Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znawców tematu proszę o odpowiedź na następujące pytania:

1.Czy aktualizacja oprogramowania za pomocą drugiego dekodera może dotyczyć pary: master X403p, klient X402p ?

2.Czy taka aktualizacja za pomocą takiego samego kabla Nullmodem z przeplotem jak w przypadku współpracy z komp. ?

3.Czy można tak lub za pomocą komputera aktualizować soft z odłączoną listwą łączącą płytę główną z portem USB, który prawdopodobnie jest uszkodzony i może powodować jakieś zakłócenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sposób lub inna ver. softu (u mnie mcas 1.3.49) aby uśpienie dysku ustawione na 30min nie aktywowało się podczas odtwarzania z usb? Nie chodzi mi o całkowite wyłączenie tej opcji, tylko aby była aktywna gdy nie korzystam z dysku podłączonego do usb.

 

Sygnalizowałem z 3-4 razy ponoć znają problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Proszę o pomoc. Mój x403p podczas skanowania satelity przy niektórych TP np. 12188 zamiast OK wyskakuje Failed, następnie w trakcie gdy chcę włączyć AXN to pokazuje brak sygnału, gdzie na dwóch innych dekoderach Samsung CP, Pace C+ wszystko jest ok i program działa. Zauważyłem że x403p od częstotliwości 11700 właśnie wykazuje Failed, co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z opticum 402.

Ze sklepu dostałem dekoder z wydanym mcas z lista kanałów pod cyfrę. Jednak był to juz stary sofy amstara i wydałem nowy sofy amstara 81. Odrazu obraz był bardziej wyraźny, ostry, także to na plus. Po zainstalowaniu softu 81 przeskanowalem transponder cyfry i kanały mam. Ale teraz prawie co każde włączenie dekdera lub podczasjego pracy włącza się komunikat - lista kanałów została aktualizowana i jestvtak lub nie do nacisniecia, jak się nie naciśnie to wszystko zostaje po staremui za jakiś czas znów pojawiasieten komunikat a jak się tak naciśnie to z listy kanałów ulubionych np TVP 1 i TVP 2 znika, ponowne dodawanaie ich do listy nic nie daje, tylko trzeba listę usunąć i nowa stworzyć i jest juz oki, ale za jakiś czas znów komunikat się pojawia i jest to męczące. W wersji mcas amstar 80 jest to samo. Podejrzewam ze jest tak dlatego, ze sam soft tylko zainstalowalem bez kanałów, wiec kanały sztywne nie zostały zainstalowane a na transponderze coś się tylko zmieni i kmunikat do mnie przychodzi - tak tylko podejrzewam.

Co sądzicie, jaka jest tego przyczyna, jakie macie rady?

Dajcie mi proszę namiary na plik z lista kanałów pod cyfrę bym mógł może dobrać do juz zainstalowanego mcasa amstar 81.

Bardzo prosze Was o pomoc. Sprzedawca jak dał mi swój stary widywany to w jedńym pliku był sprywatyzować i lista kanalowi ńie było problemow a jak ja chce teraz najnowszy soft wgrac to nie mam juz pliku z lista kanalowI pewńie w tym problem.

Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Proszę o pomoc. Mój x403p podczas skanowania satelity przy niektórych TP np. 12188 zamiast OK wyskakuje Failed, następnie w trakcie gdy chcę włączyć AXN to pokazuje brak sygnału, gdzie na dwóch innych dekoderach Samsung CP, Pace C+ wszystko jest ok i program działa. Zauważyłem że x403p od częstotliwości 11700 właśnie wykazuje Failed, co może być tego przyczyną?

 

 

Mam taki sam problem. Ale u mnie tak było od nowości i na kilku różnych softach.

