Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę się z powyższym zgodzić.

U mnie bardzo dobrze działa to wyjście. Mam tam podłączony przedłużacz pilota i bardzo dobrze się to sprawdza.

Soft ostatni działający: 1.3.32. Odbiornik ma półtora roku.

 

Jedyne co do tej pory mi tu nie działało to występowały problemy z głowicą (opisane wcześniej przez kogoś na forum), ale lutownica rozwiązała problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piter56

w każdej specyfikacji X40xp jest informacja o przełączanym z menu wyjściu 0/12V - brak tej funkcji byłby podstawą do rozwiązania umowy kupna -sprzedaży (zwrotu)

@EdekReformator

jeżeli masz tam podłączony przedłużacz pilota to pobierasz jedynie zasilanie 12V - które u mnie występuje -problemem jest, że nie przełącza się w stan 0V

Dziękuję za zainteresowanie i proszę o dalsze rady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za odpowiedzi. Trochę zbliżamy się do rozwiązania , ale jeszcze daleko - dalej nie wiem dlaczego w moich dwóch X40xp brak przełączania.

@piter56

z tego co napisałeś 12V idzie prosto z zasilacza na gniazdo, ale przełączanie może następować właśnie w zasilaczu.

Jak pisze EdekReformator u niego przełącza się (dzięki za info, jaki masz soft).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej listę stworzyć samemu, nigdy nie trafisz na listę która będzie spełniała wszystkie Twoje wymagania, każdy tworzy listę pod siebie, jak chciałeś mieć listę zawsze aktualną narzuconą przez kogoś trzeba było kupić tuner od Cyfry, zaletą tunerów takich jak Opticum jest właśnie to że listę można sobie stworzyć samemu wedle własnych preferencji, a nie trwa to długo wystarczy przeskanować satelitę jest nawet opcja szybkiego szukania pod Cyfrę, a następnie wejść w menu i poukładać w takiej kolejności jak będzie Ci pasować. Będzie to wtedy lista na której kanały które najczęściej oglądasz będziesz miał blisko siebie bez przeskakiwania o kilka czy kilkanaście kanałów, łatwiej zapamiętasz gdzie co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. 1.4.34, ale w wielu softach wydanych przez globo było nawet nie wiem czy nie we wszystkich w menu instalacja występuje szybkie skanowanie, a w nim do wyboru najczęściej cyfra i tnk. Po takim szybkim skanie będziesz miał listę z układem kanałów jak w dekoderach cyfry poza kanałami HD które będą chyba gdzieś na końcu listy, nie pamiętam teraz dokładnie dawno nie bawiłem się w robienie nowej listy. Jeśli chcesz mieć taki układ kanałów jak w cyfrze a już masz jakieś kanały na liście wszystkie kanały to przed skanowaniem usuń je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tvp2 już bylo nie tylko na optykach ale i goldenach , przeskanować sat , bo któryś operator coś przy niej miąchał i działo to sie przeważnie z karta TNK SD .........

Witam. Od wczoraj mam podobny problem ale z TVP1 z kartą TNK SD tj. mój opticum x403p (soft 1.4.34) resetuje się, gdy tylko przełączę kanał na TVP1 z transpondera Cyfry+. W grudniu przed świętami taki sam problem miałem ale tylko na TVP2. A teraz mam na odwrót. Reszta programów w TNK SD działa bez zarzutu. Czy komuś też się wieszał opticum na TVP1 od dnia wczorajszego. Dodam, iż wcześniej takich problemów nie miałem. Tuner mam nowy - kupiłem w listopadzie 2011r. Wykasowywałem programy z częstotliwości 10892 H i ponownie je wyszukiwałem ale bez rezultatu. Nadal mam restarty na TVP1. Aha - listę mam własną skanowaną z nieba. Podłączyłem też dla sprawdzenia mojego starego ferdka AF7318 i tam TVP1 działa bez problemów z kartą TNK SD.

