Skocz do zawartości

Cenzura na forum


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj po godzinie 15 w temacie Cyfra+ Promocje (dla obecnych abonentów, przedłużenie umów) napisałem post odnoszący się do praktyk stosowanych przez Cyfre+ podczas negocjacji. Dla ludzi, którzy właśnie negocjują byłoby to w jakiś sposób pomocne. Post jednak został całkowicie usunięty. Nie ma go nawet w Koszu. Są jednak na forum odpowiedzi na mój wpis, a zaczynają się w tym temacie: viewtopic.php?f=6&t=8442&p=495892#p495892. Skoro są odpowiedzi, to dlaczego mój post wyleciał?!

 

Jak wiadomo moderatorem działa Cyfra+ jest użytkownik cyfra.tv, który jak wiadomo na nas - abonentach po prostu zarabia. To powoduje ewidentny konflikt interesów, który obrazuje właśnie ta sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotna informacja: z powodu problemów z uprawnieniami cyfra.tv nie ma możliwości przenoszenia postów do kosza, może je tylko kompletnie wywalać. Jednocześnie cyfra.tv nie jest jedynym moderatorem - wszyscy tam działamy, tak jak w każdym innym dziale, a cyfra.tv jest dodatkowo, a wyświetla się tylko on - także z powodu problemów z uprawnieniami. No i dodatkowo: cyfra.tv nie zarabia na abonentach, bo nie jest pracownikiem bezpośrednio CYFRY+, tylko dystrybutorem i generalnie to co się dzieje na telefonach w kwestii przedłużania umów mu zapewne powiewa :P

 

Pozostałe posty przeniesiono do tematu o narzekaniach na C+, co oznacza, że zrobił się offtop. Twojego postu nie widziałem, więc nie wiem co to było, Google kopii nie złapało. Może zbyt odjechałeś od tematu? Mogę tylko zgadywać. Złośliwie nikt postów nie wywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Może ktoś z Administracji tego Forum mi wyjaśni - ale w sposób logiczny a nie w stylu "bo tak i już",

dlaczego moderator wpisał mi ostrzeżenie z powodu

cyt.

"Korzystanie z Forum

Forum poświęcone jest technice przekazu satelitarnego, oraz tematyce z tym powiązanej. Dyskusje odbiegające całkowicie od tej sfery, w szczególności dotyczące polityki, religii lub światopoglądu mogą zostać usunięte."

 

a jednocześnie w HYDE PARKU swobodnie figuruje sobie temat pt. GAZETY REGIONALNE, załozony przez innego modera, a nim tekst :

 

"Co sądzicie o swoich gazetach regionalnych. Kupujecie i czytacie je. Co myślicie o łączonych wydaniach - wszystko w jednym - takich jak: Wieczór Wrocławski +Słowo Polskie + Gazeta Wrocłwska, pod jednym tytułem, "Gazeta Wrocławska". Czy gdzieś jest jeszcze po staremu - bez wydań łączonych. Lubicie swoich dziennikarzy z gazet regionalnych. Czy gazety regionalne spełniają swoje zadanie, czy też tracą czytelników.

A jak jest np. z gazetami szczecińskimi lub olsztyńskimi.

Piszcie tu o wszystkich wydaniach jak najwięcej - aby temat ten nie umarł - tak jak obecnie, dzieje się to, z gazetami regionalnymi........ - "

 

 

 

 

Czyżby gazety regionalne nie zajmowały się opisywaniem wydarzeń POLITYCZNYCH i RELIGIJNYCH oraz tematów i ŚWIATOPOGĄLDOWYCH ???

 

A może na tym Forum funkcjonuje tzw. wybiórcza cenzura, tzn. usuwa się posty niewygodne dla SWIATOPOGLĄDU POLITYCZNEGO pracujących tu moderów ?

 

Rozumiem, że usuwa się posty niemerytoryczne z działów tematycznych, ale żeby usuwać posty z HYDE PARKU, a dodatku walić za to ostrzeżenia, to przypomina czasy z tzw. OKRESU SŁUSZNIE MINIONEGO, oraz filmów Barei (Miś).

:censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obchodzi mnie czym zajmują się gazety regionalne, w temacie nie ma nic o polityce, tylko o gazetach, dyskusje na tematy polityczne jest zabroniona na całym forum, bo po prostu rodzi spory. Ostrzeżenie słuszne, było przeczytać łaskawie regulamin przed rejestracją. I tak się powinieneś cieszyć, bo za jeszcze jeden post powinieneś mieć ostrzeżenie. Jak sobie chcesz pogadać o polityce, to poszukaj forum politycznego i tam się udzielaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie było mowy o zmniejszeniu tylko, że podpis nie pasuje bo krytykuje KRRiT. Nawet nie było mowy o zmniejszeniu. Niestety to forum staje się coraz gorsze.

Napisałem, że podpis bije po oczach. Zresztą nie tylko ja. Zrób obrazki mniejsze i niech sobie żyją w tym Twoim podpisie. Fajnie, że wyrażasz krytykę. Ale na litość Boską mniej jeszcze nas na uwadze i przy okazji nie wadź nam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może określcie się jakiej wysokości będą wam obrazki pasować? Ja w tym momencie nie wiem. Jako źródła używam plików od KRRiT o rozmiarach 421x421. Jakie będą wam pasować? Nie można było tak od razu? Przydałby się taki zapis w regulaminie, bo nie do końca jest on jasny. W dalszym ciągu uważam natomiast usuwanie tych obrazków za cenzurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem od razu w shoutboxie, że będzie ostrzeżenie za Regulamin II, 12? Nie pisałem, że nie mieści się na ekranach o niższych rozdzielczościach 1024x768 i 800x600? Ja za to uważam, że jesteś bezczelny. Już pierwsza wersja podpisu (usunięta przeze mnie osobiście) kwalifikowała się natychmiast pod ostrzeżenie, bo grafiki były ułożone w pionie, łączna wysokość Twojego podpisu wynosiła 800 px! Człowiek z ekranem 800x600 musiał jeden pełny ekran i jeszcze trochę przewinąć, żeby zobaczyć kolejną wypowiedź! Zresztą podobnie przy 1024x768. Na urządzeniach mobilnych nie było nic tylko loga.

 

Obrazki mają mieć rozsądne rozmiary, szerokość koło 200 px, wysokość koło 100 px, może więcej - byleby ludzie, którzy mają mniejsze rozdzielczości lub korzystają z urządzeń mobilnych mogli normalnie korzystać z forum. Logika i zdrowy rozsądek są wyznacznikiem. Póki podpis nie jest większy niż post i wygląda dobrze, to nie ruszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z przedmówcą. Obrazki powinny zostać, aczkolwiek nie powinno się przesadzać z ich rozmiarami. Z ograniczaniem znaków też się nie zgadzam, bo na innych forach są takie ograniczenia i przez to niekiedy nie mieszczą się linki, jak ktoś chce więcej ich dodać.

 

Tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż jaka kultura - taka cenzura.

Napisałem temat traktujący o dyskryminacji na forum i dziwnym trafem został przez Pana @pitter skierowany bez żadnej odpowiedzi do kosza - viewtopic.php?f=24&t=22423

Skoro Panu @pitter szkoda klawiatury i czasu - jak pisze w powodzie edycji, to może niech nie cenzuruje/usuwa takiego wątku - na to też potrzeba czasu i klawiatury.

Poza tym są jeszcze inne osoby z obsługi forum i przede wszystkim administracji, które mogłyby zająć stanowisko w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...