Skocz do zawartości

Cenzura na forum


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie czy podoba się Wam cenzura na forum? Czasem znikają posty, które tak naprawdę nigdy nie powinny zniknąć. W hydeparku nie można podejmować kontrowersyjnych tematów.

 

Sama nazwa Hydepark kojarzy się z wolnością słowa. Możliwością wyrażania swoich-nawet kontrowersyjnych-wypowiedzi. Ważne jest tylko aby nie obrażać nikogo wprost. Jednak czy można obrazić kogoś podejmując temat nie związane z tv sat.

 

Druga sprawa to, że wypowiedzi często są moderowane. A chyba forum jest o wyrażania własnych opinii nawet tych niezgodnych z ortografią czy troszkę sarkastycznych, humorystycznych.

Co o tym myślicie?

 

Oczywiście rozumie, że powinny być granice. Ale bynajmniej nie powinny one być aż tak ciasne. Totalna poprawność polityczna. Tylko i wyłącznie posty obraźliwe powinny być usuwane. Takie moje skromne zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sklepów TV-SAT (chodzi o umieszczanie linków) pewnie akceptowany jest tylko Hollex. Oto przykład:

Jak najbardziej, wynika to z opisu oraz zdjęć na stronie. Jednak prawpodobnie musisz jeszcze kupić moduł CI obsługujący system Mediaguard 2, ponieważ tuner nie ma czytnika dla kart (może się mylę ale na zdjęciach go nie widzę). Najbardziej zalecanym modułem jest AstonCrypt 2.14 - możesz go kupić tutaj:

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&id=266

 

Edycja Burli: Wykasowałem link do sklepu innego niż Hollex.

To jeden z moich postów (na razie chyba jedyny) poddany edycji przez moderatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie czy na forum jest cenzura zdaje się że odpowiadasz swoim awatarem. Nawiasem mówiąc nie ma podstaw do jego kasowania. Nie dlatego żeby mi się jakoś specjalnie podobał*, ale dlatego że jest już casus chyba Pawop'a który ma (miał?) w awatarze całujące się dziewczyny. W ten sposób moderatorzy sami się załatwili bo nie ma żadnych powodów żeby zostawiać tamten awatar a kasować twój. Jego skasowanie byłoby wyrazem brzydkiej homofobii - do tego opartej tylko na ohydnej zasadzie że dwie panienki są sexy a dwaj faceci be :)

 

Współczucia dla modów :)

 

* bo nie pasuje mi dokładnie tak samo jak ten z dwiema dziewczynami - który adblokowałem w firefoxie już dawno (jest o tym temat w pierwszym dziale forum i mój post o tym) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest najzwyczajniejszy post-nie łamie prawa-nie łamie obyczajów. A jest jedynie moim sprzeciwem przeciwko upartyjnianiu polskiej tv? No i propozycją odnośnie kanałów. Co jest w nim nie tak?

Czy jest zabronione krytykowanie władzy?

 

ani nie łąmie prawa, ani nie łamie obyczajów, tylko nic nie wnosi takie cos do tematu. Ja takie posty nazywam: "pirdu, pirdu a potem śmierdu"... 8)

 

a tak poza tym, czy nawet forum o tematyce Satelitarnej nie może być wolne od polityki? Czy wszedzie musisz eksponować swoje poglądy polityczne?

 

To samo tyczy się jednego z moderatorów, który ma w avatarze emblemat jednej z partii :)

 

:arrow: Marzy mi się aby nie było na tym forum polityki - bo i po co. Jak ktoś chce politykę, to niech włączy telewizję polityczną (TVN 24) :arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga przyjęta do wiadomości, ale mimo wszystko polityki będziemy starać się unikać raczej - wiecie - jedni PiS lubią, inni nie - każdy ma prawo do własnego zdania, ale zwykle ta wymiana zdań kończy się sporem - dlatego polityki unikamy.

 

Poza tym osobiście usuwam posty, gdy ktoś skrobnie post pod postem - łącze je w jeden :wink:

 

Przenoszę do działu poświęconego forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczucia dla modów :)

 

* bo nie pasuje mi dokładnie tak samo jak ten z dwiema dziewczynami - który adblokowałem w firefoxie już dawno (jest o tym temat w pierwszym dziale forum i mój post o tym)

 

Wiele rzeczy, mi nie pasuje, ale staram się z tym żyć, bo nie mnie, o tym sądzić, ani też, to zmieniać.

 

-pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już o tym pisałem: ludzie mający trochę pojęcia o TV-SAT powinni, przynajmniej w stopniu podstawowym, poznać również i podstawy gramatyki. To, że na forum obowiązuje regulamin, nie oznacza, że stosuje się cenzurę (i tych pojęć nie należy mylić). O ingerencji administratora oraz moderatora gdy ktoś napisze wulgarny post lub poda instrukcję albo o nią prosi w sprawie dotyczącej łamania praw autorskich, nie można mówić o cenzurze. Administracja musi dbać o etykę dyskusji i trzymać się ram obowiązującego regulaminu, (chyba się w tej kwestii nie mylę). Zasady etyki i regulamin obowiązują wszystkich, tak więc trzymajmy się obowiązujących reguł (przede wszystkim przeczytajmy FAQ i regulamin), wtedy nie będzie powodu do wprowadzania tematu Cenzura na forum.

