Jump to content
bigcyc123

Opticum HD X403p / 402p

Recommended Posts

@j3ryw

Jeśli swój post kierowałeś do mojej osoby to już wyjaśniam:

1) Lista o którą prosiłem nie jest dla mnie. Ja od kilku lat posługuję się listą, którą sam sobie utworzyłem.

2) Ludzie kupują sprzęt także z innych powodów, np. wielosystemowość czytnika kart, slot na moduły CI, możliwość zainstalowania alternatywnego oprogramowania, itp.

Tak więc jak widzisz lista programów w dekoderze to nie wszystko i zapewniam Cię, że ja ze swojego sprzętu potrafię korzystać aż za dobrze... :)

Ja mam ciekawy przypadek - otóż skanowanie transpondera 12265V kończy się wynikiem 0 programów. Ciekawe, bo mam na liście kilka programów z tego transpondera. Co może być przyczyną?

Jak myślicie czy prace nad softem do Opticum X403p -X402p zakończyły się na 1.4.34 , czy możemy spodziewać się jeszcze jakiś zmian w tym kierunku?

Jak myślicie czy prace nad softem do Opticum X403p -X402p zakończyły się na 1.4.34 , czy możemy spodziewać się jeszcze jakiś zmian w tym kierunku?

Zmiany będą producent ( zagranica ) daje po mału support ( nie tak wielkie ale coś będzie, wszystko skupia się pod X405 i 406 ) .

Ja używam tego

globo_X4_synaps_galaxy_1.4.46_gisclub.tv

moim zdaniem najlepszy soft obecnie

moim zdaniem również najlepszy soft jaki wyszedł do tej pory - pod względem wyglądu i stabilności

Od kilku dni mam Opticum HD X403p i następujący problem: podczas nagrywania na dysk USB nie mogę równocześnie odtwarzać wcześniejszych nagrań z tego dysku - nie ma możliwości wyświetlenia listy nagrań. Czy to normalne? W kilku wcześniejszych urządzeniach, jakie miałem, zawsze było możliwe równoczesne nagrywanie i odtwarzanie. Czy problemem może być zbyt niska prędkość dysku?

Jest możliwość nagrywania / odtwarzania.

Podczas nagrywania robisz pauzę, play (lub odwrotnie) i pod przyciskiem "i" czyli info masz listę nagrań.

Ja używam tego

globo_X4_synaps_galaxy_1.4.46_gisclub.tv

moim zdaniem najlepszy soft obecnie

A może się kolega pochwalić jakimś linkiem bo też bym go przetestował z tym że ja potrzebuje pod X7

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Guest Anonymous

Tu masz MCAS: ALI3602_06000200_globo_OPTICUM_HD_X7_300_mcs_lemontree_1.4.34 , tylko musisz go sobie wygooglać.

edit:

A tu poszukiwany: globo_X7_synaps_galaxy_1.4.46_gisclub.tv , ale też musisz go wyszukać.

Może i ten gisclub stabilny, za to opcje nagrywania (pod czerwonym klawiszem jest usunięcie dysku) i zarządzania nagraniami (można sobie wciskać żółty, ale i tak po przyciśnięciu Exit nagrania nie zostaną usunięte) to zepsuli na maxa.

Soft świetny ale mam z nim problem na spliterze. Po paru minutach wywala, że wyciągnięto kartę i stoi (trzeba zrestartować żeby złapało uprawnienia). Macie jakąś poradę ?

Może i ten gisclub stabilny, za to opcje nagrywania (pod czerwonym klawiszem jest usunięcie dysku) i zarządzania nagraniami (można sobie wciskać żółty, ale i tak po przyciśnięciu Exit nagrania nie zostaną usunięte) to zepsuli na maxa.

Nie ma sposobu żeby usunąć zapisane nagrania na dysku w tunerach z tym softem :?:

Niestety też nie znalazłem na to sposobu. Mam nadzieję, że w nowej wersji poprawią to bo soft jest świetny.

Coś daleko sięgacie po softy,tylko nie wiem czy to forum na to pozwala(jak znacie adresy trzymajcie je dla siebie ,ja tak robię i mam spokój nie oglądając się na to co łaskawie upubliczni producent!).

Mam problem z nagrywaniem na dysk w moim x402p, a mianowicie dekoder nagrywa wszystko bardzo ładnie i stabilnie, ale wszystko to co nagram z kodowaniem (karta Cyfry+), np. Polsat, Canal+ czy TVP HD mogę odtwarzać tylko przez trzy doby (72 godziny) bo po tym czasie treść zostaje zakodowana choć karta Cyfry+ nadal jest w czytniku. Przy nagrywaniu treści niekodowanych, np. TV Polonia czy niemiecki Eurosport w/w problem nie występuje i to co zapisałem mogę odtworzyć nawet po kilku latach.

Wie ktoś dlaczego tak się dzieje? Jeśli tak to proszę o pomoc...

Guest Anonymous

Kwestia prawdopodobnie dotyczy standardu HDCP.

Opis z wiki: http://pl.wikipedia.org/wiki/HDCP

Wszystkie te "ulepszenia" w rodzaju HDCP, czy CI+, to ... *

--------------------------------

*- i tu, cisną się na usta niecenzuralne wyrazy, ale pomińmy je wymownym milczeniem ...

Coś daleko sięgacie po softy,tylko nie wiem czy to forum na to pozwala(jak znacie adresy trzymajcie je dla siebie ,ja tak robię i mam spokój nie oglądając się na to co łaskawie upubliczni producent!).

Przyznam ze sięgnąłem po soft gisclub i inne forum nie dlatego, że mnie interesują dodatkowe możliwości bo z nich nie korzystam, ale dlatego, że ta grafika ekranowa i jakość obrazu jest dla mnie najlepsza. na stronach globo wersje softu są archaiczne. Z tego powodu porzuciłem obecnie X403 na rzecz manty HD8000.

@raks: Rozumiem - trzeba radzić sobie samemu bo wsparcie Globo zanika z powodu produkcji nowych tunerów.Mantę sprawdzałem - obraz dużo lepszy,jedyną małą wadą to trochę wyższa cena.

Nie jest najlepiej z wyborem raczej mizernie, ja szukałem 2 UCAS + 2Ci i tutaj już z tanich tunerów wiele odpada dodatkowo potrzebowałem Component (Y, Pb, Pr) oprócz HDMI

Tańszy był np. Opticum HD XTS 703 ale tutaj z softem jest to samo co x403 ale obraz gorszy szczególnie SD.

Poszukuję informacji na temat głowicy występującej w modelu Opticum HD X403p.

Jaki dokładnie model/typ i czy ewentualnie można czymś zastąpić

W autoryzowanym serwisie głowica + wymiana + przesyłka ok. 150-170pln

a to dużo przy cenach nowego tunera na poziomie 300pln

bardzo dziękuję za pomoc

U mnie na module CI z Polsatu Cyfrowego na lemontree proton 1.4.65 jest rozjazd dźwięku.

Ogólnie lemontree ma od jakiegoś czasu problem z dźwiękiem.

Poza tym żaden nowszy soft do x403p nie potrafi dobrze przesłać dźwięku w dolby do amplitunera Onkyo - może także innych (ciągłe przerwy 0,5 sekundowe).