Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Opticum x402p, zainstalowałem najnowszego softa 1.4.98, wszystko śmiga niesamowicie;) Jest tylko jeden malutki program, podczas wyszukiwania ręcznego nowych programów zamiast ich nazw pojawiają się nazwy np: "Ch12005" ;) Może ktoś wie, o co w tym chodzi i jak sobie z tym poradzić:) byłbym wdzięczny;)

P.S. Nie wiem czy to moja fobia, czy już jestem ślepy, ale patrzyłem dzisiaj na mecz naszej super ekstraklasy (na Canal+ Family HD), i miałem wrażenie ze ten mecz nie chodzi płynnie, tzn, jest taka ciągła minimalna ścinka, na innych programach działa normalnie, również filmy na tym programie działają normalnie , tylko z meczem było coś nie tak;) wydaje mi się że to może być wina nadawcy obrazu, ale może się mylę i macie jakąś inna teorie na ten temat;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed koniecznością jak najszybszej wymiany tunera, bo mój obecnie posiadany Ferguson zaczyna się psuć... Zastanawiam się nad nabyciem tego Opticuma, chociaż po przeczytaniu kilkunastu ostatnich stron tego tematu mam już pewne wątpliwości, czy warto, bo widzę, że ludzie mieli z nim różne mniejsze i większe problemy.

 

Nie mam wygórowanych wymagań do tunerów satelitarnych. Zależy mi na normalnym oglądaniu TV i nagrywaniu czegoś od czasu do czasu, tuner ma działać stabilnie, bez niespodziewanych zawieszeń i restartów w trakcie oglądania. Dodatkowe bajery multimedialne w tunerach mnie nie interesują. Przez najbliższych kilka miesięcy chciałbym użytkować ten tuner z kartą Cyfry+, a za kilka miesięcy przechodzę do Cyfrowego Polsatu z jego modułem CAM (może ktoś testował ten tuner z Polsatowskim modułem?).

 

Czy najnowszy soft 1.4.98 (interesuje mnie wersja mcas pod kartę Cyfry+) naprawdę nie sprawia żadnych poważnych problemów w normalnym użytkowaniu (oglądaniu i nagrywaniu)? Kilka stron wcześniej ktoś pisał o tym, że w nagraniach z TVP1 HD i TVP2 HD jest tylko obraz i nie ma głosu, no, ale to było w jakimś starszym sofcie. Czy w najnowszym sofcie 1.4.98 w wersji mcas ten problem występuje, czy już nie?

 

Powiedzcie mi jeszcze, czy karta Cyfry+ po wgraniu softu mcas-owego działa w pełni prawidłowo, tzn. czy uprawnienia na kolejne miesiące normalnie przechodzą?

 

Czy jakość obrazu (zwłaszcza kanałów SD po przeskalowaniu przez tuner do 1080i) jest w tym Opticumie na akceptowalnym poziomie? Ciekawie byłoby poznać opinie osób, które miały możliwość porównywać jakość z Fergusonami Ariva 100, 100E, 120, 200...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie akurat dekodera Opticum 403 nie polecam.Mam takie dwa i w każdym wystepuje ten sam problem z nagrywaniem, niezależnie od softu. Za każdym razem po restarcie dekoder odtwarza nagranie z bardzo dużym brakiem synchronizacji dzwięku z obrazem. Ponadto nigdy nie ma się pewności czy nagra z timera bo bardzo różnie odczytuje prędkość podłączonego dysku.Raz jest wystarczająca a innym razem prawie zerowa . Nie wiem jak sprawuje się następca z procesorem Ali 3603. Mając bardzo przykre doświadczenia z tym dekoderem nie zaryzykuję wymiany na inny tego producenta.Ta wada wydaje mi się dyskwalifikować ten dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam żadnych problemów z tym Opticumem. Również mam 2 takie dekodery x403p i soft z czytnikiem uniwersalnym synaps galaxy 1.5.17. Nagrywam na pendrive 8GB to co chcę, na każdym kanale (również na tych z HD) i wszystkie nagrania odtwarzają się stabilnie (bez zwiech). Również współpraca między kartą cyfry a modułem nCam TNK HD (będących jednocześnie w tym dekoderze) nie powoduje u mnie żadnych zwiech czy zamulania kanałów. Jak współpracuje ten tuner z modułem Polsatu - nie wiem, gdyż u siebie mam tylko cyfrę w czytniku kart, zaś w gniezdxie CI -moduł nCam TNK HD. Być może są inni użytkownicy, którym ten model tunera nie odpowiada. Generalnie ja jestem z niego bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wasyl i @hektor link do softu podałem wam na PW. Pozdrawiam

