Jump to content

trzciona

Users
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About trzciona

 • Rank
  Niedoświadczony

Informacje o profilu

 • Gender
  Nieustawiona
 1. Dzień dobry, Proszę o poradę dotycząca doboru miernika. Jestem trochę obeznany w temacie jednak chciałbym, aby osoba bardziej doświadczona udzieliła mi rady. Chodzi o to, że antenę mam w miejscu jakim mam i jest bardzo podatna na silne wiatry - lubi się minimalnie obrócić. W takim momencie chciałbym ją sobie poprawnie przestawić za pomocą dedykowanego urządzenia, a nie koniecznie tunera ( a może w przyszłości rozbudować instalację poszukać sygnałów z innych satelit w ramach hobby) Pytanie brzmi co kupić do kwoty ok 400zł? Coś na czym mogłbym się wiele nauczyć i zrozumieć praktykę. Wiem, że idealny byłby deviser S30 posiadający m.in pomiar parametru MER - jednak dla mnie troszeczkę za drogi. W wybranych urządzeniach nie ma tego parametru. Znalazłem kilka i proszę o pomoc: 1. https://www.dmtrade.pl/p10142,ab-cryptobox-meter-dvb-s2-hd-ber-mer-lcd.html 2. https://sat-link.pl/mierniki/miernik-satelitarny-ws6933-hd.html 3. https://sat-link.pl/mierniki/miernik-satelitarny-sf550-hd.html A może jest jeszcze jakiś inny miernik posiadający pomiar parametru MER?Wstaw inne media Z góry dziękuję za odpowiedź
 2. trzciona

  Problemy z odbiorem sygnału

  Mądry człowieku, dziękuję za odpowiedź - przesunąłem antenę tak jak mówiłeś i działa - jak mogę się odwdzięczyć? Niestety nie mam doświadczenia i wiedzy w tym temacie, którą Ty posiadasz i zdecydowałeś się mi pomóc. Pozdrawiam.
 3. trzciona

  Problemy z odbiorem sygnału

  Witam, mam taki problem. Otóż od wczoraj nie działa mi żaden program z Hotbirda (siła i jakość sygnału 0) natomiast działaja wszystkie programy z Astry (siła i jakość sygnału w rejonie 80). Posiadam monoblock - zdjęcia w załączniku. Pytanie - czy możliwe jest przesunięcie anteny podczas silniejszego wiatru czy może padł monoblock (mam go na gwarancji)? Posiadam dekoder nc+ oraz opticum x403p Obraz utraciłem przed wczorajszymi wiatrami więc wiatr raczej anteny nie poruszył, choć kto wie - proszę o poradę.
×