Skocz do zawartości

Cenzura na forum


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wskażcie chociaż jeden swój post w którym piszecie wierszem, lub jest napisany chociaż w oryginalny sposób, żeby mógł podlegać ochronie prawa autorskiego

Mój post?

Ja jestem cieniutki... ale mogę wskazać fora i wypowiedzi, które gruntownie analizują pewien temat i wręcz mają charakter pracy naukowej. Dotyczy to np. astronomii i pewnych metod numerycznych stosowanych w oprogramowaniu.

To co pojawia się na forach nie wyczytasz w żadnej literaturze.

OK,, takie posty mające charakter pracy naukowej, jakieś wywody i dokładne analizy, wiersze itp. można uznać za chronione prawem autorskim, zgodnie z cytatem, który umieściłem wyżej. Ale zwykłe posty, jakich tutaj na forum jest od groma, np. ten:

Proponuję, żeby już ten temat został zamknięty.
- sorki Sam, to tylko przykład :wink:

uznasz za jakieś wybitne dzieło żeby przysługiwała mu ochrona prawem autorskim :roll:

Kolejny powód dla którego prawo autorskie nie może się odnosić do wszystkich postów, to... spam. Czy jak ktoś spamuje, to znaczy, że nie należy usuwać i walczyć ze spamem, bo to "święta krowa" chroniona prawem autorskim i tylko ten kto rozesłał spam, może spam usunąć :roll:

 

Na forum jest czysta cenzura

przykład irc

Orbita boi się irca luźnej dyskusji

:] Następny :crazy: Jest SB i jest tam luźna dyskusja, a czasami aż zbyt luźna :twisted: Ale jakoś Orbita się nie boi tego co tam użytkownicy piszą itp. i jak ma czas to sam też uczestniczy - oczywiście w granicach jakie przystoją administratorowi :wink: I przestań już lepiej, z tym IRC - zapomniałeś dlaczego cofnięto ci BAN-a :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej, sam prowadzę forum i nie ma z tym problemu. Każdy sam może usunąc swoje konto w każdej chwili. Owszem posty zostają, a nad nimi jest napisane, konto usunięte. Nie pytajcie co to za forum bo i tak Wam nie napiszę.

 

O nie! U siebie na forum postępujesz dokładnie tak samo jak tutaj. Z tym, że tu to jest łamanie prawa a u Ciebie na forum jest wszystko cacy?

Poza tym sam mam konta na forach o różnej tematyce. W sumie wszędzie zasady są bardzo podobne jakby się nie przyjrzeć dokładniej. Podaj mi przykład forum na którym wykasowanie użytkownika = wykasowanie jego postów. Jeżeli nie masz takiego przykładu (bo ja od kilku lat się z czymś takim nie spotkałem) to poproś o zamknięcie tematu i przestań się ośmieszać jakimiś wyssanymi z palca teoriami spiskowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z innej beczki podalem linki do oprogramowania legalnego a ono zostalo usuniete , czyzby legalne rzeczy staly sie nielegalne ????

 

mowa o dziale Opticum i temat >>> viewtopic.php?f=17&t=11858&p=358623#p358623

 

linki dalem na legalny serwer , wiec jak to jest jesli teraz podam to samo oprogramowanie z strony producenta tez bedzie usuniete ???

 

oraz oprogramowanie mcas ?????

 

.

 

Pozdrawiam

 

 

Edit: Prosze Admina o sprawdzenie powyszych linkow jakie podalem na PM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja chcę spytać adminów i moderatorów dlaczego z wątku "Awarie na Cyfrze+" został usunięty mój "post" gdzie dziwiłem się, że "Satkurier" do tej pory nie opublikował na stronie głównej żadnej informacji o tej awarii???

 

Przecież to było moim zdaniem stwierdzenie faktu, bo nikt chyba nie zaprzeczy, że tej informacji na stronie głównej "Satkuriera" do tej pory nie ma i nie chciałem tym "postem" atakować redakcji, tylko zdopingować ją do nadrobienia tych zaległości (uważam "Satkurier" za najlepsze źródło wiedzy o tym co się dzieje w temacie telewizji satelitarnej i po prostu zaskoczyło mnie, że informacja o tej awarii została przemilczana) :D!

