Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Panowie na jakim sofcie Opticum x403p pobierze aktualizacje do modułu ncam 1.00.03 (r1502)?

Próbowałem 1.3.49, 1.3.81 i nawet conaxa 1.3.14 i cały czas widzę napis "proszę czekać" - w nieskończoność.

W module jest soft 1.00.02 i źle współpracuje z powyższymi softami.

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szczerze ja już nic nie kumam co do tego modułu... :shock:

A po co w opticum'ie w takim razie opcja aktualizacji softu dla modemu ncam?

Czytałem również poprzednie strony w temacie (i w temacie moduł ncam) i userzy pisali, że im to działa (aktualizacja) tylko nie pisali na jakim sofcie im to wchodziło (chyba, że coś przeoczyłem).

BTW: Dzięki za odpowiedź kolego :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii aktualizacji nCAM HD - wystarcza tylko pilnować częstotliwość - 11,449H, czyli tam, gdzie MGM HD, ale to może być którykolwiek kanał z tamtego miejsca. Chodzi tylko o to, żeby moduł miał dostęp do sygnału. Sama aktualizacja rzadko startuje na żądanie (dotyczy to wszystkich tunerów). Kiedyś był trick z przywracaniem ustawień fabrycznych modułu (jest taka opcja w menu modułu, nie przywracać całych ustawień fabrycznych tunera!) - po jego zastosowaniu moduł sam zgłaszał (o ile miało się wybrany kanał z 11,449H), że jest nowa wersja. Czy to teraz działa, to nie wiem. Ostatecznie pozostanie zabrać moduł i spróbować w innym tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita, próbowałem również trick'u z ustawieniami fabrycznymi modułu ale też nic... będę zatem próbował na każdym programie HD z 11449, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Jeśli uda mi się aktualizacja na pewno napiszę tu w temacie jak i za pomocą czego mi się udało ją zrobić :)

irek6311, jeśli nie uda mi się tego co powyżej napisałem to będę próbował z innymi tunkami :)

 

Dzięki Panowie za odpowiedź :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem nowy, zupełnie nie kumam podstaw z dziedziny tv satelitarnej. Przejrzałem forum i mam pytanie - najchętniej do BIGCYCa bo widze ze GURU zdecydowany.

Kupiłem X403p i miał chodzić pod cyfrę+. Nie widział karty ale wgrałem soft 1.4.05.abs. teraz pojawił się jednak inny problem: co 2-3 dni albo nawet w ciągu dnia tuner wyświetla mi komunikat "lista kanałów została zmieniona" i daje opcję tylko potwierdzenia. Jak potwierdze to wszystkie ustawione wczesniej kanały w tunerze zostają rozrzucone i trzeba je ustawiać na nowo.

 

Próbowałem wyłączyć opcjęaut "chanel o detection". Wtedy jakby nie aktualizuje kanałów w tunerze, tylko zanika sygnał i przestaje je odbierać w ogóle.

Czy jest na to jakieś rozwiązanie?? Czy może wybrałem złą opcję przy wgrywaniu softu. Proszę o pomoc.

 

Zostaw wylaczone "chanel o detection". Aktualizacja automatyczna jest zbedna. Od czasu do czasu skanuj satelite, a po skanowaniu gdy odnajdzie sie nowy program, wgraj soft na pena. Przegraj tez liste, po czym zachowana liste wrzuc z powrotem oraz softa, a na koncu ustaw w/w wymieniona funkcje.

Zmudne to troche, ale skuteczne. W ten sposob wszystko bedzie gralo bez zadnych klopotow, bez zadnych rozrzucan kanalow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od niedawna jestem posiadaczem x403p, i nagle od wczoraj wystąpił problem z nagrywaniem na dysk zewnętrzny, wcześniej nie było z tym problemu. Przeprowadziłem test prędkości USB w tunerze i wynosi tylko 27 Mbits/s, testując go na komputerze mam transfer na poziomie 25 MB/s. Popiołem pendrive'y - 3 różnie i transfer w tunerze wynosi od 15-19 Mbits/s.