Chyba trzeba odesłać do serwisu bo nie widzę innego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem lek na ta sytuacje. Najpierw instakujesz mcas amstara 81 (software+kanały+loader).Po zainstalowaniu tego jest napis no chanel i NIE skanujesz transpondera cyfry tylko sam musisz wgrac kanały. Wiec wchodzisz na stronę globo, wyszukujesz typ 402 i na dole w plikach instalacyjnych sciagasz soft amstar 81 z lista kanalow. I z tego pliku wgrysz tylko opcje LISTA - czyli sama listę kanalow i pózniej z listy kanalow cyfry możesz zrobić swoją listę. Niektóre kanały trzeba dodać z ogólnej listy, bo na samej liście cyfry ich nie ma jak np discovery. Wynik jest taki ze masz mcas najnowszy a listę kanalow masz wgrana z softu orginalnego. Dekoder nie wola juz ze lista kanalow została zaktualizowana, bo ma ja wgrana a nie zapisane w wyniku skanowania transpondera. Polecam ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Proszę o pomoc. Mój x403p podczas skanowania satelity przy niektórych TP np. 12188 zamiast OK wyskakuje Failed

Mam taki sam problem. Ale u mnie tak było od nowości i na kilku różnych softach.

 

Możliwości naprawy są dwie:

Wysłanie do serwisu.

Samodzielna naprawa jeśli nie boimy się lutownicy.

 

Trzeba rozebrać odbiornik, wyjąć głowicę.

Na płytce głowicy jest przetwornica z przełącznikiem (układ scalony z 8 nogami).

Pierwsze co trzeba sprawdzić to czy jest poprawnie przylutowany (z tego co zauważyłem to około 50% to właśnie złe przylutowanie tego układu).

Drugie to tranzystor (druga strona płytki) który steruje konwerterem (jeden z niewielu elementów przewlekanych).

 

Od razu dodam, że większość elementów na głowicy jest w SMD (SOIC). Więc jakiś sprzęt i pojęcie trzeba mieć.

Jeśli dla kogoś powyższy opis nie jest wystarczający to znaczy, że nie posiada odpowiedniej wiedzy / doświadczenia żeby to robić i pozostaje serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pewien problem: otóż posiadam tuner Opticum x402p i nie mam wpisanych kilku pozycji satelitarnych (4E, 20E, 49E). Próbowałem dopisywać transpondery na zbliżonych pozycjach, ale niestety, nic nie wyszukuje. Czy można w jakiś sposób dopisać te pozycje do tunera? Dziękuję za udzieloną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niedawno kupiłem tuner Opticum x403p, który jest używany z kartą Cyfry+ i modułem CAM Polsatu.

Oczywiście żeby móc używać karty Cyfry, wgrałem soft MCAS Lemontree (ten z osd HD)

Niestety cały czas są jakieś problemy - a to z przerywanym dźwiękiem a to z pixelozą albo przycinaniem się obrazu.

 

Jeśli w tunerze siedzi albo sama karta Cyfry albo sam moduł Polsatu to wszystko jest OK, obraz jest płynny, nie ma zacięć. Ale w momencie gdy oba sloty są obsadzone to tuner sobie nie radzi.

Wyraźnie widać że wszystko działa wolniej (przełączanie kanałów, poruszanie się po menu, itd.)

 

Próbowałem wszystkich zalecanych na forach wersji oprogramowania.

 

1.3.32 - chyba najlepiej działający, ale po dłuższym oglądaniu kanału HD co chwila jest pixeloza

1.3.49 - wolniejszy i też co jakiś czas pixeloza

1.3.81 - najnowszy, najwolniejszy i najgorszy, nie dość że obraz się kaszani to jeszcze przerywa dźwięk

 

W każdym sofcie co jakiś czas przycina obraz (także na kanałach SD) i są minimalne ale słyszalne bardzo krótkie przerwy w dzwięku.

 

Szczerze mówiąc myślę o zmianie sprzętu bo niestety nie da się tego oglądać i słuchać :x

Nie rozumiem tylko po co piszą że model współpracuje jednocześnie z kartą i modułem CAM. Chyba że producent miał na myśli ze kanały "świecą" i nie pojawia się napis zakodowane :/

 

Czy da się coś z tym zrobić?

Jest jakis soft który działa dobrze z kartą i modułem?

 

Jeśli nie, to jaki tuner polecacie? A może te na procesorze STi7105 będą lepsze, np. OPTICUM - HD 9600 PRIMA?

A może jakiś z linuksem na pokładzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...