Skocz do zawartości

Cenzura na forum


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego z forum uparcie kasowane są wątki które niepochlebnie oceniają tunery ferguson? Założyłem najpierw jeden temat o problemie związanym z w/w sprzętem. Został usunięty, mimo, że nawet nagrałem film i wrzuciłem na youtube żeby lepiej opisać problem. Potem założyłem drugi temat opisujący problemy jakich doświadczam z używaniem tunera z pytaniem czy to normalne oraz, czy ewentualnie istnieje jakiś konkurencyjny produkt, żeby zamienić nim posiadaną przeze mnie arivę.

 

Oba tematy zostały skasowane, bez jakichkolwiek uwag. Nawet nie wiem za bardzo o co chodzi. Czy złamałem regulamin? Jeśli tak to w jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety cenzura jest prawdą. Nie wolno nic powiedzieć, co jest nie po myśli jednego z moderatorów. Oto cytat:

Jeszcze raz z wydumanych informacji trącisz Kuźniara – to „odpoczniesz” sobie.

To są groźby pod moim adresem i cenzura zarazem. Moje wypowiedzi są oparte na faktach autentycznych. Mimo to, zamiast poprosić o jaśniejsze dowody, moderator regularnie usuwa do kosza moje wypowiedzi, jednocześnie pozostawiając swoją wypowiedź łamiącą punkt II.5.6 Regulaminu. I gdzie tu zastosowanie pierwszego zdania z wątku z Regulaminem? Przytoczę je:

Administracja oraz Moderatorzy starają się utrzymywać miłą i przyjazną atmosferę na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgadza się, mało wiarygodna informacja. Jest jeszcze jeden, prozaiczny powód - wszystkie posty były w złych tematach, a off-topic leci do kosza.

Proponuję poczekać na jakieś sensowne info, a nie wpadać w rozpacz, euforię, zdziwienie czy jakiś inny stan i prowadzić ożywionej dyskusji, szkoda klawiatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to komuna wraca na forum

1. Zmiany w N, dlaczego w Nce nikt nie zaprzeczył tym informacją.

2. Wymiana kart, dlaczego nikt nie zaprzeczył w Cyfrze+ tym informacją.

 

Mało wiarygodna informacją się pojawiła na głównej stronie satkurier.pl o temacie Spike i Comedy Central Extra

 

Więc cenzura na tym forum na maksa, jak nie poda informacji satkurier.pl to resztę tematów są plotki, i niewiarygodne źródła.

 

Otrzymałeś/aś ostrzeżenie

 

Wysłano: 14 minut temu

Od: pitter

Do: Wizjoner

Oto ostrzeżenie wystawione przez moderatora lub administratora forum:

 

To ostrzeżenie dotyczy następującego postu: viewtopic.php?f=24&p=392802#p392802.

 

Wprowadzanie w błąd forumowiczów.

W takiej sytuacji ostrzeżenie powinien dostać ten co napisał artykuł o Spike i Comedy Central Extra

 

Proponuję poczekać na jakieś sensowne info, a nie wpadać w rozpacz, euforię, zdziwienie czy jakiś inny stan i prowadzić ożywionej dyskusji, szkoda klawiatury.

Widocznie sam wpadłeś w rozpacz i euforię. Najlepiej czekać aż Cyfra+ wymaluje Ci na czarnym druczku że wymieniają karty i będą one działać tylko na tunerach Cyfry+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to tak jak pisali koledzy wyżej - jeśli podajesz jakieś informacje na temat czegokolwiek, to zawsze, ale to zawsze podawaj źródło. W przeciwnym wypadku nie dziw się, że posty lecą do kosza. To nie jest forum plotkarskie, gdzie każdy może swoje własne prywatne domysły przedstawiać jako 100% fakty i pisanie takich postów jak TEN nie ma żadnego sensu.

 

Po drugie to przydałaby Ci się jakaś lekcja poprawnej polszczyzny, bo aż w oczy kole kiedy widzi się sformułowania tego typu :

nikt nie zaprzeczył tym informacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum dyskusyjne:

"Forum dyskusyjne to przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej."...

"Wybranym, szczególnie aktywnym użytkownikom, administrator może przydzielać uprawnienia moderatora, które pozwalają im tworzyć nowe fora, edytować i kasować wiadomości innych użytkowników, blokować wątki itp. zazwyczaj zgodnie z obowiązującymi na danym forum regułami postępowania (użytkownicy muszą stosować się do przyjętego regulaminu)."

Żródło: Wikipedia

Wizjoner - albo akceptujemy albo... no wiesz. Zresztą punkt widzenia od punktu siedzenia. Nie przeskoczysz, chyba że zostaniesz moderatorem. A tak na marginesie, to moim skromnym zdaniem wszyscy macie racje, jedni trochę więcej, inni trochę mniej. Ale zawsze. Więc proponuje trochę dystansu. Toż to tylko forum a nie wyrocznia. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zmiany w N, dlaczego w Nce nikt nie zaprzeczył tym informacją.

