Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłbyś się podzielić listą poprawek?

 

1.3.42

- poprawiona współpraca z modułami nCAM HD - TnK (automatyczna aktualizacja oprogramowania modułu, przełączanie kanałów, aktywacja karty)

- poprawiony błąd synchronizacji dźwięku z obrazem dla systemów Nagra

- aktualizacja bibliotek procesora

 

1.3.45 ukazał się na inne odbiornik bez wsparcia

aktualizacja bibliotek procesora

wersja bez napisu standby gdy odbiornik jest wyłączony w trybie prawdziwym jak i sztucznym (real/fake)

w liście nagrań ponownie są wyświetlane informacje EPG z nagranej audycji

 

1.3.46 ukazał się na inne odbiornik bez wsparcia

usunięty napis standby gdy odbiornik jest wyłączony w trybie prawdziwym jak i sztucznym (real/fake)

Dodane kanały RSS: Sat Kurier, Laki&DVHK (wymagana aktualizacja w opcji software + loader)

 

1.3.49

usunięty napis standby gdy odbiornik jest wyłączony

Dodane kanały RSS: Sat Kurier, Laki&DVHK (wymagana aktualizacja w opcji software + loader)

 

 

oficjalnie softy lub alternatywne są robione pod GM Unibox a nie globo

nie wszystkie poprawki wprowadzaj < wiadomo ze [beep] i wyświetlacza na stand by dalej świeci nie zależnie od softu jednak na amstar paski sygnału są stabilne i komunikaty z modułu (nCAM) nie wyskakują jedynie zakodowane pod warunkiem wyłączenia ich w zakładce moduły w menu

 

wersje te są robione jednocześnie pod te odbiorniki sat :)

AMSTAR - Yumatu, Opticum

LEMONTREE - Baff 2000 HD

 

niestety nie wszystkie poprawki chodzą poprawnie bo jest to wersja przerobiona na globo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:?

 

zalecam wgrywanie wersji AMSTAR do odbiorników ta wersja była od początku ze wsparciem firmy globo i jest najbardziej dopracowana i sprawia najmniej problemów wersja LEMONTREE jest to wersja co prawda menu w hd ale jest jeszcze nie dopracowana pokazała się zaledwie na początku roku i jest przetworzona na odbiornik globo z odbiorników Baff 2000 HD i nie wszystko działa w LEMONTREE poprawnie i czasami soft jest mało stabilny w zależności od wydań jak dla mnie wciąż to testowy produkt.

 

 

używałem jednego i drugiego softu to takie małe moje opinie o nich, że sprawniejszy jest Amstar po mimo grafiki SD

 

Jedyny pozytyw jaki zauważam w nowym sofcie to nazwa nagrań z epg. W dalszym ciągu z modułem CP głos "charczy" po około pół godziny oglądania dla tego nie polecam wgrywania użytkownikom modułów CP.

 

 

jaki soft masz wgrany AMSTAR czy LEMONTREE? , spróbuj na amstar 1.3.49 mcs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam tylko z softów amstar. Lemontree mi nie pasuje .Najładniejszą grafikę według mnie mają softy z klonów Amiko i Dynavision natomiast najbardziej funkcjonalne są Amstar (to tylko moje zdanie). Ale z wszystkich softów które ostatnio wyszły jedynie 1.3.32 nie charczy i nie rozjeżdża się obraz z fonią .Objawy oczywiście z modułem CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oficjalnie softy lub alternatywne są robione pod GM Unibox a nie globo

nie wszystkie poprawki wprowadzaj < wiadomo ze [beep] i wyświetlacza na stand by dalej świeci nie zależnie od softu jednak na amstar paski sygnału są stabilne i komunikaty z modułu (nCAM) nie wyskakują jedynie zakodowane pod warunkiem wyłączenia ich w zakładce moduły w menu

wersje te są robione jednocześnie pod te odbiorniki sat :)

AMSTAR - Yumatu, Opticum

LEMONTREE - Baff 2000 HD

 

niestety nie wszystkie poprawki chodzą poprawnie bo jest to wersja przerobiona na globo

