'ki i jakoś trzeba zachęcić do zakupu tej, a nie innej platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to o stronniczych artykułach miałem przygotować sobie na Ciebie kontrofensywę, ale nie miałem czasu :> Był dzień, że cała strona główna była obwieszona newsami (pozytywnymi) o Cyfrowym Polsacie, miałem aż zrzuta zrobić, ale zabrakło mi czasu na to. Teraz też jak poszły wyniki finansowe TVN, to aż w zajawce było na samej górze przywalone o stratach (aż podkreślone nawet :] ). Tylko że sęk jest w tym, że jak coś negatywnego poleci, to jakoś nie zauważasz. Dziwne :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca rozumiem dlaczego akurat mój ostatni post z tematu TVN24 został usunięty mimo wyjaśnień administratora(po prostu nie zgadzam się z zaprezentowanymi znamionami) został usunięty,no trudno. Będę próbował pisać tak,żeby nie było wątpliwości co do kwestii regulaminowych. A zostaję,bo widzę tu ludzi wartościowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był przypadek, pechowy dla nas; jakby poszło w odwrotną stronę to byś nas nie pochwalił :> Poza tym natychmiast po zgłoszeniu zostało pozmieniane.

 

PS: Czuję w kościach, że zaraz się okaże, że są stronnicze artykuły na korzyść C+, muszę zbierać już teraz dowody, że nie, bo fuzja nadchodzi :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Hollex będzie autoryzowanym punktem sprzedaży nowego tworu po fuzji i zauważę, że dalej manipulujecie informacją na korzyść nowego tworu to będę Wam to wytykał. Nie wiem dlaczego miałoby być inaczej? Powiem więcej. Nawet gdyby Hollex został APS'em CP i coś kombinował z informacjami to też bym to wytknął, ale wiem, że ta sytuacja jest nierealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że nie kombinujemy. Hollex jest dużo dalej od serwisu, niż się wydaje. Nawet gdyby Hollex nie był APS-em niczego, to i tak byś znalazł powód, żeby twierdzić, że jest coś kombinowane, wymyśliłoby się coś innego, równie irracjonalnego :> Zresztą Ty mi piszesz, że promowana jest n; wystarcza, że wstawiliśmy news o tematycznych CYFRY+ - ktoś nie omieszkał stwierdzić w komentarzach, że "artykuł sponsorowany", a to jest po prostu żywcem zabrane ze strony CYFRY+, bez kombinowania. Piotrekk wstawił ostatnio teksty o promocjach w VOD Cyfrowego Polsatu (zniżki po 25%) - to samo, zaraz ktoś inny węszy spisek na rzecz Cyfrowego Polsatu, że im celowo piszemy, że to VOD jak to nie jest VOD. Czyli jeden wielki nieobiektywizm, bo wszystkim wstawiamy pozytywne newsy, trzeba samymi negatywnymi walić :]

 

Jak dla mnie - przesadzasz, dokładnie w takim samym stopniu jak ten od CYFRY+, że "artykuł sponsorowany" i od Cyfrowego Polsatu, że kłamiemy czytelników, bo to nie VOD tylko PPV.

 

Tylko jakoś z klientów TP jeszcze nikt się nie czepiał, chyba jest ich za mało :lol2: Albo to kwestia czasu :lol2: Albo cisza przed burzą i ktoś poleci z grubej rury za lata niebytu :lol2:

 

Nie jesteśmy w stanie wszystkim dogodzić, raz na czas pojawia się a to coś pozytywnego, a to mniej o wszystkich - taki rynek. W zasadzie cała redakcja (a przynajmniej tych, których znam) jest neutralna, ja popieram jedną platformę - Penthouse HD, ale nie ma o niej żadnych ciekawych newsów, żeby coś wstawić "nieobiektywnego" :P Ostatecznie Free-X TV też może być (XTSY najlepszy), ale o nich też nie ma co pisać :P

 

Generalnie uważam, że po prostu trzeba obserwować szersze spektrum informacji przelatujących przez serwis. Dodatkowo jeśli coś jakimś cudem się zdarzy jak ta wpadka z abonentami (co było ewidentnym niedopatrzeniem i zostało szybko zmienione po zgłoszeniu - nikt sobie tego nie skojarzył przy publikacji; nie myli się tylko ten, kto nic nie robi), no to od tego jest redakcja [malpka] satkurier.pl i tak najlepiej tematy tekstów załatwiać. Inne metody uznaję za populizm i szukanie sensacji tam, gdzie jej brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak negatywne będziecie pisać, to i tak będzie źle, tym bardziej po fuzji - bo skoro piszecie źle o jednych, to drudzy muszą być cacy ;)

Jeśli komuś nie odpowiada rzekoma cenura na forum czy jakieś faworyzowanie w serwisie - użytkowanie ich nie jest obowiązkowe. I nie chodzi o żadne podlizywanie się, broń bosz. Tylko drażni mnie, jak ktoś wylewa żale, jak to jest źle, niedobrze, komuna, Korea Północna i w ogóle czerwieni pełno.

 

Haters gonna hate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita

Ja tylko przedstawiłem swoją opinię na temat newsów poświęconych n'ce. Według mnie część z nich (kilka procent) jest manipulacją i tyle. Jeśli tylko zauważę tego typu artykuł to zakładam wątek i piszę o tym. Ty piszesz, że to nie prawda i zamykasz wątek. Na tym kończy się sprawa... do kolejnego razu. Ja nie widzę tu problemu. Nie wydaje mi się też, abym jakoś specjalnie zaśmiecał forum, bo jak widać tego typu wątków nie jest zbyt wiele.

@Peter Parker

Pewnie, że użytkowanie SatKuriera nie jest obowiązkowe tylko, że jak na razie nie znalazłem lepszego miejsca, a na SK i jego forum jestem ponad cztery lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się nie wypowiadać, ale wypowiem.

@Mr. Orbita,

Nawet nie wiesz, co się tutaj dzieje.

Na początek zostałem zbanowany, dlatego, że zwróciłem uwagę moderatorowi, że zamknął temat, bo user nie napisał tematu we właściwym poddziale. Chciałem oczywiście mu pomóc, ale niestety był już zamknięty. Więc napisałem do niego PW z treścią:

Kim są Moderatorzy?

Moderatorzy są osobami (albo grupami osóB), których zadaniem jest doglądanie forum od czasu do czasu. Mają możliwość zmieniania treści lub usuwania postów oraz blokowania, odblokowywania, przenoszenia, usuwania i dzielenia tematów w forum, które moderują. Generalnie czuwają aby ludzie nie schodzili z tematu w dyskusjach oraz nie publikowali nieodpowiednich materiałow.

 

i żeby przeniósł następnym razem do właściwego poddziału, a nie zamykał temat.

A co sie okazało, zostałem wyzwany i jak Ci się nie podoba to wypier.... oraz zbanowany.

I tu nie ma cenzury na tym forum.

Przez klika miesięcy się nie wypowiadałem, i nie będę, niestety nie będę schodził do tego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...