Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni sprawdzam nowy soft z klona Opticuma z bootloaderem 1.6.

O wersji softu 1.3.61 szkoda pisać;bo trzeba by dużo pisać(jest niestabilna,kto lubi jąkające się programy to je znajdzie,znikający pasek menu,blokowanie złącza scart-pierwszy raz w życiu widziałem zawieszony telewizor itp).Soft 1.3.62 sam chce aktualizować kanały i nie ma możliwości wyłaczenia tej opcji w menu,należy aktualnie zapomnieć o używaniu złącza COM!!!:nieprzydatny jest program "Upgrade 2.0.0b"-zapomnimy o aktualizacji softu,listy kanałów,wgrywaniu loga boot i loga radio po kablu?Nie działa bezbłędnie edytor list kanalów. Działa program ratujący tuner "Erom Upgrade 2.0.0c".Panowie programiści Globo i zapaleńcy dokładający nowe opcje do softu nie psujcie go.Nie każdy chce mieć bajery a stabilność,sam mam pakiet TvN i tu trzeba najpierw usunąć wszystkie usterki.Tunerów sat używam od kilkunastu lat(mój pierwszy to analog.PACE),w ubiegłym roku opticum 403 potem ariva200 i z powrotem opticum 403.Nie doprowadzajcie dobrego softu do poziomu bagienka jakim jest soft do ariv!Na forach Fergusona były głosy aby to programiści Globo napisali soft dla ariv,a teraz na nic dobrego nie zanosi się.Mam nadzieję że mój post nie zostanie usunięty,a ostateczna wersja softu do Opticuma 403p bedzie poprawnie zrobiona.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się soft 1.3.61 tak i 62 jest to wersja testowa mało stabilna, nowy soft jest w fazie budowy i usprawniania czekać na stabilna wersje a nie ściągać testy

 

 

zmiany w zależności od marki odbiornika

1.3.61

hs 1.83

Usunięty napis standby gdy odbiornik jest wyłączony

 

Pilot działa dobrze (wersja 1) trzeba tylko w ustawieniach wybrać RC 1 inaczej trzeba włączać tuner z panela przedniego (Menu/Service/ Miscellaneous Settings/ Remote Mod and select RC1)

DiSEqC 1.1

Menu wyszukiwania PID (Menu - Instalacja - Instaluj kanały satelitarne - skanuj TP - PID Search - Manual PID -> OK (Video Type, Video PID, Audio Type, Audio PID, PCR PID)

Panel Brightness (Level 0-4) - Jasność wyświetlacza VFD

Fast Scan (Telesat, Canal Digitaal, TV Vlaanderen - SD/HD)

Przyciski 9688 ładowanie ręczne pliku auto3.abs (plik automatycznie się ładuje gdy znajduje się na dysku)- ustawienia kanałów RSS, FTP - edycja jako plik tekstowy

Titan Online - kanał RSS

 

1.3.62

hs1.84

Usunięty napis standby gdy odbiornik jest wyłączony

Problem z funkcją Channel Auto Detection - brak możliwości wyłączenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>> roman21

a uważasz, że osoby które wypuszczają soft testowy nie znają błędów i bolączek jakie system sprawia i co należy poprawić, zawsze wgrywam wersje stabilne i nigdy nie widziałem zawieszenia w optyku i raczej nie zobaczę, wersje generowane przez producenta a nie przełożone wersje z mod tkz uniwersalne z innych klonów, gdzie czasem można uwalić tunera na dzień dobry nie zawsze rs ratuje :)

>>>>>>>>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do @kosmo84 :Softy testowe nie mają specjalnego oznakowania i wypuszczane są z przyzwoleniem producenta.Natomiast żartując lepszy Lemontree od Amstara(wyglądem).Od pół roku używam softu mało popularnej firmy Golden Media Unibox-soft modelu GMUnibox Clasic grafika chyba Trumana lub Saba i jestem bardzo zadowolony ze względu na stabilność i bardzo dobrze dobraną kolorystykę menu nie drażniącą mego wzroku.Czekajmy co nam przyniesie soft z nowym bootloaderem i zakończmy dyskusję.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Golden Media ( problemy w pilotach są i sterowaniu ) poprawki dochodzą z opóźnieniem, najszybszy klon ali gdzie w miarę szybko softy wchodzą to amiko przyznam jednak racje jeśli chodzi o goldena soft jest stabilny grafika też niczego sobie wskaźniki poprawnie wskazują, każdy jednak jedzie na tym co uważa za dobre.