Nie prawda , właśnie golden je kopiuje ( jako ostatni) i jest ostatni w support , na 1 miejscu jest Baff i Amico :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oficjalnie softy lub alternatywne są robione pod GM Unibox a nie globo

nie wszystkie poprawki wprowadzaj < wiadomo ze [beep] i wyświetlacza na stand by dalej świeci nie zależnie od softu jednak na amstar paski sygnału są stabilne i komunikaty z modułu (nCAM) nie wyskakują jedynie zakodowane pod warunkiem wyłączenia ich w zakładce moduły w menu

wersje te są robione jednocześnie pod te odbiorniki sat :)

AMSTAR - Yumatu, Opticum

LEMONTREE - Baff 2000 HD

 

niestety nie wszystkie poprawki chodzą poprawnie bo jest to wersja przerobiona na globo

Nie prawda , właśnie golden je kopiuje ( jako ostatni) i jest ostatni w support , na 1 miejscu jest Baff i Amico :P

 

 

ostatnie wydania dwóch softów które wymieniłem były tak jak rozmówca pisze ale 1.3.42 właśnie na opticuma ukazał się pierwszy na goldena :) to posiadacze opticuma czekali tydzień na soft :)

 

czy softy Amstar posiadaja rozdzielczosc 576p ? - opcja ustawienia audio-video.

 

 

tak jest ta opcja w amstar i w lemontree

 

( amstar według mnie jest lepszy pod odbiornik globo

 

prawie robi różnice:)

 

w amstar jest tylko jedna lista a w lemontree można mieć ich więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam "jadę" na 1.3.42 amstara właśnie ze względu na to, że jest to ostatnie oprogramowanie z zapewnioną synchronizacją obrazu i dźwięku.

Najbardziej podoba mi się bezkompromisowe podejście do kwestii "usypiania" dysku twardego.

Przyzwyczaiłem się, że gdy odtwarzam nagrania z dysku to co 30 minut uruchamiam dekoder od nowa, bo usypiający dysk usypia też dekoder. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedys soft 1.1.69 amstar teraz widze nowsze softy jaka jest róznica w tych amstarach ? co zostało dodane ? co poprawiono ?

 

Przy nowych softach może być konieczność wgrywania przez USB w opcji "software+loader" (inny Boot Przy softach może być konieczność wgrywania przez USB w opcji "software+loader"

Wraz ze wzrostem numeru wersji software zawiera więcej udoskonaleń, poprawek.

 

Softy alternatywne nie posiadają gwarancji producenta!

 

Interfejsy Graficzne GUI:

AMSTAR - Yumatu, Opticum

LEMONTREE - Baff 2000 HD

 

 

w zależności o rodzaju softu zmienia się grafika w lemontree jest w wersji HD w amstar w SD

 

oba supporty mają pewne różnicę tak jak jedna lista w amstar a w lemontree kilka list czy podgląd w amstar jest w małym okienku w lemontree widzimy na pełnym ekranie sama listę coś jak w fergusonie hf8800 8900 i wiele innych różnic

 

ogólnie warto dokonać aktualizacji do softu 1.3.49 odbiornik przyspieszył w swojej pracy, komunikaty w module nCam zostały już wyłączone możliwość uśpienia dysku czy jego bezpiecznego wyłączenia dobre gdy ma się dysk w ntfs, i wiele innych poprawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam "jadę" na 1.3.42 amstara właśnie ze względu na to, że jest to ostatnie oprogramowanie z zapewnioną synchronizacją obrazu i dźwięku.

Najbardziej podoba mi się bezkompromisowe podejście do kwestii "usypiania" dysku twardego.

Przyzwyczaiłem się, że gdy odtwarzam nagrania z dysku to co 30 minut uruchamiam dekoder od nowa, bo usypiający dysk usypia też dekoder. :D

Też to uwielbiam :) Sygnalizowałem już z 3 razy i cisza. Więc ustawiłem usypianie na 2,5h tak długich filmików/nagran nie ogladam. Fakt jednak faktem, że tuner mi się nie wyłącza tylko sam dysk usypia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie usypiania dysku twardego. Zamierzam właśnie kupic dysk zewnętrzny do mojego 402p. Czy po podłączeniu tego dysku na stałe przez USB będzie on działał bez problemów tzn. czy jak ustawię go np. na usypianie na 2,5 h to czy po tym czasie nie będzie problemu z natychmiastowym włączeniem nagrywania lub używaniem timeshiftingu?