PS. mała wskazówka: w tym sofcie aby usunąć nagranie z pendrive - należy wcisnąć zamiast żółtego przycisku - przycisk AUDIO na dole pilota. Natomiast aby bezpiecznie usunąć urządzenie (pendrive) wystarczy wcisnąć na pilocie przycisk TV/STB :wink:

@hektor jeśli nadal masz problemy z nagrywaniem na dysk zewnętrzny lub pena to spróbuj go sformatować na FAT i dopiero wtedy nagrywaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. Soft 1.4.98 - nie dziala mi Szybkie skanowanie. Mam trzy pozycje C+, TNK, TNKHH, moge zmieniac, ale Przycisk Rozpocznij Skanowanie - nie dziala .. Jestem zaskoczony bo bezposrednio po wgraniu softu bylo wszystko ok... Jakies Sugestie ?

Wyglada na to, ze takie skanowanie dziala tylko raz po wgraniu softu ?

Po przeskanowaniu brak programow HD :( , nigdzie nie moge znalezc tez 13 street ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem, mianowicie chcę wziąć nc+ i dekoder mediaBOX+, aby odbierać kolekcje VOD. Jednocześnie chcę jednak zachować swojego x402p, ponieważmam obrotnicę i odbieram sygnał z wiel satelitów, czego nie można mieć w mediaBOXIE. Moje pytanie jest następujące: jak mogę podłączyć drugi dekoder nie stosując drugiego kabla i konwertera twin? Czy jest to możliwe? Słyszałem gdzieś o jakimś rozgałęźniku czy coś. Nie chce mi się kupować konwertera i ciągnąć drugiego kabla, a chciałbym mieć jednoczesny dostęp do dwóch dekoderów. Dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie potrzebuje kilku cennych rad. Posiadam Opticum x403p i z tytułu że posiadam jeden telewizor który często jest okupowany przez maniaków konsoli chciałbym mieć możliwość oglądania telewizji na laptopie czy kompie stacjonarnym. W miarę możliwości proszę o "łopatologiczne" wytłumaczenie, bądź podesłanie linka jak to zrobić.

Dodam że posiadam wifi więc jeżeli byłaby możliwość połączenia opticum-router (a dokładnie netiaspot) i z routera w jakiś sposób przesyłać sygnał na laptopa bezprzewodowo to byłoby elegancko :)

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Włóż dokładnie kartę do czytnika (w razie konieczności dopchnij palcem).

Ponów tą czynność kilka/kilkanaście razy.

W razie niepowodzenia, można próbować ponownie wgrać używane oprogramowanie w wersji MCAS.

Jeśli i to nie da efektów, to pożyczyć moduł i spróbować, czy dekoder odczyta kartę w module.

Jeśli tak, to uszkodzeniu uległ czytnik kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Od kilku dni mam dziwny problem z tunerem. Otóż przy próbie wgrania nowego softu zachowuje się dziwnie zwalnia tak że widzę jak rysują się okna w menu. Innym razem mam na wyświetlaczu duże ON potem male on i wyświetlacz gaśnie i zapala się czerwony led. Próbowałem kilku różnych softów tuner działa tylko jeśli przywrócę ten który był przed wgrywaniem.