Czy miał ktoś podobny problem? Proszę o pomoc. Chyba trzeba będzie go oddać na gwarancję :/

Pozdrawiam.

P.S.

Soft to 1.3.81 ze strony producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z dekoderem Opticum HD X403p. Chciałbym używać go z cyfrą+, zmieniłem soft aby czytał kartę cyfry jednak nie wyświetla mi kanałów i jest bardzo słaby sygnał. Po podłączeniu innego dekodera sygnał jest prawidłowy i są programy cyfry więc nie jest to wina anteny i podłączenia. Wie może ktoś jak skonfigurować ten dekoder pod cyfrę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam kartę cyfry+ i x403p, problem jest następujący, wgrywałem wszystkie dostępne oprogramowania i te oficjalne i te ze strony BigCyca, niby wszystko działa ale nie mogę oglądać AXN który jest na TP 78 częstot. 12188 za każdym razem przy skanowaniu wywala Failed, ma ktoś z Was podobny problem, chciałem zauważyć że na innych dekoderach dedykowanych C+ i CP wszystko jest ok i ta częstotliwość jest prawidłowo rozpoznawana i program działa. Oddałem tuner do oficjalnego serwisu Globo, został zwrócony z adnotacją wszystko ok. Pomóżcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter lub antena żle ustawione i za słaby sygnał masz ,

to że na innym tunerze jest ok nie znaczy że na twoim będzie poprawnie ,

miernik sygnału z Allegro (~ 20zł) i sprawdż poprawność ustawienia anteny i konwertera ,

jak konwerter wiekowy lub niefirmowy zmień na porządny bo tunery cyfrowe są uczulone na kiepski sygnał (jakość sygnału ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter mam twin nowy, antena 80cm sygnał na poziomie 85% na wszystkich innych częstotliwościach, dwa tunery HD CP i na nich wszystko śmiga znakomicie, ten x403p sprawdzałem na trzech różnych instalacjach antenowych wszędzie jest to samo. Dzięki za porady, jutro chyba pojadę do jakiegoś serwisu i u nich podłączę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc posiadaczy X403p z modułem Polsatu. U mnie na wszystkich softach od 1.3.81 aż po najnowszy 1.4.15 na nagranym materiale na dysku występuje brak synchronizacji wizji z fonią. Dodam że na starszym 1.3.32 tego nie było. Chciałbym zmienić soft na nowszy ale ta przypadłość je dyskwalifikuje. Posiadam dwa dyski i na obydwu jest to samo. Jak nagram coś to jest ok ale jak wyłączę tuner i ponownie włączę wtedy znowu rozjazd wizji z fonią. Czy ktoś ma podobnie czy to tylko mój egzemplarz? A może jest jakiś myk o którym nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.3.32 to jak na razie ostatni soft, z którego mogą korzystać abonenci CP.

 

UZUPEŁNIENIE 22:35

Jestem aktualnie po 2 godzinach używania 1.4.15 i na razie wszystko działa, czyli "polsaciarze" mogą brać to oprogramowanie.

Ale najważniejszego, czyli zniesienia podziału nagrania na 4GB paczki dla dysków NTFS dalej nie zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam taki problem po odpaleniu tunera, w zalezności od 1-3 minut tuner traci sygnał z anteny satelitarnej.Po właczeniu wszystko jest ok, sygnał itd a po pewnym czasie traci sygnał.

Mam drugi dekoder i po jego podlaczeniu wszystko jest ok a wiec instalacja satelitarna jest dobrze podlaczona i ustawiona a problem musi byc w tunerze, wiecie od czego to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do najnowszej wersji oprogramowania 1.4.15 lemontree problemu znikających list ulubionych już nie ma, niestety pojawiły się kolejne, mianowicie krzaczki w opisach programów oraz niepoprawne wyświetlanie aktualnego programu na pasku OSD, tak jakby o jeden program opóźniało. nie dotyczy to wszystkich kanałów np. TVN jest ok. Jestem abonentem cyfry. Zauważył ktoś u siebie? Liczyłem, że już będzie ok, irytujące jest powracanie do starszych wersji, w nich znów z pena filmów nie idzie odtworzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...