 

poczekamy zobaczymy na dniach coś powinno z optyka spłynąć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 kwietnia pojawił się soft 1.3.65 fix

hs_1.84

(Nagrywaj jako plik TP - test)

Odtwarzanie plików *.mkv

Podczas włączonej funkcji TimeShift na dysku nie pozostają "śmieci"

Poprawione działanie czytnika RSS w związku z tym mogłem dodać inne kanały (wymagana aktualizacja w opcji software+bootloader):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jakis czas temu zakupilem dekoder Opticum HD x403p z oprogramowaniem :

 

MODEL ID - Ali_3602

Wersja Software - 06020200_1.1.54 emu_

 

I mam takie problemy a mianowicie gdy wlacze dekoder i zaczne zmieniac kanaly (niewazne czy bede zmienial co 10 sek czy co 2 minuty ) to tak po przejrzeniu okolo 10 roznych kanalow nagle pojawiaja sie trzaski z fonii, obraz jest ok tylko trzeszczy dzwiek i nie da sie nic zrozumiec. Nastepnie jak zaczne znowu zmieniac kanaly to mniej wiecej po takiej samej ilosci kanalow dzwiek powraca. Ewentualnie gdy wylacze dekoder i wlacze ponownie dzwiek znow jest dobry.

 

Czy ktos moze mi pomoc ? I powiedziec dlaczego tak sie dzieje ?

 

Sprawdzalem i na TNK i na C+ i to samo.

 

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczasz software+bootloader+ lista a taki opcje o których piszesz na tym forum nie znajdziesz

 

Soft do wgrania >>> http://opticum.cba.pl/oprogramowanie/in ... nie%20MCAS

to ma menu HD >> Software_globo_220_mcs_lemontree_1.3.49.

to ma zwykłe menu ci obecnie znane >> Software_globo_220_mcs_amstar_1.3.49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jakis czas temu zakupilem dekoder Opticum HD x403p z oprogramowaniem :

 

MODEL ID - Ali_3602

Wersja Software - 06020200_1.1.54 emu_

 

I mam takie problemy a mianowicie gdy wlacze dekoder i zaczne zmieniac kanaly (niewazne czy bede zmienial co 10 sek czy co 2 minuty ) to tak po przejrzeniu okolo 10 roznych kanalow nagle pojawiaja sie trzaski z fonii, obraz jest ok tylko trzeszczy dzwiek i nie da sie nic zrozumiec. Nastepnie jak zaczne znowu zmieniac kanaly to mniej wiecej po takiej samej ilosci kanalow dzwiek powraca. Ewentualnie gdy wylacze dekoder i wlacze ponownie dzwiek znow jest dobry.

 

Czy ktos moze mi pomoc ? I powiedziec dlaczego tak sie dzieje ?

 

Sprawdzalem i na TNK i na C+ i to samo.

 

Z gory dziekuje

 

 

niestety jeśli chodzi o obecna wersje softu jaka posiadasz w odbiorniku jest tam sporo nielegalnych spraw których regulamin tego forum zabrania mowa o sofcie tkz [beep] posiada on funkcje nielegalne, podane linki na forum zawierają oprogramowanie mcs jedynie czyli spawają że odbiornik może czytać wiele systemów np kartę cyfry+ itp w czytniku karty a nie fabrycznie samego conaxa np TNK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w sumie mam takie pytanie 'z innej beczki': Dlaczego ten tuner MUSI się tak długo włączać; jaka jest przyczyna?

Działą podobnie jak linux tylko inaczej bo na linux zostają dane aż do odłączenia prądu , a w optykach czy innych tunerach na prockach ALI soft wypakowywany jest do pamięci ram za każdym razem jak go zgasimy czy damy z prądu na off, ( po to jest nawet opcja sztucznego trybu aby długo się nie uruchamiał ) ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK. Musiałem kilka razy naprawiac dysk (ntfs) i dopiero ruszyło - nie chciałem po prostu wierzyć; Może faktycznie trzeba zastanowić się nad fat32. Początkiem problemów był objaw braku możliwośći skopiowania bieżących ustawień jako kopia na USB.

 

* co do uruchamiania to dzięki za info. Teraz wiem o co biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11master jak już kiedyś napisałem komuś innemu, kto miał problemy z nagrywaniem:

Potencjalną przyczyną może być niepoprawne odłączenie dysku, bo dyski z NTFS bardzo tego nie lubią.

 

Proszę podłączyć dysk do komputera.

 

W oknie "Mój komputer" kliknąć prawym klawiszem na ikonkę tego dysku i wybrać opcję "Właściwości".

 

Następnie wybrać zakładkę "Sprzęt" a w niej opcję "Sprawdź" i po "zaptaszkowaniu "Automatycznie napraw błędy systemu plików" kliknąć "Rozpocznij".

 

Po zakończeniu proszę ładnie (!!!!) odłączyć dysk za pomocą "Bezpieczne usuwanie sprzętu" w prawym dolnym rogu pulpitu i podłączyć do dekodera.

 

Będzie dobrze, ale proszę przemyśleć zasadność używania systemu NTFS dla dysku dekoderowego. Nie ma sensu wybierać na razie czegoś innego niż FAT32, bo dekoder i tak dzieli nagrania na 4GB "części", a jak się po [beep] odłączy dysk, to nie stanie się mu nic złego w przeciwieństwie do NTFS.

 

Na dzień dzisiejszy nie ma najmniejszego sensu formatowanie dysku w NTFS do jakiegokolwiek Opticuma (do Fergusona z tego co wiem też).

Jak będzie sens to na pewno jako pierwszy dam o tym znać, bo tak to mnie denerwuje, że tylko z tego powodu mam zamiar kupić w przyszłym roku inny dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...