Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Fachowców w temacie tych tunerów proszę o informację na temat kontrolnych rezystancji w stanie WYŁĄCZONY i kontrolnych napięć w stanie STANDBY w tunerze X402p.

Posiadam takowy, który ma nieczynny port USB jak i wykazuje brak komunikacji z PC za pomocą RS 232. Poza tym działa prawidłowo, jeśli chodzi o odbiór, wyszukiwanie, sortowanie list kanałów, współpraca z kartą TNK SD /soft oryg. Conax 1.1.25, nie czyta karty Cyfry+/.

Jeden z kolegów na innym forum zasugerował, że może być uszkodzony MAX 232.

Znalazłem powyższe dane kontrolne ale dotyczące tunerów FERGUSON, rezystancja między pin 2 i 5 w stanie wył. powinna wynosić 5 kOhm do 12kOhm, między pozostałymi pinami nieskończoność. Napięcie w STANDBY między pin 3 i 5 powinno być +8,13V pozostałe bez napięcia.

Pytanie brzmi czy w Globo X402p /chyba również X403p/ te dane są identyczne oraz czy można zaryzykować samodzielną wymianę MAX 232 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niech już się w końcu pojawi ten soft z przypisywaniem kanału do karty lub modułu CAM. I niech się nic nie zacina, nie przerywa dźwięku, ani nie ma pikselozy na ekranie. Już chyba najwyższy czas, bo powoli cierpliwość mi się kończy. Co to w ogóle jest żeby było 20 wersji softu i żadnej dobrej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie moge znaleźć programów darmowych programów HD z satelity eurobird 9 (LUXE HD, Trace sports HD i urban HD , duna HD, magyar HD, fashion one HD), jest tylko M6.

Zauważyłem, że transponderów na których się znajdują nie ma na liscie - jak w takim razie dodać transponder w opticumie?

 

Czy te programy mogą mieć inną nazwę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc kolega zmienił mi soft w moim dekoderze opticum hd x403p i teraz mam taki problem nie widzi kanałów nie mam też kanałów HD kompletne dno co mam teraz zrobić jaki soft wgrać i listę kanałów ??? Wszystko u mnie chodzi po Clone z Cyfrą + z największym pakietem i kanałami HD POMOCY !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie :)

Mam pytanie dotyczące x403 a mianowicie wgrałem ten soft 1.3.81 i zwykłe programy niekodowane działają ale jak wkładam kartę cyfry+ to wyskakuje komunikat ze" karta nieznana". Czy ktoś mi pomoże rozwiązać tą zagadkę. Z góry dzięki.

PS. karta działała wcześniej w dekoderze od cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Grono Użytkowników Opticum i nie tylko.

Posiadam już jakiś czas X402P. Ostatnio przeszedłem na soft MCAS 1.3.81. (aktualizacja z jakiejś wersji 1.3.xx).

Po wgraniu softu, ułożeniu swojej listy programów, po 1-3min., oglądając jakiś kanał otrzymuję komunikat: "Lista kanałów została zmieniona" i pozostaje mi tylko wcisnąć "ok"

po czym automatycznie wyszukują mi się kanały i otrzymuję nową listę "z czapki". Po kilku minutach znowu tama sama sytuacja. Jeśli ustawiam ponownie swoją listę kanałów - sytuacja się powtarza.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu - co może być przyczyną i jak to wyeliminować? (próbowałem również "cofnąć" się z oprogramowaniem- wgrałem starszą wersję softu i nie pomogło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale dopiero zaczynam zabawę z x403p i wiele sie jeszcze musze nauczyć.

Chciałem coś świeżego i wgrałem: ALI3602_06020200_sab_220_ps_xwindow_Old remote_1.4.00_By FFTeam - pilot przestał działać - pewnie powinien byc ten z NEW remote, ale oprócz tego nie dzałaja kursory z panela i nic nie mogę zrobić - żadnej aktualizacji po USB.

Ten soft też działa tylko po HDMI, a po SCART wyświetla: "Brak menu OSD przy komunikacji SCART, podłącz kabel HDMI" - a ja mam tylko SCART ...

Próbowałem po RS programem Upgrade_RS232_Opticum_X4_X7 ale zawsze zatrzymuje sie na 87 albo 89% i nie wgrywa nic - różne softy próbowałem i w różnych konfiguracjach: soft + loader i sam soft.....

Chciałem też wgrać soft programem Upgrade2.0.0b ale też nie kończy programowania i wyskakuje błąd - ten, opisywany już w tym watku...

Kabel Null-modem mam solidny,pełny, firmy hama.

Bardzo prosze o pomoc bo mam martwy tuner i naprawdę brakło mi pomysłów.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile próbowałeś, ale Opticum czasami przy programowaniu przez RS-232 lubi się zaciąć. Niestety trzeba do skutku. Ostatecznie jeśli po SCART nie działa - zanieś do kogoś z TV z HDMI i jeśli tuner się jeszcze podnosi, tj. nie załatwiłeś go na amen - wgraj po USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pitter

od razu o tym pomyślałem. Zmieniałem tę funkcję po aktualizacji jednak później wgrywałem listę kanałów.

Nie zauważyłem że po wgraniu listy funkcja "automatycznie" się włączała.

Szybka zmiana na "Channel auto detection" - wył. po wgraniu listy kanałów pomogła.

Szybka, bo po restarcie kanały dość szybko aktualizowały się.