 

Edycja, 12:25:

Widzę, że informacja o awarii na stronie głównej już jest i znamy przyczynę (jednak prąd :D ) :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty odbiegające od tematu są usuwane. Wątek jest poświęcony awariom u operatora Cyfra+, więc posty o artykułach na satkurier.pl czy tez porównywanie jakości obrazu czy dźwięku jakichś kanałów TV są postami niepowiązanymi z tematyką wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale mój "post" był według mnie jak najbardziej w temacie, bo dotyczył braku informacji właśnie o awarii "Cyfry+" na stronie głównej "Satkuriera" (zamiast usuwać cały "post" można było usunąć tylko fragment o światłowodzie z "TVP HD" i jako powód edycji wpisać np. "usunięto fragment niezwiązany z tematem wątku.") !

 

Nieważne, bo informacja już jest, ale moderator powinien się moim zdaniem trochę bardziej starać, a nie "iść na łatwiznę" i puszczać całe "posty" "w kosmos", mimo, że ich część jest na temat (wiem, że "śmieciowych" wypowiedzi jest na forum cała masa i czasem chce się po prostu szybko zrobić porządek, ale przecież moderator na tym forum nie jest jeden).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku o awariach zabrakło jednego, słownie jednego ale konkretnego postu dotyczącego jakie kanały uległy awarii, lub inaczej mówiąc - jakie kanały są obecnie FTA i na jakich transporderach się znajdują. Wielu z nas na co dzień tych kanałów nie posiada i takie info jest niezwykle cenne.

A tym czasem, w postępie geometrycznym wysypywały się posty z niepełną informacją, które admin zaczął usuwać... wydaje mi się, że jeśli to czyni, to wcześniej powinien dodać post z pełną informacją zawierającą :

- kanały, które na skutek awarii są FTA

- transporder

- godzina, od której można je za darmo oglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale moderator powinien się moim zdaniem trochę bardziej starać, a nie "iść na łatwiznę" i puszczać całe "posty" "w kosmos", mimo, że ich część jest na temat (wiem, że "śmieciowych" wypowiedzi jest na forum cała masa i czasem chce się po prostu szybko zrobić porządek, ale przecież moderator na tym forum nie jest jeden).

Wsłucham się w Twój głos. I będę się starał jak diabli. Chyba. Choć specjalnie „polować” nie będę. Rezonerstwo a z drugiej strony niby skromne stwierdzenie faktu.

Może jest tak, że masz rację? Może. I nie mam zamiaru kogokolwiek tu zdopingować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam proste pytanie do globalnego moderatora Forum Satkurier.

Dlaczego moderator pitter za umieszczanie linku viewtopic.php?f=7&p=370593#p370593 do oficjalnej informacji prasowej na temat tępienia piractwa przeciwdziałaniu łamaniu zabezpieczeń, przydziela ostrzeżenia? Zakładam, że właściciele forum popierają antypiractwo. Artykuł ma charakter informacyjno ostrzegawczy NIE szkoleniowy.Można zamknąć wątek ale chyba ktoś tu przesadził i nie zamierzam tego tak zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hehe, Wątków jest tyle, że człowiek mógł się pogubić. Staję w obronie Oriona. Też nie zgadzam się na zbyt pochopne dawanie ostrzeżeń. A tutaj moim zdaniem, kolega firmuje wpis swoją osobą, i to że daje link, nie oznacza wcale, że nic nie dało od siebie, jak dla mnie dał link,to już coś, gorzej gdyby nic nie dał, albo wkleił np. uśmieszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zakładasz temat, dajesz sam link, ot tak, czytajcie sobie, mi się nic nie chce od siebie dodawać... nabijanie postów.

2. Wątek zdublowany, już wcześniej ta sprawa została poruszona. Nie chciało się czytać?

Po pierwsze komentarz mój jest w kolejnym poście.

Po drugie jeśli post lub wątek jest zdublowany tematycznie, to profesjonalny moderator kieruje post do kosza a nie zmyka i zostawia śmieć a autorowi daje ostrzeżenie.

