Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aha. Czyli rozumiem, że mogę zostawić nieco starszą wersję oprogramowania wraz ze swoją listą kanałów? Bo zastanawiało mnie jedno: dlaczego po wgraniu najnowszego oprogramowania obrotnica zaczęła głupieć i odmawiać posłuszeństwa, jak wgrałem wersję wcześniejszą, to wpadło mi do głowy, żeby zresetować obrotnicę. Teraz wszystko działa poprawnie (po zresetowaniu). Ale czy jak wgrałbym ponownie to najnowsze i zresetował obrotnicę, to byłoby dobrze czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być normalnie ( zawsze możesz spróbować ..... )

 

 

Niedługo n( miejmy nadzieje że jeszcze w tym miesiącu dostana od głównego producenta z chin ( to samo fergusony maja na ten miesiąc poprawki ) )się pojawić wersja producenta 1.4.3x

 

z dodatkami i poprawkami :

v1.4.3x ( obecna nielegalna )

*NEW* Added TNK (Telewizja Na Karte)

*NEW* Added Fast Scan support for Cyfra+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bardzo proszę o pomoc, zawsze sobie radziłem z 402, ale teraz mam problem. Myślałem, że to wina starszego mcasa, więc wgrałem amstara mcas 1.4.15 i jest to samo. Cyfra wprowadziła do mojego abo nowe kanały HD. Jak się dowiedziałem, że mam w pakiecie TVN HD od razu przeskanowałem, czerwonym przyciskiem otworzyłem grupę kanałów HD, dodałem TVN HD do listy ulubionych i nie było problemów. Teraz dodali mi Planete HD i na starym i nowym sofcie nie wyszukuje mi tego programu, chociaż TVN style HD znalazło. ALE KINO HD też nie może znaleźć. Co mogę zrobić? Proszę o dobre rady, zawsze sobie radziłem z 402 ale co mogę zrobić jak nie wyszukuje kanału podczas skanowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

czy odbieracie tvn7 w HD? Posiadam pakiet kompakt Cyfry+ i podobno TVN7 jest dostępny. Niestety nie mogę go znależć.

I jescze jedno. Mam "rozjazd" na kanałach HD między fonią a obrazem. Dźwięk jest opóźniony o około 1 sekundy w stosunku do video. Trochę jest to wkurzające. Wersja oprogramowania X403p - 1.3.81 [beep].

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odniosę się do ostatnich wypowiedzi, również miałem kłopoty ze znalezieniem TVN7 HD, chyba z 3 razy do tego podchodziłem. wreszcie znalazłem dane kanału na necie, wpisałem odpowiedni trasponder i polaryzacje no i znalazło, potem oczywiście polaryzacje należy przywrócić na auto.

Posiadam pakiet z cyfry+ Canal+ Kompakt, niestety również zauważyłem "rozjazd" między dźwiękiem a obrazem na kanałach HD. Też mam wersje oprogramowania 1.3.81, starszej wgrywać nie bardzo bo nie będzie obsługiwało listy ulubionych, 1.4.15 ma zwalone EPG, dlatego mam pytanie skąd można pobrać wspomniany przez użytkownika aquarius soft Lemontree 1.4.24?? na stronie opticum.cba niestety nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

czy też macie ostatnio problem z odbiorem niedawno dodanych programów HD? Chodzi o programy Canal+ Gol HD, Canal+ Weekend HD, Planete HD, Ale Kino HD itp.? Wszystko działało mi pięknie, a dziś pokazuje jakby w ogóle nie było zasięgu. Pasek zasięgu jest koloru szarego.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4.24 działa z CP podobnie jak np. 1.4.09 lub 1.4.15 (na x403p):

- brak rozjazdów dźwięku (chyba 1 czy 2 nieznaczące kanały mają czasem rozjazd)

- EPG przy przełączaniu kanałów dość kiepsko, bo nie odświeża często i widać stare dane (gdy wejdzie się w pełny rozkład EPG jest prawie zawsze dobrze)

- gdy mam włączone Dolby AC3 to na wzmacniaczu po kilku minutach słychać trzaski i trzeba w Ustawieniach dać LPCM stereo (jedynie na sofcie 1.3.32 Dolby AC3 działa prawie idealnie - zamiast trzasków lekkie "pyknięcie")

- kanały dość wolno się przełączają ok. 3 sekundy (ale to standard w dekoderach sat)

- poza tym nic się nie wiesza, nie zamraża, nie ma jakiś komunikatów o braku sygnału czy zakodowaniu

- mogą być małe problemy przy timeshiftingu przy cofaniu (czasem lekki rozjazd dźwięku, ale przy odtwarzaniu nagranego materiały jest już wszystko OK)

 

Wg mnie nie ma nic lepszego od 1.4.24, no chyba że 1.3.32, ale ten jest stary i nie ma nowego E M U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z przedmówcą gdyż testowałem kilka dni 1.4.24 proton lemontree (co prawda z kartą cyfry)

Fonia wyprzedza wizję i to znacznie na kanałach TVP123, TVN-y , HBO, Canal+ i inne jak leci wersja stereo -przy AC3 Dloby jest OK !!

To już znacznie lepiej działa soft 1.4.33 SabXwindow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4.33 SabXwindow przy tym sofcie podczas wyłączania tunera, tuner wyłącza się prawidłowo, ale podczas włączenia go s powrotem z pilota już się nie da włączyć (trzeba ręcznie z tunera)

najbardziej przypadło mi w tym sofcie menu, ładne, przejrzyste takie mogło by zostać gdy nie problem z wyłączaniem i włączaniem tunera z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kilka dni temu stałem się posiadaczem tunera opticum HD X403p.Czy szczęśliwym to się dopiero okaże :/ Już na samym początku pojawił się problem.Otóż tuner nie współpracuje z takim oto splitterem http://www.greeneightsystem.pl/server_w ... .html.Wgrałem do tunera oprogramowanie lemontree_1.4.05 .Z kartą cyfry którą umieszczam bezpośrednio do tunera wszystko działa bez problemu.

Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź/rozwiązanie mojego problemu

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4.33 SabXwindow przy tym sofcie podczas wyłączania tunera, tuner wyłącza się prawidłowo, ale podczas włączenia go s powrotem z pilota już się nie da włączyć (trzeba ręcznie z tunera)

najbardziej przypadło mi w tym sofcie menu, ładne, przejrzyste takie mogło by zostać gdy nie problem z wyłączaniem i włączaniem tunera z pilota.

Nie wiem co masz za modyfikację softu sabxwin1433 ale u mnie na testowanym sofcie wszystko działa OK z pilota (stara wersja- nowego nie obsługuje niestety)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam może dość głupie pytanie ale czy mogę zainstalować sam soft mcas 1.3.49 bez loadera na soft nowszy który posiadał loadera 1.1.6?? pytam ponieważ, po dodaniu wielu kanałów HD na nowszych legalnych softach jest rozjazd dźwięku z obrazem, natomiast na nielegalnych mimo wszystko tak sobie działa EPG i pilot jakby wolniej reaguje, poza tym problemy z wgrywaniem listy użytkownika. jednak jak wyczytałem na podobnych forach 1.3.49 chyba najbardziej stabilny, minus brak obsługi mkv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...