Dziękuję za naprowadzenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Mam pytanie czy na X403p z anteną 90cm i konwerterem QUAD Inverto (Red Extended 0,3 dB) jak uzyskałem poziom na 80% a jakość na 70% to jest dobrze??

Próbowałem jeszcze kilka razu ustawiać i to jest wartość max. (ustawiałem bez żadnych przyrządów - na oko jak ma sąsiad).

Czy to jest wystarczająco??

Dziękuję,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam zestaw i u mnie wszystko działa super! na nie których kanałach mam mam nawet 50% jakości i tez działa bez problemu.

pozdrawiam

 

 

Mam pytanie czy na X403p z anteną 90cm i konwerterem QUAD Inverto (Red Extended 0,3 dB) jak uzyskałem poziom na 80% a jakość na 70% to jest dobrze??

Próbowałem jeszcze kilka razu ustawiać i to jest wartość max. (ustawiałem bez żadnych przyrządów - na oko jak ma sąsiad).

Czy to jest wystarczająco??

 

Mam dokładnie taki sam zestaw i u mnie wszystko działa super! na nie których kanałach mam mam nawet 50% jakości i tez działa bez problemu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj ten dekoder i mam problem...

Dotychczas używałem Pace PVR od Cyfry+ i wszystko było w porządku. Podłączyłem x403p, wgrałem soft mcas 1.3.81 od lemontee żeby wrzucić kartę Cyfry i nie łapie mi zupełnie sygnału z kilku transponderów, m. in. 10.892, na którym są kanały TVP.

Problem z anteną czy coś w dekoderze? Dziwne jest tylko to, że w Pace wszystko działało prawidłowo :/

 

Edit: Jednak antena poprawna, problem po stronie dekodera.

Nie mam pojęcia jak ustawić parametry dla konwertera Twin. W drugim pokoju na Strong'u 6880 wszystkie kanały odbierają, może ktoś pomoże z ustawieniami? Po podłączeniu Opticuma pod kable od Stronga jest to samo... Działają m.in. TVNy, C+Sport HD...

Po instalacji automatycznej również brak sygnału na kanałach TVP. Nie działa mi również fastscan na Cyfrę, bo ropoczyna od 10892 i wyrzuca komunikat, że nie znalazł programu :/ Nie mam już pomysłu jak walczyć z tym tunerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracam do swojego wątku: nie znalazłem programu: Ali Upgrader 2.0.0b

Program Upgrade 2.0.0b nie wgrywa softu, próbowałe tez ze strony producenta - zawsze komunikat:

 

Open Serial Port..

Sync to serial port..

Send Address..

Download All Chunk

Burn Flash, DO NOT power off!

->Error:No Packet receive!

in execute command:burn

Retry.....

->Error:No Packet receive!

in execute command:reboot

Retry.....No Packet receive!

 

 

Dałem krótszy kabel null-modem ale to tez nie pomaga.

Podpinałem do TV po HDMI ale mam tylko menu i nie moge się poruszac kursorami, więc po USB nie da rady..,

Bardzo proszę o dalsze podpowiedzi.

 

 

 

Przepraszam, ale dopiero zaczynam zabawę z x403p i wiele sie jeszcze musze nauczyć.

Chciałem coś świeżego i wgrałem: ALI3602_06020200_sab_220_ps_xwindow_Old remote_1.4.00_By FFTeam - pilot przestał działać - pewnie powinien byc ten z NEW remote, ale oprócz tego nie dzałaja kursory z panela i nic nie mogę zrobić - żadnej aktualizacji po USB.

Ten soft też działa tylko po HDMI, a po SCART wyświetla: "Brak menu OSD przy komunikacji SCART, podłącz kabel HDMI" - a ja mam tylko SCART ...

Próbowałem po RS programem Upgrade_RS232_Opticum_X4_X7 ale zawsze zatrzymuje sie na 87 albo 89% i nie wgrywa nic - różne softy próbowałem i w różnych konfiguracjach: soft + loader i sam soft.....

Chciałem też wgrać soft programem Upgrade2.0.0b ale też nie kończy programowania i wyskakuje błąd - ten, opisywany już w tym watku...

Kabel Null-modem mam solidny,pełny, firmy hama.

Bardzo prosze o pomoc bo mam martwy tuner i naprawdę brakło mi pomysłów.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a to co jest http://opticum.cba.pl/oprogramowanie/in ... %20-X402p&

 

po 2 zmień jednostkę na max 2.4 lub 2.0 z prockiem im wolniejszy tym lepszy transfer ...

 

@Damian1207 ustawienia maja być standardowe , po 2 sprawdź na innej instalacji nie u siebie bo optyki są bardzo czułe , po 3 jak wgrałeś listę z www to powodzenia w nie działaniu kanałów.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dekoder z wgranym softem 1.3.14 o ile dobrze pamiętam, przystosowanym już do odbioru Cyfry, ale po włożeniu karty kanały TVP1, TVP2, Canal+ i wiele innych programów nie działało. Co dziwne odbierałem praktycznie wszystkie posiadane kanały HD. Odesłałem dzisiaj dekoder po rozmowie telefonicznej do sklepu, w którym go zakupiłem, więc zobaczę co i jak... Jeśli to wina instalacji satelitarnej to już w ogóle wszystko będzie dziwne...

 

Soft brałem z linku, który jest w Twoim podpisie. Listę ktoś tu wcześniej w tym temacie podawał i tą ściągnąłem, ale nawet po usunięciu listy i "instalacji automatycznej", transpondery jak np. 10892 "wywalały" komunikat failed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...