Wyjaśnijmy sobie coś. Z mojego punktu widzenia sytuacja wygląda tak:

 

17.09, 12:00 - user Elendii na forum n pisze: http://nhdtv.pl/forum/showpost.php?p=35 ... count=1254

 

W miejsce VH-1 PL będzie wersja EU, do SMM przejdzie też FoxLife HD.

Comedy Central i CCFamily jeżeli dojdzie (bo w sumie jest zbędny) do IiR.

Do HF Fox HD a AXN HD zamiast SD. Wylatuje Movies24.

Do KNS HistoryHD + paczka od AETN

Do Sportu ESPN HD i Orange Sport Info

Do Dzieci jeden kanał HD zamiast jednego likwidowanego SD.

 

Onet.VoD i Facebook w turbaczach. USB DVB-T dla każdego od grudnia za free przy umowie na 24m.

Na wiosnę podwyżka, pakiety po 18-20zł.

 

Oczywista to tylko moje przypuszczenia ;)

 

17.09, 14:19 na forum sat-elita user Wizja+ pisze:

 

Dużo zmian nasz czeka na przełomie 2010/2011

Oto one:

Pakiety tematyczne:

 

* informacja i rozrywka

Dodane zostaną: Comedy Central, Comedy Central Family

* hity filmowe

Dodane zostaną: Fox HD, AXN HD Usunięte zostaną: Movies24, AXN

* sport i motoryzacja

Dodane zostaną: ESPN HD, Orange Sport Info

* kultura nauka świat

Dodane zostaną: HistoryHD, Crime & Investigation Network

* style moda muzyka

Dodane zostaną: FoxLife HD, VH-1 Europe Usunięte zostaną: VH-1 Polska

* dzieci

Dodane zostaną: Nickelodeon HD (prawdopodobnie, lub inny kanał dziecięcy HD) Usunięte zostaną: KidsCo

 

W Turbo N-Boxie zostną dodane Onet.VoD i Facebook, USB DVB-T dla każdego od grudnia za free przy umowie na 24m.

A na wiosnę podwyżka, pakiety po 18-20zł.

 

źródło: Sat-elita News

Treść niemal identyczna jak w poście na forum n, ale nie jako życzenie, tylko jako pewnik, źródło własne.

 

17.09, 15:24 - Paweł wrzuca do siebie news, najpierw ze źródłem n, jako pewnik, później dodaje sat-elita.net i znak zapytania (a dalej wrzucają to jeszcze dwa inne serwisy).

 

Żaden z serwisów nie wskazał na żadne wiarygodne źródło. To jeszcze nie byłby problem - może źródło chce pozostać anonimowe, to się zdarza nawet dość często w takich delikatnych informacjach. Ale dodatkowo post z forum n będący tylko marzeniami jednego z użytkowników, napisany jako pierwszy, jest tak podobny do treści późniejszych informacji, że po prostu wygląda to naprawdę mało prawdopodobnie, no najwyżej jeśli Elendii ma tak potwornie duże szczęście, że powinien codziennie w lotto grać. Oczywiście nie wnikam - może na sat-elita.net mają jakieś przecieki i faktycznie zdarzył się taki cud, że post przypadkowego usera pokrył się niemal w 100% ze stanem faktycznym, albo przecieki ma Paweł. Nie wiem, póki co sprawdzam swoimi drogami. Widzę jedynie stan faktyczny i na podstawie tego co widzę ja prywatnie nie zaryzykuję puszczenia z tego newsa na satkurier.pl (a co zrobią inni w redakcji w poniedziałek - nie wnikam).

 

2. Wymiana kart, dlaczego nikt nie zaprzeczył w Cyfrze+ tym informacją.

 

Tak się rodzą właśnie ploty. Jaka wymiana? Przecież nawet w tych materiałach, które latają po sieci nie ma słowa o wymianie, tylko że nowe karty będą dostawać nowi abonenci z dekoderami HD - gdzie tu jest coś o wymianie? To jest klasyczny przykład głuchego telefonu, tylko w wersji pisanej - ktoś coś napisze, ktoś inny nie doczyta - doda drugie tyle i heja w świat :lol2: Jedyna pewna informacja to to, że są nowe karty, inne z wyglądu. Parowanie, koniec gwarancji na S4 itp. także nie mają żadnego praktycznego potwierdzenia. Badam to, mamy kontakt z zaprzyjaźnionymi dystrybutorami C+, popytamy, sprawdzimy. Aczkolwiek w tym przypadku przypuszczam, że w poniedziałek ktoś z redakcji puści tyle ile wiadomo/ile lata po sieci, powołując się być może na lakiego, ale tu mam też pewne wątpliwości - dzień wcześniej widziałem coś na forum sat-elity i tam także najpierw były tylko przypuszczenia, później nagle z nich zrobił się pewnik. Musiałbym prześledzić kto co gdzie kiedy pisał, ale mam poważniejsze sprawy na głowie niż latanie za plotami po sieci.