EDIT: W dniu dzisiejszym problem z zawieszaniem się opticuma na TVP1 sam ustąpił i myślę, że już nie powróci. Podejrzewam, że tak jak stwierdził cytowany przeze mnie kol.bigcyc123 - któryś operator coś przy niej miąchał i działo to sie przeważnie z karta TNK SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie na cyfra+ problem z resetowaniem na kanale TVP1 był identyczny, problem zaczął się pojawiać gdy zaktualizowałem soft do wersji 1.4.34 a przy tym wgrałem listę kanałów ze starszej wersji softu. Myślę że problem jest po stronie wersji bootloadera, może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od kilku dni mam Opticum HD X403p i następujący problem: podczas nagrywania na dysk USB nie mogę równocześnie odtwarzać wcześniejszych nagrań z tego dysku - nie ma możliwości wyświetlenia listy nagrań. Czy to normalne? W kilku wcześniejszych urządzeniach, jakie miałem, zawsze było możliwe równoczesne nagrywanie i odtwarzanie. Czy problemem może być zbyt niska prędkość dysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam dekoder Opticum x403p. Mam problem z kanałami cyfry+ znajdującymi się na transponderze 11,411H. (canal+ film hd, ale kino Hd, domo hd itd.)

Zauważyłem, że w godzinach do ok 14 mam brak sygnału na tych kanałach, następnie w godzinach tak do 17 może 18 jest dźwięk i obraz z zakłóceniami.

W godzinach wieczornych jest wszystko ok, można bez problemu oglądać kanały HD. Codziennie występuje taki cykl. Czym to może być spowodowane?

Czy to może być problem z niedokładnych ustawieniem czaszy lub konwertera? Czym spowodowana jest tak cykliczność?

Dodam jeszcze, że mieszkam pomiędzy Katowicami a Krakowem, tak w środku. I mam czaszę 90cm, konwerter Quad Maximum XO-14, więc chyba niezły sprzęt.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie w X403p problem jest z ustawieniem listy ulubionych. Jak już ustawię ją i zapiszę to wszystko jest ok. Jak wyłączę dekoder i go włączę z powrotem niby wszystko jest ok. Jak wejdę przyciskiem FAV w listy ulubionych i wybiorę WSZYSTKIE KANAŁY a potem z powrotem chcę wrócić na moją listę ulubionych to już jej nie widzę. Tak jakby wszystko mi się kasuje. Mam Cyfrę+. Dodam jeszcze że wcześniej działało to dobrze. W pewnym momencie się wykrzaczyło i teraz cały czas się chrzani. Zaznaczam że jestem laikiem więc proszę o tłumaczenie łopatologiczne ;)

Soft mam 1.4.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam X403p z softem 1.4.23 z kartą CP HD od jakiegoś czasu kilka kanałów które wcześniej działały normalnie np. Polsat HD, TVN HD, FOX HD i inne, pokazały się jako zakodowane, inne np. Discovery HD, Ntional Geo HD śmiagają normalnie. SD działają normalnie. Może ktoś wie czy błąd może pochodzić od Polsatu czy mojego dekodera?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najnowszą listę można pobrać z satelity, trzeba usunąć kanały jakie masz zapamiętane w tunerze, a następnie wykonać szybkie skanowanie dla cyfry+ i już będziesz miał listę cyfry najbardziej aktualną poza kanałami HD które trzeba ręcznie poprzenosić z reguły są gdzieś na końcu listy lub trzeba przeskanować dodatkowo hotbirda i wtedy się dopiero pojawią na liście ale też w okolicach końca. Nie wiem po co ludzie kupują tunery nie od operatora jak chcą mieć zawsze aktualną listę operatora i do tego jeszcze w układzie jaki zapewnia operator nie umiejąc posługiwać się sprzętem który kupili, nie prościej wziąć tuner od Cyfry i mieć zawsze aktualną listę taką jak oferuje operator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...