Prawdopodobnie pada i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam spory problemik z tunerem xc 403p, po wgraniu softu nie mam możliwości ustawienia 'nowego klienta sieciowego'. jedyne co widzę w ETHERNET to;ustawienia sieciowe,aktualizacja przez http, aktualizacja przez ftp. Czy to wina wgranego softu, czy może trzeba to włączyć jakimś skrótem klawiszowym. jesli ktoś posiada 'funkcjonujący soft z ta opcja proszę o przesłanie. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mojego x402p używałem dotychczas z TV SONY CRT i, od czasu wgrania softu 1.3.42, nie miałem już praktycznie żadnych problemów z odbiorem i jakością programów (mam TNK smartHD). Kupiłem właśnie mój pierwszy "płaski" TV - Panasonic TX-L42ET60 - i po podłączeniu tunera, oczywiście po HDMI, okazało się że reprodukowane kolory są FATALNE! Przesyt koloru czerwonego i zielonego (do tego chyba rozjechana Gamma?) - efekt taki, że twarz, skóra to pomarańczowe plamy (lub jedna plama...), na ubraniach w kolorze czerwonym brak jakichkolwiek szczegółow (jedna, krwawa plama). Jeśli w obrazie brak jest lub kolor czerwony jest w minimum to obraz jest w miarę OK. Gdy pojawia się czerwień - tragedia! I tak na każdym złączu HDMI telewizora, a regulacje w TV wpływają tylko w minimalnym stopniu na poprawę.

Post do innego wątku? I tak i nie...

Po podłączeniu laptopa (po HDMI) z dowolnym filmem - kolory BEZ ZARZUTU! Zarówno SD jak i HD (1080p to juz w ogóle bajka...), nawet nie trzeba nic korygować ani zmieniać trybów TV. Podobnie po podłączeniu DVD po component: kolory w pełni prawidłowe. Innego źródła z HDMI na tą chwilę nie miałem możliwości sprawdzić.

Pytanie: czy ktoś spotkał się z podobnym "niedopasowaniem", jak odbieram tą sytuację, tunera do TV LCD/LED ?

Wgranie ostatniego softu (1.4.98 lemontree) - poza ładnym menu HD oraz, wydaje mi się, wolniejszym przełączaniem funkcji - nie zmieniło sytuacji. Pozostaje mi zmienić tuner? (lub uderzyć do producenta TV, co niezależnie wykonam...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@anaila Chciałbym by tak było (by była to wina jedynie tunera) ale gdy kiedyś, nie tak dawno, podłączyłem go do monitora Samsung 2493HM obraz był idealny, bez najmniejszych zastrzeżeń.

 

@halina1949 POMOGŁO!!! :D Myślałem dotąd, że soft 1.4.98 jest ostatni i już rozłożyłem ręce. Po wgraniu 1.5.19 kolory są prawidłowe, obraz świetny i tuner przedłuża swój żywot :)

DZIĘKUJĘ!!!

 

Po zachwytach, parę słów komentarza do nowego softu. Na razie wygląda na to, że nie "popsuł" niczego innego ;) Co prawda na początku zdębiałem, że tuner będzie do mnie "gadał" w języku Puszkina, na szczęście język polski też sie znalazł. Co prawda nie w każdej pozycji menu (w niektórych pozostał angielski) ale w najważniejszych jest. Obserwuję też lekką desynchronizację dźwięku z obrazem, ale nad tym jeszcze pracuję. Poza tym u mnie dźwięk idzie bezpośrednio z tunera, z wyjśc cinch do wzmacniacza. Może powinienem go pobrać z TV? (nie takie proste, bo wymaga konwertera SPDIF/stereo ew. spróbuję wydobyć sygnał audio z wyjścia SCART TV). Niemniej i tak chodzi o niewielkie rozjechanie, więc ogólnie nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem dotąd, że soft 1.4.98 jest ostatni i już rozłożyłem ręce. Po wgraniu 1.5.19 kolory są prawidłowe, obraz świetny i tuner przedłuża swój żywot :)

DZIĘKUJĘ!!!

@orestes to wgraj sobie najnowszy sofcik do x403p z ciemniejszą grafiką (ten jest najnowszy):

globo_x4_black synaps_gi_1.5.24_gisclub.tv (soft dla tunerów podpiętych pod TV za pomocą kabla HDMI)

Chociaż wczoraj wyszła już wersja 1.5.25 - oczywiście są to softy z klonów dekoderów, które pasują do x402/403p:

amstar_yumatu_1.5.25_x4_newoldremote (soft dla tunerów podpiętych pod TV za pomocą kabla Euro-euro).

O innych właściwościach tych softów - nie będę tu pisał :censored:

Dodam tylko, iż powyższe softy posiadają oprogramowanie zmieniające czytnik kart w uniwersalny, umożliwiają odbiór kart nie tylko z systemem conax (N, TNK) ale np seca mediaguard (karty cyfry+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...