 

Wydałem "rekomendacje" dla reszty, żeby newsa o n nie publikować, bo trudno jest mi w niego uwierzyć po analizie przebiegu sytuacji, a także aby spróbować sprawdzić temat kart C+ w jakiś w miarę wiarygodny sposób przed publikacją czegokolwiek w serwisie, ale że nie mam zbyt dużego wpływu na sytuację - nie biorę odpowiedzialności za to co pojawi się w poniedziałek w obydwu kwestiach. Proszę jednak, aby trzymać się faktów, a pewnikiem w tej chwili jest tylko obecność nowych kart. Wszystko inne sprawdzi się z czasem, na razie w kategoriach plotki.

 

Mało wiarygodna informacją się pojawiła na głównej stronie satkurier.pl o temacie Spike i Comedy Central Extra

 

W przeciwieństwie do dwóch sytuacji opisanych wyżej informacja o Spike została przez nas sprawdzona i wycofana, pisałem jak to się stało, że się w ogóle pojawiła (wisiało to na stronie MTV Networks w dziale... Historia). Po prostu jeśli wiemy, że jeśli daliśmy tyłka, to się przy tym nie upieramy i nie wymyślamy teorii, że mamy rację - tylko się do błędu przyznajemy.

 

Więc cenzura na tym forum na maksa, jak nie poda informacji satkurier.pl to resztę tematów są plotki, i niewiarygodne źródła.

 

Po tym co napisałem wyżej spróbuj mi wmówić, że news na temat n jest 100% prawdą (oczywiście część z niego się sprawdzi - trudno żeby tak nie było jeśli to, że przykładowo znika VH-1 Polska jest wiadome od dawna - to więc musi się sprawdzić, ale reszta?). Znam Pawła, wiem, że jest solidny, mam nadzieję, że jednak jakieś przecieki ma, ale wygląda to jak wygląda. Zresztą może dyskusja o tych zmianach w n by została, tylko nie umieliście jej prowadzić - było wzajemne obrzucanie się oskarżeniami i to był powód wy[beep]a tego w kosmos.

 

Ostrzeżenie jak najbardziej słuszne - nawet w tym poście wprowadziłeś w błąd twierdząc, że jakaś wymiana ma być - nikt nic o tym nigdzie nie pisał (zresztą w ogóle to co piszesz to kompletne brednie - nawet jeśli parowanie pojawi się w odbiornikach HD, to jak ma się pojawić w starszych SD? żeby się kartę dało sparować dekoder także musi to wspierać - ale to jest właśnie efekt nie doczytania i wymyślania własnych historii, później inny przeczyta, doda jeszcze coś i się nagle okaże, że może na Viaccess przechodzą, bo już by mnie nic nie zdziwiło).

 

Proszę o trzymanie się faktów, bo zaczyna dochodzić do tego, że wkrótce będzie sobie można zmyślać dowolne rzeczy i udowadniać później ich prawdziwość (jak kupno praw do Ekstraklasy przez BBC szeroko komentowane na Shoutboxie :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A to ciekawe.

Uprzejmie proszę o wskazanie punktu regulaminu który łamie taki wpis "dzwoniłem 4 października do biura obsługi i nie ma dekoderów, a szkoda bo powinny być od 1"?

Taki post poleciał do kosza.

Ps. gdyby ktoś moderował z sercem to by używał edycji postu, bo jeśli 75% postu jest na temat, a 25% to są odczucia związane z opisywaną sytuacją to chyba taki post nie powinien lądować w koszu. No chyba ze to już nie jest forum, a panel informacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, ja tam zaglądam do kosza i widzę z tematu o Toya wywalone:

 

1 - pożegnanie usera

2 - ten sam user się wita, jedno zdanie na temat, następne 5 postów jest o tym userze

3 - user zgłasza, że w ciągu ostatnich kilku dni co najmniej 10 postów wyleciało (widzę 7)

 

Jakieś minimum trzymania się wątku wypadałoby zachować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że ktoś ma np. problem z określeniem swojej płci, to chyba nie jest łamanie regulaminu!
A dywagacje na temat problemu z określeniem przez kogoś swojej płci jaki mają związek z wątkiem, który dotyczy sieci kablowej TOYA? Oj oj oj... :crazy:

Regulamin mówi wyraźnie:

5. Korzystając z Forum nie można:

(...)

xiii. Publikować postów niezwiązanych z tematem wątku (tzw. off-topic), niewnoszących niczego do dyskusji lub niepopartych argumentami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...