Jak zwykle pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A bo leniwy jestem :P Teoretycznie musiałbym wpisywać wszystkie wulgaryzmy, ale że w polskim języku jest tego trochę, to ułatwiłem sobie życie za pomocą *. P i e r d o ł y cenzuruje, bo jest w nich fraza P i e r d * (ocenzuruje dzięki temu też P i e r d o l... itp.) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Jestem za tym, zeby niecenzuralne wyrazenia lecialy w kosmos. Ludzie to swiadczy tylko o was i waszej kulturze :cry: Niestety martwi mnie poziom jezyka naszego spoleczenstwa. Niektorzy juz zdania nie umieja wypowiedziec bez k..., ch... itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateo.poznan przebrał miarkę. Post wyleciał. Za wylgaryzmu będę ścigał i wycinał posty o dużej ich liczbie. Ostrzeżenie drugie.

 

ja juz nie chce sie wyklucac ale ten post byl taki a nie inny celowo, po to zeby cos pokazac. swoja droga nie widzialem tam bluzgow tylko napis beep w nawiasach. napisze wiec juz grzecznie jedno - nie rozumiem przesady, bo jesli ktos uzywa przecinkow to jest to glupie, jesli ktos naduzywa tez. ale jesli ktos sobie powie o ku.. czy cos tam w momencie gdy jest to uzasadnione - zdenerwowanie, szkok, etc - to jest to napewno "lepsze" od "kurdeczka", "ja teguje". bo zaklamaniem wg. mnie jest pisanie jakis dziwnych nowotworow typu "zajefanie" kiedy kazdy wie co naprawde mial na mysli autor.

 

raz jeszcze ubolewam ze moderator zdeleatował post. fakt - byl prowokacyjny i przesadny, ale mial na celu cos pokazac, wyostrzyc, wytlumaczyc. oczywiscie jak to juz w jednym miejscu forum napisalem "ołki dołki, ja piernicze nie rozumiem ale sie dostosuje". prosze nie zywic do mnie urazy. jestem jaki jestem i tego nie zmienie. milego dnia zycze, nie spinajmy sie :)

 

ps.

 

Jestem za tym, zeby niecenzuralne wyrazenia lecialy w kosmos. Ludzie to swiadczy tylko o was i waszej kulturze Niestety martwi mnie poziom jezyka naszego spoleczenstwa. Niektorzy juz zdania nie umieja wypowiedziec bez k..., ch... itp

 

PawelU1981 - no wlasnie. napisalem w tym skasowanym poscie cos na ten temat. ale niestety cenzura dziala ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mimo, że niezbyt często się wypowiadam, ale obserwuję forum ze szczególną uwagą i nie mogę się powstrzymać komentarza. Zachowanie Burliego w ostatnim czasie bardzo mnie denerwuje i dziwi. Liczy się tylko jego zdanie i kropka. Wypowiedzi odbiegające od tematu(wg niego) są usuwane, lecz te wypowiedzi, które on napisał i jednocześnie również odbiegają od tematu są pozostawione w sposób nienaruszony. Jest w tym coś nie tak, bo Burli zawsze w moich oczach dobrze moderował. No cóż, zmiany sie zdarzają...

 

 

PS: W pełni popieram moich przedmówców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko Burli widzi, że ktoś ma inne zdanie to od razu posty są kasowane. To jest żenujące. Już miałem z nim taki spór, który Mr. Orbita rozstrzygnął na moją korzyść. A tu kolejny przykład:

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?p=67889#67889

Moglibyście chociaż tworzyć wrażenie, że jesteście bezstronni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może od końca:

 

Jeśli Burli zostawia swoje wypowiedzi - zazwyczaj mają one charakter porządkowy i aby sytuacja się nie powtórzyła - muszą zostać.

 

Pewne posty są kasowane - jeśli należą do jednej z trzech grup:

- w dziale przykładowo poświęconym n ktoś pisze: "n to badziew, Cyfrowy Polsat rządzi" - bez argumentacji - tworzą się z tego wojenki później

- opinie wyrażone wulgarnie (nawet z wykropkowanymi wyrazami), oraz wjazdy osobiste

- opinie nie mają związku z tematem (to: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=3386 nie ma związku z podwyżkami - więc jest w koszu)

 

Nie jestem pewny od czego rozgorzał spór - akurat mnie nie było, ale chodzi chyba o temat związany z podwyżkami - po prostu temat wyczerpuje się, a zaczyna się ogólna analiza, czy n-ka sobie poradzi, czy nie, oraz czy jest fajna, czy nie i już kilka tego typu wątków jest.

 

Jedyne co można zarzucić Burliemu to fakt, że być może zbyt emocjonalnie podchodzi do dyskusji, ale po za tym stara się zachowywać porządek i myślę, że idzie mu dobrze. Żeby jednak obydwie strony były zadowolone, obiecuję, że porozmawiam z nim co do emocjonalnego angażowania się w dyskusje.

 

Mam nadzieję, że wyjaśniłem wszystkie niejasności :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burli pisze takie właśnie posty tylko na temat z z cyklu N to jest wspaniała. Każdy jego post to w temacie o podwyżce N to coś w tym stylu n jest super. I są to wypowiedzi jedno, dwu maks trzy zdaniowe. Więc zanim zacznie się czepiać innych niech zacznie o swoich postów. I posty schodzące z tematu są odpowiedziami na jego posty.

Każdy musi sie gdzieś dowartościować i poczuć się wielki i być przed chwile nad innymi, mając władzę i dla niektórych wystarcza forum internetowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...