Czy na przykład trzeba będzie go jakoś "wybudzić" z tego uśpienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjalną przyczyną może być niepoprawne odłączenie dysku, bo dyski z NTFS bardzo tego nie lubią.

 

Proszę podłączyć dysk do komputera.

 

W oknie "Mój komputer" kliknąć prawym klawiszem na ikonkę tego dysku i wybrać opcję "Właściwości".

 

Następnie wybrać zakładkę "Sprzęt" a w niej opcję "Sprawdź" i po "zaptaszkowaniu "Automatycznie napraw błędy systemu plików" kliknąć "Rozpocznij".

 

Po zakończeniu proszę ładnie (!!!!) odłączyć dysk za pomocą "Bezpieczne usuwanie sprzętu" w prawym dolnym rogu pulpitu i podłączyć do dekodera.

 

Będzie dobrze, ale proszę przemyśleć zasadność używania systemu NTFS dla dysku dekoderowego. Nie ma sensu wybierać na razie czegoś innego niż FAT32, bo dekoder i tak dzieli nagrania na 4GB "części", a jak się po [beep]ku odłączy dysk, to nie stanie się mu nic złego w przeciwieństwie do NTFS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z epg ? kaleczy dalej ? czy w sofcie jest pas postepu czasu nadawanego programu ? czy jest gdzies secren tego softu ? czy liste kanałów mozna ustawic na 3 zakładki jak w lemonie ?

 

EPG w zależności od platformy np w nCam kulej lub długo się wczytuje na TP gdzie są TVN HD MGM HD TVN HD 1 itp wczytuje się wolno a czasem wcale w zależności od softów

 

zalecam wgrywanie wersji AMSTAR do odbiorników ta wersja była od początku nawet Globo na oficjalnej stronie stosuje wersje amstar conax i jest najbardziej dopracowana i sprawia najmniej problemów wersja LEMONTREE jest to wersja co prawda menu w hd ale jest jeszcze nie dopracowana pokazała się x7 zaledwie na początku roku i jest przetworzona na odbiornik globo z odbiorników Baff 2000 HD i nie wszystko działa w nim poprawnie jak dla mnie soft jest mało stabilny w zależności od wydań.

 

w odbiornikach Opticum x402/403p/x703p

 

** Aktywacje modułów należy wykonywać na kanałach jak niżej:

 

- moduł CAM Cyfrowego Polsatu na kanale Info VOD, Dla Abonentów lub TVP Info (12284 H)

- moduł CAM z kartą Cyfry Plus na kanale TVP1 (10892 H)

- karta TNK SD na kanale TVN (11393 V)

- moduł nCAM TNK HD na kanale TVN HD (11449 H)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden, bo karta n działa tylko w oryginalnych tunerach od n, czyli nboxach. W porywach możesz najwyżej rozważyć w jakimś stopniu zbieżną ofertę Telewizji na Kartę HD - wtedy może być i Opticum o którym jest wątek.

 

PS: To nie jest wątek poświęcony doborowi sprzętu, jak chcesz nadal się pytać o wybór tunera, to poszukaj odpowiedniego tematu do tego celu przeznaczonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jakiś czas temu ktoś pytał:

 

"Przy rozdzielczości 1080i 60Hz smuży mi obraz, widać szczególnie podczas oglądania HD jak obraz przeskakuje, nie jest płynny, natomiast na

rozdzielczości 1080i 50Hz wszystko jest OK. Posiadam TV samsung LE37C650 (100Hz motion plus). Powie mi ktoś dlaczego tak się dzieje??

Dodam jeszcze że korzystam z pakietu Cyfra+.

Może lepszy do tego TV byłby dekoder Ferguson Ariva 200?"

 

kolega nie dostał odpowiedzi, teraz ja proszę o pomoc mam ten sam problem. telewizor bliźniaczo podobny (konkurencyjny Sony ex500) odbiór Cyfra+. dziś dostałem tuner, przed jak po aktualizacji oprogramowania to samo. przy 1080i 60Hz jak i przy opcji "auto" obraz smuży, jest to irytujące. jak u Was płynnie chodzi przy 60Hz?? będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...