Czasami niektórzy muszą coś udowadniać, całe szczęście że nie jest to jedyne forum w sieci.

Pozdrawiam leczących kompleksy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy wątek, jak najbardziej proponuję zostawić i nie zamykać.

Moim skromnym zdaniem na tym forum jest zachowana jakaś tam równowaga. Jest sporo wpisów niesłusznie usuniętych, ale jest też sporo niesłusznie nieusuniętych. Kolega rozpoczynający dyskusję trochę zagalopował się w wolności gwarantowane konstytucją. rozumiem, że z powodu jakieś konkretnej utarczki z moderatorem. Co później pojawia się w innych wpisach, cóż, dla każdego ważna jest jego konkretna sprawa. Co do sprawy @Oriona- jest w tym sens. Zazwyczaj na forach jeśli post dubluje inny o tej samej tematyce jest usuwany do kosza z odpowiednią adnotacją bez konsekwencji dla piszącego. Nie ma osoby czytającej wszystko w sieci, czyli nie skażonej grzechem dublowania..

Ostatnia sprawa. Rozumiem, że @jacekplacek jest ukrytym(tajnym) administratorem (?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie jeśli post lub wątek jest zdublowany tematycznie, to profesjonalny moderator kieruje post do kosza a nie zmyka i zostawia śmieć a autorowi daje ostrzeżenie.

Chłopie, zamilcz. Tematy dlatego są zamykane i niewyrzucane do kosza (przynajmniej nie z miejsca), żeby kolejni nieoświeceni regulaminem forum, którzy albo go nie czytali albo po prostu nie zrozumieli, bowiem przewyższał ich poziomem, wiedzieli czego nie wolno robić na forum (czyt. dublować tematów).

 

Aha. I kto tu leczy kompleksy. Zdaje się, że nadrabiasz jakieś braki, ewentualne wady w internecie dowartościowując się i stwierdzając jaki jesteś fajny. Pewnie teraz myślisz: "oh, nie będę im dalej łaski robił swoją obecnością. Może by tak założyć własne forum, w którym będę mógł sobie rządzić, dublować tematy a regulaminu nie napiszę, bo po co. Niech będzie śmietnik. Liczę się tylko ja." To jest leczenie kompleksów. W internecie jesteś fajny, wytykasz innych, a prawda musi być smutna - wychodzisz na ulicę, to ludziom nawet szkoda się z Ciebie śmiać, by Ci przykrości nie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

heh, posty powinne byc łaczone automatycznie, ile do samych adminów zaoszczedzilo by roboty, a nie szukanie i dawanie "odznak" dla tych, ktorzy czasem sie pofubią.

A Ty KArolku nie obrażaj innych, ciekawe czemu obrażasz innych czybyś nie czytał regulaminu forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast liczyć na to, że ktoś wam coś da gotowe do ręki i was wyręczy, to ruszylibyście swoje szanowne "cztery litery" (w tym przypadku bardziej chodzi o palce, żeby kliknąć w lewy przycisk myszy) + to coś co ludzie przeważnie używają do myślenia i zamiast produkować post pod postem używali przycisk "Edytuj"; nie po to Admin go umieszczał w prawym górnym rogu postu, żeby tylko tam był, a inni zadufani w sobie panowie uważający się za królów i możnowładców wszystkiego stawiali z tego powodu fochy i mówili komuś jak powinno robić się forum :roll: Każdy robi swoje forum jak uważa, a nie jak wy chcecie, tylko kopiuj-wklej innych for :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzik panowie ;)

 

@brak_nicku - phpBB nie oferuje w standardzie takiej funkcjonalności (ale zgadzam się, że przydałaby się). Póki co musi wystarczeć edycja.

 

Ostrzeżenia nie są dawane ot tak - początkujących oszczędzamy, ale jak ktoś kurka rok na forum siedzi i nadal popełnia te same błędy i po nim trzeba sprzątać, to sorry. Nie dopuszczamy do dubli tematów, bo tak by w kilku miejscach jednocześnie toczyły się dyskusje na ten sam temat - niepotrzebnie. Dbajmy o czystość - łatwiej się wtedy odnaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...