Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@j3ryw

 

Jeśli swój post kierowałeś do mojej osoby to już wyjaśniam:

 

1) Lista o którą prosiłem nie jest dla mnie. Ja od kilku lat posługuję się listą, którą sam sobie utworzyłem.

2) Ludzie kupują sprzęt także z innych powodów, np. wielosystemowość czytnika kart, slot na moduły CI, możliwość zainstalowania alternatywnego oprogramowania, itp.

 

Tak więc jak widzisz lista programów w dekoderze to nie wszystko i zapewniam Cię, że ja ze swojego sprzętu potrafię korzystać aż za dobrze... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy prace nad softem do Opticum X403p -X402p zakończyły się na 1.4.34 , czy możemy spodziewać się jeszcze jakiś zmian w tym kierunku?

Zmiany będą producent ( zagranica ) daje po mału support ( nie tak wielkie ale coś będzie, wszystko skupia się pod X405 i 406 ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam Opticum HD X403p i następujący problem: podczas nagrywania na dysk USB nie mogę równocześnie odtwarzać wcześniejszych nagrań z tego dysku - nie ma możliwości wyświetlenia listy nagrań. Czy to normalne? W kilku wcześniejszych urządzeniach, jakie miałem, zawsze było możliwe równoczesne nagrywanie i odtwarzanie. Czy problemem może być zbyt niska prędkość dysku?

 

Jest możliwość nagrywania / odtwarzania.

Podczas nagrywania robisz pauzę, play (lub odwrotnie) i pod przyciskiem "i" czyli info masz listę nagrań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tu masz MCAS: ALI3602_06000200_globo_OPTICUM_HD_X7_300_mcs_lemontree_1.4.34 , tylko musisz go sobie wygooglać.

 

edit:

 

A tu poszukiwany: globo_X7_synaps_galaxy_1.4.46_gisclub.tv , ale też musisz go wyszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ten gisclub stabilny, za to opcje nagrywania (pod czerwonym klawiszem jest usunięcie dysku) i zarządzania nagraniami (można sobie wciskać żółty, ale i tak po przyciśnięciu Exit nagrania nie zostaną usunięte) to zepsuli na maxa.

 

Nie ma sposobu żeby usunąć zapisane nagrania na dysku w tunerach z tym softem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z nagrywaniem na dysk w moim x402p, a mianowicie dekoder nagrywa wszystko bardzo ładnie i stabilnie, ale wszystko to co nagram z kodowaniem (karta Cyfry+), np. Polsat, Canal+ czy TVP HD mogę odtwarzać tylko przez trzy doby (72 godziny) bo po tym czasie treść zostaje zakodowana choć karta Cyfry+ nadal jest w czytniku. Przy nagrywaniu treści niekodowanych, np. TV Polonia czy niemiecki Eurosport w/w problem nie występuje i to co zapisałem mogę odtworzyć nawet po kilku latach.

 

Wie ktoś dlaczego tak się dzieje? Jeśli tak to proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś daleko sięgacie po softy,tylko nie wiem czy to forum na to pozwala(jak znacie adresy trzymajcie je dla siebie ,ja tak robię i mam spokój nie oglądając się na to co łaskawie upubliczni producent!).

 

Przyznam ze sięgnąłem po soft gisclub i inne forum nie dlatego, że mnie interesują dodatkowe możliwości bo z nich nie korzystam, ale dlatego, że ta grafika ekranowa i jakość obrazu jest dla mnie najlepsza. na stronach globo wersje softu są archaiczne. Z tego powodu porzuciłem obecnie X403 na rzecz manty HD8000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest najlepiej z wyborem raczej mizernie, ja szukałem 2 UCAS + 2Ci i tutaj już z tanich tunerów wiele odpada dodatkowo potrzebowałem Component (Y, Pb, Pr) oprócz HDMI

Tańszy był np. Opticum HD XTS 703 ale tutaj z softem jest to samo co x403 ale obraz gorszy szczególnie SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję informacji na temat głowicy występującej w modelu Opticum HD X403p.

Jaki dokładnie model/typ i czy ewentualnie można czymś zastąpić

 

W autoryzowanym serwisie głowica + wymiana + przesyłka ok. 150-170pln

a to dużo przy cenach nowego tunera na poziomie 300pln

 

bardzo dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na module CI z Polsatu Cyfrowego na lemontree proton 1.4.65 jest rozjazd dźwięku.

Ogólnie lemontree ma od jakiegoś czasu problem z dźwiękiem.

 

Poza tym żaden nowszy soft do x403p nie potrafi dobrze przesłać dźwięku w dolby do amplitunera Onkyo - może także innych (ciągłe przerwy 0,5 sekundowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...